בית פורומים בחדרי חרדים

שמישהו יסביר לי איך בחירה ישירה תפתור את הפלונטר?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/11/2019 11:20 לינק ישיר 
שמישהו יסביר לי איך בחירה ישירה תפתור את הפלונטר?

עדיין מספר חברי הכנסת בכל גוש ישאר אותו דבר, וכל ראש ממשלה שייבחר ייתקשה להקים קואליציה, כך שאולי הוא יהיה ר"מ אבל כל חוק שהוא ירצה להעביר לא יעבור כי לא יהיה לו רוב.
אפילו הצבעה על ממשלה לא בטוח תעבור

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2019 11:44 לינק ישיר 

לה''ו. מכלוף באסל, הגה את הרעיון. שאל אותו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2019 12:15 לינק ישיר 

היא לא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2019 12:38 לינק ישיר 

ההנחה היא שאם מישהו יבחר ישירות תהיה לו לגיטימציה ציבורית והצד השני יתקשה לסרב עקרונית לשבת איתו
ביבי ושות' מעוניינים בזה כי הם מניחים שהערבים לא יצביעו בהמוניהם בבחירה ישירה בין רמטכ"ל לשעבר לנתניהו וכך הוא ינצח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2019 13:28 לינק ישיר 

העיקר שיהיה עוד כותרת למכלוף הנוכל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2019 13:57 לינק ישיר 

A_Smithee כתב:

ההנחה היא שאם מישהו יבחר ישירות תהיה לו לגיטימציה ציבורית והצד השני יתקשה לסרב עקרונית לשבת איתו
ביבי ושות' מעוניינים בזה כי הם מניחים שהערבים לא יצביעו בהמוניהם בבחירה ישירה בין רמטכ"ל לשעבר לנתניהו וכך הוא ינצח

נראה מופרך, גם בין מצביעי הליכוד יש כאלו ששונאים את ביבי

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2019 15:56 לינק ישיר 

לא תפתור כלום.. ומכלוף יודע את זה וגם ביבי. אל תעשו מהם מטומטמים. זה כנראה נועד לזה שגנץ ולפיד וליברמן יתנגדו רק כי בימין רוצה שכן, וייצאו מפגרים...
חוץ מזה, המצב כזה גרוע, שלביבי עדיף שהבחירות כן יהיו גם על מנדטים. יותר גרוע מעכשיו לא יהיה כבר, ואולי יש לו עוד שפנים בכובע, שהפעם יעבדו..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2019 17:21 לינק ישיר 

ואיך בחירות פעם שלישית יפתרו את הפלונטר? ההנחה היא, שהציבור מגלה לאחר הבחירות מה שהמועמדים טרחו להסתיר: בוחרי ליברמן גילו שהוא מוכן לשבת עם הערבים או בכלל ללכת עם השמאל, בוחרי הערבים גילו שנציגיהם מוכנים לשבת עם ליברמן וכדומה. בבחירות שלישיות ברור לכולם שמפת המנדטים ואיתה גם מפת הגושים תשתנה (ועדיין לא מובטח שהיא תשתנה מספיק כדי להגיע להכרעה)...
אלא, שהעלות גבוהה, נבחרים עלולים להפסיד את מקומם וכדומה וכל מפלגה תצטרך להשקיע בתעמולה פעילים ועוד. בבחירה ישירה ללא ספק מפת הגושים תשתנה, על כל פנים תהיה הכרעה ברורה לכאן או לכאן, על חודו של קול. לא יהיה יותר מצב של 'לשון מאזניים' סחטנית בסגנון ליברמן.
השאלה היא האם יש מצב חוקתי בו ניתן להעמיד שני מועמדים בלבד, או שיש צורך לפתוח את הבחירות לגמרי לכל מי שירצה להתמודד ואז, אם אף אחד מהמועמדים לא יעבור את ה-40%, יהיה סבב שני, שגם זו עלות נוספת.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > שמישהו יסביר לי איך בחירה ישירה תפתור את הפלונטר?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר