בית פורומים בחדרי חרדים

עיתונאי מידיעות: "פעם לקחתי אסיד והלכתי לבית הכנסת"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/6/2019 02:05 לינק ישיר 
עיתונאי מידיעות: "פעם לקחתי אסיד והלכתי לבית הכנסת"

אחד הסיפורים הכי מצחיקים שקראתי. הייתי חייב לשתף
מקור: <*><*>
פעם לקחתי אסיד והלכתי לבית הכנסת. זה הסיפור:

גרתי ברחוב גאולה בתל אביב, הדירה היתה ריקה לסוף השבוע, לא היה לי כסף וחשבתי שעדיף לנצל את הקרטונים שקיבלתי מתנה מחבר וגם ככה לא אצטרך לאכול ארוחת צהריים. כי אני אהיה באמצע טריפ. הגיוני בסך הכל.

קמתי בבוקר, לקחתי, וכשהרגשתי שזה עולה הלכתי לים. זה היה יום שבת, וכל ישראל ובניו התרוצצו על הטיילת. ישבתי שם, בשיא הטריפ שלי, והרהרתי הרבה על החיים שלי. מידי פעם הייתי צועק בקול הברקה שעברה לי בראש כמו, "איזה כיף זה עשר אצבעות בידיים!". כל מי שעבר שם בהה בי.

בסופו של דבר חשבתי לעצמי, "כל אלה דברים ממש חשובים. אתה צריך לספר אותם לאלוהים". וזה היה נשמע לי מאוד הגיוני. השמש התקדמה לכיוון שקיעה ואני שמתי פעמי לבית הכנסת חמוד שתמיד ראיתי רק מבחוץ ועניין אותי להציץ אליו פנימה.
<*><*><*><*><*><*><*><*>
נכנסתי באמצע התפילה. בכניסה היה שולחן מסודר עם מפה לבנה יפה, ועליו קרקרים, דגים כבושים ובקבוקי שתיה חמים. אמרתי לעצמי שזו הזדמנות טובה לנשנש משהו, כי אני לא אכלתי צהריים הרי. אז בזמן שכולם מתפללים אני, איש זר על אסיד, נעמד בכניסה ובולס.

אחרי שהצלחתי להתנתק מהאוכל, התיישבתי באחד הכיסאות ממש באמצע בית הכנסת. אפילו לא בצד שלא ישימו לב אליי. מישהו הביא לי סידור. כולם היו ה-כ-י נחמדים. או שהם בהו בי וחשבתי עליהם רק דברים טובים, כי אני על אסיד. רציתי להשתלב, אז התחלתי לנוע קדימה ואחורה בכיסא ומלמלתי שטויות
<*><*><*><*>
כולם עומדים, ואני עדיין יושב וממלמל. מרגיש שאני לא רוצה שיפריעו לי בזון שלי. כולם מתיישבים ואף אחד לא אומר לי מילה רעה. תוך כדי שאני עושה את עצמי מתפלל, אני מתחיל ללטף את הטלית שמכסה אותי. אני מתנדנד ומלטף, מתנדנד ומלטף, ולפתע אני מבין - לא נכנסתי לבית הכנסת הזה עם טלית

אני מלטף עוד את הדבר הזה שיושב עליי ומנסה להבין מה זה כשלפתע אני קולט - זו המפת שולחן מהכניסה. אוקיי, אז אני יושב פה עם מפת שולחן עליי וממלמל שיט. ואני לא מצליח להיזכר שלקחתי אותה. איך לקחתי אותה?!
<*><*><*><*>
אני קם מהכיסא שלי, ובשביל שלא ישימו לב אליי ולא אראה חשוד, אני ממשיך לנוע עם הראש קדימה ואחורה ומלמל שטויות. ותוך כדי, בשביל לא להראות כאילו אני בורח ממשהו, אני מתחיל ללכת בצעדים אחורה, כי אני לא רוצה להפנות את הגב לפרוכת, או משהו כזה
<*><*>
סוף סוף אני מצליח להגיע לכניסה לבית הכנסת. אני מוריד מעלי את המפה ומגלה שהשולחן מסודר בדיוק כמו שהוא היה מקודם, רק בלי המפה עליו. כל הצלחות עדיין על השולחן. הכל פיקס.

עכשיו יש פה שתי אופציות. או שנכנסתי לבית הכנסת, אכלתי, התחלתי להוריד צלחת צלחת מהשולחן, הרמתי את המפה, שמתי עליי, והחזרתי את כל הצלחות בדיוק למקום, או שאני הודיני ופשוט במשיכה אחת מדהימה משכתי את כל המפה מבלי לפגוע בשום צלחת. באותו הרגע פתאום הבנתי - לא הודיני, אני אלוהים

בסוף התפילה כולם קמו ועברו אחד בין השני ולחצו ידיים, וכולם לחצו לי את הידיים כאילו אני בסך הכל עוד מתפלל קבוע שמגיע למקום. בסוף אחד הזקנים ניגש אלי ושאל אותי, "אתה חדש פה?". אז אמרתי, "לא, אני מגיע לפה כבר שנים".

הוא הסתכל עליי, אני עליו, אמרתי לו תודה רבה, הגשתי לו את מפת השולחן, וברחתי משם. בריצה. וזה היה הסיפור על איך לקחתי אסיד, הלכתי לבית כנסת, חשבתי שאני אלוהים ובסוף נזכרתי שאני מפגר. תודה.

<*><*><*><*><*><*><*><*>

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2019 06:13 לינק ישיר 

ממש מזכיר את הסיפור של פייגלין

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2019 11:47 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

זה ממש משונה.
תגיד פייגלין פעם עשה לך משהו?
מה יש בפייגלין שגורם לך לפחד ממנו ולתעב אותו כל כך?
מילא ליברמן ולפיד שר"י. 
אבל רבש"ע! מה נדלקת על פייגלין?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2019 12:04 לינק ישיר 

כי ברגע שפייגלין יהיה למעלה הוא יתנהג בדיוק כמוהם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2019 14:07 לינק ישיר 

מעדיף את לפיד וליברמן על פייגלין.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2019 15:35 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

זה ממש משונה.
תגיד פייגלין פעם עשה לך משהו?
מה יש בפייגלין שגורם לך לפחד ממנו ולתעב אותו כל כך?
מילא ליברמן ולפיד שר"י. 
אבל רבש"ע! מה נדלקת על פייגלין?

מה שמשונה כאן זאת השאלה שלך..

מי זרק כ150 אלף קולות ימין לפח? לפיד וליברמן?
לפיד עושה את מה שחינכו אותו, ליברמן מתנהג כמו עולה רוסי 
פייגלין בא מתוך מחנה הימין, ובחלקלקות לשונו מושך אחריו קולות, ועל כך נאמר הצילני מידידי וכו'

אותו דבר בקשר להתבטאויותיו, כשאדם עם כיפה בועט בקדוש והיקר לנו, זה גרוע יותר מאדם בלי כיפה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2019 17:59 לינק ישיר 

פייגלין מצהיר רשמית שהוא נגד כל דבר שבקדושה. כמובן, לכל דבר יש עטיפה חמקנית משונה אחרת.
הוא בעד מסחר בשבת. תחבורה בשבת. ביטול הרבנות. וכן כל דבר שבקדושה.

למה לחשוב שהוא טוב מלפיד וליברמן???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2019 18:24 לינק ישיר 

אינני ממעריציו של פייגלין
אבל אני אוהד חלקים ניכרים של השיטה הליברטינית שפייגלין אימץ אותה לחיקו.
(ובטח במדינה שהושתתה כולה על ערכים קומוניסטיים צריך לאזן לצד השני)
הצרחות כאילו הוא נגד כל דבר שבקדושה אין להם דבר וחצי דבר עם המציאות.
שימו קרח ותנוחו.
אל תחפשו אויבים. יש לנו כבר מספיק כאלו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2019 21:05 לינק ישיר 

הוא לא בעד להתיר פתיחת חנויות בשבת + מכירת חמץ בפסח + תחבורה בשבת + ביטול הרבנות על כל סמכויותיה???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/6/2019 23:59 לינק ישיר 

avishai323 כתב:
הוא לא בעד להתיר פתיחת חנויות בשבת + מכירת חמץ בפסח + תחבורה בשבת + ביטול הרבנות על כל סמכויותיה???

בקשר לכל 3 הראשונים הוא בעד שכל רשות מקומית או ועד שכונה תקבע אם להתיר או לא. (התוצאה תהיה דומה למה שכבר קורה היום)
בקשר לרבנות. למעט לגבי הנישואין (שהוא רוצה למחוק את המושג נישואין מספר האוכלוסין ובמקום זה יהיה רישום הסכם משפטי על חיים משותפים). לגבי כל שאר הדברים כמו גיור וכשרות ההוראות והתקנים של הרבנות הראשית יהיו מחייבים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2019 01:37 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:
בקשר לכל 3 הראשונים הוא בעד שכל רשות מקומית או ועד שכונה תקבע אם להתיר או לא. (התוצאה תהיה דומה למה שכבר קורה היום)

אתה מתכוון ככה בערך לומר לנו, שמלבד 5-6 ערים חרדיות, כל הערים החילוניות יעשו שבתם חול, חנויות פתוחות בכל העיר (שהרי יש תחרות ואנשים לא ירצו לאבד את לקוחותיהם) תחבורה ציבורית תפעל במלוא עוזה?
יש קו אדום שמדינת ישראל לא חצתה אותו עד היום, אל תחשוב לרגע שהחילונים כבר הגיעו לתחתית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2019 07:07 לינק ישיר 

רוב מוחלט של החנויות בערים חילוניות סגורות בשבת.
ברוב מוחלט של החנויות בערים חילוניות, לא מוכרים חמץ בפסח.
ברוב מוחלט מהערים החילוניות, אין תחבורה בשבת.

אלו הם רק דוגמאות למה שהמשיח רוצה לעקור.

אם ההצעה שלו מתקבלת, תוך חודשים ספורים הכל מתהפך. ואני לא מצליח להבין איך יש אנשים עם כיפה לראשם שתומכים בדבר הזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2019 16:24 לינק ישיר 

avishai323 כתב:
רוב מוחלט של החנויות בערים חילוניות סגורות בשבת.
ברוב מוחלט של החנויות בערים חילוניות, לא מוכרים חמץ בפסח.
ברוב מוחלט מהערים החילוניות, אין תחבורה בשבת.

אלו הם רק דוגמאות למה שהמשיח רוצה לעקור.

אם ההצעה שלו מתקבלת, תוך חודשים ספורים הכל מתהפך. ואני לא מצליח להבין איך יש אנשים עם כיפה לראשם שתומכים בדבר הזה.

שום דבר לא יתהפך.
לא יודע מי סיפר לך שהחילונים רק מחכים לרגע שהם יוכלו לפתוח את העסקים שלהם בשבת. והחרדים הם הילד הקטן עם האצבע בסכר.
זה פשוט לא עומד במבחן המציאות.
הרי מי שבכלל עתר נגד העסקים שפתוחים בת"א בשבת היו בעלי עסקים חילונים.
בכל העולם החניות סגורות ביום המנוחה. ויש מיעוט של קניונים בודדים שפתוחים ביום המנוחה ומשלמים פי שניים לעובדים.
גם לגבי חמץ בפסח. חנות שתמכור חמץ בפסח תפסיד המון לקוחות. רוב הציבור לא אוהב לראות חמץ בפסח.
לגבי התחבורה ברוב העולם יש תחבורה גם ביום המנוחה אבל במתכונת מצומצמת ומינימליסטית.

היומרה לחשוב כאילו החרדים הם אלו שמצליחים לעצור בגופם את פתיחת החניות בשבת ומכירת החמץ בפסח.
היא מגלומניה וחוסר משווע של הכרת המציאות. אילו רוב החילונים היו חושבים שצריך לפתוח חנויות בשבת ולמכור חמץ בפסח. אז החרדים היו יכולים להמשיך ולצרוח וזה לא היה עוזר..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2019 16:50 לינק ישיר 

הנה דוגמה לכך שכאשר החילונים רוצים משהו הם פשוט עושים אותו זה לא ממש מעניין אותם מה יתד נאמן אומר על זה
׳יתד נאמן׳:

עיריית מודעין תפעיל החל מהשבת תח"צ לחופי הים. ח"כ מקלב: ״ההסתה והתחרות בקרב המפלגות עוינות הדת נותנות רוח גבית לכל מחרפי קודשי ישראל״. חילולי שבת חמורים צפויים השבת באופן פומבי על ידי מספר רשויות. עבודות תשתית גדולות בכביש 20 ומירוץ רב משתתפים בכביש 358.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2019 18:29 לינק ישיר 

משם ראיה

אתה שוכח שבעלי המכולות טענו שהם רוצים לשמור שבת, אבל התחרות מאלצת אותם לעבוד בשבת. וכך גוררים אותם בעל כורחם לפתוח בשבת, אחרת הם יאלצו לסגור את העסקים שלהם.

יש אנשים מנוסים, שטוענים בוודאות שאם החוק יאפשר פתיחת עסקים בשבת. כל העסקים יפתחו, בעקבות התחרות שתיווצר על ידי הראשונים שירוצו לפתוח.

ואתה כל כך בטוח שהם פשוט טועים???

מאיפה האומץ שלך לקחת הימור כל כך נוראי על כל המדינה הזו???

מילא פייגלין מהמר כרוני. הוא בעד לקחת הימורים על סמים לכל דורש. (ולא רק רפואי. מפורש לא – רפואי כולם בעד, וכולם מבקשים לסדר את הנושא. וזה שיש תקלות שונות, זה בעיה צדדית).

הוא בעד לבטל גיוס חובה, ובכך להמר על עתיד המדינה.

הוא פשוט מהמר כרוני.

שווה לו להמר בשביל הסיכוי שיום אחד הוא יהיה בהנהגה...

אבל אדם שפוי, מאיפה זה בא לו???

ומאיפה אתה כל כך בטוח שאזרחי המדינה פשוט ידירו את רגלם בפסח מחנויות שימכרו חמץ???

דברת עם רוב אזרחי המדינה לפני שקבעת קביעה מופרכת כל כך???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/6/2019 19:04 לינק ישיר 

לפני שנתחיל להביא כאן נתונים.
יש כשל מרכזי בדברים שלך
קצת מזכיר את הסבתא שתמיד הייתה מורחת מרגרינה על כוויות תוך כדי שהיא מצהירה שעובדה שזה עוזר ותמיד בסוף הכוויה התרפאה.
אבל היא מעולם לא חשבה לבדוק מה היה קורה אילו לא הייתה מורחת את המרגרינה.
ואם תשאל אותה למה לא לנסות? אז היא מיד תצווח איך אתה יכול לקחת "הימור" על משהו שעובד כבר דורות על גבי דורות?
מה שכמובן היא אפילו לא מעלה על דעתה שהיא רק מחמירה את המצב עם המרגרינה שלה.

ובכן ההיגיון הפשוט אומר שבגלל שרוב החילונים גם רוצים לנוח בשבת לכן הם חוקקו את החוק שמחייב לתת לפועלים יום מנוחה. ואין לזה שום קשר למה שהחרדים רוצים או לא רוצים.
העובדה היא שזה קיים ברוב מדינות העולם. למה לחשוב שבישראל זה יהיה שונה?
ואתה כמו אותה סבתא אפילו לא מעלה על דעתך כמה המצב כיום הוא כר נוח לפופוליסטים שונאי דת להלהיט את הרוחות ולייצר שנאה איומה נגד כל דבר שבקדושה..

ועכשיו לנתונים. ובכן זה קל מאוד.
חיפוש קצר בגוגל של המילים סקר ועסקים בשבת או חמץ בפסח יניב לך שלל תוצאות כדוגמת זה:

סקר: 92% מהעסקים בארץ לא רוצים לפתוח בשבת
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4865426,00.html

67% מהיהודים בארץ לא אוכלים חמץ
https://www.bhol.co.il/news/992729

שבת שלום!

תוקן על ידי חריף_ומקשה ב- 14/06/2019 17:06:35

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > עיתונאי מידיעות: "פעם לקחתי אסיד והלכתי לבית הכנסת"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.