בית פורומים בחדרי חרדים

נא לא לשכוח שמייסד הדף היומי היה רבי מאיר שפירא זצ"ל

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/1/2020 03:35 לינק ישיר 
נא לא לשכוח שמייסד הדף היומי היה רבי מאיר שפירא זצ"ל

נדהמתי, כאשר השתתפתי בכמה סיומים, ובחלק מהם חילקו פרוספקטים, ושאר דברים, ובאף אחד מהם לא מצאתי איזכור לרבי מאיר שפירא זצ"ל.
אצל דרשו היו דרשנים ששבחו את מר הופשטטר ובצדק, אבל לא הזכירו ולו ברמז את רבי מאיר שפירא, האם זהו הוגן, הייתי רוצה לשמוע את חוות דעתכם בענין.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 08:40 לינק ישיר 

אכן חלה חובת הזכירה ואיסור שכחה על מרן הגר"מ שפירא שנדמה שאין מי ששוכח לרגע את חלקו בהקמת הדף היומי, אבל כמדומה שיש לכנות את הרב הופשטטר כרב ובכבוד ולא בזלזול כי בכל זאת מדובר בת"ח שמממן מכיסו הקפים של תורה בלתי נתפסים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 08:53 לינק ישיר 

נו באמת נפלת מהירח? הרב שפירא השאיר מיליונים לחלוקה? אלה הקריטריונים בימינו.הגינות חיפשת,היא נפטרה לפני עשרות שנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 09:41 לינק ישיר 

לא שוכחים 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 10:53 לינק ישיר 

ומה עם מי שחידש את הלימוד הזה בארץ, הרבי מקלויזנבורג?

אני חושב שהזכירו את שניהם בחלק מהכנסים, אבל אולי בגלל ש"דרשו" הפכו לראש התורן בעניין הזה, השאירו להם הכל. פעם לפני דרשו, היו גם סיומים ביד אליהו של מפעל הש'ס, ושם הלוגו היה ר' מאיר מלובלין

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 11:38 לינק ישיר 
בונדמן

אךטובוחסד כתב:
ומה עם מי שחידש את הלימוד הזה בארץ, הרבי מקלויזנבורג?

אני חושב שהזכירו את שניהם בחלק מהכנסים, אבל אולי בגלל ש"דרשו" הפכו לראש התורן בעניין הזה, השאירו להם הכל. פעם לפני דרשו, היו גם סיומים ביד אליהו של מפעל הש'ס, ושם הלוגו היה ר' מאיר מלובלין

נשלח מהאנדרואיד שלי

הרבי מקלוז"ב חידש את הלימוד בארץ ? התבלבלת בין מפעל הש"ס לדף היומי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 15:09 לינק ישיר 

יש פה איזה סיפור פוליטי מלפני עשרות שנים.

היחידים שעשו לזכרו עצרות ביום היארצייט שלו,

היו אנשי פא"י,

ולמה רק הם?

אינני זוכר כרגע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 15:27 לינק ישיר 

הרעיון אינו של מהר"ם שפירא זצל אלא של מישהו אחר והוא הפיץ את הרעיון וניכס את זה לעצמו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2020 18:31 לינק ישיר 
גרשום

פסטרמי_כהן כתב:
הרעיון אינו של מהר"ם שפירא זצ"ל אלא של מישהו אחר והוא הפיץ את הרעיון וניכס את זה לעצמו.

אכן את רעיון הדף היומי העלה מישהו אחר שאת שמו אינני זוכר. הרב הזה ניסה בכוחותיו הדלים להפיץ
את רעיונו, אך בהיותו רב לא מפורסם, הדבר לא עלה בידו. היה זה שנים מעטות לפני שמהר"ם שפירא
פרש את חזונו בדבר הדף היומי, בפני באי הכנסיה הגדולה הראשונה של אגודת ישראל בוינה בתרפ"ג.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2020 19:36 לינק ישיר 

אינני זוכר מי זה היה, אבל אחד הרבנים החשובים שהיה אמור להעלות את הרעיון, אמר שמהר"ם מלובלין צריך לייסד את דף היומי, כי אין לו בנים ולא ה/שאיר אחריו זכר, וזה יהיה ההמשך שלו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2020 20:30 לינק ישיר 

הוא קבור כמדומני בהר המנוחות, איך ועד הרבנים/קופת העיר לא יזמו משהו

בהמשך להנ"ל, מי ששמע מעט על אישיותו של הרב שפירא ז"ל אין לו ספק שהוא לא היה מנכס לעצמו משהו שאיננו שלו, אני לא בקיא כמה המפעל הזה בכלל הספיק להתרומם בחייו הקצרים, יכול להיות שאחרים הם אלו שניכסו זאת אליו בדיעבד, אבל בכל מקרה גם הכותב מודה שאותו רב לא הצליח להניע את זה ובסופו של דבר זה התפרסם בזכות פעולותיו של הרב שפירא, אז מה הנושא במוח של מי זה צץ ראשון

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי אפיקטוזין ב- 11/01/2020 20:32:12

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2020 20:42 לינק ישיר 

הרב לאו מספר על שיחת טלפון של הרב שפירא עם אביו שהרעיון הצליח וזה בזכות האדמור מגור שהכריז על כך וחסידיו אחריו אז אולי גם מגיע לאותו אדמור גם קרדיט כי בלי דחיפה הרעיון גם היה יכול ליפול

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/1/2020 11:00 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:
הוא קבור כמדומני בהר המנוחות, איך ועד הרבנים/קופת העיר לא יזמו משהו
לפני שהשיעור דף יומי שלי חגג את סיום הש"ס, נסעתי לציונו של הרב מאיר שפירא זצ"ל בהר המנוחות לומר תהילים ולהדליק נר.  לא הייתי היחיד שמה.

ביארצייט שלו (ז' בחשון) באים גברים ונשים סביב השעון בהמוניהם להגיד תהילים באוהל שלו (איפה שהוא קבור יחד עם אחיו).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/1/2020 11:50 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:

הרב לאו מספר על שיחת טלפון של הרב שפירא עם אביו שהרעיון הצליח וזה בזכות האדמור מגור שהכריז על כך וחסידיו אחריו אז אולי גם מגיע לאותו אדמור גם קרדיט כי בלי דחיפה הרעיון גם היה יכול ליפול

היה אז טלפון זמין בפולין?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/1/2020 08:05 לינק ישיר 

בסיום הש"ס השמיני דיבר הגאון רבי חיים קרייסויירטה זצ"ל [שהיום חל היא"צ השמונה עשר]
והתחיל להזכיר לפי סדר הדף בכל מקום שכתוב בש"ס מתחילחת מסכת ברכות רבי מאיר אומר

וכולם יצאו ממש מהכלים לנוכח זכרונו הבהיר של הגר"ח זצ"ל

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > נא לא לשכוח שמייסד הדף היומי היה רבי מאיר שפירא זצ"ל
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר