בית פורומים בחדרי חרדים

מה העניין של אנשים חולים שלא רוצים שידעו עליהם?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/10/2019 09:22 לינק ישיר 
מה העניין של אנשים חולים שלא רוצים שידעו עליהם?

בעקבות מספר מקרים שאני מכיר, (אישית ושלא)
של אנשים שהיו חולים במחלה קשה ולא רצו שידעו עליהם, ולבסוף נפטרו ר"ל...

מה העניין בזה? הרי מוכח שמי שמתפללים עליו יש לו סיכויים טובים יותר להירפא. וגם עי"ז הוא מזכה הרבים.

בדידי הוי עובדא, אשתי תחי' היתה במצב קריטי במשך 11 יום, כשהרבה אנשים התפללו עליה, ולבסוף בחסדי ה' יצאה מהכל בניסי ניסים.

אז למה אנשים לא מעוניינים שידעו עליהם? האם הם לא רוצים שירחמו עליהם? אז מה עדיף? למות ח"ו?

אני חושב שעדיף שכולם יסתכלו עליך וירחמו עליך, רק בשביל הסיכויים להירפא ממחלה קשה.

ושלא נדע מצרות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/10/2019 09:28 לינק ישיר 

אולי זה הצד השני של המטבע? הרי אדם שנודע כבר כגוסס או קרוב לכך, זקוק לנס גלוי כמעט להירפא לגמרי, בעיקר בסרטן או סוגים ספציפיים שלו, ואיזה אדם יודע אם ראוי וזכאי לנס גלוי כ"כ? אולי יש מחשבה שאם לא יודעים, אז אין פה נס גלוי ותפילות אישיות וברכה שקטה מסוגלות לרפואה ב"דרך הטבע"?
לא שאני יודע משהו או שאלתי מישהו אבל חושב בכיוון הזה גם...

אגב, לאחרונה גיליתי שאדם חולה במצב מאוד לא טוב, התלבט מאוד אם רק לבקש ברכה מר' חיים או לשאול אותו "מה לעשות" להינצל, כי פחד שיורה לו לגדל זקן, או כל בקשה כבדה אחרת (מבחינתו), והכריע בסוף שברכה מספיק (אולי זו גדולה בפני עצמה, שבוטח בברכה, לפחות כמו על הסגולה..)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/10/2019 09:31 לינק ישיר 

אגב, יש את התהילים המחולק באפליציה וכדומה ששם אפשר לכתוב רק שם חולה ופירוט מצבו הרפואי או סיבת התפילה (המטרה לעורר את המתפלל לבקש/ רחמים אז זה בהחלט חשוב), ואז אין שום צורך לספר מי חולה ולמה. עדיין מתפללים עליו (ואולי אם יודעים מי, אפשר לעורר יותר ולהזכיר זכויותיו כמו שמבקשים בר"ה "וזכור לנו את הברית ואת החסד וכו'..")

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/10/2019 09:53 לינק ישיר 

אולי כי:
אנשים מטבעם רוצים להצליח
מחלה קשה היא היפך הדימוי של 'מצליחן' , אדם עם מחלה קשה נכשל בדבר הכי חשוב, בבריאות! לא נוח להם עם הכישלון.
ואולי כי:
לאדם מאמין מחלה היא עונש משמיים.  מתביישים ב'עונש' שנפל עליהם.
ואולי כי:
לא רוצים שירחמו עליהם!. אדם לא אוהב להיות 'נעבך' ומושא לרחמים.
אבל באמת שכן חשוב לשתף! 
אדם חולה צריך לקבל סביבה תומכת גם רגשית וגם פרקטית.
ובוודאי שבכך מביאים אנשים להתפלל ולבקש סייעתא דשמיא  לרפואה שלימה!
ושייתקיים בנו 'והסירותי מחלה מקרבך' שיהיה לכולנו חורף בריא, שמחת חיים ורק בריאות איתנה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/10/2019 10:14 לינק ישיר 

לה''ו. כן, שלא ירחמו. ולפעמים עדיף למות.
אך טוב וחסד. בדידי הוה עובדא, שכמו שיש אנשים שמוציאים פתקים מהכותל לראות למה בכו אנשים בוגרים וקשוחים כדי ''להתפלל עליהם'', ישנם חוכמולוגים שנכנסים לאפליקציות הנ''ל, ומכניסים לאגרון, ואז כמו שכתבתי לעיל, עדיף מיתותא מרחמנותא

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/10/2019 10:33 לינק ישיר 

יש בגמרא, "ביום הראשון שנחליתי אל תגלו לאף אחד, שלא יורע מזלי. מכאן והלאה מותר להודיע, מי שאוהב אותי יתפלל עלי. ומי ששונא אותי - בנפול אויבך אל תשמח כדי שלא יעבור אליך"
(ציטוט מהזיכרון)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/10/2019 11:28 לינק ישיר 

hot_tr כתב:

לה''ו. כן, שלא ירחמו. ולפעמים עדיף למות.
אך טוב וחסד. בדידי הוה עובדא, שכמו שיש אנשים שמוציאים פתקים מהכותל לראות למה בכו אנשים בוגרים וקשוחים כדי ''להתפלל עליהם'', ישנם חוכמולוגים שנכנסים לאפליקציות הנ''ל, ומכניסים לאגרון, ואז כמו שכתבתי לעיל, עדיף מיתותא מרחמנותא

נשלח מהאנדרואיד שלי

תגיד אתה רציני?

אפילו חרב חדה מונחת וכו'...

אם לבנאדם יש סיכוי אחד לחיות הוא יעשה הכל,
גם לחיות ב"בושה" כל החיים שלו בשביל לחיות יום אחד נוסף.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/10/2019 11:29 לינק ישיר 

לא נעים... כן...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/10/2019 12:35 לינק ישיר 

זה יכול לפגוע בשידוכים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/10/2019 15:58 לינק ישיר 

בדידי הוה עובדא לפני הרבה שנים יהודי חלה ל"ע במחלה הידועה, ונכנסנו לגראי"ל, ואמר לנו ברורות לא לספר לאף אחד וחוץ מאשתו וא' מבניו אף אחד לא ידע מכך, וסיבתו היתה שלנס גלוי צריכים הרבה יותר זכויות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/10/2019 16:04 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/10/2019 16:30 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:
יש בגמרא, "ביום הראשון שנחליתי אל תגלו לאף אחד, שלא יורע מזלי. מכאן והלאה מותר להודיע, מי שאוהב אותי יתפלל עלי. ומי ששונא אותי - בנפול אויבך אל תשמח כדי שלא יעבור אליך"
(ציטוט מהזיכרון)

נשלח מהאנדרואיד שלי

נדרים מ. 
רבא, יומא קדמאה דחליש - אמר להון: לא תיגלו לאיניש, דלא לתרע מזליה מכאן ואילך אמר להון: פוקו ואכריזו בשוקא, דכל דסני לי - ליחדי לי [לשון ויחד יתרו], וכתיב: (משלי כד יד) בנפול אויבך אל תשמח [ובכשלו אל יגל לבך [פסוק יח:] פן יראה ה' ורע בעיניו והשיב מעליו אפו], ודרחים לי - ליבעי עלי רחמי.

ואגב, ידוע לי שאדמורי גור לדורותיהם מורים לחסידים שלא לפרסם מחלה ברבים. ואכמ"ל.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מה העניין של אנשים חולים שלא רוצים שידעו עליהם?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר