בית פורומים בחדרי חרדים

תזכרו את מחירי מוצרי החלב, זה המחיר שצריך להיות כל השנה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/6/2019 20:37 לינק ישיר 
תזכרו את מחירי מוצרי החלב, זה המחיר שצריך להיות כל השנה

מחירי מוצרי החלב בארץ היו מהנמוכים בעולם לפני עשרות שנים,

מדינת ישראל התגאתה בכך,

תנובת הפרה הישראלית היא הגבוהה בעולם,

אולם מאז שתנובה נמכרה למשקיעים מחו"ל,

המחירים עלו ועלו ועלו ועלו ועלו, עד שהמחירים היום הם מהגבוהים באירופה,

ובאירופה הרפתות בחורף "חייבות להיות מחוממות" אחרת הפרות יקפאו למוות,

ועם כל זה מוצרי החלב זולים מהארץ ובהרבה.

לכבוד חג השבועות הם מורידים קצת את המחירים הגבוהים,

לא בכל הקטגוריות, אבל מורידים בחלק מהמוצרים,

פתאום קופסת גבינה רגילה יכולה להימכר ב3.33 ש"ח

הם לא מפסידים על זה,

אם נתעקש זה יהיו המחירים כל השנה.

קראתי פעם שהמדינה הייתה מוכנה לתת 150 מיליון ש"ח

למי שיקים מחלבה רביעית, שתתחרה בשלושת המחלבות הגדולות,

וכך ירדו המחירים, כמו שהיה בשוק התקשורת,

אבל אף אחד לא קם.......

לו המדינה הייתה מחייבת סופרים גדולים לתת למחלבה הרביעית,

20% משטח המקררים, למשך 10 שנים,

אני מעריך שהיו קמים מתחרים רבים,

בשביל זה היום צריך לריב עם הסינים ועם קוקה קולה ותנובה,

ולזה צריך הרבה אומץ.

תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 05/06/2019 18:37:14

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/6/2019 21:34 לינק ישיר 

עוד רגע ו"שחור כתום" יביא לך פתרון מהמצע של פייגלין

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/6/2019 22:31 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:
עוד רגע ו"שחור כתום" יביא לך פתרון מהמצע של פייגלין

נשלח מהאנדרואיד שלי

אני לא מכיר את הדקויות במקרה של החלב-אבל בנושאים אלו ככלל-הם   "קלאסיים"  במצע של פייגלין (או יותר נכון-הכלכלן גלעד אלפר), שם נטען בין היתר- שהיות ועל פי כל פרמטר ישראל היא בין המדינות עם החופש הכלכלי הנמוך ביותר ועול הרוגלציה הגבוה ביותר במדינות המפותחות-מה שמטבע הדברים מפריע לתחרות חופשית- וגם מכביד על מי שכן ב"משחק".

הפתרון המוצע-הפחתת רגולציה כשלב ראשון שכבר עשוי לשכלל את השוק הכלכלי, לעודד תחרות, להקל על היצרנים והיבואנים ובעלי העסקים, מה שמטבע הדברים יביא תועלת גדולה לצרכנים- שתתבטא גם בירידת מחירים .,(לצד עליית איכות).
בשלבים מתקדמים יותר- יופחת נטל המס בישראל- ע"י צמצום משרדי הממשלה לחצי, הפיכת הצבא לצבא מקצועי (מה שגם עשוי מאוד להפחית את עלויות העתק של "מערכת הביטחון")- מה שגם יוביל מטבע הדברים לירידת מחירים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 03:35 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:

אני לא מכיר את הדקויות במקרה של החלב-אבל בנושאים אלו ככלל-הם   "קלאסיים"  במצע של פייגלין (או יותר נכון-הכלכלן גלעד אלפר), שם נטען בין היתר- שהיות ועל פי כל פרמטר ישראל היא בין המדינות עם החופש הכלכלי הנמוך ביותר ועול הרוגלציה הגבוה ביותר במדינות המפותחות-מה שמטבע הדברים מפריע לתחרות חופשית- וגם מכביד על מי שכן ב"משחק".

הפתרון המוצע-הפחתת רגולציה כשלב ראשון שכבר עשוי לשכלל את השוק הכלכלי, לעודד תחרות, להקל על היצרנים והיבואנים ובעלי העסקים, מה שמטבע הדברים יביא תועלת גדולה לצרכנים- שתתבטא גם בירידת מחירים .,(לצד עליית איכות).
בשלבים מתקדמים יותר- יופחת נטל המס בישראל- ע"י צמצום משרדי הממשלה לחצי, הפיכת הצבא לצבא מקצועי (מה שגם עשוי מאוד להפחית את עלויות העתק של "מערכת הביטחון")- מה שגם יוביל מטבע הדברים לירידת מחירים.

האגנדה של זהות נשמעת לפעמים מענינת וטובה ונכונה
רק כמה חבל שאדם כה הזוי וחסר יציבות עומד בראשה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 06:33 לינק ישיר 

הפתרון האמיתי לשוק החלב וכן לשוק הירקות והפירות, זה פתיחה מוחלטת של השוק והפיכתו לשוק חופשי, בדיוק כמו בארה"ב.

כעת מועצת החלב ומועצת הצמחים מונעים שוק חופשי ע"י מכסות יבוא וכדו', ובכך משמרים את המחיר הגבוה, ומי שמרוויחים מזה זה בוודאי לא החקלאים, אלא הקמעונאים והמחלבות.

אחי מקנדה סיפר לי שטראמפ ביטל את הסכם המכסים עם קנדה, כי קנדה לא הייתה מוכנה שארה"ב תכניס חלק מהייצור שלה לתוך קנדה כי היא רצתה לשמור על מחירים גבוהים של המוצרים שלה כדי להגן על החקלאים המקומיים. לבסוף קנדה נכנעה, ומחירי הביצים ירדו בחצי, כי החקלאים הקנדיים לא יכלו לעמוד במחירים הזולים של ארה"ב, הרבה סגרו את הלולים וקר החזקים שהצליחו להתייעל נשארו והורידו מחירים.

כך צריך לעשות גם בארץ, הטובים והזולים ימשיכו לייצר ולמכור, והחלשים והלא יעילים ייסגרו. כמו שקורה בכל שוק חופשי אמיתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 06:38 לינק ישיר 
מצדרביעי

איש_חשוב כתב:

מעדכן אותך שלשמחתך הולך להיות כנראה פריימריז ליו"ר המפלגה עוד לפני הבחירות- כך שאם תתפקד תוכל להשפיע על בחירת היו"ר ואולי אפילו להתמודד מולו... 

להתפקדות- https://lp.vp4.me/r6jd

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 07:53 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:
מצדרביעי

איש_חשוב כתב:

מעדכן אותך שלשמחתך הולך להיות כנראה פריימריז ליו"ר המפלגה עוד לפני הבחירות- כך שאם תתפקד תוכל להשפיע על בחירת היו"ר ואולי אפילו להתמודד מולו... 

ואם היור הנוכחי יפסיד הוא ילך להקים לעצמו מפלגה נוספת כמו שעשה בליכוד

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 09:36 לינק ישיר 

הפתרון הוא חופש כלכלי - פתיחת השוק לתחרות - מילטון פרידמן - זהות.

חבל לי מאד שפייגלין לא הצליח להעביר את הרעיונות הנכונים הללו שהם כמעט בקונצנזוס.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 11:12 לינק ישיר 
מצדרביעי

אל_קפונה כתב:
מצדרביעי כתב:
מצדרביעי

איש_חשוב כתב:

ואם היור הנוכחי יפסיד הוא ילך להקים לעצמו מפלגה נוספת כמו שעשה בליכוד

נשלח מהאנדרואיד שלי

זה כמובן לא נכון, כי כל עוד היו"ר החדש יהיה מחויב למצע הרי שפייגלין ימשיך לתמוך במפלגה...
ושונה מאוד ממה שקרה בליכוד-ששם ראה שפוט לא יכול לקדם את עקרונותיו- ולכן הקים פלטפורמה אחרת...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 11:41 לינק ישיר 

עדייןבגלות כתב:

חבל לי מאד שפייגלין לא הצליח להעביר את הרעיונות הנכונים הללו שהם כמעט בקונצנזוס.

נשלח מהאנדרואיד שלי

ואם הוא היה עובר מה הוא היה מצליח לעשות עם 4\5 מנדטים ?? הוא היה מקבל 2 משרדי ממשלה בינונים עם פקידים שתקועים בכיסא 40 שנה ועושים מה שבא להם.... נכון שחלק גדול ממה שפייגלין אומר נשמע הגיוני אבל ממש לא נשמע הגיוני שהוא לבד יעשה שינוי בכל המדינה....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 11:56 לינק ישיר 
מצדרביעי

פלדלפי כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

ואם הוא היה עובר מה הוא היה מצליח לעשות עם 4\5 מנדטים ?? הוא היה מקבל 2 משרדי ממשלה בינונים עם פקידים שתקועים בכיסא 40 שנה ועושים מה שבא להם.... נכון שחלק גדול ממה שפייגלין אומר נשמע הגיוני אבל ממש לא נשמע הגיוני שהוא לבד יעשה שינוי בכל המדינה....

א. עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה...
ב. מספיק שהיו מגיעים להשגים מסוימים ותופסים תשומת לב ציבורית-כדי להתקדם הלאה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 12:28 לינק ישיר 

פלדלפי כתב:

עדייןבגלות כתב:

להילחם בפקידים מיותרים, זו לא משימה קשה כל כך אם יש לך תמיכה ציבורית חזקה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 15:36 לינק ישיר 

עדייןבגלות כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

ממש לא,

מה שקורה היום שיש טריפול (שלושה מתחרים) שאינם מתואמים,

אבל אנחנו לא רואים שהם באמת מתחרים האחד בשני,

ולכן צריך רגולציה כדי שייכנס מתחרה רביעי וחמישי,

ואז תהיה תחרות אמיתית, כמו מה שקרה בסלולר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 15:44 לינק ישיר 

אומרים שהמחירים היקרים הם עבור המתווכים (היצרנים, והחנויות) ולא עבור החקלאים.
אם זה נכון, לא ברור אם יעזור ייבוא. החנויות ימשיכו להרוויח אותו דבר. אולי זה יעזור לדפוק את היצרנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 15:56 לינק ישיר 

צריך
ששיאומי תפתח פה מחלבה...

נשלח מהאנדרואיד שלי

כשאדם גדול טועה טעות קטנה. אצלו היא טעות קטנה!
אך אצל האחרים היא
טעות גדולה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/6/2019 16:03 לינק ישיר 

avishai323 כתב:
אומרים שהמחירים היקרים הם עבור המתווכים (היצרנים, והחנויות) ולא עבור החקלאים.
אם זה נכון, לא ברור אם יעזור ייבוא. החנויות ימשיכו להרוויח אותו דבר. אולי זה יעזור לדפוק את היצרנים.

אכן כן, מי שעושה את הכסף הגדול זה המחלבות והסופרים,

ולא החקלאים, שעובדים קשה בתנאים לא פשוטים.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > תזכרו את מחירי מוצרי החלב, זה המחיר שצריך להיות כל השנה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.