בית פורומים בחדרי חרדים

"זהות" לא תתמודד במועד גימ"ל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/12/2019 08:22 לינק ישיר 
"זהות" לא תתמודד במועד גימ"ל

'זהות' לא תתמודד במועד ג'.
במרחב הפוליטי אין כיום קשב לבשורתה.
היא תהדהד את חזונה מחוצה לו, ותשוב להתמודד כשהחברה הישראלית תבשיל לשינוי.

למי שביקש, הנה ההסבר המפורט שנתתי אתמול - בכתב.

מה תעשה זהות במועד ג'?
"דע מאין באת ולאן אתה הולך", נאמר במקורותינו.
אם נבין מה היה סוד קסמה של זהות במועד א',
והיכן נכשלנו במועד ב',
נוכל לקבוע את דרכנו במועד ג'.

אז מה היה הקסם במועד א'?
הקסם היה בזה שהעברנו את הדיון למרחב האמיתי שבו הוא צריך להתנהל – דיברנו על הבעיות האמיתיות, העברנו את הדיון למרחב הזהות.

אתם מבינים? הימין והשמאל כבר לא מגדירים את הזהות שלנו – מישהו יודע להגיד באמת מי יותר ימני או שמאלני – נתניהו או גנץ?

המחנות שהשניים הללו מייצגים מוכנים לויתורים טריטוריאליים באותה מידה, שניהם מדברים כיום על סיפוח בקעת הירדן באותה מידה ותקועים מול שאלת עזה ואיראן – בדיוק באותו חוסר אונים.

אז על מה הויכוח? על נקיון כפיים?
נו באמת, כמעט כל ראשי הממשלה שהיו כאן מאז 67, חטאו הרבה יותר מנתניהו.
האם אתם מצליחים להיזכר באיזה ציוץ תקשורתי – שלא לדבר על פתיחת חקירה מול המיליונים שנשפכו סביב חייו הפרטיים של שמעון פרס?

תשאלו את דן מרגלית על התנהלותו של יצחק רבין והעבודות הצדדיות שלו,

ומוטב שלא נכביר במילים על אהוד ברק.
זוכרים כיצד אמנון אברמוביץ' לא התבייש להודיע – "עכשיו הזמן לעצור את כל החקירות מול שרון! תתייחסו אליו כמו אל אתרוג" - כי עכשיו הוא משרת את האג'נדה הרצויה?

אז בחייכם חבר'ה, בואו נהיה רציניים, הויכוח שתוקע את החברה הישראלית הוא לא על שאלות של ימין ושמאל, והוא גם לא על שחיתות ונקיון כפיים.

הויכוח הוא סביב השאלה מי אנחנו בכלל!
יותר יהודים?
יותר ישראלים?

בדמותו של מי תיבנה המדינה היהודית?

הרוב הברור שיש לימין הישראלי ושנתן לו את השלטון ב-20 השנים האחרונות, הפסיק לבוא לידי ביטוי בכנסת, משום שאחרי מועד א של 'זהות', גם אביגדור ליברמן השכיל להבין שאבד הקלח על מרחב הימין והשמאל - והמוקד עבר אל מרחב הזהות.

הוא הוציא ממחנה הימין את הימניים שלא רוצים זהות יהודית ואמר להם: "איתי הישראליות תנצח את היהדות - כולם יתגייסו, יהיו אוטובוסים בשבת וכולי."

כך , במרחב הזהות, חברו ימניים לשמאל ולרשימה המשותפת – ונוצר תיקו משתק.

במועד א', זהות עשתה בדיוק את מה שליברמן השכיל לעשות במועד ב' – אבל מהכוון ההפוך.

במקום לשתק את המדינה במלחמה בין היהודי לישראלי, הראינו כיצד שני הצדדים יכולים להיבנות אחד מהשני , מבלי לאיים האחד על חירותו של השני.

מי שלא רצה להתקדם עם ההזדמנות הנפלאה שיצרה זהות,
נתקע בביצה שיצר ליברמן – ושום מועד ג' ו- ד' ו-ה', או איזו טכניקת בחירות שונה, לא ישנו את העובדה ששם, במרחב הזהות, מתנהל כיום הדיון ושהדרך לצאת מהשיתוק, היא דרכה של זהות.

היינו קרובים מאוד.

בכנסים המדהימים שלנו הרחנו גאולה ממש. אחווה שלא נראתה במקומותינו, סבלנות והקשבה מצד קצוות שהתרגלו לשנוא אחד את השני, פתרונות של ממש לחוליי החברה הישראלית בכל המישורים – זהות במועד א' היתה פשוט גדולה מהחיים. הסקרים כבר ניבאו 8 מנדטים ואפילו יותר, ותארו לעצמכם היכן היתה עומדת ישראל כיום אם הכח המצוי בידיו הריקניות של ליברמן, עומד היה לרשות המצע המלא כל טוב של זהות.

אבל בעוונותי זה לא קרה. אינני מאשים איש מלבד את עצמי.
התלהבתי, רצתי קדימה מהר מדי עשיתי כמה טעויות קשות – ואולי, אחרי ככלות הכל, מלבד אשמתי שלי, החברה הישראלית פשוט לא בשלה עדיין למהפכה שהציע זהות.

לתהליכי עומק נדרש זמן כדי להבשיל.

ואז הגיע מועד ב'.
על אף התשישות והקושי הכלכלי הכבד, החלטתי שזהות תתמודד גם במועד ב'.

החלטנו לייצר תהליך בריא של הפקת לקחים ואפשרנו לכל חברי 'זהות' לשלוח אלינו טופס מכוון עם כל תובנותיהם.

כאלף משובים חזרו אלינו והתובנה המרכזית שעלתה מהם, היתה, שהיתה זו טעות שלא להתחייב להליכה עם ממשלת נתניהו.
"בוחרים רבים מימין" – טענו המשיבים – "חששו שתתן את השלטון לגנץ ולכן לא בחרו בנו".

החלטתי לאמץ את ההמלצה המרכזית הזו – והיתה זו טעות קשה.

מעולם לא הסתרנו את עמדותינו הלאומיות, להיפך, פרסמנו אותן בצורה נמפורטת ביותר! אבל ברגע שהודענו שאנו חלק מהימין, איבדנו את המרחב המיוחד והחופשי שיצרנו לבשורתנו והפכנו לסרח עודף מוזר ובלתי מובן של הימין חסר הבשורה.

אם לא די בזה, החלו כמה מתמודדים להתקוטט בניסיון לשבץ עצמם במקום גבוה יותר ברשימה. כך נסתם הגולל על סיכוייה של זהות לעבור את אחוז החסימה במועד ב'.

בשלב זה הונחה לפתחי הצעה מפתיעה להשתבץ כשר כלכלי בכיר בממשלת נתניהו ולהמשיך ולקדם מתוך הממשלה את בשורתה של זהות. לאחר התלבטויות רבות ולנוכח הסיכוי להשיג באופן מיידי הישגים במספר תחומים שזהות חרטה על דגלה - בראש וראשונה עבור חולים סופניים הזקוקים לקנאביס רפואי – החלטתי לחתום על ההסכם עם ראש הממשלה בכפוף לאישור במשאל מתפקדי זהות.
ההסכם כידוע - אושר ברוב גדול.

היתה זו החלטה הגיונית וראויה, אך
החברה הישראלית המוטרפת ומוסתת ממערכות בחירות אין-סופיות, הפכה מקוטבת ומשוסעת כבימי ממשלות רבין ושרון.
לאחר שהצבנו עצמנו בגלוי בימין, ובמיוחד לאחר שהתחברנו אל נתניהו – איש כבר לא הקשיב יותר לבשורתנו. ממרחב הזהות והסינרגיה שיצרנו בין היהודי והישראלי לא נותר דבר, הלכנו לגמרי לאיבוד בתוך מרחב הימין/שמאל הישן והריקני.

אם במועד א' – שימשה המערכת הפוליטית כלי הגברה נפלא לקידום החזון והבשורה העצמאיים של זהות,
הרי שממועד ב' ואילך הפכה המערכת הפוליטית למכשיר שאוטם אוזניים מהקשבה לכל מסר מלבד בעד או נגד נתניהו.

לא החירות, לא הזהות, לא המשמעות צולחות את סף הקשב – רק ההתנצחות האינסופית שבין המחנות.

זהות מעולם לא הצטרפה לליכוד, כפי שהושמצה ושום נספח סודי לא צורף להסכם עם נתניהו. ההיפך הוא הנכון – על אף שנתניהו מאוד רצה בכך, ועל אף שהצטרפות שכזו היתה מוחקת באחת את כל חובות המפלגה, דחיתי את ההצעה הזו על הסף כדי לשמור על עצמאותה של זהות ועל יכולתה להוסיף ולבשר את בשורתה.

זהות נשארה עצמאית לחלוטין וממשיכה להיות מחויבת בעצמה לכל חובותיה.

עכשיו, אחרי שסקרנו בקצרה מניין באנו,
ניתן לחשב את מסלול ההתקדמות – לאן אנו הולכים במועד ג' ובכלל.

ראו חברים.
אין זה סוד שבימין מעוניינים שזהות תרוץ בבלוק טכני כזה או אחר, כגורם שיספוג קולות מליברמן. הדברים נאמרים גלויות בתקשורת וייתכן ובאמת תעמוד בפנינו אפשרות שכזו.

מועלות גם אפשרויות של ריצה כזו או אחרת במסגרת הציונות הדתית.

אבל כיום אני מבין שמן הפוזיציה הזו, הפוזיציה שמשועבדת למרחב הישן והמשתק של ימין ושמאל, קולה של זהות לא ישמע.

אולי אהיה חבר כנסת – אבל בשורתה של זהות תגווע.

זהות חייבת לרוץ בעצמה – אסור לה לחבור לשום מפלגה ואם כרגע היא לא מסוגלת לעשות זאת – היא חייבת להמתין, לפעול כתנועה רעיונית, לייצר קשב מחודש לרעיונותיה ולבנות מחדש את המרחב הנכון לבשורתה - את מרחב הזהות.

אל תדאגו - ההזדמנות לממש את רעיונותינו בפוליטיקה - בו תבוא.

כי המציאות הישראלית לא קופאת על שמריה.

מתוך התודעה הקיימת אין לשום צד פוליטי פתרונות של ממש, לשום אתגר מהותי שבפניו ניצבת כיום החברה הישראלית.
לא בכלכלה, לא בביטחון, לא בבריאות – לא בשום נושא.

המציאות זקוקה לתשובה של זהות.
תנו לתודעה להבשיל.
אנחנו לא נקבור שוב את היהלום שלנו בביצה הטובענית של מרחב הימין והשמאל.
אנחנו כאן בשביל עם ישראל לא בשביל הפוליטיקה.

כשיבשילו התנאים בהם הפוליטיקה תשרת את בשורתנו במקום לקבור אותה – נשוב ונשתמש בה.

בינתיים נשקם את התנועה וגם את עצמנו. אמנם נמשיך להתייחס לכל הנושאים שעסקנו בהם עד כה, החולים והקנאביס, העסקים הקטנים, הדיור, המשפחה, הכלכלה, הביטחון - נמשיך ונהדהד את מצע זהות -
אבל כל הכנסותיה של זהות מופנות כיום רק להחזר חובות. את כל הפעילות אנו עושים כיום בהתנדבות מלאה - לא משרדים, לא רכבים, לא משכורות ולא טלפונים.
אני -למי שמתעניין - מתפרנס כיום ממתן הרצאות בארץ ובחו"ל ומכתיבת מאמרים, וכך כל הצוות המצומצם שלנו - שי מלכה המסור וליאור יאדו הכישרונית, ועו"ד יסכה בינה - כולם פועלים בהתנדבות ועל חשבונם בלבד.

אני רוצה לסיים בתודה מעומק הלב – לכל הפעילים המסורים ולכל התורמים הנדיבים שאתי לאורך כמעט שלושה עשורים.

אתם חלק מפעילות ציבורית מלאת תוכן ובשורה שמאז הקמת זו ארצנו ועד היום הטביעה חותם בל יימחה על החברה הישראלית.

יותר מכל מפלגה אחרת - אתם המשפיעים באמת!
ועוד נכונו לכם עלילות!

תודה רבה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/12/2019 08:39 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/12/2019 08:43 לינק ישיר 

אתה לא תשאיר לי את פח הזבל נקי מקולות סרק חתיכת חוצפן . מי אתה שתחליט לא לזרוק קולות לזבל . למה מי אתה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/12/2019 09:47 לינק ישיר 

מפגר
עד שהגיע לידיו הזדמנות ריאלית להכנס לכנסת במסגרת המפלגה שלו בשילוב בנט ושקד למשל, ולהתחיל לקדם מעשית כמה דברים. כמו למשל קנביס, הורדת מכסי יבוא לאט לאט, ועוד.
ובמקביל להחדיר עוד אי אלו מהרעיונות העיקריים שלו, לאט לאט.
הוא יוכל להתקדם ולקדם.

במקום זה, האיש בחר את פח האשפה ההיסטורי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/12/2019 10:06 לינק ישיר 
מצדרביעי

avishai323 כתב:
מפגר
עד שהגיע לידיו הזדמנות ריאלית להכנס לכנסת במסגרת המפלגה שלו בשילוב בנט ושקד למשל, ולהתחיל לקדם מעשית כמה דברים. כמו למשל קנביס, הורדת מכסי יבוא לאט לאט, ועוד.
ובמקביל להחדיר עוד אי אלו מהרעיונות העיקריים שלו, לאט לאט.
הוא יוכל להתקדם ולקדם.

במקום זה, האיש בחר את פח האשפה ההיסטורי.

מסכים עם חלק מטענותיך, כנראה שלצערי הוא הפנים את טענות מבקריו שהוא "לא מתאים להיות פוליטיקאי" אלא "הוגה דעות" בלבד...
בכל מקרה, אולי במועד ד' יקלטו יותר את הצורך הקריטי ברעיונות זהות...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/12/2019 10:13 לינק ישיר 

מצדרביעינשלח ב-13/12/2019 10:06

מסכים עם חלק מטענותיך, כנראה שלצערי הוא הפנים את טענות מבקריו שהוא "לא מתאים להיות פוליטיקאי" אלא "הוגה דעות" בלבד...
*אני שמח על חלקיקי כתיבתי שתרמו אולי להבנתו שהוא הוזה דעות בלבד*
*חלמא טבא חזית*

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/12/2019 10:19 לינק ישיר 
מצדרביעי

hot_trend כתב:
מצדרביעינשלח ב-13/12/2019 10:06

*חלמא טבא חזית*

נשלח מהאנדרואיד שלי

אני מבין שאתה מעדיף להגיע למועד ה'-ו'-ז'- בהצלחה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/12/2019 14:39 לינק ישיר 

למה כל המאמרים של המפלגה הזו ארוכים כמו מגילת איכה? אי אפשר להעביר את המסר בחמש שורות?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/12/2019 22:17 לינק ישיר 

.
נגמר הכסף למימון סקרי עומק?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2019 06:05 לינק ישיר 

שום חשבון נפש, שום לקיחת אחריות.. שום אשמנו בגדנו...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2019 07:16 לינק ישיר 

פסתםנחמד כתב:

שום חשבון נפש, שום לקיחת אחריות.. שום אשמנו בגדנו...

במה חטאנו?
"זהות" הציעה לך ולציבור כולו רעיון ענק. להקטין את כוחו של הממסד ולהגדיל את כוחם של האזרחים. כלומר שלך.
אתה תקבע את החינוך של ילדיך.
אתה תשלוט על תקציב התרבות.
הבן שלך לא יצטרך להתייצב כל חצי שנה בלשכת גיוס.
ועוד ועוד.

לא רוצה פייגלין, תהנה עם ליברמן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2019 07:18 לינק ישיר 

כל המדינה טפשה, ורק הוא החכם..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2019 10:17 לינק ישיר 
מצדרביעי

פסתםנחמד כתב:
כל המדינה טפשה, ורק הוא החכם..

נשלח מהאנדרואיד שלי

כל מי שמציע לך רעיון מקורי שיעזור לך-אתה מגיב לו כך באופן פבלובי??

האם בכל נושא בחיים אתה הולך אחרי ה"רוב" ו"כל המדינה/העולם"??

האם אתה מודע לכך, שכמעט כל המהפכות שהעולם עבר שכולנו נהנים מהם היום, התחילו בעיקר מ"קומץ צעירים הזויים"??

(לדוג'- הרעיון של עליית כל היהודים לארץ ישראל, היה נראה בעיקר במערב-אירופה וגרמנייה כמשהו "הזוי" ו"לא הגיוני",
עד שאפילו הרב הירש-לצערנו, טען למיטב ידיעתי, שאין עניין כיום לגור בארץ ישראל, אלא לחיות חיים יהודיים "בתוך הגויים"...)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2019 13:26 לינק ישיר 

שחור_כתום כתב:

לא רוצה פייגלין, תהנה עם ליברמן.

הייתי עושה מזה סלוגן:

לא רציתם את פייגלין קיבלתם את ליברמן

אני זוכר במועד א' כמה תקפו כאן את פייגלין בפורום. ועשו תעמולה נגדו ונגד הרעיונות שלו והפכו אותו לאויב הציבור החרדי.
כאשר אני ניסיתי להסביר שפייגלין דווקא טוב ליהודים. אפילו אם הוא יגנוב כמה אלפי קולות לחרדים. אפשר יהיה לעשות איתו עסקים והרעיונות שלו מצויינים.
ובמקום זאת צריכים להתמקד ולתקוף את ליברמן שכבר אז ראו את הקו האנטי דתי שלו.
אבל ההסברים נפלו על אזניים ערלות. והנה קיבלתם מה שרציתם.

לא רציתם את פייגלין קיבלתם את ליברמן

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2019 13:50 לינק ישיר 

מאוד נכון, והנה ראיון של 4 דקות, בו פייגלין מדבר בדיוק על נקודה זו:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2019 18:00 לינק ישיר 

לה''ו. מצד רביעי ושחור כתום. בואו נעשה דיל.
תגידו לפייגלין שאם יחזור להיות אקטיביסט, אני מוכן לעזור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > "זהות" לא תתמודד במועד גימ"ל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.