בית פורומים בחדרי חרדים

הגר"ד כהן: הדור כבר לא מקבל את הגזירות של גדול"י. רוצה שיסבירו לו.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-31/7/2019 23:21 לינק ישיר 
הגר"ד כהן: הדור כבר לא מקבל את הגזירות של גדול"י. רוצה שיסבירו לו.

במשא מיוחד בפני מורות חרדיות, הרחיב הגאון רבי דוד כהן בדבריו אודות הסכנות שיש לנשים חרדיות

"גדולי ישראל ראו שיש סכנה למורשת של בית יעקב, ואסרו את האקדמיה. הבנות שהלכו למקומות הללו הגיעו למצב של פריקת עול מוחלטת".
"פעם היו מקבלים את הדברים של גדולי ישראל דברים כפשוטם. הדור של היום מבקשים אני רוצה להבין תסבירו לי וקשה היום לבוא ולהגיד גזירה היא מלפני"
"יש כאלו שלוקחות את זה כביכול שבאים לכפות אותן ולהגביל אותן, ההסברה צריכה להיות בנוסח הזה – צניעות זה לא להשפיל, זה לרומם את בת ישראל, תפקידנו להחדיר בבנות מושגים".
ציטוט מהסרטון כאן:

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2019 10:06 לינק ישיר 

תגובה שהתקבלה בתיבה האישית

rwasser  
הדור כבר לא מקבל את הגזירות של גדול"י. רוצה שיסבירו לו.

הוא גם הסביר איפה זה כתוב? מי המציא את זה?על  מה זה מבוסס? מי זה גדול?מי שיש לו יחצ'נים?"  הוא עצמו גדול? מי הסמיך אותו? הוא מהסנהדרין? אורים ותומים?  מאיפה אנשים לוקחים את העזות והחוצפה לקבוע דברים כאלה? ואחד כזה אמור להיות ראש ישיבה ומחנך הדור הצעיר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2019 11:57 לינק ישיר 
מואדיב

חריף_ומקשה כתב:
במשא מיוחד בפני מורות חרדיות, הרחיב הגאון רבי דוד כהן בדבריו אודות הסכנות שיש לנשים חרדיות
"גדולי ישראל ראו שיש סכנה למורשת של בית יעקב, ואסרו את האקדמיה. הבנות שהלכו למקומות הללו הגיעו למצב של פריקת עול מוחלטת".
"פעם היו מקבלים את הדברים של גדולי ישראל דברים כפשוטם. הדור של היום מבקשים אני רוצה להבין תסבירו לי וקשה היום לבוא ולהגיד גזירה היא מלפני"
"יש כאלו שלוקחות את זה כביכול שבאים לכפות אותן ולהגביל אותן, ההסברה צריכה להיות בנוסח הזה – צניעות זה לא להשפיל, זה לרומם את בת ישראל, תפקידנו להחדיר בבנות מושגים".
ציטוט מהסרטון כאן:

"סכנה למורשת של בית יעקב"

ה"ה שנירר! מי יגול עפר מעינייך!

קשה לי להתאפק מלצחוק. כאילו שכחנו שכמעט כל גדולי ישראל התנגדו נחרצות לעצם הקמת בתי הספר של בית יעקב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2019 16:13 לינק ישיר 

שמעתי את השיחה מהאתר, ואני אומר: הסכנה הגדולה של הציבור החרדי היא עניין הפרנסה. אם הרב דוד כהן רוצה להציל - עליו למצוא ולהמציא פתרונות יצירתיים.
אם אינו יכול, עליו לפרוש מהנהגת הציבור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2019 16:43 לינק ישיר 

עובדים על זה בלי סוף. השנה לבד נפתחו מסלולים נוספים בסמינרים החרדים, בפעילות של עסקנים מטעם הרבנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2019 17:04 לינק ישיר 

עוד רב שממנה את עצמו לגדול הדור כמו הרב אזרחי.
לא סתם הרב הצדיק והגאון הלל זקס ברח מחברון.

ראשי ישיבות שלא מבינים כלום מהחיים שלהם, וחושבים שלהם מותר ולאחרים אסור.
תתפוצצו, אין לכם שליטה, העולם החרדי התפכח וששם  עליכם פס עבה ויורק עליכם קיתונות של בוז.

צבועים נאלחים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2019 17:52 לינק ישיר 

ומה יענה מרן רשכבה"ג שליט"א על בנו יקירו המתפרנס היטב מארגון לימודים והתמחויות לנשים חרדיות באקדמיה רח"ל?

אה, זה משהו אחר...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2019 22:57 לינק ישיר 

ליידוסית כתב:

תתפוצצו, אין לכם שליטה, העולם החרדי התפכח וששם  עליכם פס עבה ויורק עליכם קיתונות של בוז.

צבועים נאלחים.
נכון, הוא מדבר רק לאותם 8 משפחות שמקשיבים לרבנים.
לא קשור אלייך בכלל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2019 23:11 לינק ישיר 

https://www.kikar.co.il/325971.html

עוד מטומטם חולה נפש.
זה רב? ככה לקלל? 
זקן טיפש.
זו דוגמא לבחורים? ככה מחנכים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/8/2019 23:39 לינק ישיר 

נעילה כתב:
ומה יענה מרן רשכבה"ג שליט"א על בנו יקירו המתפרנס היטב מארגון לימודים והתמחויות לנשים חרדיות באקדמיה רח"ל?

אה, זה משהו אחר...

כנראה שבנו גם "שואל שאלות" 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 01:11 לינק ישיר 

זה לא הדור, זה גדולי הדור...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 01:22 לינק ישיר 

ההנהגה התורנית הנוכחית, מאובנת ומשמרת אידאולוגיות ישנות ולא רלוונטיות.

לדוגמא, לאף אחד אין הסבר ענייני ומהותי מדוע לא ללמוד אנגלית בתלמודי התורה ועדיין בשם 'חוק השימור' ברוב תלמודי התורה לא לומדים.

דוגמא נוספת, התפתחות הישיבות גרמה לכך שכל הבחורים הולכים לישיבות בהם אמורים ללמוד תורה יום שלם. יש עם זה שתי בעיות: ראשית זה סדר לימודים שכשנעשה בצורה רצינית, פשוט לא מתאים לרובו המוחלט של הנוער. שנית, זה גיל שבו בנוסף ללימוד התורה אפשר ללמוד אומנות כדי להתפרנס בכבוד אחרי החתונה.

דוגמא נוספת שרלוונטית לר' כהן ולתלמידיו, נושא הדירות שגורם לקטסטרופה כלכלית בשני היבטים. מצד ההורים שמגלגלים חובות דמיוניים לדירות ומעמידים משפחות רבות במצב איום. מצד הבחורים שהופכים לאברכים, נמצאים בכולל שלא מבחירתם ולאחר קבלת הדירה אין להם אומץ וגם לא צידוק מוסרי, לעזוב ולהתפרנס.

אז עוד לפני עניין האקדמיה, גדולי הדור (אגב, מי הם?) לא מחוברים לבעיות היומיומיות של הציבור, מתאמצים בכח לשמר תקנות ואיסורים לא רלוונטיים ואחר כך באים בתלונות לדור שלא שומע בקולם.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי עדייןבגלות ב- 01/08/2019 23:22:22

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הגר"ד כהן: הדור כבר לא מקבל את הגזירות של גדול"י. רוצה שיסבירו לו.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר