בית פורומים בחדרי חרדים

מעשה בפלאפונים ואור ישראל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/8/2019 00:06 לינק ישיר 
מעשה בפלאפונים ואור ישראל

תקציר (בלי דעות על פי מה שפורסם):
בישיבת אור ישראל אסור להחזיק פלאפונים.
תלמידים החזיקו פלאפון.
נתפס תלמיד. נדרש ממנו לתת את פירוט השיחות - סרב. סולק. 
נתפסו עוד חמישה - סולקו.
דרשו מכל הועד (80 תלמיד) לתת פירוט שיחות. התאגדו כולם וסרבו. אוימו בסילוק. כנראה חלק מסרו פירוט שיחות וגילו מספר תלמידים נוסף.

פרשנות שלי: התלמידים חצופים הם באו לישיבה על דעת תקנות מסוימות ועוברים עליהן.

התפתחות:
רה"י הטיל "איסור קונם" על התלמידים שהחזיקו טלפון כדי להביא אותם לצאת מהישיבה בהקדם. (איני נכנס לדיון על עצם האיסור אם חל, ואיני יודע מה טיב היחסים הממוניים בין התלמידים לישיבה כדי לדון אם במעשיהם או בהכרזת רה"י משום גזל).
חלק מהתלמידים קמו ויצאו וחלק שכנראה החזיקו ג"כ טלפון לא קמו (מה שהביא לכעס כלפיהם).

ופה שואל הבן:
מה טיבו של חינוך זה שתלמידים עוברים בשאט נפש על תקנות הישיבה?
ואחרי שעברו, אם אכן יש איסור קונם - והרי כך אומר רה"י בכבודו לתלמידיו, איך זה שהם אינם קמים ויוצאים?
ואם נאמר שבושתם גדולה, עד כדי כך שהם מוכנים לעבור על איסור בשאט נפש, איזה חינוך הוא זה?!
ויותר מכך, הרי המשוואה נתונה, אם יש איסור והתלמידים ואם אינם יוצאים לפי גודל בושתם, הרי מכשילים אותם בידים, איזה חינוך הוא זה?!

אני מציג את המקרה כמיקרוקוסמוס (קיצוני מעט) למהות (או חסרון במהות?) חינוכית בציבורנו (על פלגיו). אנא התייחסו בצורה עניינית ולא מתלהמת, אד-הוק ולא אד-הומינם (מי שלא מבין את המושגים שיפנה לגוגל), על אף שיש הרבה מה לומר גם על כך.

התוספו קישורים לכתבות בעניין:
https://www.kikar.co.il/325946.html
https://www.kikar.co.il/325971.html

תוקן על ידי משגיחשליטא ב- 01/08/2019 22:06:44

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 00:19 לינק ישיר 

אחדד, אני חושב שאף אחד לא יחלוק על כך שהם ידעו את המחיר למה שהם עושים והם עשו, וזה שהם הוצאו מהישיבה זו תגובה נכונה.
אני שם את האצבע על עצם זה שהגיעו למצב שה"נבחרים" שזכו להגיע לישיבה זאת (שנחשבת אחת מהטובות) עוברים על התקנות (והם לא שנה ראשונה שם). או שהם הבינו שאפשר לעבור ולא יקרה כלום, או שהם היו מוכנים לקחת את הסיכון גם אם יקרה. ממה נפשך זה מלמד משהו...
וכן אחרי שזה התגלה, אם נניח שהם לקחו בחשבון את המחיר למה לא קמו, ואם לא לקחו בחשבון - מה זה אומר על החינוך שקיבלו ועל האווירה השוררת שם?
ולדרוש מהם לקום באיסור קונם והם לא קמים - מחנך לא אמור לחשוב מה יהיו התוצאות של הדרישות שלו? הרי אדם לא יאיים על בנו שנהג/לא נהג כדעתו אם יודע שזה יגרום לו לעבור על איסור. או אולי כן?

נקודה טובה אחת אפשר למצוא, שעדיין לא פסו אמונים מבני אדם והאחווה שגילו אחד כלפי רעהו ראויה להערכה (ושוב, עצם המעבר על תקנות הישיבה ראוי לכל גינוי!).

אנא התייחסו עניינית. ואם לא בקשתי שטוחה בפני המנהלים למחוק את התגובות/האשכול.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 00:19 לינק ישיר 

יש לעיין אם כאשר הוא מאיים לנקום בבחורים ולגרום שלא יתקבלו לישיבות אחרות. האם זה לשם שמים או שהוא נפגע מהם אישית שלא צייתו לו.
ואני רועד איזה סיפור קמצא ובר קמצא מתבשל לנו כאן. בסיפור החורבן הרבנים רק לא מחו, ונחרב בית המקדש!! כאן הרבנים בעצמם הלבינו פנים. רועד מפחד מה יגיע. ח"ו רח"ל. והכל בגלל פלאפונים (כשרים!!! )

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 00:25 לינק ישיר 

שם היה בר קמצא אחד. כאן יש 80 בר קמצעס!!!!
רחמנא ליצלן
(אולי הוא בכלל מנסה לשקם את התדמית שלו בגלל מה שנקשר על שמו בעניין הגיוס?)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 00:33 לינק ישיר 

אני מבינה שאדוני שליט"א הוא המשגיח שם. כל התלונות שלך על הבחור שהחזיק טלפון אבל החלאה הזו שפתח פה ביוב הוא בסדר, שום ביקורת אין עליו.

חוצפה של בנאדם, ככה לקלל תלמידים, שימותו. מי הוא בכלל? 
אולי גם שיחליט כמה חלב ימזגו בקפה ואיזה צבע תחתונים הבחור יכול ללבוש?
ועוד מאיים שיהרוס להם להתקבל לישיבות אחרות.

אחר כך בוכים על הנוער הנושר ועל האלימות.

שיקומו כולם ויעזבו וישאירו אותו עם המקרופון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 00:46 לינק ישיר 

משגיחשליטא כתב:
תקציר (בלי דעות על פי מה שפורסם):
בישיבת אור ישראל אסור להחזיק פלאפונים.
תלמידים החזיקו פלאפון.
נתפס תלמיד. נדרש ממנו לתת את פירוט השיחות - סרב. סולק. 
נתפסו עוד חמישה - סולקו.
דרשו מכל הועד (80 תלמיד) לתת פירוט שיחות. התאגדו כולם וסרבו. אוימו בסילוק. כנראה חלק מסרו פירוט שיחות וגילו מספר תלמידים נוסף.

פרשנות שלי: התלמידים חצופים הם באו לישיבה על דעת תקנות מסוימות ועוברים עליהן.

התפתחות:
רה"י הטיל "איסור קונם" על התלמידים שהחזיקו טלפון כדי להביא אותם לצאת מהישיבה בהקדם. (איני נכנס לדיון על עצם האיסור אם חל, ואיני יודע מה טיב היחסים הממוניים בין התלמידים לישיבה כדי לדון אם במעשיהם או בהכרזת רה"י משום גזל).
חלק מהתלמידים קמו ויצאו וחלק שכנראה החזיקו ג"כ טלפון לא קמו (מה שהביא לכעס כלפיהם).

ופה שואל הבן:
מה טיבו של חינוך זה שתלמידים עוברים בשאט נפש על תקנות הישיבה?
ואחרי שעברו, אם אכן יש איסור קונם - והרי כך אומר רה"י בכבודו לתלמידיו, איך זה שהם אינם קמים ויוצאים?
ואם נאמר שבושתם גדולה, עד כדי כך שהם מוכנים לעבור על איסור בשאט נפש, איזה חינוך הוא זה?!
ויותר מכך, הרי המשוואה נתונה, אם יש איסור והתלמידים ואם אינם יוצאים לפי גודל בושתם, הרי מכשילים אותם בידים, איזה חינוך הוא זה?!

אני מציג את המקרה כמיקרוקוסמוס (קיצוני מעט) למהות (או חסרון במהות?) חינוכית בציבורנו (על פלגיו). אנא התייחסו בצורה עניינית ולא מתלהמת, אד-הוק ולא אד-הומינם (מי שלא מבין את המושגים שיפנה לגוגל), על אף שיש הרבה מה לומר גם על כך.

התוספו קישורים לכתבות בעניין:
https://www.kikar.co.il/325946.html
https://www.kikar.co.il/325971.html

תוקן על ידי משגיחשליטא ב- 01/08/2019 22:06:44

אתה חי בעולמו של הקב"ה, אתה מתנהג כל הזמן לפי כל החוקים והמצוות שהוא קבע? 
אתה נוסע בדרום הארץ בקצה הערבה  מקום שכוח א-ל ב3 בלילה. אתה עוצר בתמרור עצור?
אל תיתמם. בחורים מנסים 'לגנוב סוסים' בתקווה שלא יתפסו. במיוחד שכל חבריהם בישיבות האחרות מחזיקים פלאפונים.
באור ישראל כל ההתנהלות של ר יגאל ותלמידיו היא בצורה של חתול ועכבר. הם נכנסים למעריב כשהוא אומר שמע ישראל. כולם מתנהלים שם על הקצה, רק לא להגיע איתו לפיצוץ, ועוזבים לישיבות אחרות ברגע שיכולים.

תוקן על ידי מנחה_חדשה ב- 01/08/2019 22:46:44

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 01:07 לינק ישיר 

לדעתי זכותו לנהוג בישיבתו כרצונו. מה שלא ברור לי הוא, מי עוד מתקרב למקום כזה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 01:29 לינק ישיר 

לדעתי זה גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה ומי שגוזר אותה שלא יתפלא שלא שומעים לו .
בתקופתי היה 2 טלפונים ציבוריים לכל הישיבה וצריך לעמוד בתור. היום זה עולם אחר לגמרי .ישיבה גדולה זה לא ישיבה קטנה וזה לא הולך בכח. היום כולם מחוברים 24/6 .

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 01:41 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:

לדעתי זה גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה ומי שגוזר אותה שלא יתפלא שלא שומעים לו .
בתקופתי היה 2 טלפונים ציבוריים לכל הישיבה וצריך לעמוד בתור. היום זה עולם אחר לגמרי .ישיבה גדולה זה לא ישיבה קטנה וזה לא הולך בכח. היום כולם מחוברים 24/6 .

נשלח מהאנדרואיד שלי

לא מזמן צילמתי באור ישראל בחורים בטלפון ציבורי ואחרים ממתינים שיסיימו.
מחזה מפליא ובלתי מובן בדור שלנו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 01:48 לינק ישיר 
דבריחכמים

מושגים כתב:

ואני רועד איזה סיפור קמצא ובר קמצא מתבשל לנו כאן. בסיפור החורבן הרבנים רק לא מחו, ונחרב בית המקדש!! 

בספרי השקפה מובא שעניין קמצא ובר קמצא כלל לא היה חטא. וכמו אתרנגולא ואתרנגולתא חרוב ביתר. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 01:48 לינק ישיר 

יש לי המון אבל המון מה לכתוב,וקשה לי מאוד לנצור את המקלדת,אבל זה מהמקרים שהשתיקה עדיפה ,ואני מציע לכולם לנהוג כמוני.
כל הסבר להחלטה זה גם סוג של אמירה שאני רוצה להימנע ממנה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 02:27 לינק ישיר 
גם בישוב אסור שיהיה טלפונים לבחורים !!! הם מעיפים בחורים שמוצאים אצלם טלפון גם .....

הרב יגאל רוזן הוא בוגר ישיבת הישוב החדש
ישיבה שידועה בקשיחות ונוקשות ובדריסת הבחורים !!
לכאורה הענקת תנאים מועדפים לבחורים שהורים שלהם
הם עשירי העולם !!
תוך העלמת עין מכל מכשירי מדיה שברשותם !!
והרב יגאל רוזן ( אחיו של ראש מכון צומת זל הרב ישראל רוזן ) שהקים את ישיבת אור ישראל באותה מתכונת אבל ללא לימודי חול וללא תעודת בגרות !!
אבל עם השיטות הגרועות של ישיבת הישוב !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי שרית560 ב- 02/08/2019 00:27:51

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 02:27 לינק ישיר 

הישיבה שלו ממונית שהוא יכול לאסור עליהם באיסור קונם? ולמה צריך קונם? גזל  זה לא מספיק משכנע?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 03:04 לינק ישיר 

התקבל בתיבה הפרטית מניק רב

" רק להסביר לציבור שהר"י לא קילל את הבחורים שימותו בניהם, זה תמלול לא נכון של הכתב בכיכר. הקשבתי היטב ושמעתי וזה גם ברור מההקשר, הוא לא אמר "דבר מזיד" הוא אמר "בעוון נדרים בניו מתים". ציטט גמרא. ועל זה חזר ואמר שוב ושוב איך אתם לא מפחדים מאיסור קונם הרי הבנים שלכם ימותו."

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 03:09 לינק ישיר 

הקשבתי שוב ואכן הוא לא אומר "דבר מזיד" אלא "בניו מתים" 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/8/2019 10:32 לינק ישיר 

דבריחכמים כתב:
דבריחכמים

מושגים כתב:

ואני רועד איזה סיפור קמצא ובר קמצא מתבשל לנו כאן. בסיפור החורבן הרבנים רק לא מחו, ונחרב בית המקדש!! 

בספרי השקפה מובא שעניין קמצא ובר קמצא כלל לא היה חטא. וכמו אתרנגולא ואתרנגולתא חרוב ביתר. 

ענין קמצא ובר קמצא היה התעסקות בקטנוניות.
כמו שאמרו חזל בבבא מציעא ל לא חרבה ירושלים אלא על שהעמידו דבריהם על דין תורה ולא נהגו לפנים משורת הדין.
מאבק נגד טלפון כשר זה מלחמות האתמול.
ולעשות קונם וחרמות על תלמידים שלך זה פשע חינוכי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מעשה בפלאפונים ואור ישראל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.