בית פורומים בחדרי חרדים

"החרדים צריכים להיות טיפשים כדי לצאת לעבוד" מירב ארלוזורוב ממשיכה בסדרת הכתבות ב-themarker.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/9/2019 14:53 לינק ישיר 
"החרדים צריכים להיות טיפשים כדי לצאת לעבוד" מירב ארלוזורוב ממשיכה בסדרת הכתבות ב-themarker.

דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/9/2019 14:53 לינק ישיר 

החרדים צריכים להיות טיפשים כדי לצאת לעבוד
מערכת הרווחה בישראל מעניקה הטבות לפי אמת המידה של הכנסה לנפש למשק בית: ככל שיש פחות מפרנסים ויותר ילדים - כך הקצבאות גדלות ■ במציאות שבה משפחה חרדית ממוצעת מקבלת הטבות בסך 3,000 שקל בחודש, אין סיבה לוותר עליהן בשביל יציאה לעבודה

מירב ארלוזורוב
23.09.2019 | עודכן ב: 12:48

57 מנדטים של גוש המרכז־שמאל ועוד שמונה מנדטים של מפלגת ישראל ביתנו מציירים תמונה ברורה: בבחירות 2019 סבב ב', זכתה הצבעת אנטי־ביבי לרוב מובהק - 65 מנדטים.

אבל זאת לא היתה הצבעת האנטי היחידה בסבב הבחירות האחרון: יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הגדיל את כוחו מחמישה לשמונה מנדטים בזכות קמפיין אנטי־חרדי שסחף אחריו מצביעים שאינם קהל הבוחרים הטבעי שלו. גם חלק מההצלחה של כחול לבן (33 מנדטים) נזקף לזכות סיסמת הבחירות של המפלגה, "ממשלת אחדות חילונית".

ואולם בעוד בנימין נתניהו אינו צפוי להמשיך להחזיק בתפקידו - החרדים כאן כדי להישאר. הם 12% מהאוכלוסייה, ולפי התחזיות יהיו 32% מהאוכלוסייה עד 2065. כבר כעת, 20% מהתלמידים בישראל הם חרדים. כלומר, בין אם הרוב החילוני (הזמני) ירצה או לא - אנטי־חרדיות לבדה לא תסייע.

אפשר להמשיך ולקרוא לחרדים פרזיטים, אבל זאת אינה מדיניות מושכלת. חברת הלומדים היא חלק מרכזי בתרבות החרדית, ונראה כי החילונים יצטרכו ללמוד לכבד את אורח החיים החרדי - אבל גם החרדים יצטרכו ללמוד להשתנות, כי במצב הנוכחי, חברת הלומדים אינה בת קיימא.

הנתונים ההיסטוריים מלמדים שיש דרך לשנות את התמונה באמצעות תמריצים כלכליים. החרדים מגיבים היטב לתמריצים כלכליים, וגם הסוגיות הרגישות ביותר בתרבות שלהם, כמו שיעור הפריון או לימודי הליבה, יכולים להיות מכוונים באמצעות תמריצים כאלה.

לפני 15 שנה פירסם פרופ' יורם מישר מחקר שעקב אחר שיעורי הילודה בקבוצות אוכלוסיה שונות. הממצא הבולט שלו היה תפנית הילודה של הנשים החרדיות, שבסוף שנות ה-40 של המאה ה-20 הסתפקו בשלושה ילדים, ובסוף שנות ה-80 זינקו כבר לשישה ילדים לאישה (כיום, הממוצע החרדי הוא שבעה ילדים לאישה). מישר לא הצליח להוכיח זאת במחקרו, אבל ההערכה שלו וגם של חוקרים אחרים היתה שהגידול בילודה היה תגובה חרדית לתמריצים שהמדינה העניקה להם בשנות ה-70, בעיקר במדיניות קצבאות הילדים שאיפשרה למשפחות חרדיות להתקיים גם עם ילדים רבים.

מאז חלו שינויים ותיקונים רבים בקצבאות הילדים, ועדיין ישראל חריגה בכך שקצבת הילד השני, השלישי והרביעי גבוהה מהקצבה המשולמת עבור הילד הראשון. זאת מדיניות אבסורדית למדינה שבה שיעור הילודה הוא הגבוה ביותר בקרב המדינות המפותחות - ממוצע של 3.1 ילדים לאישה לעומת 1.7 ב-OECD - והיא מעבירה את המסר שכדאי ללדת ארבעה ילדים לפחות.


פריון ילודה


סבסוד עמוק

מדיניות הקצבאות והרווחה של ישראל מבוססת על מספר הנפשות למשק בית. ככל שיש יותר נפשות בבית - כך משק הבית יקבל יותר תמיכה ויותר קצבאות. הטבות בדיור, זכאות לדיור מסובסד וכמובן הנחה בארנונה - כולן קשורות ישירות למספר הנפשות במשפחה. גם הזכאות להנחה במעונות־יום לגיל הרך תלויה בהכנסה לנפש בבית, ומי שיש לו כמה ילדים במעונות במקביל זכאי להנחה נוספת. ברור שרק מי שמביאים לעולם ילד בכל שנה יוכל ליהנות מההטבה.

כך, משפחות חרדיות משלמות 600� שקל בחודש עבור מעון יום לגיל הרך, במקום מחיר מלא של 2,000 שקל בחודש; ובמעונות לתינוקות - 800� שקל במקום 2,600 שקל. הסבסוד במעונות היום חוסך לבדו לכל משק בית חרדי אלפי שקלים בחודש.

בממשלה חישבו ומצאו כי משק בית חרדי חוסך יותר מ-3,000 שקל בחודש על הוצאות בזכות הטבות שונות. מדובר גם במיצוי הטבות שאינן ניתנות לכל אוכלוסייה אחרת: האוכלוסייה הערבית, שהיא ענייה יותר מהחרדית, מגיעה לשווי הטבות של 2,000 שקל בחודש לכל היותר.

העובדה שכל מערכת הרווחה מוטה בהתאם למספר הילדים, תוך התעלמות מסוגיית מיצוי כושר ההשתכרות של ההורים, מאפשרת את קיומה של חברת הלומדים בצורה הקיצונית כיום: רק כ-50% מהגברים החרדים עובדים, לעומת 87% מהגברים היהודים שאינם חרדים. יתרה מכך, מגמת ההשתלבות של החרדים בשוק העבודה נעצרה מאז בחירות 2015, שאחריהן חתם נתניהו על הסכמים קואליציוניים עם המפלגות החרדיות, שביטלו כל ניסיון להתנות קבלת קצבאות ביציאה לעבודה, והגדילו מחדש את תקציב הישיבות (התמיכה באברכים).

מניתוח שערך משרד האוצר עולה כי גברים ערבים עובדים 30% פחות מגברים יהודים שאינם חרדים ומשתכרים 57% פחות מהם; בעוד שגברים חרדים עובדים 70% פחות מגברים יהודים שאינם חרדים - אך שכרם נמוך משלהם ב-25% בלבד.

ברור כי כל זמן שהחרדים לא יוצאים לעבוד הם יישארו עניים - אך כיום מערכת הרווחה מעודדת אותם לא לעבוד. ההכנסה הנמוכה, לצד ריבוי הילדים, מספקים להם תמיכות של יותר מ-3,000 שקל בחודש למשק בית. הם יהיו טיפשים אם יוותרו על כל זה בשביל יציאה לעבודה.
חרדים מרוויחים יותר מערבים - ועובדים פחותרוב החרדים בארה"ב עובדים וגם לומדים

מי שמתנהלת בטיפשות היא המדינה כמובן, שבמו ידיה מעודדת ילודה למרות שיעור הילודה הגבוה גם כך, ומתמרצת הורים במשפחות מרובות ילדים לא לצאת לעבוד, באמצעות קצבאות המחושבות לפי הכנסה לנפש במשק בית.

זאת אינה גזירת גורל: כל שצריך לעשות הוא לשנות את אמת המידה להענקת קצבאות. במקום קריטריון של הכנסה לנפש, צריך לעבור לאמת מידה של הכנסה לנפש ובתנאי ששני ההורים עובדים (או מחפשים עבודה), כלומר, קריטריון של מיצוי כושר השתכרות.

התניית קצבאות ביציאה לעבודה מקובלת במרבית המדינות המפותחות, וגם אוכלוסיות חרדיות ברחבי העולם למדו להסתגל אליה. בארה"ב, למשל, שיעור בעלי התואר האקדמי בקרב גברים חרדים כפול בהשוואה לשיעורם בישראל, וחלק גדול מהגברים החרדים שם עובדים - במקביל ללימודי תורה. זאת, מאחר שהקצבאות תלויות ביציאה לעבודה, ויש חובת לימודי ליבה.

מחקר שנערך לפני 15 שנה על הקהילה החרדית בלונדון גילה גם הוא כי רבים מהגברים החרדים עובדים. הסיבה: קצבאות הקיום מותנות ביציאה לעבודה, ובריטניה אינה מממנת חינוך חרדי שאינו כולל לימודי ליבה. הקהילה החרדית בלונדון, יש לציין, היא אדוקה מאוד, ענייה מאוד ומתאפיינת במשפחות מרובות ילדים - אך להבדיל מישראל, רק מיעוט מתוכה (18% בלבד ב-2005) מבלה את כל זמנו בלימודי תורה בכולל, ולא עובד. שאר הגברים משלבים בין עבודה ללימודים, משום שאין להם אפשרות כלכלית אחרת.

לא צריך להרחיק עד לונדון: ניסוי קטן שערכה ממשלת ישראל ב-2014 גילה כמה קל להניע את החרדים לעבוד, אם רק מציבים בפניהם דרישה כלכלית כזאת. אלא שב-2015 עלתה ממשלה חדשה של נתניהו והמפלגות החרדיות, שבלמה את הניסוי באיבו - סיבה מצוינת אחת להצבעת האנטי־ביבי בבחירות ספטמבר 2019.

מחר: החילונים משחקים לידי החרדים עם הדרישה למעונות יום חינם
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/9/2019 01:32 לינק ישיר 

איזו בורה..

תראו לי אברך אחד שהביא ילדים לעולם בשביל ה178 ש"ח שהקצבה מביאה, הרי הוצאות כלכלת ילד מגיעה ל1000 שקלים ממוצע, איפה ההגיון??

לדבריה המצב בלונדון הוא ש18% לומדים בכוללים
אבל המצב בארץ הוא שרק כ60-70 אלף אברכים לומדים בכוללים מתוך 400 אלף, משהו כמו 16% בלבדדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/9/2019 01:43 לינק ישיר 

מיחזור קבוע של אותם שקרים בכל כתבה שניה של מירב
העובדה המצערת שהשקרים האלה בסוף מתורגמים למנדטים אנטי חרדים
הפרוטוקולים של זקני ציון מחוירים לעומת מירב ושחר אילן בתמיכת הקרן החדשהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/9/2019 02:00 לינק ישיר 

ימש"ודדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/9/2019 09:21 לינק ישיר 

אם והיה והנתונים שלה לא נכונים, למה אף אחד לא עושה תחקיר נגדי?


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/9/2019 10:06 לינק ישיר 
חריף_ומקשה
תוקן על ידי חריף_ומקשה ב- 24/09/2019 08:10:37
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/9/2019 10:11 לינק ישיר 


הדרך הקלה לעודד גברים חרדים לעבוד - הפסקת הפינוק לחילונים

החילונים צריכים לוותר על הדרישה למעונות יום בחינם ■ ב2014 נקבע כי רק ילד ששני הוריו עובדים יוכל להתקבל למעון מסובסד, ושיעור הגברים החרדים שדיווחו על עבודה זינק ב70% ■ ממשלת נתניהו והחרדים שקמה ב-2015 חיסלה את הניסוי המוצלח

מירב ארלוזורוב  24.09.2019 06:01

התשלום עבור מעון יום מסובסד על ידי המדינה הוא כ2,000 שקל בחודש לפעוט, ו2,600 בחודש לתינוק. סכום זה נתון לשינויים והנחות בהתאם למצבה הכלכלי של המשפחה, לפי החישוב של הכנסה לנפש למשק בית — ובהתאם למספר הילדים שיש לאותה משפחה במעונות יום מסובסדים במקביל.

כך, למשפחות עניות ומרובות ילדים יש אפשרות לשלם רק 650 שקל בחודש למעון יום לילד, או 850 שקל לתינוק — חיסכון של כ1,500 שקל בחודש עבור כל ילד. זהו חיסכון עצום, ממש "להיות או לחדול" עבור משפחות עניות ומרובות ילדים, בעיקר משפחות חרדיות.

הבעיה העקרונית אינה רק בהנחה הניכרת שמקבלים החרדים במעונות היום המסובסדים של המדינה. מעונות היום נמצאים בפיקוח של משרד העבודה והרווחה, משום שהם הוקמו כחלק מהמאמץ של המדינה לעודד נשים לצאת לעבוד, אי־אז בשנות ה50, כדי להפוך את משקי הבית בישראל לכאלה שבראשם שני מפרנסים במקום אחד בלבד. בשל כך, התנאי שהוצב לצורך קבלה למעון מסובסד הוא שהאם עובדת.

בעשרות השנים שחלפו מאז נהפכה ישראל למדינה שבה שיעור תעסוקת הנשים הוא מהגבוהים בעולם. למעשה, שיעור התעסוקה של נשים יהודיות־חילוניות הוא השני בעולם המפותח — אחרי איסלנד — וגם הנשים החרדיות עובדות בשיעורים גבוהים מאוד.

מי שאינם עובדים הם הגברים החרדים, עם שיעור תעסוקה מגוחך של כ50%, לעומת 87% תעסוקה אצל יהודים שאינם חרדים. משום שהמחוקק לא התנה את הקבלה למעונות יום מסובסדים בתעסוקת האבות אלא רק בזו של האמהות — משקי בית חרדיים שיש בהם מפרנסת יחידה ממשיכים ליהנות מהסבסוד ומההנחות במעונות.

כך החברה החרדית מנצלת לרעה את רוח החוק. מי שהבחין בכך היה שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד. ב2014, בעת כהונתו, שונו הקריטריונים של הקבלה למעונות היום המסובסדים ונקבע תנאי של תעסוקת שני ההורים. התוצאה היתה מדהימה: באותה שנה נרשם זינוק של 70% במספר האבות החרדים עם ילדים במעונות יום, שדיווחו כי הם עובדים.

השקעה בגיל הרך

אמנם זרוע התעסוקה של משרד הכלכלה לא ידעה לומר אם הזינוק נבע מהצטרפות של 70% מהאבות החרדים לשוק העבודה — או שמא מדובר באבות חרדים שכבר עבדו קודם באופן לא־מדווח (ב"שחור"), ובעקבות שינוי תנאי הקבלה החלו לדווח על עבודתם.

בכל מקרה, מדובר בהשפעה חיובית ביותר מבחינת המדינה, שבאמצעות שינוי קריטריון יחיד הצליחה להניע גברים חרדים לעבוד או לפחות לדווח על עבודתם ולשלם עליה מסים.

ניסוי מוצלח — וחד־פעמי

ואולם הניסוי המוצלח היה חד־פעמי: זמן קצר לאחר מכן פירק ראש הממשלה בנימין נתניהו את השותפות שהיתה לו עם יאיר לפיד, הקדים את הבחירות לכנסת ה𔂾, ולאחר ניצחונו ב2015 חתם עם המפלגות החרדיות על הסכמים קואליציוניים שביטלו את התניית הקבלה למעונות מסובסדים ביציאה של האבות החרדים לעבודה. התוצאה: דעיכה בהצטרפות של גברים חרדים לשוק העבודה.

כך הוחמצו ההשלכות הרות הגורל של הניסוי, שלימדו אותנו שהחרדים מגיבים לתמריצים כלכליים, ושאם המדינה תתחיל להתנות את קבלת הסיוע הממשלתי ביציאה לעבודה (קריטריון של מיצוי כושר השתכרות, שני בני הזוג עובדים או מחפשים עבודה) — ניתן לשנות את פני החברה החרדית ואת פניה של ישראל כולה.

הסבסוד למעונות, ששוויו אלפי שקלים בחודש, הוא תמריץ אדיר לעידוד יציאה לעבודה של גברים חרדים, ודי בו כדי לחולל מהפך היסטורי בהרגלי האי־עבודה בחברה החרדית (במקביל לטיפול במתווה הגיוס).

וכאן אנחנו מגיעים לדרישה ההרסנית של הציבור החילוני דווקא, שהמדינה תספק מעונות יום בחינם לכולם. דרישה זו, אם תתממש, תעלה 15-20 מיליארד שקל בשנה — לעומת 1.2 מיליארד שקל בשנה שהמדינה מוציאה כיום על סבסוד מעונות יום ל25% מהילדים בגילאי 0-3. חמור מכך: היא מחסלת את היכולת להניע גברים חרדים לעבוד.

חינוך בישראל

אם מעונות יום יהיו בחינם לכולם, יאבד המנוף האדיר לשינוי פניה של החברה החרדית ומי שייפגעו מכך יותר מכל הם החילונים. אם החרדים לא יונעו לעבוד בשלב זה, שבו הם כבר 12% מהאוכלוסייה (ויהיו 32% עד 2065) — לחילונים אין עתיד בישראל בכל מקרה. לכן, כדאי להתחיל להבין מהו סדר העדיפות החשוב יותר.

הבעיה לא תיפתר עם מעונות חינם לכולם

בעולם אין כמעט מדינות שמספקות חינוך חובה חינם מגיל 0. במרבית המדינות מדובר בחינוך מבחירה, והיקף הסבסוד שלו חלקי — בהתאם למצבה הכלכלי של המשפחה. גם מחקרים כלכליים, שלימדו על החשיבות העצומה של חינוך איכותי בגיל הרך להמשך ההתפתחות לאורך חיי הילד, דיברו בעיקר על ילדים ממשפחות חלשות — לא כאלה ממעמד הביניים, שיכולות לקנות לילדיהן חינוך איכותי בכל מקרה.

בישראל, רק 25% מהילדים בגילאי 0– נמצאים במעונות מפוקחים, שהיקף הסבסוד הממוצע שלהם הוא 40%. הבעיה במעונות הללו היא האיכות הירודה שלהם — היחס בין מספר אנשי הצוות לילדים הוא מהגרועים בעולם, וההכשרה של אותם אנשי צוות גרועה ביותר. ברור שהמדינה חייבת לשדרג את איכות המעונות המסובסדים — וברור גם כי עליה לפקח על איכות המעונות הפרטיים: 75% מילדי הגיל הרך נמצאים במסגרות שאינן מפוקחות כלל, והכאוס חוגג.

ואולם הפתרון אינו יכול להיות בניית מעונות בחינם לכולם. מהלך כזה, שאינו אפשרי בגלל העלות האסטרונומית שלו, יביא בעיקר להגדלת מספר המעונות — ככל הנראה על חשבון שיפור איכותם. מדיניות כזו גם תעודד ילודה, וזאת בזמן ששיעור הילודה בישראל הוא הגבוה ביותר במדינות המפותחות (ממוצע של 3.1 ילדים לאישה ושבעה ילדים לאישה חרדית — לעומת ממוצע 1.7 ילדים לאישה ב–OECD). על הדרך, המדיניות גם תעודד את המשך האי־עבודה ההרסנית של הגברים החרדים. אין בכך כל היגיון.

לא בכדי כתבו בבנק ישראל לפני כחודש, בדו"ח שעסק ב"העלאת רמת החיים באמצעות העלאת הפריון", כי יש להימנע ממדיניות של מעונות יום חינם לכולם. אין הכוונה להפיכת השירות במעונות היום, ובוודאי המימון הציבורי, לאוניברסלי... התועלת המחקרית המוכחת של מסגרות חינוך לגיל הרך היא בעיקר לאוכלוסיות חלשות, ולכן הכלי צריך להתמקד בהנגשת מערכת איכותית לאוכלוסיות אלו". ואם מישהו מתקשה להבין רמזים, הוסיפו בדו"ח כי "חשוב שהסיוע הציבורי יעוצב בצורה שאינה פוגעת בתמריצים ליציאה לעבודה של ההורים, ובמסגרת זו ייבחן מיקוד ההקצאה של הסבסוד הציבורי במערכת הקיימת".

בקיצור, בבנק ישראל מאמינים שהקריטריונים הקיימים — אלו שמאפשרים למשפחות בלי אב מפרנס להתקבל למעונות מסובסדים — צריכים להיבחן מחדש.

היחידים שצריכים להיות זכאים למעון יום במימון של המדינה הם ילדים ממשפחות חלשות, שבהן שני ההורים עובדים. אם הרוב החילוני יתפנק וידרוש סבסוד במעונות היום לכולם, לממשלה לא תהיה ברירה כנראה אלא להיכנע — והדבר עלול לעלות לחילונים ביוקר. אם קבלת סבסוד במעונות היום לא תותנה ביציאת שני ההורים לעבודה — גורלה הכלכלי־חברתי של מדינת ישראל ייחרץ. בכל תרחיש, על התנאי הזה אסור לוותר.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/9/2019 10:13 לינק ישיר 

טיןטין1 כתב:
אם והיה והנתונים שלה לא נכונים, למה אף אחד לא עושה תחקיר נגדי?בגלל שלצערי הנתונים חד-משמעית נכונים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/9/2019 12:20 לינק ישיר 

.


נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי גינגישראלי ב- 24/09/2019 10:45:49
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/9/2019 14:03 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:
אם והיה והנתונים שלה לא נכונים, למה אף אחד לא עושה תחקיר נגדי?בגלל שלצערי הנתונים חד-משמעית נכונים.
דמוגוגיה בלבד
גם אם הנתונים נכונים הפרשנות שיקרית ומורושעת ,כל ההטבות וההנחות הם אפילו לא חלק קטן מעלות החזקת ילד ,רק מה ,היא משתוקקת לראות אותנו שוב נאנחים מגזרות לפיד
בקשר לנתון של צמיחת שיעור הגברים העובדים בגלל גזירת המעונות ,אני לא יפול למוקש שלה לספר את מה שכולם יודעים מה כולם עשו ,רק אומר שזה ממש לא שעבדו בלבן במקום בשחור ,ואף אברך לא הפסיק ללמוד בגלל זה.
אם זה היה ממשיך, זה כן היה יכול לגרום לנשים לצמצם את שעות העבודה ,ולחזור למטפלת הביתית של פעם שעבדה בשחור ברבע מחיר וללא פיקוח עד שעות הצהריםדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/9/2019 14:33 לינק ישיר 

אינני מבין עם הדוסים כל כך מסודרים כלכלית למה לא ראיתי אפילו חילוני אחד שחוזר בתשובה בשל תקציבי "עתק" אלו,
וגם אם תמצא פתי אחד המונים זה בטח לא הביא,
ואפילו דוסים זה לא הביא ללמוד בכולל,
זה רק מראה איך מסיתים את ההמונים הרחק ממציאות החיים.


נשלח מהאנדרואיד שלי

_________________
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/9/2019 14:43 לינק ישיר 

כמו שאתה לא תחלל שבת תמורת כסף גם החילוני לא מוכן לשמור שבת בשביל כסף...


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/9/2019 15:51 לינק ישיר 
תם_המיתמם

חריף_ומקשה כתב:
אם והיה והנתונים שלה לא נכונים, למה אף אחד לא עושה תחקיר נגדי?בגלל שלצערי הנתונים חד-משמעית נכונים.

ממש ממש לא! היא מחשיבה כל הנחה שחרדי מקבל כהכנסה. לא יכול להיות תמריץ להולדת ילדים שמתבטא כהנחה. ז"א שבמקום 2500 שח למעון התשלום יהיה 800 כי גם את ה 800 צריך לשלם! לכן אין כאן שום תמריץ!כל הכתבה היא דמגוגיה אחת גדולה!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/9/2019 16:03 לינק ישיר 

למעשה, לפי דבריה, לכולם אמור להיות תמריץ לא לעבוד,
הרי מדיניות היא לא פרסונלית אלא כללית, ואם מדיניות הקצבאות והרווחה מבוססת על הכנסות לנפש, מה מונע מכווווווולם לנצל פרצה זו? לא לעבוד, ו"להנות ממדיניות הרווחה" ??

אדרבה, מירב ארלוזרוב, אל תעבדי, תביאי 10 ילדים. ו - 
תדווחי לנו אם ראית את ה3000 ש"ח הנ"ל ואם את מסתדרת איתם, 
האם זה נראה לך שיקול רציני שיגרום לך לא לעבוד? להביא 10 ילדים?

או שעכשיו תסכימי להודות שאופי החיים החרדי מושפע מעוד אילו ערכיםדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/9/2019 16:38 לינק ישיר 

זה אגב נכון לאמיתו של דבר, כי לומדי התורה יותר רגועים ויותר שורדים את החיים - בלי מותרות, תחרויות - מאשר אחיהם העובדים, כי ברכת ה' - ללא הסבר - חלה עליהם.
להזכירכם, איך בני תורה מחתנים אפילו ילד אחד ???????????????דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > "החרדים צריכים להיות טיפשים כדי לצאת לעבוד" מירב ארלוזורוב ממשיכה בסדרת הכתבות ב-themarker.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.