בית פורומים בחדרי חרדים

מה חיפש חבר מועצת גדולי התורה בלשכת ראש העיר משה ליאון

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/7/2019 00:29 לינק ישיר 
מה חיפש חבר מועצת גדולי התורה בלשכת ראש העיר משה ליאון

חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת חברון הגאון רבי דוד כהן הגיע בשעה האחרונה לפגישה בלשכתו של ראש עיריית ירושלים משה ליאון - כדי לפתור את הבעיה שנחשפה ב'כיכר' (חרדים)

חשיפת 'כיכר השבת': חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת חברון הגאון רבי דוד כהן הגיע בשעה האחרונה (שני) לפגישה בלשכתו של ראש עיריית ירושלים משה ליאון שב'כיכר ספרא'.

מטרת הפגישה היא בהמשך לניסיון של עיריית ירושלים - שנחשף ב'כיכר השבת' - לבדוק ולעקוב אחרי הקצאות שייעדו לעמותות בירושלים להקמת מבני ציבור, כשבפועל השטח מושכר לעמותה אחרת בעלות מוגזמת של עשרות אלפי שקלים לחודש.

כך, לדוגמה, הישיבה לצעירים 'אמרי משה', שבראשות הרב יהושע מישקובסקי, שוכרת מבנה ממוסדות ערלוי בירושלים, בעלות של עשרות אלפי שקלים בחודש. מוסדות ערלוי קיבלו את המבנה כהקצאה לשימוש עבור בית כנסת, כאשר בפועל בחרו בערלוי להשתמש במבנה שהוקצה עבורם ולהשכירו כאמור למוסדות אחרים תמורת סכומים גבוהים.

הגאון רבי דוד כהן, המשמש גם כנשיא ישיבת 'אמרי משה', הגיע ללשכתו של ראש העיר משה ליאון בניסיון להסביר את חשיבות המאבק אותו מנהל יו"ר ועדת ההקצאות בעיריית ירושלים המשנה לראש העיר חיים כהן, בענין זה בדיוק.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 00:33 לינק ישיר 
דיווח נוסף של היחצן אבי רבינא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 00:37 לינק ישיר 

הוא לא סומך על נציגיו בעירייה שיסדרו לו את ענייני "קדושת ירושלים" הנוגעים אליו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 00:56 לינק ישיר 

מנסים לקיים את והשיב את הגזילה על מבני הענק הריקים של החסידויות שחמסו בשקר ובדורסנות מתושבי ירושלים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 00:57 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:
הוא לא סומך על נציגיו בעירייה שיסדרו לו את ענייני "קדושת ירושלים" הנוגעים אליו?

אפרופו קדושת ירושלים. אגודת ישראל מציגה: מהי "קדושת ירושלים"...

ב'אגודת ישראל' אומרים הערב ל'בחדרי חרדים', "פנינו להידברות ושלום, אפשר להגיע להבנות כפי שהיה עד כה, אבל אם יצאו למלחמה, אז היא תהיה מלחמה קשה לא רק בנושאי הקצאות, נתעקש על נושאי השבת, תכנון ובנייה ותקציבים וזה יוביל גם למלחמה בין חברי הכנסת".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 01:08 לינק ישיר 

אלא שעל פי גורמים בכיכר ספרא, חיים כהן החל את הבדיקות דווקא בהקצאות שקיבלו החסידים כאשר בימים האחרונים נעשו ניסיונות לגבש פתרונות בכדי להרגיע את הרוחות בין הצדדים, כשגורמים בעירייה ובחסידויות בירושלים הכינו רשימה של מוסדות ליטאים וספרדים שפועלים במתכונת דומה ושוכרים את המבנה שקיבלו להקצאה לישיבות או מוסדות, כשהחסידים מתחייבים לפתוח במאבק ולדאוג לפנות את כל המוסדות הללו, מבלי שתהיה איפה ואיפה בין עדה לעדה.

https://www.bhol.co.il/news/1017708

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 01:20 לינק ישיר 

יווו...
מי המשוגע שרוצה לפתוח את זה?

מלחמת השש-שלוש תהיה משחק ילדים לעומת מה שיתחולל אם וכאשר יפתחו את נושא ההקצאות עד הסוף.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 01:34 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:
אלא שעל פי גורמים בכיכר ספרא, חיים כהן החל את הבדיקות דווקא בהקצאות שקיבלו החסידים כאשר בימים האחרונים נעשו ניסיונות לגבש פתרונות בכדי להרגיע את הרוחות בין הצדדים, כשגורמים בעירייה ובחסידויות בירושלים הכינו רשימה של מוסדות ליטאים וספרדים שפועלים במתכונת דומה ושוכרים את המבנה שקיבלו להקצאה לישיבות או מוסדות, כשהחסידים מתחייבים לפתוח במאבק ולדאוג לפנות את כל המוסדות הללו, מבלי שתהיה איפה ואיפה בין עדה לעדה.

https://www.bhol.co.il/news/1017708

זה לגיטימי בהחלט.

האיום הציני מצד אגודה על "מלחמה על השבת" במקרה שייקחו להם שטחי ציבור גזולים קודם כל הוא מחפיר מאין כמותו, ושנית הוא גם מלמד שכנראה הם יודעים מי באמת יפסיד מהסדרת נושא ההקצאות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 01:51 לינק ישיר 

הבעיה זה לא עם אלו שקבלו, זה עם אלו שצריכים ואין להם בגלל אלו שלא צריכים וקבלו והללו מעיזים לבקש כסף מאלו שצריכים את זה באמת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 01:54 לינק ישיר 

גינגישראלי כתב:

יווו...

מלחמת השש-שלוש תהיה משחק ילדים לעומת מה שיתחולל אם וכאשר יפתחו את נושא ההקצאות עד הסוף.

נשלח מהאנדרואיד שלי

למקרה ולא שמת לב, יש לפחות שני שמות לעיל

חיים כהן
ור' דוד כהן

ברגע שמסירות והלשנות ייהפכו לנורמה, תהיה חגיגה גדולה אצל כולם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 01:59 לינק ישיר 

נוירולוג, קח בחשבון שמאז "דין צפת כדין ירושלים" הליטאים הפסיקו להתרגש מאיומים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 02:01 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

גינגישראלי כתב:

יווו...

נשלח מהאנדרואיד שלי

למקרה ולא שמת לב, יש לפחות שני שמות לעיל

חיים כהן
ור' דוד כהן

ברגע שמסירות והלשנות ייהפכו לנורמה, תהיה חגיגה גדולה אצל כולם.

תסכים איתי שלחסידים יש הרבה יותר מה להפסיד.
לכן אני חוזה מלחמת עולם גרועה מהשש-שלוש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 02:03 לינק ישיר 

אני לא יכול להסכים אתך על משהו שאני לא מתמצא בו ב"ה (אני גם לא בטוח שאתה יודע, גם אם נדמה לך שאתה יודע)
אני רק יכול לומר לך שברגע שהלשנות ומסירות יהיו דבר מקובל, זה לא ייגמר רק בהקצאות (לא חסרים דברים) ולא רק בענייני ציבור. המדרון חלקלק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 02:04 לינק ישיר 

חיים_התמים כתב:
נוירולוג, קח בחשבון שמאז "דין צפת כדין ירושלים" הליטאים הפסיקו להתרגש מאיומים.

אין לי מושג מהיכן הסקת שאני מאיים
אני מהצד קורא את המפה ורואה לאן המדרון החלקלק הזה עלול להוביל
אבל אותך ושכמותך זה לא מעניין כלל וכלל כל עוד עיניכם הצרות רואות רק את האינטרס הרגעי שלכם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 02:08 לינק ישיר 

באופן אישי אני לא חושב שזה ספציפית מסירה או הלשנה.
אני חושב שאדם או גוף שמקבל משהו ששייך לציבור ומשתמש בו שלא על פי מה שהציבור הסכים עליו, הוא גנב עלוב וגם אם יש לו זקן ארוך והוא מורה לרבים לא הייתי סומך על מילה שלו.

אני באמת חושב כך על כל מי שעושה כנ"ל מכל מגזר צבע דת וגזע.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/7/2019 02:12 לינק ישיר 

גינגישראלי כתב:
באופן אישי אני לא חושב שזה ספציפית מסירה או הלשנה.
אני חושב שאדם או גוף שמקבל משהו ששייך לציבור ומשתמש בו שלא על פי מה שהציבור הסכים עליו, הוא גנב עלוב וגם אם יש לו זקן ארוך והוא מורה לרבים לא הייתי סומך על מילה שלו.

אני באמת חושב כך על כל מי שעושה כנ"ל מכל מגזר צבע דת וגזע.

נשלח מהאנדרואיד שלי

אני מכיר כמה מקרים כאלה, ואף שזה חורה לי, לא חשבתי מעולם ללכת להלשין.
אגב. גם לא שואלים את הציבור בכלל.
מעניין אם לפי דין תורה זה לא מסירה והלשנה,
וכן האם למשל אפשר גם להתלונן בעיריה על בתי כנסת שעושים שימוש באולם לצרכי רווח (ולא רק באמצעות הפטנט שזה לבני הקהילה). וכן הלאה והלאה, לא אפרט יותר מדי כאן.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מה חיפש חבר מועצת גדולי התורה בלשכת ראש העיר משה ליאון
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.