בית פורומים בחדרי חרדים

יובל דיין (בעלה לשעבר של נועה ירון) בפוסט מטלטל וכואב

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/6/2019 23:17 לינק ישיר 
יובל דיין (בעלה לשעבר של נועה ירון) בפוסט מטלטל וכואב

| פוסט דרמטי

אפתח ואומר שאין לי בעיה עם אלוהים עצמו, הבעיה שלי זה עם כל מה שמקיף אותו. כל הפוליטיקה והקרנבל וקטנות המוחין וההזיות ושגעון הגדלות ותחושת החשיבות של רוב שליחיו הנאמנים ואני בתוכם. עם חיים עמוסים בפגישות ושיעורים ותלמידים ורבנות וכבוד אבל נטולי שמחה והתרגשות ואמונה וייעוד, כמעט ונשברתי סופית, אבל אז שמע האלוהים את תפילתי וגאל אותי ובגדול.

אז למי שעוד לא מעודכן אספר שלאחרונה הורדתי כל סממן חיצוני דתי, שלא על מנת לכפור או להתריס כנגד אף אדם או מגזר באשר הוא מגזר. פשוט נגמר לי. והבנתי שבשביל שאוכל להמשיך לקחת בזה חלק אני צריך אמונה עיוורת, ואין לי יותר כזאת. אזלה לי.

אציין לזכותי שהייתי מספיק רוחני בשביל להאמין שחיים קשים פלוס נפש מורכבת וחולה כמו שלי יכולים לזכות אותי בכרטיס כניסה לגן עדן, כי הרי לפום צערא אגרא. וכבר הייתי בודהיסט והייתי נוצרי ואפילו שינטו למדתי, אבל כשסוף סוף התעוררה נשמתי ושבתי הביתה אל חיקה המחבק של היהדות, הפכתי בניד עפעף, מילד מוכשר ומחפש משמעות, לדתי צדיק וצודק, נטול דעה עצמית, נטול גלוטן ובעיקר נטול יכולות בסיסיות להסתדר בעולם המסוכן שאלוהים ברא לנו על מנת שנכשל בו. הפכתי לפלגלנט בחסות היהדות, מכה את עצמו עד זוב דם בלילות, אכול שנאה עצמית ורגשי נחיתות אל מול עבדיו המכוונים היטב עם המבטא המדויק ושם המשפחה הנכון. כי אם השטן לובש פראדה אז בטוח שאלוהים חובש שטריימל, לא?

עשרים וחמש שנים זה יותר מדי זמן לא לדווח לעצמי על עצמי בשיט. הייתי מוכן למות על קידוש השם, אבל לרוע מזלי אף אחד לא ביקש את זה ממני. לקח לי זמן להטיל ספק ולשאול איך זה, שכל מה שאלוהים רוצה ממני מתמצה בזה שאהפוך את עצמי לבעל אישיות גבולית עד מחוקה מרוב קדושות וטהרות ודקדוקים וביטול לעליון והשוואת צורה וזה. מה נשאר שם בסוף מתחת לכל השכבות והבגדים והכיסויים וההסתרות והשקרים על שקרים על שקרים שמתחזקים קהילות שלמות. פעם חשבתי שמתחבא שם סוד גנוז גנוז, היום אני יודע שאין שם כלום מלבד כסף וכבוד וכסף וכבוד ותו לא. אלף קולות מדברים לי בתוך הראש. משה רבנו, רבי נחמן רבי נתן רבי ישראל בר, רבי שמעון בר יוחאי, הבעל שם טוב וכל שישים תלמידיו, התנאים, האמוראים, הסבוראים הגאונים הראשונים והאחרונים, כולם מדברים דברי חכמה בינה ודעת, אבל את עצמי אני כבר מזמן לא מצליח לשמוע.

מודה אני שמעולם לא הייתה לי אמונה עיוורת, התחפשתי לאמונה עיוורת כי זה מה שהבנתי שנדרש מיהודי קדוש. עשיתי קריירה בלהיות עיוור ותמים ולמדן וחכם וצדיק. עזבתי את כל מה שהיה לי והגרתי למגזר חדש ומרתק, שהקיא אותי ואת ילדיי בשאט נפש, כמו היינו גושי פלסטיק דביקים, ועל כך נתונה להם תודתי הכנה, מי יודע מה היה עולה עלינו אם ח"ו היינו נטמעים בהם, כנראה שהיינו אבודים לנצח רחמנא ליצלן.

לפעמים אני מרגיש שכל הקירוב רחוקים הזה הוא רק תירוץ, הצגה אחת גדולה. מרגשת, סוחפת, מופקת היטב, שוברת קופות, אבל הצגה. מי רחוק ולאן מקרבים אותו? ומי בכלל יכול לפתוח פה ולהעיד שהוא יודע מי רחוק ומי קרוב. וכמובן שאני לא מתיימר לטעון שהתורה היא שקר ושאלוהים לא קיים. אני רק טוען שאני באופן אישי לא מקור מספיק מהימן שתוכלו להסתמך עליו, והכי אמת שלי היא שאני לא יודע. באמת לא יודע. וכבר אמרו חז"ל "למד לשונך לומר איני יודע", וזה לקח לי רבע מאה ללמוד את זה, קצת איטי ועדיין הרבה יותר מהיר מרוב הרבנים, המשפיעים והמחזירים בתשובה הדגולים שאתם ואני מכירים שיודעים, הו כל כך יודעים.

יש לי הרבה מה להגיד על המגזר שהחלטתי לעזוב ועל המוטציות האמוניות ההזויות שהוא מגדל, אבל אשאיר את הלשון שלי קשורה בליש ורק אומר שהבנתי באופן סופי שהם ואני לא מאמינים באותו אלוהים והייתי חייב לעשות מעשה ויפה שעה אחת קודם.

אני יודע שרבים וטובים מכם/ן מאוכזבים ממני עד עמקי נשמתם/ן, אני רוצה לבקש מכם/ן סליחה שאני עדיין חי ובועט, זה לא אישי נגדכם/ן, אני חייב להמשיך במסע שלי. אני מאחל לכולנו חיים טובים וממצים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/6/2019 23:30 לינק ישיר 

נראה כמו משהו שתרופה טובה יכולה לעזור להפסיק את הטלטול והכאב, ולהשיב אותו למחוזות השפיות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/6/2019 23:35 לינק ישיר 

מבלבל את הראש ואת המוח.

גדולים וטובים ממנו ראו את מה שהוא רואה ובכל זאת לא פרקו מעליהם עול מלכות שמים.

סוג של מתיסיהו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/6/2019 23:43 לינק ישיר 

דווקא בקטע הזה של הבעל תשובע'ס באבא זוטא צודק

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/6/2019 23:50 לינק ישיר 

הוא לא שפך כאן את התזה התאולוגית שלו שאתה יכול לומר שהוא מבלבל במוח, הוא בסך הכל מספר לך את תחושות וחוויתיו שפקדו אותו מא התפנית האחרונה שעשה בחייו לפני 25 שנה, ואני לא בטוח שאתה היית עושה את התפנית הזו גם אם היית חושב כמוהו, הענין כאן שאתה לא מאמין לו ? כי אני דוקא כן, הוא לא היה חייב לכתוב את הפוסט הזה

אולי רבים וטובים ראו את מה שהוא ראה ולא חזרו אחורה אבל הוא לא ראה את מה שהם ראו, לשיטתו ולאור המחוזות המבולבלים אליהם הוא הלך הוא מאוד צודק, ע"ע ברלנד ודומיו, והוא מציג את הבעיה בצורה רהוטה ומנומקת

אני מאחל לו שימצא מנוחת הנפש לנפשו ויזכה לראות את האור

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2019 01:58 לינק ישיר 
hhaavv

עמיקתא כתב:
הפכתי בניד עפעף, מילד מוכשר ומחפש משמעות, לדתי צדיק וצודק, נטול דעה עצמית,

בעולם המסוכן שאלוהים ברא לנו על מנת שנכשל בו...

איך זה, שכל מה שאלוהים רוצה ממני מתמצה בזה שאהפוך את עצמי לבעל אישיות גבולית עד מחוקה

התחפשתי לאמונה עיוורת כי זה מה שהבנתי שנדרש מיהודי קדוש

הבנתי באופן סופי שהם ואני לא מאמינים באותו אלוהים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2019 04:30 לינק ישיר 

למה צריכים יהודים כשרים לקרוא את ההפרשות של אדם מתוסכל חסר אמונה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2019 05:20 לינק ישיר 
breslever

איש_חשוב כתב:
למה צריכים יהודים כשרים לקרוא את ההפרשות של אדם מתוסכל חסר אמונה?

איש חשוב אתה צודק. אני מכיר אותו. וראיתי תגובה אחת על הפוסט שמישהו כתב שם

כל הדיבורים המסוגננים שלך באים רק כדי להתיר ניאוף וגילוי עריות עזבת אישה אם ילדך שסבלה את צער העיבור צער הלידההוצער הגידול של כל ילדיך כדי ללכת עם אישה 25 שנים צעירה ממך. אז די עם החרטות והתובנות האציליות..תעשה תשובה ושם בשקת על תוציא עכשיו לשון הרע על תמימי דרך אנשי אמת נפלאים!!!!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2019 05:55 לינק ישיר 

מהתגובות שם:

אני מאוד לא מופתע. 
לקחתם את הדתיות כסוג של טריפ אסקפיסטי מהחיים, לפרק זמן מסוים זה סבבה, אבל בסוף זה נגמר. 
עכשיו מתחיל השלב הבא...

שבמובנים רבים יכול לפתוח לך פתח לעבודת השם הרבה יותר כנה, נקיה, אינטימית ובעיקר בעיקר לגמרי שלך.
בלי כל הרעש והצלצולים שמסביב.
הרבה הצלחה ולב פתוח. 
האמת כבר תראה לך את הדרך בעצמה.

וואוו.כמה עמוק כמה רוחני כמה מרתק.
לא אתה המצאת את השאלות האלה.
יש המוני המוני יהודים כשרים שקשה להם עם הדברים כתבת אבל הם ענווים מול השם ומול עמו ומול הדורות שעברו ושיגיעו ולא שופכים פוסט מתנשא אלא מאמינים באהבה ומתייסרים בצנעה ומתוועדים בחיפוש אמיתי עם חבריהם לעבודהותובנות.

הם אכן לא עשו קרירה מדתם ולא עושים קרירה מההפיך.

האמת , חייבת לציין שאני לא מופתעת כלל. 
כשקראתי את הספר שכתבה אשתך מה שעלה ממנו שהחלפתם את הטריפ של הסמים בטריפ של יהדות/חזרה בתשובה . מסתבר שרק עכשיו נפל לך /לכם האסימון שאמונה תורה זה לא טריפ.
מה שבטוח שיהדות לא גורמת נזקים כמו שסמים גורמים.

יובל, אחי היקר היית ותמיד תהיה. אבל את זה אנחנו צריכים לזכור שהעיקר שבכל העיקרים הוא שלא נהפוך את האמת לשקר.
נפלנו? לא נעשה מהנפילה תורה. כי אין כזו. 
אם לא זכינו אז המגזר או החרדים אשמים? הם החטאים ואנחנו הצדיקים?? נמצא את האמת בפריקת עול, לקול מחיאות הכפיים של המגיבים??

אוי לנו כי שודדנו

אני שבמשך שנה שלימה באתי לשיעורים שלך בירושלים. שנה שלימה לא פיספסתי אף שיעור, הגעתי באדיקות.. נפעמתי מהפרשנות הייחודית שלך לכתבי ר' נחמן ..הלכתי לעשרות שיעורים אבל השיעור שלך תמיד חידד לי ולימד אותי דברים חדשים .. אני לא מאמינה לאף מילה מהפוסט הנוכחי שנכתב. מי שמאמין תמיד יאמין, גם אם יהיה בלי שום סממן דתי. הדת טבועה בך חזק , אי אפשר שלא לפספס את זה מהשיעורים שלך. העולם שלנו מלא בילבולים ותהיות, וזה בסדר ולגיטימי.. לא שופטת אותך על מה שהינך היום . אבל מאמינה מאוד שכל השיעורים וכל מה שנאמר מהפה שלך היה אמת. אתה היית ועדיין שליח של הקב"ה. אתה קירבת לבבות לבורא עולם, סחפת אחרייך מאות אנשים.אי אפשר לקחת את זה ממך. זה עדיין קיים בתוכך! ולצערינו כל מה שכתבת על החברה החרדית והשיפוטיות והמגזרים והמיגדרים הוא נכון בהחלט.. אבל זה לא התפקיד שלנו להתעסק בזה..מי שמאמין בדרך שלו לא צריך להתייחס לחברה .. מאחלת לך בהצלחה בכל דרך שתבחר..

קיצור חזרת בשאלה. מה כל הפילוסופיות משתיקות מצפון האלה שרשמת כאן

לפעמים אנחנו כל כך נגעלים מהשקר של עצמנו עד כדי שאנחנו בורחים אלפי קילומטרים מאיפה שגילינו אותו רק כדי לא להמשיך להרגיש אותו.
אבל באמת זו רק מתנה טובה מבית גנזי ה'.
אין לאן לברוח. אין ממי לברוח. בסך הכל הכל לטובתנו. גם השקר שלנו הוא לטובתנו כי הוא מגלה
 לנו שתחתיו יש אמת שעדיין לא התגלת לנו.

למה אנחנו מחברים את התורה עם המגזרים, האנשים ושמות המשפחה המצלצלים נכון לאוזן האליטיסטית?
התורה היא אמת ואין מה להוסיף יותר. ה' הוא רק טוב ואוהב וגם על זה אין מה להוסיף.
אז מה לנו להתעסק עם מגזרים ושטויות?

בדוד המלך בעטו ואותו דחו וראו בו ממזר ומאוס ואפילו לא חלמו שיש בו איזה מעט טוב שיצא ממנו.
הוא נשבר מזה? ממש לא.. אז למה לנו להישבר? אולי גם בנו יש "דוד המלך" אחד כזה שאמור להתגלות, לו רק לא נתרשם מהבעיטות של המגזרים השייכים לרבנים הקדושים שאפילו לא חלמו שיש בנו שמץ טוב לפי המדדים שלהם...

ובמילים אחרות - מי שם עליהם?
התורה היא אמת ואין יותר מה להוסיף.
מה אכפת לנו מכל היתר?
למה שנפסיד חלקנו בתורה בגלל "מגזר" זה או אחר?

כי לא קיבלו אותנו? מי הם לקבל או לא לקבל?

יש רק ה'. שום דבר אחר. גם הבעיטות וגם החיבוקים הכל ממנו ולטובתנו.

לא צריך אמונה עיוורת. רק לפקוח עיניים ולראות אותו מולנו. אוהב אותנו. בדיוק כמו שאנחנו. 
רבינו לא האמין באמונה עיוורת. הוא אמר שאין לה רגליים לעמוד בזמן סערה. 
יש אמונה שמתבססת על תורה, על ידיעה פנימי. עמוקה, על חיפוש אישי ואינטימי בינינו לבין אבא שלנו ולאף אחד אין כניסה לשם. מעולם לא היתה.

גם באברהם אבינו בעטו. אז מה? הוא נשבר מזה? ממש לא!
אם יש מישהו שמבין אותנו בעלי התשובה אז זה הוא. 
אולי הוא לא זה שיכניס את הילדים שלנו למוסדות הלימודים הנוצצים ששאפנו לראות אותם שם.
אבל הוא יחזיק אותנו בזמנים הקשים ובדחיות הכואבות ויזכיר לנו שגם כשהכל נראה שהולך ברטרו ונגדנו - הכל לטובתנו.

מאחלת לכולנו מסע עטוף באמונה לא עיוורת ועם עיניים פקוחות ואמיצות שמיישירות מבט לכל מה שקורה ועובר עלינו ובלי לפחד משדרות - תקפצו לנו!! 
אנחנו נעמוד בכל. 
אנחנו ננצח את הקרב האחרון. 
לא ניפול ברוחנו.

אמן כן יהי רצון....

" טובה לי נפש נבוכה ותועה ובלתי נרגעת , מנפש אשר מום אין בה והיא שוקטת , גם היום , על אמיתותה" ( ברל כצנלסון)

אבא שלי שגם הוא חוזר בתשובה, נוהג להגיד שהנס הכי גדול בדור הזה,
זה שלמרות הדתיים, יש כאלה שחוזרים בתשובה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2019 07:53 לינק ישיר 

באמת יש לי עין לא לגמרי טובה לגבי כל הנושא של הקירוב והעוסקים בזה.
העובדה שחוזרים בתשובה נחשבים למוקצה ומיאוס וסוג ז זה לא הוגן כלפיהם ולא הוגן להביא אותם ולהכניס אותם למצב הזה. לא מגיע להם העונש הזה שירגישו דחויים בתוך הקהילה החרדית הרגילה. אז או להקים להם קהילות משלהם עם הרבה תמיכה או לחשוב על פתרון אחר שירגישו בבית אחרת לדעתי יצא שכרו בהפסדו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2019 08:11 לינק ישיר 

רבי נחמן מתהפך בקברו (ולא בפעם הראשונה).

סליחה שאני אומר זאת, אבל, בזהירות המתבקשת, נראה כי שיטת ברסלב, כפי שהיא מיוצגת היום על ידי המיינסטרים, פושטת רגל.

יש מיעוט רבנים בחסידות אנשי אמת, יראים ושלמים, צדיקים גדולים. אך הם המיעוט, כך נראה, לצערי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2019 08:19 לינק ישיר 

יובל המבולבל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2019 09:37 לינק ישיר 

לא רק היום הוא גילה שהכל רק כסף וכבוד כבר שהיה בארגון ההפצה של הסבא נ נח נפלט משם כשמעל בכספי הקרן, אז הכל היה מבוסס על כסף וכבוד ותהילה ושזה כבר נמאס הולך לחפש ריגושים חדשים, שיבושם לו. רק עלינו לדעת שהאדם הזה מעולם לא התחכך עם אברכים בני תורה אמיתיים שיושבים לאלפיהם במרכזי התורה הגדולים בארץ ובחו"ל ואין להם בעולמם כלום כלום אלא רק עמל התורה מתוך עניות עצומה וזה הרבה שנים מתוך סיפוק רוחני עצום, הוא חזר בתשובה בנוי על ריגושים וחיפש כל הזמן מה ה' נותן לי בתמורהאצלו אכן היה הכל כסף וכבוד מדומה שימשיך לחפש את עצמו אולי הוא בסוף באמת יתחיל לחזור בתשובה ולא ימשיך לדמיין שכולם  צריכים לסגוד לו ולקבל ילדיו אוטומטית לכל המוסדות ועובדה שהוכיח סופו על תחילתו.
רבי נחמן זיע"א בנוי לתת מענה אבל בעיקר לעמילי תורה ועושי רצונו ית' מתוך ענוה וקבלת עול ולא רק ריגושים ותאוות כסף וכבוד.
שנה ופירש קשה מכולם אבל לא זה שמעולם לא שנה.

תוקן על ידי דברי ב- 26/06/2019 07:38:33

תוקן על ידי דברי ב- 26/06/2019 07:39:09

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2019 09:38 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:
באמת יש לי עין לא לגמרי טובה לגבי כל הנושא של הקירוב והעוסקים בזה.
העובדה שחוזרים בתשובה נחשבים למוקצה ומיאוס וסוג ז זה לא הוגן כלפיהם ולא הוגן להביא אותם ולהכניס אותם למצב הזה. לא מגיע להם העונש הזה שירגישו דחויים בתוך הקהילה החרדית הרגילה. אז או להקים להם קהילות משלהם עם הרבה תמיכה או לחשוב על פתרון אחר שירגישו בבית אחרת לדעתי יצא שכרו בהפסדו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אם הוא היה אשכנזי, חלק מקהילה ליטאית או חסידית, והיה מתלונן על היחס.
דבריו היו ראויים לדיון מעמיק.

אבל כספרדי ברסלבר, הרי בעלי תשובה הם הרוב המכריע. הוא עוד היה מהוותיקים והנכבדים שבהם...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2019 10:48 לינק ישיר 

לטעמי, אם כנים דבריו, כנראה שלא נחשף להגותו של הרב שג"ר וכדומה-וחבל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/6/2019 11:22 לינק ישיר 

מכל בליל המלל, הזדהיתי (רק) עם שורות אלו:

...עזבתי את כל מה שהיה לי והגרתי למגזר חדש ומרתק, שהקיא אותי ואת ילדיי בשאט נפש, כמו היינו גושי פלסטיק דביקים, ועל כך נתונה להם תודתי הכנה, מי יודע מה היה עולה עלינו אם ח"ו היינו נטמעים בהם, כנראה שהיינו אבודים לנצח רחל...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > יובל דיין (בעלה לשעבר של נועה ירון) בפוסט מטלטל וכואב
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.