בית פורומים בחדרי חרדים

סערה בעולם ההלכה: האם הכלה בת ה-13 צריכה גט?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/6/2019 16:22 לינק ישיר 
סערה בעולם ההלכה: האם הכלה בת ה-13 צריכה גט?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2019 16:22 לינק ישיר 

סערה בעולם ההלכה – לחצים על הרבנות הראשית להתיר כלה שעמדה תחת החופה ללא גט וללא בירור האם היו קידושין

יהושע זילבר  15:57

סערה בעולם ההלכה, בימים אלו דנים ברבנות הראשית בדבר כלה שנחטפה ע"י המשטרה באמצע מעמד האם החופה, אם חוששין לקידושין, או שהיא מותרת לעולם, ללא נתינת גט, וזאת למרות שטרם בוצע בירור וגביית עדויות האם היה נתינת טבעת.
– האירוע התרחש ימים ספורים לפני חנוכה, על גג בנין בעיר ירושלים, שם נערך טקס חופה של חתן בן 15, עם כלה בת 13 בניגוד לדעתו של אביה. כשבעיצומה של החופה, פרצה המשטרה למקום, הנוכחים בעזרת הגברים נמלטו, והמשטרה עצרה מספר נשים שנכחו במקום ובכללם את הכלה. כשכעת השאלה העומדת על הפרק האם הנערה צריכה גט כריתות על מנת להיות מותרת לעולם, או שהיא מותרת לעולם ללא גט.
– יצויין, כי ישנם שמועות שונות, בנוגע לטקס החופה כשישנם האומרים שהמעמד פוזר לפני נתינת הטבעת ויש אומרים שהמעמד פוזר לאחר נתינת הטבעת. העדים קיימים וניתן לזמנם לעדות, דבר שטרם נעשה. אם כי בעת זימונם לעדות יצטרך בית הדין לחוקרם היטב, כשברקע יש לזכור כי קידושי קטינה בת פחות מגיל 18 אסורה על פי החוק, מה שמסבכם בעבירה פלילית. בנוסף יש לציין כי הקבוצה הנ"ל עושה כל מעשיה בסתר, וגם לאחר הנישואין אינם עושים פעולות חיצוניות שיהיה אפשר לזהות אותם כנשואים כך שהבעל אינו הולך בטלית גדול, והאשה היא הלא מכוסה מכף רגל ועד ראש כך שלא ניתן בכלל לזהותה [וגם אינן עונדות את טבעת הקידושין, שקרוביהן לא ידעו שהם כבר נישאו, וכל זאת בגלל המבנה החשאי של הקבוצה].

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2019 17:25 לינק ישיר 
ומה הבעיה לתת גט לחומרא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2019 17:32 לינק ישיר 

איך? יכו את הבעל עד שתצא נשמתו או עד שיאמר רוצה אני?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2019 18:05 לינק ישיר 

אךטובוחסד כתב:
ומה הבעיה לתת גט לחומרא?

שיתנו גט

אוסר אותה לכהנים

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2019 19:58 לינק ישיר 

yeshivish כתב:

אךטובוחסד כתב:
ומה הבעיה לתת גט לחומרא?

שיתנו גט

אוסר אותה לכהנים

ואם תהיה ספק אסורה לכולם??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2019 20:23 לינק ישיר 

אךטובוחסד כתב:

yeshivish כתב:

אךטובוחסד כתב:
ומה הבעיה לתת גט לחומרא?

שיתנו גט

אוסר אותה לכהנים

ואם תהיה ספק אסורה לכולם??

צריך לנסות קודם להכריע את הספק, לפני שמחליטים לחיות עם הספק ולבצע פעולות מספק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2019 22:35 לינק ישיר 

צריכה גט.או להמתין לגיל המתאים ואז לקדש אותה מחדש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2019 22:46 לינק ישיר 

לה''ו.
מכיוון ששניהם חסרידעת, אז ממילא אפשר לתעון שאין קידוש

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/6/2019 23:11 לינק ישיר 

לךתדע1 כתב:
צריכה גט.או להמתין לגיל המתאים ואז לקדש אותה מחדש.

הספק הוכרע, ב"ה. ברוך שנתן עולמו לשומרים/ות.
זה במסגרת תוכנית הריאלטי פוסק/ת נולד/ת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2019 04:26 לינק ישיר 
איפה היתה המשטרה קודם מדוע הם לא עצרו את הסיפור שעה מוקדם יותר ???

חריף_ומקשה כתב:

סערה בעולם ההלכה –לחצים על הרבנות הראשית להתיר כלה שעמדה תחת החופה ללא גט וללא בירור האם היו קידושין

סערה בעולם ההלכה, בימים אלו דנים ברבנות הראשית בדבר כלה שנחטפה ע"י המשטרה באמצע מעמד האם החופה, אם חוששין לקידושין, או שהיא מותרת לעולם, ללא נתינת גט, וזאת למרות שטרם בוצע בירור וגביית עדויות האם היה נתינת טבעת.
–האירוע התרחש ימים ספורים לפני חנוכה, על גג בנין בעיר ירושלים, שם נערך טקס חופה של חתן בן 15, עם כלה בת 13 בניגוד לדעתו של אביה. כשבעיצומה של החופה, פרצה המשטרה למקום, הנוכחים בעזרת הגברים נמלטו, והמשטרה עצרה מספר נשים שנכחו במקום ובכללם את הכלה. כשכעת השאלה העומדת על הפרק האם הנערה צריכה גט כריתות על מנת להיות מותרת לעולם, או שהיא מותרת לעולם ללא גט.
–יצויין, כי ישנם שמועות שונות, בנוגע לטקס החופה כשישנם האומרים שהמעמד פוזר לפני נתינת הטבעת ויש אומרים שהמעמד פוזר לאחר נתינת הטבעת. העדים קיימים וניתן לזמנם לעדות, דבר שטרם נעשה. אם כי בעת זימונם לעדות יצטרך בית הדין לחוקרם היטב, כשברקע יש לזכור כי קידושי קטינה בת פחות מגיל 18 אסורה על פי החוק, מה שמסבכם בעבירה פלילית. בנוסף יש לציין כי הקבוצה הנ"ל עושה כל מעשיה בסתר, וגם לאחר הנישואין אינם עושים פעולות חיצוניות שיהיה אפשר לזהות אותם כנשואים כך שהבעל אינו הולך בטלית גדול, והאשה היא הלא מכוסה מכף רגל ועד ראש כך שלא ניתן בכלל לזהותה [וגם אינן עונדות את טבעת הקידושין, שקרוביהן לא ידעו שהם כבר נישאו, וכל זאת בגלל המבנה החשאי של הקבוצה].

על מנת שיהיו קידושין גמורים
צריך 3 תנאים שטר כסף וביאה !!
לגבי הקידושין יש ספק אם הכלה קיבלה טבעת ואם נאמר לה הרי את מקודשת לי בטבעת זו!!
האם בנישואין של קטינים אין שוני בהלכה ???
אני זוכרת סיפור שספרו על בני נוער חילונים שהחליטו לעשות משחק של חתונה ואחד הנערים נתן טבעת לאחת הבנות והיו רבנים שפסקו שהנערה צריכה גט כי היו שם עדים וטבעת !!
אין לי מושג לגבי האימות של הסיפור !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2019 04:47 לינק ישיר 

מתחרה נוספת לריאלטי. בינתיים אין זוכה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2019 09:23 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:
איפה היתה המשטרה קודם מדוע הם לא עצרו את הסיפור שעה מוקדם יותר ???

חריף_ומקשה כתב:

סערה בעולם ההלכה –חצים על הרבנות הראשית להתיר כלה שעמדה תחת החופה ללא גט וללא בירור האם היו קידושין

–אירוע התרחש ימים ספורים לפני חנוכה, על גג בנין בעיר ירושלים, שם נערך טקס חופה של חתן בן 15, עם כלה בת 13 בניגוד לדעתו של אביה. כשבעיצומה של החופה, פרצה המשטרה למקום, הנוכחים בעזרת הגברים נמלטו, והמשטרה עצרה מספר נשים שנכחו במקום ובכללם את הכלה. כשכעת השאלה העומדת על הפרק האם הנערה צריכה גט כריתות על מנת להיות מותרת לעולם, או שהיא מותרת לעולם ללא גט.
–צויין, כי ישנם שמועות שונות, בנוגע לטקס החופה כשישנם האומרים שהמעמד פוזר לפני נתינת הטבעת ויש אומרים שהמעמד פוזר לאחר נתינת הטבעת. העדים קיימים וניתן לזמנם לעדות, דבר שטרם נעשה. אם כי בעת זימונם לעדות יצטרך בית הדין לחוקרם היטב, כשברקע יש לזכור כי קידושי קטינה בת פחות מגיל 18 אסורה על פי החוק, מה שמסבכם בעבירה פלילית. בנוסף יש לציין כי הקבוצה הנ"ל עושה כל מעשיה בסתר, וגם לאחר הנישואין אינם עושים פעולות חיצוניות שיהיה אפשר לזהות אותם כנשואים כך שהבעל אינו הולך בטלית גדול, והאשה היא הלא מכוסה מכף רגל ועד ראש כך שלא ניתן בכלל לזהותה [וגם אינן עונדות את טבעת הקידושין, שקרוביהן לא ידעו שהם כבר נישאו, וכל זאת בגלל המבנה החשאי של הקבוצה].

לגבי הקידושין יש ספק אם הכלה קיבלה טבעת ואם נאמר לה הרי את מקודשת לי בטבעת זו!!
האם בנישואין של קטינים אין שוני בהלכה ???
אני זוכרת סיפור שספרו על בני נוער חילונים שהחליטו לעשות משחק של חתונה ואחד הנערים נתן טבעת לאחת הבנות והיו רבנים שפסקו שהנערה צריכה גט כי היו שם עדים וטבעת !!
אין לי מושג לגבי האימות של הסיפור !!

אישה מתקדשת באחת מהדרכים, בכסף,או בשטר או בביאה, לא צריך את שלושתם כדי שהיא תחשב לאשת איש!!!!!!!!!!!!!!!
יכולה להביא מקור הלכתי לשטות שכתבת??
זה מה שמלמדים בבר אילן?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2019 14:38 לינק ישיר 

שרית560 כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

וואו. אחד הענקים של שרית, שכזכור היא אשה משכילה בוגרת בר אילן שמה שהיא שכחה אנחנו לא למדנו ולא נלמד וכו'.

אני רק שאלה: הצלחת להבין את זה לבד, או שזה עם עזרה מהבן יקיר שלך [שכזכור לומד לא בישיבה חרדית, אלא בישיבה תיכונית שבה מלמדים את התלמידים לחשוב?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2019 15:03 לינק ישיר 

שרית560 כתב:

אין חכמה לאשה אלא בפלך..
זה היה נסלח אילולא ההתפארות שלה בנושא ידע
גם בגוף ההודעה הזאת רואים את ההתפארות כאילו הכתיבה באה מתוך ידע, אבל בהחלט ניכר כאן הגישוש באפלה
לדעתי יש כאן תביעה של ממש נגד בר אילן..

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > סערה בעולם ההלכה: האם הכלה בת ה-13 צריכה גט?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר