בית פורומים בחדרי חרדים

מלגות האברכים במיר, כמיקרו קוסמוס של עולם התורה..

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/9/2019 15:05 לינק ישיר 

היום שולמו לאברכים משכורות אבל לפי הסכום בצ'ק ולפי הכתבה שמספרת על תרומתו של רכניץ, מדובר על חודש 1 מתוך 6 חודשים שלא קיבלו...

אני מאחל כמובן שיהיה עוד 200 רכניצים שיחזיקו את עולם התורה, אבל בואו... זה לא יקרה כנראה, ולאט לאט תיווצר כאן בעיה גדולה, שמיר היא רק "סמן" של הבעיה כולה. ניסו כבר להקים קרנות לבני ישיבות, וגמחי"ם ומה לא... הסכומים הללו, מול הצרכים הבסיסיים של משפ' אברך ממוצעת אחרי המשכורת של אשתו, הם אלפים רבים בחודש!

בזמנו של ר 'נתן צבי זצ"ל, היה מספיק כסף ברוב הזמן, ורק לפני פטירתו ממש התחילו בעיות קשות וחובות גדולים בישיבה.
אני יודע על כמה ממקרובי הר"י הנוכחי שנפגשו איתו והציעו הצעות קוסמות לגמרי לפתרון חלקי וסיוע בחלק מהבעיות והר"י פטר אותם בכך ש"אבא לא הסכים לעשות ביזנעס בישיבה"... וזו אכן טענה נשמעת.

אבל ברור לגמרי לכולם שלא התקדמות לפחות לכיוון הזה, יאבדו בסוף הרבה יותר. יאבדו אברכים שיתיאשו לטובת פרנסה, כשכן היה אפשר להחזיק לפחות את המתמידים הטובים במחיר נמוך יותר..

להלן כמה הצעות שהוצעו, ומן הסתם גם לחברים כן יש הצעות טובות לשיפור מצב הישיבות בפעילות שלא בהכרח קשורה לאיסוף כספים ומאצ'ינג...

למיר יש מטראז' עצום של גגות לייצור חשמל סולארי.
מכבסה מטעם הישיבה שתעלה לבחורים ולאברכים הרבה פחות ועוד יישאר קצת כסף לישיבה כהכנסה.
אולם שמחות להשכרה בשעות הערב שגם הוא יכול להכניס כסף מלבד, חסכון לאברכי הישיבה שיחתנו שם.
ייעוץ החזרי מס לאברכים. ערמות של כסף שוכבות במס הכנסה והם אפילו לא ידועים על כך.

אלו רק מקצת הרעיונות שהוצעו בעבר לרה"י כדי לשנות קצת את המאזן לטובת האברכים.. 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/9/2019 15:57 לינק ישיר 

אךטובוחסד כתב:

היום שולמו לאברכים משכורות אבל לפי הסכום בצ'ק ולפי הכתבה שמספרת על תרומתו של רכניץ, מדובר על חודש 1 מתוך 6 חודשים שלא קיבלו...

אני מאחל כמובן שיהיה עוד 200 רכניצים שיחזיקו את עולם התורה, אבל בואו... זה לא יקרה כנראה, ולאט לאט תיווצר כאן בעיה גדולה, שמיר היא רק "סמן" של הבעיה כולה. ניסו כבר להקים קרנות לבני ישיבות, וגמחי"ם ומה לא... הסכומים הללו, מול הצרכים הבסיסיים של משפ' אברך ממוצעת אחרי המשכורת של אשתו, הם אלפים רבים בחודש!

בזמנו של ר 'נתן צבי זצ"ל, היה מספיק כסף ברוב הזמן, ורק לפני פטירתו ממש התחילו בעיות קשות וחובות גדולים בישיבה.
אני יודע על כמה ממקרובי הר"י הנוכחי שנפגשו איתו והציעו הצעות קוסמות לגמרי לפתרון חלקי וסיוע בחלק מהבעיות והר"י פטר אותם בכך ש"אבא לא הסכים לעשות ביזנעס בישיבה"... וזו אכן טענה נשמעת.

אבל ברור לגמרי לכולם שלא התקדמות לפחות לכיוון הזה, יאבדו בסוף הרבה יותר. יאבדו אברכים שיתיאשו לטובת פרנסה, כשכן היה אפשר להחזיק לפחות את המתמידים הטובים במחיר נמוך יותר..

להלן כמה הצעות שהוצעו, ומן הסתם גם לחברים כן יש הצעות טובות לשיפור מצב הישיבות בפעילות שלא בהכרח קשורה לאיסוף כספים ומאצ'ינג...

מכבסה מטעם הישיבה שתעלה לבחורים ולאברכים הרבה פחות ועוד יישאר קצת כסף לישיבה כהכנסה.
אולם שמחות להשכרה בשעות הערב שגם הוא יכול להכניס כסף מלבד, חסכון לאברכי הישיבה שיחתנו שם.
ייעוץ החזרי מס לאברכים. ערמות של כסף שוכבות במס הכנסה והם אפילו לא ידועים על כך.

לגבי מס הכנסה, איזה כסף יכול להיות להם במס הכנסה? הם לא משלמים מס.
להוציא אולי מס הכנסה שלילי לנשותיהם (לא זוכר אם צריך ששני בני הזוג יעבדו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/9/2019 17:17 לינק ישיר 

אחרי השואה אכן היה צורך לשקם את עולם התורה בבחינת " עת לעשות לה' הפרו תורתך"
המצב הנורמלי מבחינה יהודית זה " יגיע כפיך כי תאכל אשריך וטוב לך
"כל תורה שאין עמה מלאכה סופה בטילה וגוררת עוון"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/9/2019 20:09 לינק ישיר 

נאמר לי שישיבת מיר בעיצומו של מצינג בארה"ב ,למישהו פרטים או קישור אונליין?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/9/2019 21:00 לינק ישיר 

אךטובוחסד כתב:

אני בטוח שלא היית בישיבת מיר אף פעם 

בבניין הראשי של ישיבת מיר יש גג עדין שאסור לעמוד עליו !

האולם העליון בנוי על הגג, שהמהנדס הסכים רק לגג קל מאוד שבקושי נושא את עצמו !

רוב האברכים לומדים בכל מיני מקומות, ובכל מיני מבנים,

יש רק בניין אחד מסודר כמו שצריך והוא "בית ישעיה" 

והוא מאוד מאוד צפוף ! בייחוד עכשיו באלול.

מכל הגגות לא תכסה ולו חשבון חשמל של חודש אחד !

מכבסה אין לישיבה, יש מכבסות שעובדות במחירים נמוכים שלא יאומנו ! (לא טעות)

כל מה שצריך לדאוג, שכל אברך שרוצה לעבוד, יקבל הכשרה מקצועית מהירה ויצא לעבוד,

ובזה גם צריך להשקיע הרבה כסף.  (תורה לפני הכול)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/9/2019 22:08 לינק ישיר 

momeir כתב:

אחרי השואה אכן היה צורך לשקם את עולם התורה בבחינת " עת לעשות לה' הפרו תורתך"
המצב הנורמלי מבחינה יהודית זה " יגיע כפיך כי תאכל אשריך וטוב לך
"כל תורה שאין עמה מלאכה סופה בטילה וגוררת עוון"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/9/2019 00:26 לינק ישיר 

חסדא כתב:

נאמר לי שישיבת מיר בעיצומו של מצינג בארה"ב ,למישהו פרטים או קישור אונליין?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/9/2019 01:13 לינק ישיר 

יישר כח גדול מאוד !!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/9/2019 02:04 לינק ישיר 

אין הקומץ משביע את הארי ואין הבור מתמלא מחולייתו..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/9/2019 07:25 לינק ישיר 

איזה יופי ,אשריכם ישראל ומי כעמך..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/9/2019 16:35 לינק ישיר 

מס הכנסה שלילי זה למי שעובד ומשתכר פחות מתקרה מסויימת 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מלגות האברכים במיר, כמיקרו קוסמוס של עולם התורה..
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר