בית פורומים בחדרי חרדים

25 שנה לפטירת הרבי מחב"ד: האם הוא אחז מעצמו משיח?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/7/2019 23:26 לינק ישיר 
25 שנה לפטירת הרבי מחב"ד: האם הוא אחז מעצמו משיח?

מאות טורים ומאות אלפי מלים נשפכו בסופ"ש זה על דמותו של הרבי מחב"ד. אבל נקודה אחת לא ראיתי שמתייחסים אליה מספיק, וכמדומני בשנים האחרונות בחייו היא הייתה נקודה די מרכזית בחיי חסידיו ומתנגדיו, והיא היותו של הרבי מחב"ד מלך המשיח!

איני בקי גדול בחב"ד, אבל זה ידוע שישנו פלג 'המשיחיסטים' ההולך עם הסיכה הצהובה ועם דגל המשיח והוא זה שצועק בקול "יחי אדוננו מורבנו ורבנו מלך המשיח לעולם ועד". ולעומתו יש את שאר חב"ד שלא ברורה עמדתם והיא די עמומה.

לשיטתם, האם הרבי הוא המשיח כן או לא? האם הם יכולים לומר בפה מלא "הרבי אינו מלך המשיח"? אם לא, האם הם סוברים שהוא כן מלך המשיח? מה כ"כ מסובך להחליט אם הוא המשיח או לא? אם הם סוברים שהרבי אינו המשיח, מה הם יענו לטענות הדי טובות של המשיחיסטים שהרבי עודד את שירת יחי ועוד שלל טענות די חזקות. לא ברור כל הסיפור הזה למתבונן מבחוץ.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2019 23:34 לינק ישיר 

גם דרור הלך לכפר לשאול כמוך .
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001291974

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 00:51 לינק ישיר 

פעם חשבתי שיש את המיעוט הצעקני שחושב שהרבי משיח ויש את כל השאר. עם השנים (והכרות עמוקה עם כמה) גיליתי שהרבה מכל השאר פשוט לא אומרים את מה שהצעקנים מכריזים בקול. תקנו אותי אם טעיתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 01:22 לינק ישיר 

לא יודע מה מבזה יותר את זכרו של הרבי: מסע היח"צנות של "גאון דורות: עיתונאים חרדים על דמותו של מרן הרבי מלובביץ זצ"ל", או הפרוייקט של 

"שינה את העולם: רה"מ, שרים וח"כים על דמותו של הרבי זצוק"ל"...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 02:13 לינק ישיר 

אמרתי היום למישהו שאין ספק שהרבי מחב"ד זצ"ל היה אדם גדול, רק הבעיה שכל התעמולה מסביבו שחב"ד מתעקשים לעשות, בין בציבור החרדי ובין בציבור החילוני, רק מטשטש את דמותו ומוריד מערכו.

תנו לו להיות מי שהוא היה בלי לקשור לראשו סופרלטיבים דמיוניים.

איך אומרים בחב"ד חזקה על תעמולה שאינה חוזרת ריקם.
הבעיה, שגם מלאה היא אינה חוזרת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 08:41 לינק ישיר 

מלים כדרבנות:

http://chabad.info/video/news-video/770-news-video/%d7%94%d7%a0%d7%90%d7%95%d7%9d-%d7%a9%d7%94%d7%a1%d7%a2%d7%99%d7%a8-%d7%90%d7%aa-770-%d7%94%d7%a8%d7%91%d7%99-%d7%a2%d7%95%d7%93%d7%93-%d7%99%d7%97%d7%99-%d7%96%d7%90%d7%aa-%d7%a2%d7%95%d7%91/

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 09:46 לינק ישיר 
טיןטין1

משגיחשליטא כתב:
פעם חשבתי שיש את המיעוט הצעקני שחושב שהרבי משיח ויש את כל השאר. עם השנים (והכרות עמוקה עם כמה) גיליתי שהרבה מכל השאר פשוט לא אומרים את מה שהצעקנים מכריזים בקול. תקנו אותי אם טעיתי.
הרוב משיחסיטים, יש כאלו שמתביישים/בשביל הביזנעס לא צועקים את זה בכל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 11:13 לינק ישיר 

אינני יודע אם הרבי היה משוכנע שהוא המשיח, אבל ככל הנראה הוא ראה בכך אפשרות ריאלית, ואולי הוא גם האמין שפעולות מסוימות שלו ושל חסידיו יגרמו לאפשרות הזו לצאת מן הכוח אל הפועל.
כמי שאיננו חסיד חב"ד, אני יכול להתפעל מדברים גדולים של הרבי, ויחד עם זאת לחשוב שהוא טעה בכך שהוא חשב שהוא משיח. לגבי חסידים, זה כבר הרבה יותר מסובך, כי לכאורה אדמו"ר איננו יכול לטעות, ובוודאי לא בדבר כל כך גדול ומרכזי.
כל זה משליך כמובן על ההתייחסות למי שהתריע כל השנים מפני משיחיותו של הרבי, הלוא הוא הגרא"מ שך זצ"ל. אני באופן אישי מעריץ של שניהם, אבל כמובן שעבור חסיד חב"ד זה בלתי אפשרי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 12:43 לינק ישיר 

שיטת חב"ד המגובה מראיות מהמקורות שבכל דור ודור ישנו אחד שראוי ומסוגל להיות המשיח והוא נקרא נשיא הדור כשתגיע השעה וצריך לעשות הכל לגרום לשעה להגיע

ז"א שבמשך כל הדורות בכל דור היה אחד כזה אז מה קרה פתאום ?? אם אכן נגיד שזה הרבי מה הוא שונה מקודמיו ?? מדוע שם הם הסתלקו מהעולם והקב"ה שלח צדיק אחר ורק אצל הרבי זה נעצר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 13:09 לינק ישיר 

חב"ד כולה אוחזת שהרבי הוא המשיח, אך כפי שציינו כאן יש אומרים זאת בקול, ויש בשקט. תיכנסו לבית כנסת חב"ד בבני ברק או בקראון הייטס ותראו שם שלט ענק מקיר לקיר "יחי אדוננו". האם הרבי עצמו אחז כך? אינני יודע. רק ברור שהוא ראה את חסידיו שרים לו "יחי אדוננו" והוא לא מיחה בידם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 14:24 לינק ישיר 

מה הרבי חשב אני ובטח עוד רבים לא יכולים לדעת. לגבי החסידים שמאמינים שרבם ראוי להיות משיח כבר היה לעולמים. בעיני ראיתי על מצבת האדמו"ר מקוצק זי"ע כתוב : רוח אפינו משיח ה'.
את הנוסח כנ"ל ניתן לראות גם בבימ"ד קוצק ברחוב ברסלב בני ברק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 14:55 לינק ישיר 

בןציוןכהנא כתב:
אינני יודע אם הרבי היה משוכנע שהוא המשיח, אבל ככל הנראה הוא ראה בכך אפשרות ריאלית, ואולי הוא גם האמין שפעולות מסוימות שלו ושל חסידיו יגרמו לאפשרות הזו לצאת מן הכוח אל הפועל.
כמי שאיננו חסיד חב"ד, אני יכול להתפעל מדברים גדולים של הרבי, ויחד עם זאת לחשוב שהוא טעה בכך שהוא חשב שהוא משיח. לגבי חסידים, זה כבר הרבה יותר מסובך, כי לכאורה אדמו"ר איננו יכול לטעות, ובוודאי לא בדבר כל כך גדול ומרכזי.
כל זה משליך כמובן על ההתייחסות למי שהתריע כל השנים מפני משיחיותו של הרבי, הלוא הוא הגרא"מ שך זצ"ל. אני באופן אישי מעריץ של שניהם, אבל כמובן שעבור חסיד חב"ד זה בלתי אפשרי.

היטבת לבטא את מה שרוב רובה של היהדות החרדית בכלל וכלל החסידות בפרט חושב על חב"ד והרבי זצוק"ל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 15:04 לינק ישיר 

חלמישצור כתב:

מה הרבי חשב אני ובטח עוד רבים לא יכולים לדעת. לגבי החסידים שמאמינים שרבם ראוי להיות משיח כבר היה לעולמים. בעיני ראיתי על מצבת האדמו"ר מקוצק זי"ע כתוב : רוח אפינו משיח ה'.

שום לא היה לעולמים.

בהיסטוריה היהודית והחסידית אף פעם לא היה תופעה כזו שהחליטו על מישהו שהוא משיח. וכל מי שחושב אחרת זה לא יותר מלהרגיע את המצפון על מה שקורה בתוך חב"ד שכאילו זה לא משהו חדש אלא כבר היה לעולמים. אם זה מרגיע אותו, שיערב לו.

חסידים שחשבו על הרבי שהוא משיח בוודאי היו והיו, אבל סוג תופעה של פולחן אישי עם הכרזות והכתרות למיניהם, עד כדי כך שאפילו לאחר פטירתו מתעקשים על כל מיני באבע מעיישע'ס, אף פעם, אבל אף פעם לא היה. אם משהו, אז זה מזכיר סיפורים אחרים של משיחים למיניהם שמפאת כבודו של הרבי מחב"ד איני רוצה להזכיר.

"רוח אפינו משיח ד'" אמרו על הרבה רבי'ס, ובפרט הסיפא של הפסוק "אשר אמרנו בצילו נחיה בגוים", אבל לקחת בן אדם ולהכריז עליו הכרזות בומבסטיות שהוא משיח ושירי "יחי אדוננו המלך המשיח" וכל מיני תופעות פסולות אחרים, לא היה כזה לעולמים בעם היהודי הנאמן לד' ולתורתו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 15:04 לינק ישיר 

הרב דוד נחשון מבאר היטב את שיטת הרבי

דקה 13:00

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 16:39 לינק ישיר 

hhaavv כתב:

לא יודע מה מבזה יותר את זכרו של הרבי: מסע היח"צנות של "גאון דורות: עיתונאים חרדים על דמותו של מרן הרבי מלובביץ זצ"ל", או הפרוייקט של 
"שינה את העולם: רה"מ, שרים וח"כים על דמותו של הרבי זצוק"ל"...

לא טעית. שמעתי ממקורבת לשלום בער וולפא ששמעה ממנו, שכ-80% משיחיסטים, רק שלא כולם צועקים את זה בקול..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/7/2019 16:40 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

חלמישצור כתב:

שום לא היה לעולמים.

בהיסטוריה היהודית והחסידית אף פעם לא היה תופעה כזו שהחליטו על מישהו שהוא משיח. וכל מי שחושב אחרת זה לא יותר מלהרגיע את המצפון על מה שקורה בתוך חב"ד שכאילו זה לא משהו חדש אלא כבר היה לעולמים. אם זה מרגיע אותו, שיערב לו.

חסידים שחשבו על הרבי שהוא משיח בוודאי היו והיו, אבל סוג תופעה של פולחן אישי עם הכרזות והכתרות למיניהם, עד כדי כך שאפילו לאחר פטירתו מתעקשים על כל מיני באבע מעיישע'ס, אף פעם, אבל אף פעם לא היה. אם משהו, אז זה מזכיר סיפורים אחרים של משיחים למיניהם שמפאת כבודו של הרבי מחב"ד איני רוצה להזכיר.

"רוח אפינו משיח ד'" אמרו על הרבה רבי'ס, ובפרט הסיפא של הפסוק "אשר אמרנו בצילו נחיה בגוים", אבל לקחת בן אדם ולהכריז עליו הכרזות בומבסטיות שהוא משיח ושירי "יחי אדוננו המלך המשיח" וכל מיני תופעות פסולות אחרים, לא היה כזה לעולמים בעם היהודי הנאמן לד' ולתורתו.

הרב יעקובזון מבאר יעקבהוציא פעם חוברת לפני 30 שנה על חבד. על השירה "לראות עוזי וכבודי…" ועוד ציטוטים נבחרים

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > 25 שנה לפטירת הרבי מחב"ד: האם הוא אחז מעצמו משיח?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 8 9 10 לדף הבא סך הכל 10 דפים.