בית פורומים בחדרי חרדים

ישיבה חדשה וייחודית נפתחת במרכז!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-30/12/2019 13:21 לינק ישיר 
ישיבה חדשה וייחודית נפתחת במרכז!

(לא בני ברקים? תעבירו הלאה, שהמידע יגיע למי שזה חשוב לו)

גם לבני ברקים מגיע!

אנחנו קבוצת הורים שרוצים להקים בבני ברק ישיבה המחנכת בדרך המשלבת תורה ודרך ארץ. לגילאי 13-17, ולשם כך יצאנו לבדוק האם אנחנו לבד בסיפור, או שיש לכך ביקוש ציבורי רחב. אנחנו מזמינים אתכם, הורים לנערים בני 12, לבדוק אם החלומות שלנו הם גם החלומות שלכם. אם כן, צרו קשר, וביחד נקים את הדבר הבא בבני ברק, עיר התורה והחינוך.

השקעה בלימודי קודש

הקניית הבנה יסודית בגמרא, שיעורי הלכה, חומש, סדרי מוסר ומחשבה. לגדל נערים שנטועים בתורה.

השקעה בלימודי חול

לימודי בגרות הכוללים, אנגלית, מתמטיקה, עברית, היסטוריה, מדעי המחשב ועוד

השקעה בכישורי חיים

דיבור בפני קהל, עבודת צוות, קבלת החלטות, אסטטיקה, הקשבה, דימוי עצמי, ניהול קונפליקטים, ניהול זמן, רכושנות, גבולות, ועוד

השקעה בפוטנציאל של כל בחור

חוגים וסדנאות פיתוח כישורים במגוון תחומי החיים, לכתוב, לצייר, לעצב, לנגן, לשיר, ליצור ועוד.

השאלות שכולם שואלים...

מי אתם?

למה צריך עוד ישיבה חדשה?

הישיבה מיועדת לנוער נושר?

מי בראש?

מה ילמדו?

למה אתם מתחבאים?

רוצים תשובות???

כנסו לאתר "על התורה" https://on-torah.org/

אפשר גם ליצור קשר (וואצאפ בלבד) 058-76-54-147

בברכה

הורים שאכפת להם!

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2019 13:27 לינק ישיר 

מה עם יראת שמיים???
נער הייתי וגם זקנתי, וכל "הישיבות" והמוסדות האלה, בקטע של יראת שמיים על הפנים... וחבל

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2019 13:31 לינק ישיר 

לה''ו. אני מקווה שהתייעצו עם בן ציון כהנא. כי לפתוח ישיבה כזו בב''ב, נראה מדע בדיוני.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2019 13:38 לינק ישיר 
מצדרביעי

פסתםנחמד כתב:
מה עם יראת שמיים???
נער הייתי וגם זקנתי, וכל "הישיבות" והמוסדות האלה, בקטע של יראת שמיים על הפנים... וחבל

נשלח מהאנדרואיד שלי

כי שאר הישיבות בבני  ברק עם מריבות הסונים- מחבלים-אל קעידא, הפלס וכו',
מלאות ביראת שמים??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2019 15:05 לינק ישיר 

ישיבות קטנות כאלה לא חסר (עם שכר לימוד 5,000 בחודש) אבל ישיבות גדולות אין, כי לימודי חול זה כולל גיוס לצה"ל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2019 18:12 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:
מה עם יראת שמיים???

נשלח מהאנדרואיד שלי

מלאות ביראת שמים??
הישיבות קטנות נפרדות לגמרי. אין מחלוקות בתוככי הישיבות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2019 18:29 לינק ישיר 
מצדרביעי

avishai323 כתב:
מה עם יראת שמיים???

נשלח מהאנדרואיד שלי

מלאות ביראת שמים??הישיבות קטנות נפרדות לגמרי. אין מחלוקות בתוככי הישיבות.

יכול להיות, אבל האם הם לא גדלים על ברכי הנייעס הזה?....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2019 18:33 לינק ישיר 

מצחיק קצת שהם מתחבאים באנונימיות ומבקשים פרטים מהורים...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2019 22:02 לינק ישיר 

כל הקמה של ישיבה כזו זה רעיון מבורך .עוד ועוד ישיבות כאלו .צריך לגדל דורות שיקבעו עיתים לתורה .לא צריך לגדל דורות של אברכים כל היום .זה לא בריא וזה הורס .
אסור שיגדלו אצלינו עניים . מי שעשיר ויכול אדרבה שילמד כל היום תורה אבל פרנסה נורמלית צריך להיות בסדר עדיפות ראשון ורק אחר כך לימוד תורה .אי אפשר ללמוד כשהבטן מקרקרת והדאגות אופפות אותך.כל אחד שידאג לעצמו ולמשפחתו כי מהרבנים לצערינו הרב לא תצא תשועה .אסור לטמון ראש בחול וחבל להגיע לחתונה ללא השכלה כללית בלי לדעת איך תפרנס את הבית שתקים.
עול העיקרי של הפרנסה ודאי ובוודאי שצריך להיות על הגבר והאישה רק כשכר משלים ויותר צריכה לדאוג לבית .
אישה מפרנסת זה עולם הפוך .

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2019 02:08 לינק ישיר 

פסתםנחמד כתב:

מה עם יראת שמיים???

נשלח מהאנדרואיד שלי

ממש לא נכון !!
בישיבות הללו יש דגש על חינוך ויראת שמים !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2019 02:15 לינק ישיר 
מדובר על ישיבה קטנה עם בגרות

גם אני קבלתי את המייל הזה !!והתכוונתי לפתוח אשכול והקדימו אותי !!
הרעיון שעומד הוא שזאת תהיה ישיבה לחרדים מינסטרים
ולא למשפחות מודרניות !!
הישיבה תהיה בסגנון המדרשה החסידית בביתר של הרב מנחם בומבך אבל למשפחות ליטאיות !!
והבחורים ילבשו שחור לבן וכובע וחליפה !!
ווימשיכו לישיבות גבוהות !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2019 08:21 לינק ישיר 

לבינתיים הכל חסוי שם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2019 08:22 לינק ישיר 

רק שזה לא כיפה אדומה..

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2019 08:58 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:
מדובר על ישיבה קטנה עם בגרות

גם אני קבלתי את המייל הזה !!והתכוונתי לפתוח אשכול והקדימו אותי !!
הרעיון שעומד הוא שזאת תהיה ישיבה לחרדים מינסטרים
ולא למשפחות מודרניות !!
הישיבה תהיה בסגנון המדרשה החסידית בביתר של הרב מנחם בומבך אבל למשפחות ליטאיות !!
והבחורים ילבשו שחור לבן וכובע וחליפה !!
ווימשיכו לישיבות גבוהות !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

למה להמשיך לישיבה גדולה רגילה ולא להמשיך לישיבה גדולה עם לימודי מקצוע, שהילד יצא עם מקצוע ביד כשהוא מתחתן?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2019 09:16 לינק ישיר 

ראשית, כדאי שכל אב ואם יבדקו עם עצמם מה חובתם לבנם, מה הם רוצים שבנם יעשה שיהיה גדול, איך הוא יראה ואיך תראה משפחתו, ולפי זה כדאי שיכוונו אותו.

מבלי קשר לישיבה ספציפית זו או אחרת, כל זב חוטם שיפתח שו"ע יראה מה חובת האב לבנו בקשר ללימוד תורה וגם יראה שאין שום מקום בשו"ע שמחייב את האב ללמד את בנו אומנות. כן יש ראייה שלימוד אומנות לבנו זו מצווה, ואין כאן המקום להאריך בכל זה, כי כבר הארכתי בזה רבות כאן.

בכל אופן, גם אם נאמר שיש חיוב ללמד את הבן אומנות, איני בטוח כלל וכלל שהאב יוצא בזה ידי חובה בזה שהוא שולח את בנו לישיבה תיכונית, שעושים שם בגרויות. שהרי בגרויות וודאי אינם אומנות, אולי הכשר לאומנות עתידית, וכך יוצא שהאב בזה ששם את בנו בישיבה תיכונית מקדים הכשר אומנות לוודאי לימוד תורה, ואיני רואה בזה שום הגיון והיתר.

אני כאב, חשוב לי שבני יידע ללמוד ושיהיה עסוק בלימוד, כי זו כמעט הדרך היחידה שיידע הלכות וישמור אותם. כפי שידוע כאן מכתיבתי, אני משלב באמת תורה ודרך ארץ. רוב הימים שלי חצויים בין עסקיי ובין בית המדרש ב"ה. ואני רואה ע"פ רוב שאלה שנמצאים בחוץ ולא ישבו בבית המדרש מספיק שנים אינם יודעים הלכות פשוטות, לא הל' שבת, לא הל' נדה, וכו' וכו'. ומי שלא יודע - לא שומר כמו שצריך. בכדי לדעת טוב צריך ללמוד. ומי שלא לומד - לא יודע, ומי שלא יודע - חושב שהכל מותר, במקום לחשוב ההיפך שהכל אסור עד שאני יודע שזה מותר. תשאל בעלבת מצוי מה זה נ"ט בר נ"ט או מה זה ימי המבוכה, והוא יסתכל עליך במבוכה כרוצה לומר מה נפלת עליי עכשיו...

מי שצריך לצאת ולפרנס את משפחתו - קדוש יאמר לו, וזו חובתו הראשונה, ואין עליו שום תביעה של ביטול תורה, ויחד עם זאת, אין זה אומר שהכל הפקר ותורה תהא לאברכים בלבד. בעלבת מחויב בתורה ומצוות כמו כל אחד אחר. והנה כשמסתכלים בתוצאות הישיבות התיכוניות רואים דבר מעניין. אלה שהולכים משם לישיבות גדולות טובות, בדרך כלל מקבלים את ההשקפה הישיבתית הקלאסית ולבסוף הם עצמם לא שולחים את בניהם לישיבה תיכונית אלא לישיבה קטנה רגילה, מה שאומר שהם לא רואים תועלת גדולה מזה שהיו בישיבה תיכונית והוציאו בגרויות. ואלה שהלכו מישיבה תיכונית לצבא וכדו' הם כן נשארו בדרך הזו. מה זה אומר לנו?

ולסיום, הערה כללית על שליחת בן לישיבה. מי ששולח את בנו לישיבה שראשיה עסוקים בפוליטיקה ובתככנות, שלא יתפלא אם ייצא לו בן כזה. אבל מי שרוצה שייצא לו בן ת"ח ועדין נפש שישלח לישיבה שראשיה כאלה, ולא חסר כאלה ישיבות. כבר לפני 15 שנים מו"ר הגר"ד סגל שליט"א, הורה שלא לשלוח בנים לפוניבז'. כי זה מקום של מחלוקת שסביר להניח שמייצר בעלי מחלוקת. וגם אם הבחור עצמו לא יהיה מעורב אישית בזה, זה ישפיע על נפשו. אפשר להיכנס לישיבות מסוימות ואתה מרגיש את המתח באוויר, את החוסר פרגון אחד לשני. אתה מתקשר לברר על בחור, ואתה רואה שקשה לבחור לפרגן לחברו כי כך הוא ירגיש פחות טוב ממנו. ולעומת זאת, יש ישיבות שנעים לשהות שם. הצוות מפרגן ונעים הליכות, גם הבחורים, ומה צריך יותר מזה? מידות טובות מעל הכל. 

יהי רצון שנדע לכוון את ילדינו לפי רצון ה'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/12/2019 11:24 לינק ישיר 

סקופער כתב:
כל זב חוטם שיפתח שו"ע יראה שאין שום מקום בשו"ע שמחייב את האב ללמד את בנו אומנות. כן יש ראייה שלימוד אומנות לבנו זו מצווה, ואין כאן המקום להאריך בכל זה, כי כבר הארכתי בזה רבות כאן.

בכל אופן, גם אם נאמר שיש חיוב ללמד את הבן אומנות, איני בטוח כלל וכלל שהאב יוצא בזה ידי חובה בזה שהוא שולח את בנו לישיבה תיכונית, שעושים שם בגרויות. שהרי בגרויות וודאי אינם אומנות, אולי הכשר לאומנות עתידית, וכך יוצא שהאב בזה ששם את בנו בישיבה תיכונית מקדים הכשר אומנות לוודאי לימוד תורה, ואיני רואה בזה שום הגיון והיתר.

איזה מן טענות אלו?
יש חיוב מפורש בשו"ע לגור בבית מאבנים ולא בבקתה מעץ?
יש חיוב מפורש בשו"ע שיהיה לך בבית אמבטיה ולא מקלחון דלוח?
יש חיוב מפורש בשו"ע שיהיה לך ספה בבית ולא תסתפק בארגזים הפוכים לשבת עליהם?
יש חיוב מפורש בשו"ע שיהיה לך טלפון נייד ולא תסתפק בשליחת מכתבים?

מי שאין לו בגרות קשה לו מאוד להשתלב בעולם התעסוקה המודרני.
לעצום עיניים ולהגיד לא ראיתי שזה כתוב מפורש בשו"ע. זה להתנהג כמו בת יענה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ישיבה חדשה וייחודית נפתחת במרכז!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר