בית פורומים בחדרי חרדים

הגר"א וייס על ר"ש טל: הבעיה שלו שהוא בציבור מפוכח ומודרני. אצל החרדים היה לו יותר טוב.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/7/2019 13:46 לינק ישיר 
הגר"א וייס על ר"ש טל: הבעיה שלו שהוא בציבור מפוכח ומודרני. אצל החרדים היה לו יותר טוב.

בנוגע לסוגיית 'רוח הקודש' אמר הרב וייס: "אם הרב טל היה לובש שחורים, אולי היה לו יותר טוב. הבעיה שלו שהוא נמצא בציבור קצת יותר מפוכח ומודרני. אם יש מישהו בדור הזה שאמורה להיות לו רוח הקודש זה אני, כי למדתי תורה יותר מכולם ולימדתי תורה יותר מכולם, ולי אין. אז אני אומר לך שגם לאחרים אין. אין בדור שלנו רוח הקודש, כל הנושא הזה הוא שיבוש גדול".
https://www.makorrishon.co.il/news/yoman/153709/

לא ברור אם הדברים נאמרו בכוונה לשבח או לגנות את הציבור החרדי.
אך ממה נפשך. אם נאמרו לשבח, וכי להיות נאיבי וללכת אחרי רב מטורלל זה שבח?
ואם נאמרו לגנאי, מה הטעם להגיד? לנסות למשוך את הקהילה לציבור החרדי על ידי דברי גנאי על הציבור החרדי?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/7/2019 14:08 לינק ישיר 

למה באמת הרבנית טל סירבה לקיים את הוראות רוח הקודש, שקבעה לה תאריך תפוגה סופי?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/7/2019 14:09 לינק ישיר 

כשקראתי את הכתבה הזו גם לי זה קצת הציק, אם כי הדברים נכונים, כי זה ברור שהרבה יותר קל להסתיר כאלה דברים בציבור שלנו שרובו ניזון בעיקר מהתקשורת המפלגתית השמרנית משא"כ בציבור הדתי החשוף למדיה.

אבל מה שיותר הציק לי, ולא בפעם הראשונה, זה ההתרברבות הטיפוסית של הרב וייס בשורה שלאחר מכן. למד תורה יותר מכולם? לימד תורה יותר מכולם? נו נו... אולי אמר את זה בגיחוך מסוים בלי רצינות יתרה, איני יודע...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/7/2019 15:01 לינק ישיר 

רב_מחשבות  
דברי הרב וייס על רוח הקודש

אין לי אישור כתיבה אז שולח לך כאן, לשיקולך אם לפרסם.

א. איזו מגלומניה לומר "אם יש מישהו בדור הזה שאמורה להיות לו רוח הקודש זה אני, כי למדתי תורה יותר מכולם ולימדתי תורה יותר מכולם, ולי אין. אז אני אומר לך שגם לאחרים אין".מכל הדור - אני. אני למדתי תורה יותר מכולם. אני לימדתי תורה יותר מכולם. אם מישהו ראוי לרוח הקודש זה אני. באמת? פשוט לא יאומן. מתי שמענו גדול בישראל מדבר ככה? זה איבוד קשר עם המציאות.

ב. איזו שטות שתורה לבדה מספיקה לרוח הקודש. ונעלם ממנו הברייתא של רפב"י שתורה היא רק התנאי הראשון שם ויש עוד המון שלבים בדרך עד לרוח הקודש, ורוה"ק בסוף. וספר שערי קדושה של רח"ו [על ארבעת שעריו] כולו ללמד אופני השגת רוה"ק יעויין שם. לזכות לרוה"ק על ידי תורה בלבד [בטח בדורות האחרונים] פשוט לא שייך. וגם על הרוב תורתנו אינה כתורת הקדמונים בטהרה ודביקות וקדושה, תורה שיש בה נבואה ג"כ, אלא תורה שכלית אנליטית, שדי בה לפסיקת הלכה, אבל לא די בה להיות בעל רוח הקודש. הוא פשוט מדבר שטויות בקטע הזה. זו אותה מגלומניה. הוא חושב שיודע ומבין הכל בכל תחום. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/7/2019 15:06 לינק ישיר 

לא מבינים סרקזם??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/7/2019 19:03 לינק ישיר 

מבינים היטב, אבל כשיודעים שזה הסגנון הקבוע אז מבינים שזה במקרה הטוב סרקזם גרוע, ובמקרה הפחות טוב מחשבה אמיתית...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/7/2019 23:09 לינק ישיר 
מצדרביעי

אני כן מוכרח לומר, שיש תופעה מעניינת- שלשמחתי ככל הידוע אף פעם לא שמענו על סיפורים מהסוג הזה
(ומהסוג של הרב אלון ושיינברג) בראשי ישיבות באותו סדר גודל אצל החרדים, (ולא,הרב ברלנד לא נחשב...)

לתפיסתי, חלק מהסיבה שזה כך, היא דווקא קצת הפוכה ממה שהוצג פה בשם ר"א וייס, והיא שהציבור החרדי (הליטאי לפחות)הרבה יותר ביקורתי ופחות תמים, ויקנה פחות בקלות התנהגויות שאינן עולות ממה שמצופה מ"גדול"  כהתנהגויות לגיטימיות.
או במילים אחרות- תדמיינו שהיינו ח"ו שומעים על סיפור כמו של הרב טל על הרב אדלשטיין/ר' משה הלל הירש וכדומה, האם מישהו מעלה על דעתו- שלא היינו בורחים ממנו מיד?

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 16/07/2019 21:08:40

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/7/2019 00:55 לינק ישיר 
לא חושב

מצדרביעי כתב:
מצדרביעי

אני כן מוכרח לומר, שיש תופעה מעניינת- שלשמחתי ככל הידוע אף פעם לא שמענו על סיפורים מהסוג הזה
(ומהסוג של הרב אלון ושיינברג) בראשי ישיבות באותו סדר גודל אצל החרדים, (ולא,הרב ברלנד לא נחשב...)

לתפיסתי, חלק מהסיבה שזה כך, היא דווקא קצת הפוכה ממה שהוצג פה בשם ר"א וייס, והיא שהציבור החרדי (הליטאי לפחות)הרבה יותר ביקורתי ופחות תמים, ויקנה פחות בקלות התנהגויות שאינן עולות ממה שמצופה מ"גדול"  כהתנהגויות לגיטימיות.
או במילים אחרות- תדמיינו שהיינו ח"ו שומעים על סיפור כמו של הרב טל על הרב אדלשטיין/ר' משה הלל הירש וכדומה, האם מישהו מעלה על דעתו- שלא היינו בורחים ממנו מיד?

כשהרב קנייבסקי והרב אדלשטיין הולכים לבקר לנחם ולשמחות אצל מקלב שאנס את האחיניות שלו לא חושב שאפשר לקרוא לזה ציבור יותר ביקורתי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/7/2019 01:30 לינק ישיר 

נחתום כתב:
מצדרביעי כתב:
מצדרביעי

כשהרב קנייבסקי והרב אדלשטיין הולכים לבקר לנחם ולשמחות אצל מקלב שאנס את האחיניות שלו לא חושב שאפשר לקרוא לזה ציבור יותר ביקורתי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

בלי הוכחות לא מאמין. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/7/2019 06:43 לינק ישיר 

השוואה מופרכת לגמרי בין הרב טל שחזה ברוח הקודש שאשתו תמות, והתחיל קשרים עם אשה חילופית. לרבנים גאונים וקדושים שמסיבות לא ברורות הולכים לבקר אנס.
(או שהם לא מאמינים שהוא אנס, או שיש להם שיקול אחר כלשהו, אין לנו כלים לדעת. אבל ההשוואה מרושעת למדי).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/7/2019 12:08 לינק ישיר 
assafsuf

avishai323 כתב:
השוואה מופרכת לגמרי בין הרב טל שחזה ברוח הקודש שאשתו תמות, והתחיל קשרים עם אשה חילופית. לרבנים גאונים וקדושים שמסיבות לא ברורות הולכים לבקר אנס.
(או שהם לא מאמינים שהוא אנס, או שיש להם שיקול אחר כלשהו, אין לנו כלים לדעת. אבל ההשוואה מרושעת למדי).
אוי, זה טוב!!!
זה בדיוק מסוג הטיעונים שמאפיינים ציבורים "תמימים": "וכי יכול להיות משהו לא בסדר אצל הרב X, הרי הוא קדוש..."

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/7/2019 13:08 לינק ישיר 

avishai323 כתב:

הרב האנס נפתלי מקלב טען לבנות שזה חיסרון באמונת חכמים הרב קנייבסקי אם הם לא יסכימו. שזו טענה מקבילה לרוח הקודש.

בפרט ששם שמואל טל לא נגע בה באצבע קטנה ובנוסף מדובר באשה שגם טענה שהיא בעלת כוחות מאגיים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/7/2019 14:00 לינק ישיר 

תלונתי לא היתה על השוואת מקלב. מקלב רשע פי מליון.
הרשעות שלך היא השוואת גדולי הרבנים שמבקרים אותו. לא יודע למה. לרב טל שעליו הנידון הוא אם ראוי להמשיך להנהיג ציבור או לא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/7/2019 14:14 לינק ישיר 

avishai323 כתב:

תלונתי לא היתה על השוואת מקלב. מקלב רשע פי מליון.
הרשעות שלך היא השוואת גדולי הרבנים שמבקרים אותו. לא יודע למה. לרב טל שעליו הנידון הוא אם ראוי להמשיך להנהיג ציבור או לא.

ההשוואה שלי היא בין הגיבוי שנותנים לשמואל טל לבין הגיבוי שנותנים למקלב.
ועל האמירה שהציבור החרדי מוקיע עבריני מין מה שממש לא נכון בפרט במקרה של מקלב.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/7/2019 14:24 לינק ישיר 

אני מקווה שלא יתנפלו עלי על מה שאני עומד לכתוב.
אך מלכתחילה על הגר"ח אין לי קושיות
ומי שיקרא את הרמב"ם הזה יבין למה התכוונתי
"אין מעמידין בסנהדרין בין בגדולה בין בקטנה אלא אנשים חכמים ונבונים מופלגין בחכמת התורה בעלי דיעה מרובה יודעים קצת משאר חכמות כגון רפואות וחשבון ותקופות ומזלות ואיצטגנינות ודרכי המעוננים והקוסמים והמכשפים והבלי ע"ז וכיוצא באלו כדי שיהיו יודעים לדון אותם"
אני מניח שזו גם הסיבה ש'יתד נאמן' נשמע לדעת הגר"ש אדלשטיין ומתעלם ממה שמגיע מחצר הגר"ח.
יכול להיות צדיק יסוד עולם ות"ח מופלג שכל העולם מבקש לקבל את ברכותיו ועדיין אין זה הופך אותו בהכרח מתאים להנהגה או מתאים שילמדו ממנו הנהגות. יש עוד תנאים כמבואר ברמב"ם שציטטתי ובעוד מקומות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/7/2019 14:35 לינק ישיר 

כמדומני ששמעתי פעם שאבישי בן חיים אמר
שהעמדת ר' חיים קנייבסקי כמנהיג זה מכה לדוקטורינת "דעת תורה" של הליטאים. לעומת דוקטורינת "לעשות רצון צדיק" של החסידים. 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הגר"א וייס על ר"ש טל: הבעיה שלו שהוא בציבור מפוכח ומודרני. אצל החרדים היה לו יותר טוב.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.