בית פורומים בחדרי חרדים

דעת תורה ברורה ממרן הגר"צ פרידמן: "המצביע בבחיורות - גורם לחורבן התורה"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/9/2019 16:09 לינק ישיר 
דעת תורה ברורה ממרן הגר"צ פרידמן: "המצביע בבחיורות - גורם לחורבן התורה"

דעת תורה ברורה מכב' מרן הגאב"ד רבי צבי פרידמן שליט"א

כל המצביע בבחירות - גורם לחורבן התורה

 לכב'........

לשאלתכם בדבר הבחירות, אילו היו מפלגות חרדיות שהיו נוהגות כשורה, היה מקום לשאלה. אכן לדאבונינו, כל פעולתם הוא שיתוף פעולה בגיוס בני ישיבות, וכבר הצביעו כמה פעמים בעד החוק, וזה מתוך דמיונות, וחוסר הבנה מוחלט שהדבר היחידי שיכול למנוע את הגיוס הוא הדרך של מרן הגר"ש אויערבך זצ"ל, להתריס בפני החילוניות ולא להתייצב, ולהיכנס לבתי סוהר בקומה זקופה, ועל ידי זה יראו שאין להם סיכוי לגייס. וכל פעולה פרלמנטרית או אחרת סופה כישלון.

והמפלגות הנ"ל משתפות פעולה בנושא הגיוס, ויוצרות את הרושם בכוונה שהדבר בא בחשבון מבחינת החרדים. ובוודאי שהבגידה הזאת היא ערובה בטוחה לחורבן התורה רח"ל. וכל המצביע בבחירות הוא גורם ישיר לחורבן התורה, ועובר עבירה חמורה עד מאוד.

מלבד זאת הוחמר הדבר בבחירות דהשתא, שכרתו ברית עם המזרחי, ששיטתו היא הע"ז של המדינה, שבעיקר אמונתם היא בחוסן הלאומי בצבא וכד', והדת אינה אלא סממן לאומי. והצבעה עבורם, תגרום בהכרח לקלקול יסודי של הנוער החרדי, וכבר נלחמו במגמה זו כל גדולי התורה מאז ומתמיד.

והנה בחודש אלול, כל יהודי שואף לעשות עוד ועוד מצוות, כדי שנזכה ליום הדין. ופלא על ההולכים להצביע, שעוברים בכך עבירה חמורה מאוד של חורבן התורה והאמונה. ואת הקב"ה אי אפשר לרמות, ואחר עבירה מעין זו, איך יוכלו לומר "הס קטיגור", וה' יצילנו. וכל המאמין בהקב"ה ושומר נפשו, כמה ירחק מלהיכשל בזה.

ויש שעוררו שאלה, שאולי כדאי ללכת ולהצביע בפתק לבן, כדי שלא יבואו רמאים, להצביע במקומם. אמנם לענ"ד, אם נכנסים לקלפי, אפי' למטרה זו, הרי זה כנכנס למסעדה טריפה, על מנת שיאכל שם מאכלים כשרים, וכמה חילול ה' יש בזה. ואם מישהו ירמה, זה לא אחריות שלנו. אך את החילול ד' עשה בעצמו. ואיך לא יירא מיום הדין?!

והתייחסתם לטענת תועמלני המפלגות, שמי שנמנע מלהצביע, עלול לגרום לממשלת שמאל. ועל זה אני משיב, שדעתינו שלא מעניין אם ראש הממשלה יהיה נתניהו או גנץ או לפיד או ליברמן, כולם שווים לרעה לגייס ולחסל את הישיבות רח"ל.

ושוב, הצלחתנו אפשרית רק כאשר יווכחו לדעת, שלא יוכלו לגייס אותנו בשום פנים, ואנו נעדיף בתי סוהר. ואז נטלנו החנית מיד המצרי, ובעניין זה כבר נכתב באדר תשע"ח על ידי וועדה מטעם הצבא, שעונש המאסרים אינו מרתיע כלל את החרדים, ואדרבה, מי שנאסר הופך לגיבור, ולמודל לחיקוי. והוועדה ממליצה שלא להכניס למאסר את העריקים.

ומאז אמנם כידוע נתפסו עשרות עריקים בהפגנות, וכולם שוחררו, כי נוכחו לדעת שאפסה תקוותם, ולכן אין זה משנה של מי תהא הממשלה, של שמאל או של ימין.

ועובדה היא, שאהוד ברק ראש מפלגת הדמוקרטיה, שהוא שמאלני קיצוני מובהק ולפני שנים עמד בראש ממשלת השמאל, כאשר הצהירו בבחירות שהדבר הראשון שיעשה הוא גיוס בחורי ישיבות, ולאחרונה יצא בהצהרות, שהדרך של כפיית חוק הגיוס שגויה ומחוסרת סיכויים, וצריך לפעול נגד הישיבות ע"י פיתוי האקדמיה. - ומה קרה, איך יתכן שהזאב הפך לכבש, רק בגלל הפעילות של אנשי "בני תורה" בארגון הפגנות שהביאו להפסקת התנועה של הרכבים ושל הרכבת, והרגיזו את כל יושבי המדינה, ובזכות המאסרים, שגרמו לדכדוך רב אצל השלטונות, ונוכחו כולם לדעת שאין סיכוי, לכן הוכרח גם הזאב להפוך לכבש.

וגם צורר היהודים לפיד, כתב מאמר שכותרתו "אם יהיה חוק, החרדים יתגייסו?", והכותרת המשונה הזאת, רק מצביעה על אובדן הביטחון החילוני בהצלחת כפייה ותוכנית שוויון בנטל, ונועדה כנגד המנהיגות החילונית, שכבר התייאשו מזמן מגיוס בכפייה. וכל זאת הודות לדרך המלחמה שהורה לנו מרן הגר"ש אויערבך זצ"ל.

ומטעם כל זאת עצם ההימנעות מההצבעה בבחירות, מצביעה על מרי אזרחי, אנטי עצם המדינה, וקיום מרי אזרחי - זה הפגנה רבתי נגד השלטון החילוני, בבחינת 'את וכלבא שוין', ואיננו מכירים בשלטון כזה אפי' דה-פאקטו. ואיננו רואים בה מדינה יהודית. ובכך הננו מחזקים את המגמה שהתחילה להתפשט גם בין החילוניים שחבל הזמן וא"א להכניע את החרדים, ואשרי מי שמשתתף גם בהפגנה זו ובזה זכותו גדולה ליום הדין.

וכל זאת לעומת ההתרפסות של נציגי 'דגל התורה' שמתגאים בכך שהם מזדהים עם הרעיונות של רסיסי מפלגות המזרחי, שכולם עבודה-זרה אמיתית.

והנה המפלגות הללו אומרות שהם נלחמות ברפורמים, והאמת שהם עצמם רפורמים, כי שינוי בהשקפת היהדות, היינו באמונה, הוא סוג של רפורמה, ואיתם כרתו 'דגל התורה' ברית, ומצא מין את מינו, וכמה עצומה העבירה של ההשתתפות בבחירות, שבכך נותנים יד למגמה של הרפורמה הנוראה הזו.

וכפי שנוכחתי לדעת בשיחותיי, עם הקה"י זיע"א, והאזנה לשיחות ממרן רבי יחזקאל זיע"א, ושיחותיי עם מרן הגרא"מ שך זיע"א, והגרי"ש אלישיב זיע"א, והגר"ש אויערבך זיע"א, נוכחתי לדעת, שיחס למדינה ול"ציונות הדתית" והחילונית, היא בדיוק כמו של סאטמאר, וכעת פושה המגמה ליצור השקפת הבל שבין סאטמאר למזרחי, והכל בנוי על שקר והונאה, וברור שרצון ה' יתברך שלא להצביע בבחירות כלל. ובודאי יזכו העושים רצונו יתברך לכתיבה וחתימה טובה ורוב ברכה ואושר.

בברכה מרובה

צבי פרידמן
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 16:20 לינק ישיר 

אכן כאן באתרי האינטרנט המקום הראוי להביא את דברי אותם זקנים ממרים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 16:21 לינק ישיר מי מקשיב לו בכלל.....דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 16:29 לינק ישיר 

עסקן זוטר שהצליח לגדול להיות מרן...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 16:33 לינק ישיר 

קלעפער כתב:
עסקן זוטר שהצליח לגדול להיות מרן...


חצוף ועז פנים לגיהנם

אוי לך מעלבונה של תורהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 16:47 לינק ישיר 

קלעפער כתב:
עסקן זוטר שהצליח לגדול להיות מרן...

כמו גם שאר הזקנים הממרים, עזי הפנים המחוצפים!


דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 17:33 לינק ישיר 

מרן?????????????????????????????????דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 17:52 לינק ישיר 

מה דעת שאר המרנים שלכם?

ר' עזריאל אוירבך

ר' אשר דויטש

ר' שמוליק מרקוביץ?

הר' ארנברג?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 18:00 לינק ישיר 

מנחה_חדשה כתב:
מה דעת שאר המרנים שלכם?

ר' עזריאל אוירבך

ר' אשר דויטש

ר' שמוליק מרקוביץ?

הר' ארנברג?


הדבר מוסכם על כל גדולי התורה שאיסור חמור לסייע בידי עוברי עבירה ולקחת חלק בחוק הגיוס והשמד עליו כבר התפשרו ח"כי מפלגות פסולות אלודדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 18:17 לינק ישיר 

מקובלנו ממרנן הרב שך והסטייפלר זיע"א, שבמציאות הקיימת במדינת ישראל אין מציאות של אי הצבעה, באשר אי הצבעה הינה הצבעה בפועל למפלגות החילוניות, והרי אין זה שב ואל תעשה. כמבואר מפיהם ומפי כתבם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/9/2019 19:56 לינק ישיר 

כל ידיעה שלך היא הרמה להנחתה מה המציאות במלואה.


הרבנים לא חתמו
הפילוג ב'פלג': "הוראה" נגד הבחירות בעילום שם


מועצת הפלג. ארכיון (צילום: באדיבות המצלם)


מרבית רבני 'הפלג הירושלמי', למעט הגר"צ פרידמן והגרב"ש דויטש, סירבו לחתום נגד ההצבעה בבחרות, וכך נוצר מצב שפורסם "קול קורא" מבלי שחתום עליו גוף מסודר (אקטואליה)


שאול כהנא | י"ז באלול תשע"ט 17.09.19 09:44


בבוקרו של יום הבחירות לכנסת ה-22 נראה כי מאבק 'הפלג הירושלמי' בסיעת 'יהדות התורה' הולך ודועך לאחר שרוב רבני 'הפלג הירושלמי', סירבו לחתום על 'קול קורא', הקורא לציבור שלהם שלא להצביע בבחירות.


ל"כיכר השבת" נודע כי העסקנים עשו כל מאמץ להחתים את הגוף הנקרא "מועצת גדולי עולם התורה" אך נתקלו בקשיים לאחר שהגר"ע אוירבך, הגר"ש מרקוביץ, הגר"י ארנברג ועוד סירבו בתוקף לחתום על הוראה כזו. ארבעה רבנים נוספים התנו את חתימתם בחתימת כל השאר, וכך חתימה מסדורת של 'מועצת הפלג' נגד הבחירות, לא יצאה אל הפועל.


מנגד, הגר"צ פרידמן והגרב"ש דויטש, כן פרסמו קריאה האוסרת על השתתפות בבחירות, כפי שנחשף ב'כיכר השבת', אמש.


כפי שנחשף ב'כיכר השבת', רבים מבני 'הפלג הירושלמי' קיבלו הוראה שקטה להצביע למפלגה חרדית. הגר"ע אוירבך עזב את הארץ לגיוס כספים לטובת משפטו של עורך 'הפלס' נתי גרוסמן, מבלי שהודיע את דעתו בעניין הבחירות. 


בגלל סירוב הרבנים לחתום, ביטאון 'הפלג', 'הפלס', מפרסם הבוקר הודעה מבלי שחתום עליה איזה רב או גוף רבני מסודר.


בהודעה נאמר כי "על דעת מרנן גדולי ישראל שליט"א שנתבקשנו לפרסם שוב, פשוט וברור שאין להצביע עבורם, ועבור אף מפלגה שהיא, אלא גם בבחירות הללו יש להימנע מכל הצבעה, וכפי שכבר הורו מרנן גדולי ישראל שליט"א בבחירות הקודמות שהתקיימו בחודש ניסן ויש להיזהר מכל מיני שמועות שווא ושקר שרוצים לפרסם בזדון ביום הבחירות  כאילו יש איזה שינוי בענין זה".


איש ציבור ידוע המשתייך ל'פלג הירושלמי' אומר בכאב בשיחה עם 'כיכר השבת' כי "לא כונסה מועצת גדולי עולם התורה, לא התקבלה הוראה כזו, רוב חברי המועצת סבורים שאסור לקרוא לא להצביע, אסור. והנה ראיה שאין שום קול קורא המורה לא להצביע. ניסו לשכנע את רבי עזריאל ללא הצלחה, על איזה פוסק הם מסתמכים? גם הגר"מ גרוס מצביע. נהיה מצב שמפרסמים בשם "מרנן ורבנן" בזמן שאין שום מרנן ורבנן כאלו".


את הדברים אמר העסקן בשיחה מוקלטת עם כתבי כיכר השבת וביקש שלא לצטט את שמו. הוא הוסיף כי "ציבור הפלג הירושלמי יכול לפתוח עיניים ולהפסיק להאמין להודעות אנונימיות - וישאל כל אחד את רבו באופן ישיר".דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 20:22 לינק ישיר 

ערלכער_ייד כתב:
עסקן זוטר שהצליח לגדול להיות מרן...

חצוף ועז פנים לגיהנם

אוי לך מעלבונה של תורה


הפוך! צא וראה כמה כל אחד יכול, וזו תביעה מכל אחד ואחד מאיתנו, שאפילו עסקן זוטר שאיש לא שמע עליו יכול לצמוח למרן, או כמו שהיה אומר הרבי בחיידר "וויל נאר גאון"...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 21:01 לינק ישיר 

אצל הסיקריקים מי שאומר כמותם (לפעמים בהשפעת מזומנים) הרי נהפך בין לילה לגאון אדיר וקדוש וטהור וצדיק יסוד עולם, ומי שאינו אומר כמותם אפילו יהא משה רבנו הוא נהפך בין לילה לכופר בעיקר.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 21:11 לינק ישיר 

[ציטוט] מה דעת שאר המרנים שלכם?

ר 'עזריאל אוירבך

ר' אשר דויטש

ר 'שמוליק מרקוביץ?

הר ארנברג?

זה מוסכם על כל גדולי התורה שאיסור חמור לסייע בידי עוברי עבירה וקראטה חלק בחוק הגיוס והשמד עליו כבר התפשרו ח"כי מפלגות פסולות אלה [/ quote]

אז למה הם לא הסכימו לחתום על האיסור להצביע ושלהכנס לקלפי זה כמו להכנס למסעדת טריפה?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/9/2019 21:47 לינק ישיר 

גועל נפש!
כמה שיהיה יותר רע ליהודים בכלל ולאנ"ש בפרט, ככה המנוול הזה נהנה יותר!
היפך היהדות, היפך אהבת ישראל, היפך דעת תורה.
" תלמיד חכם שאין בו דעת נבילה טובה הימנו " (מדרש רבה ויקרא א)דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/9/2019 23:32 לינק ישיר 

momeir כתב:
גועל נפש!
כמה שיהיה יותר רע ליהודים בכלל ולאנ"ש בפרט, ככה המנוול הזה נהנה יותר!
היפך היהדות, היפך אהבת ישראל, היפך דעת תורה.
" תלמיד חכם שאין בו דעת נבילה טובה הימנו " (מדרש רבה ויקרא א)


מי מנווול? חצוף ומבזה גדולי ישראל!!!

טובה עשה עמנו השי"ת שנתעורר מהחלום ונבין שאנו בגלות בין מומרים, להפסיק להתפשר ולהשתלב עמם

אולי התוצאות האלו יועילו לנער אותנו לחזור להיות 'חרדים כמו פעם', ולא להיות מזרוחניקים על כל המשתמע

וב"ה שבני היהדות הנאמנה אין להם שייכות לא עם נצחונותיכם המדומות ולא עם כשלונותיכם המדומותדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דעת תורה ברורה ממרן הגר"צ פרידמן: "המצביע בבחיורות - גורם לחורבן התורה"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.