בית פורומים בחדרי חרדים

דרמה בגור! הגאון הגדול רבי שאול אלתר במכתב תמיכה בברלינר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/7/2019 21:36 לינק ישיר 
דרמה בגור! הגאון הגדול רבי שאול אלתר במכתב תמיכה בברלינר

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 21:45 לינק ישיר 
באם זה נכון, כבר היה לעולמים שגדולי הדור חתמו על נידוי מבלי לברר את העובדות

החותמים על פי הסדר:

הרב יששכר מאיר,
הרב אהרון לייב שטינמן,
מיכל יהודה ליפקוביץ,
הרב חיים קנייבסקי,
הרב יוסף שלום אלישיב,
הרב נסים קרליץ.

https://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?whichpage=1&topic_id=2511714

תוקן על ידי נוירולוג ב- 11/07/2019 19:48:51

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 21:46 לינק ישיר 

האם הגר"ש אלתר יצליח להשיב את השפיות לחצר גור?
או שכוחם של אברהם יוסף אירנשטיין וישראל פנחס גוטסמאן ייגבר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 21:47 לינק ישיר 

מי הם האישים הנ"ל?
מה תפקידם ולמי הם קשורים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 21:57 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:
מי הם האישים הנ"ל?
מה תפקידם ולמי הם קשורים?

ממה שהצלחתי להבין

אברהם יוסף אירנשטיין משגיח ותיק בישיבת גור בירושלים
וישראל פנחס גוטסמאן הוא מחנך\מדריך ותיק בחסידות

שני האישים הללו מובילים את המאבק כנגד ברלינר
והם דיברו בכינוס נגדו (ראה כאן https://mobile.kikar.co.il/article/322297)

באופן כללי התרשמתי שהם הובילו שורה של גזרות בשלל תחומים והשליטו שלטון טרור בחסידות גור

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 22:26 לינק ישיר 

זה סכנה גדולה בשביל הרב ברלינר להסתובב במצב שנוצר ללא מאבטח צמוד, על פניו הוא מוכן ללכת לדין תורה ומה שיפסק יפסק, והלוואי שהסיפור יגמר כמו בין יראי השם בטוב ובדין תורה, וגם המכתב מר' שאול אלתר מגדיל את הסיכוי לדין תורה והאמת והשלום אהבו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 22:41 לינק ישיר 
ולשרה_בן

נוירולוג כתב:
 החותמים על פי הסדר:

הרב יששכר מאיר,
הרב אהרון לייב שטינמן,
מיכל יהודה ליפקוביץ,
הרב חיים קנייבסקי,
הרב יוסף שלום אלישיב,
הרב נסים קרליץ.

https://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?whichpage=1&topic_id=2511714

תוקן על ידי נוירולוג ב- 11/07/2019 19:48:51

כרגיל, מגיב לא לעניין ומזהם את הפורום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 22:57 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 23:07 לינק ישיר 

בהמשך לדיווח של עקיבא וייס בכאן 11: על בכירים בחסידות שנקראו לחקירה, נודע לנו כי ישראל פנחס גוטסמן ורמטכ"לי הטרור איש העסקים אברום גוטסמן וישראל אקרמן נקראו הבוקר לחקירה.

ברלבח מציינים כי אקרמן מורגל בחקירות ומוכר במשטרה לאחר שפיקד על הטרור בפרשת הזוג מאוקראינה.

דיווחים על ריקודים בכל השטיבלעך בארץ ובעולם עם פרסום מכתבם של ענקי התורה.

רגע הביעור הגיע, אומרים בגור.

(רלבח פייסבוק)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 23:21 לינק ישיר 

בכיכר השבת הנושא מופיע בכותרת הראשית. ואילו כאן באתר אין מאומה!
האם בעלי האתר עדיין מקבלים תשלומים שוטפים מגורמים בחצר גור?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 23:24 לינק ישיר 

טלטלה בחסידות גור

הגר"ש אלתר מגבה את העסקן שהוחרם ו'מוחה על הטרור'

בנו של האדמו"ר הקודם מגור בעל ה'פני מנחם' ובן דודו של האדמו"ר הנוכחי, הגאון רבי שאול אלתר, מתערב לראשונה בפרשה שמטלטלת את החסידות, מגבה את העסקן שהוחרם ותוקף בחזרה (ארץ)

|
ח' בתמוז תשעט   22:45  11.07.19 

הגאון רבי שאול אלתר, ראש ישיבת שפת אמת לשעבר ובן דודו של האדמו"ר מגור, מתערב היום (חמישי) לראשונה בפרשה שמסעירה את החסידות, ובמכתב שהוציא מעניק גיבוי להתנהלותו של העסקן הגוראי דוד ברלינר, נגדו מתחולל בימים אלו מסע רדיפה.

כזכור, הרקע לפרשה המטלטלת את חסידות גור, הן הטענות כי העסקן מסרב לקבל את דעתו של האדמו"ר מגור בנוגע לאופי ה'קעמפ' בארה"ב, העתירה שהוא הגיש לביטול הקעמפ ממנו הוא לדבריו נושל והחרם של רבני גור שהוצא נגדו בעקבות כך.

כעת כאמור חל מפנה דרמטי בפרשה שמסעירה את חסידות גור בארץ ובעולם, עם מכתבו של הגר"ש אלתר, בנו של בעל ה'פני מנחם' זצוק"ל, האדמו"ר הקודם מגור.

וכך כותב הגאון רבי שאול אלתר: "עקב שאלת רבים, הנני להבהיר כדלהלן: ידידי הרה"ח דוד מנדל ברלינר עשה מעשיו בדין ודברים, בממונות שיש לו בקעמפ בארה"ב, על פי שאלת רב, וגם עכשיו הוא מוכן, כאורח גוברין יהודאין, לברר העניין בדין תורה".

בשבוע האחרון הגיע ברלינר לביקור בארץ, לקראת שמחת נישואי נכדתו עם נכדו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, ומרגע היוודע דבר ביקורו ומקום שהותו, החלו מחאות מצד מאות חסידי גור שמגיעים מדי יום לבניין בו הוא מתגורר ברחוב ירמיהו בירושלים, ומשמיעים דברי מחאה וכינויי גנאי.

הנני מעיד", ממשיך הגר"ש אלתר, "ששמעתי בעצמי מהרה"ג ר' נפתלי נוסבוים ומהרה"ג רש"ד הכהן גרוס, שחתמו על המכתב נגד העסקן, בלי ידיעת העובדות לאשורם".

וכאן עובר 'ראש ישיבת שפת אמת' לתקוף את מעשי האלימות: "הנני מוחה על דרכי הטרור באלימות ובזרוע, ובהלבנת פנים, המנוגדים הן לדין תורתנו הקדושה, והן לדרך רבותינו הקדושים זיע"א ויבלחט"א".

"לא תבוא זאת בישראל, והיה זה שלום", חותם הגאון רבי שאול אלתר את מכתבו, שצפוי לעורר זעזוע של ממש בחסידות הגדולה בעולם.

גורם המעורה בפרטי הסערה בחסידות גור מסביר בשיחה ל'כיכר השבת', כי הגר"ש אלתר לא יכל להתעלם ממאות המשפחות מחסידות גור בבורו פארק שייחלו לשמוע את עמדתו בפרשה, כמו גם שהוא סבור שאי אפשר כביכול להמשיך בהתנערות הרשמית ממעשי האלימות ובמקביל לאפשר את קיומם. לדבריו, מעשי הטרור מסכנים את עתידה של חסידות גור.

זאת ועוד, הוא מסביר, הגר"ש אלתר מציג דרישה פשוטה והגיונית כדי לעצור את ההידרדרות שכולם רואים לנגד עיניהם: לגשת לדין תורה.

במקביל, שלושה חסידים זומנו היום לחקירה במשטרה, בחשד שהיו מעורבים בתקיפה פיזית של אחד ממקורבי העסקן הגוראי: בשעות אחר הצהריים זינק אלמוני על י.מ, חברו של ברלינר, בצומת שמגר בירושלים, היכה אותו נמרצות.

לאחר מכן הוא נמלט, ככל הנראה לשטח בית המדרש הגדול של חסידות גור, השוכן בסמוך. מתנדב של זק"א שבמקרה עבר במקום הגיש סיוע ראשוני לחסיד הפצוע, ומיד אחר כך הוא פונה לבית החולים.

ההערכה במשטרה היא, כי את התקיפה עצמה ביצע אדם בודד, אך במשטרה חושדים כי עומדים מאחוריה חסידים נוספים.

משיחה שקיימו גורמים בגור עם 'כיכר השבת' עולה, כי הם מאוד כועסים על ההתפתחויות האלימות. בכיר בחסידות מדגיש: "זהו מעשה שלא היה צריך לקרות. אנחנו מגנים את זה בכל פה".

"בוודאי שהאיש הזה שתקף פעל על דעת עצמו. אין אצלנו שום גיבוי לאלימות כזאת", מוסיף הגורם הבכיר בחסידות גור.

בחסידות אומרים כעת, כי מי שזומן לחקירת משטרה, יגיע בכוחות עצמו, ומסבירים: "אף אחד לא רוצה שיגיעו לביתו שוטרים ב-3 לפנות בוקר".

תוקן על ידי חריף_ומקשה ב- 11/07/2019 21:24:59

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 23:37 לינק ישיר 

יום היסטורי ודרמטי לדעתי. הרב שאול אלתר למעשה מכריז כאן על מרד כנגד ההנהגה הנוכחית. 23 שנה הוא התאפק והערב הוא נשבר. האם הוא עשה טעות טאקטית נוראית שהוא לא התאפק עוד קצת? קשה לדעת עכשיו... ימים יגידו... ועוד דבר: אם היו קוראים לי יעקב ליצמן הייתי הערב מחפש תעסוקה אחרת. אני חושב שבסבירות לא מבוטלת ליצמן סיים הערב את הקריירה הפוליטית המפוארת שלו ויתכן מאוד אפילו שכל הבלאגן נועד רק כדי להחליף אותו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 23:52 לינק ישיר 

Astrolog כתב:

יום היסטורי ודרמטי לדעתי. הרב שאול אלתר למעשה מכריז כאן על מרד כנגד ההנהגה הנוכחית. 23 שנה הוא התאפק והערב הוא נשבר. האם הוא עשה טעות טאקטית נוראית שהוא לא התאפק עוד קצת? קשה לדעת עכשיו... ימים יגידו... ועוד דבר: אם היו קוראים לי יעקב ליצמן הייתי הערב מחפש תעסוקה אחרת. אני חושב שבסבירות לא מבוטלת ליצמן סיים הערב את הקריירה הפוליטית המפוארת שלו ויתכן מאוד אפילו שכל הבלאגן נועד רק כדי להחליף אותו.

אם כך, מעז ייצא מתוק.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/7/2019 23:57 לינק ישיר 

מה יקרה אם הגר"ש יהיה רבי?

איך ימצאו מגידי שיעור לעיון לכל כך הרבה ישיבות??

הרי הצוותות הנוכחיות שכחו מזמן מה זה עיון!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/7/2019 00:00 לינק ישיר 

Astrolog כתב:

כנראה הוא יודע היטב ש'הרצון' כבר בקושי שליט"א, וגם אם חשש בעבר, כיום אין ממה או ממי לחשוש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/7/2019 00:06 לינק ישיר 

נעילה כתב:

כנראה הוא יודע היטב ש'הרצון' כבר בקושי שליט"א, וגם אם חשש בעבר, כיום אין ממה או ממי לחשוש.

החשש הכי גדול של יהודי שומר תורה ומצוות צריך להיות מהמחלוקת והתבערה וההשלכות של זה, לא מאדם או רבי כזה או אחר. אלא מהרבונו של העולם. אבל כיום המושגים נטשטשו כנראה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דרמה בגור! הגאון הגדול רבי שאול אלתר במכתב תמיכה בברלינר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.