בית פורומים בחדרי חרדים

דווקא החרדים והדתיים מעדיפים מיסוי נמוך ופחות שירותים ממשלתיים-מפתיע?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/1/2020 10:13 לינק ישיר 
דווקא החרדים והדתיים מעדיפים מיסוי נמוך ופחות שירותים ממשלתיים-מפתיע?

על פי מדד המכון הישראלי לדמוקרטיה ל-2019, דווקא החרדים והדתיים, למרות "סחטנותם" ואהבתם ל"חיים על חשבון אחרים"...
ובעלי ההכנסה הנמוכה מעדיפים מיסים נמוכים ופחות שירותים ממשלתיים מאשר החילונים ובעלי ההכנסה הגבוהה, מפתיע?

הקישור למדד המלא:
https://www.idi.org.il/media/13846/the-israeli-democracy-index-2019.pdf

קטע מתוך המדד:

מחצית מכלל הציבור מעדיפים שירותים נרחבים בחינם ומיסוי גבוה, ואילו 39% מעדיפים שירותים בסיסיים בלבד אבל מיסים נמוכים. בקרב היהודים.

השמאל (%73 ,)המסורתיים  והחילונים (%57 )וכן בעלי הכנסה ממוצעת או הכנסה גבוהה (%54 )מעדיפים את האפשרות הראשונה.

הימין (%44 מעדיפים מיסים גבוהים ו־%45 מיסים נמוכים, ואילו החרדים(%60 ) מעדיפים את האפשרות השנייה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 10:14 לינק ישיר 
מצדרביעי

הסבר יפה ומנומק שראיתי בפייס של הרב חיים נבון מאדם בשם אלון גולדברג:

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 10/01/2020 10:15:11

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 10/01/2020 10:15:53

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 10:16 לינק ישיר 
מצדרביעי

אני סומך בעיניים עצומות על מוסדות הצדקה ועל טוב ליבם של צדיקים, אנשים טובים ונדבנים - בכסף ובזמן. אני לחלוטין לא סומך על אטימות ליבם של בירוקרטים מושחתים ואפורים שמקומבנים בהסתדרות, שהעניים והחלשים ממש לא מעניינים אותם, וכל מה שחשוב להם זה לשמור על הפריווילגיות שלהם - שלא ניתן יהיה לפטר אותם, ושהמשכורת והתנאים המעולים שלהם ישמרו, גם אם הם פי כמה וכמה ממקביליהם בשוק החופשי.

מקורות להרחבה:
נתי טוקר, דה מרקר, 11.10.2017: כלכלה אלטרנטיבית - מה אפשר ללמוד מהחברה החרדית - אינספור פעילויות חסד ותרומה מתקיימות מדי יום בקהילה החרדית, שמייתרות את תלותה בכלכלה הממוסדת. גמ"חים של בטריות ושואבי אבק, מערכת טרמפים משומנת והלוואות ללא ריבית לכל דורש
https://www.themarker.com/allnews/1.4510773

טלי חרותי-סובר, דה-מרקר, 09.07.2017: על אף רמת העוני הגבוהה בקרב החברה החרדית, הרי ששיעור התורמים בה גבוה בהרבה יחסית ליתר החברות - 70.5% לעומת 28% בכלל האוכלוסייה. סכום התרומה הממוצע הוא 251 שקל, ואילו בקרב החרדים הוא 471 שקל בממוצע - כמעט כפול. במקביל, שיעור המתנדבים בחברה החרדית הוא 39% לעומת 21% בכלל האוכלוסייה.
https://www.themarker.com/career/1.4237155

ד"ר מיכאל הורד, דוקטור לפסיכולוגיה, פילוסוף וסופר:
"
החלוקה מחדש של העושר משנה את טבעה החיובי ביסודו של הצדקה. במקום שמקבל הצדקה יחשוב, "מישהו שאני לא מכיר, מתוך נדיבות ליבו, דאג שיהיה לי טוב", הוא מקבל כסף מגוף אמורפי, גוף ש"התרומות" אליו לא ניתנו מרצון ונדיבות לב כי אם נלקחו בכוח החוק נגד רצונו. זה משנה הן את התפיסה הפסיכולוגית של האדם והן את הדינאמיקה בכללותה. מ-גמילות חסדים והערכה כנה לנותן הצדקה, ל-תחושה נבזית ודרישה מתגוננת: "מגיע לי! כמובן שאני מקבל את העזרה הזו, אני זקוק לה!" אנשים שמקבלים עזרה והטבות מהמדינה מתלוננים לעיתים קרובות על הטיפול הירוד של נציגי הסעד שלה, מכיוון שלא יתכן כבוד הדדי וחמלה כנה במקום בו שני הצדדים נכפים בכוח ובאיומים לקיים אינטראקציה ביניהם".
https://www.facebook.com/alon77g/posts/10153905072594581
https://drhurd.com/2016/01/30/57843/

ד"ר רפאל מינס, 18.05.2017:
חשבתי שאני לא יכול להיות מופתע מחוסר היעילות של גופים ממשלתיים, ואז הגיע דו"ח מבקר המדינה על קרן "מעגלים", הקרן למען בעלי מקצועות שוחקים (נכון שהשם לא נשמע אמיתי? נשמע כמו קרן שהגששים ימציאו). דוגמה קטנה לשחיתות ולחוסר היעילות בקרן: 96% מהתקציב שיועד עבור "פנסיה מגשרת" שימש להוצאות הקרן ורק כ-4% הגיע לעובדים
https://www.facebook.com/.../a.179388592.../1848470578745356
^
טלי חרותי-סובר, דה-מרקר, 16.05.2017: 600 מיליון שקל הוקצו לקרן למקצועות שוחקים - ללא בקרה - דו"ח מבקר המדינה מאשש ליקויים בפעילותה של קרן מעגלים "למען בעלי מקצועות שוחקים"
https://www.themarker.com/news/mevaker/1.4101320

פרופ' דויד לונגסטריט, ביצע מחקר מעמיק בארה"ב וגילה שבעוד שחברות צדקה פרטיות מעבירות מעל 80% מהכסף שהן מקבלות למטרת צדקה בלבד, הבירוקרטים של המדינה מעבירים רק כ- 30% בסה"כ, כשרוב הכסף מתבזבז על חוסר היעילות של המחלקים מחדש של כספי משלם המיסים, עבור מימון משכורות מופלגות ותנאים סוציאליים למאות אלפי הבירוקרטים עצלנים, מסודרים ומקומבנים
http://www.softwaremetrics.com/.../Private%20ity...
דויד לונגסטריט הוא פרופסור לכלכלה וסטטיסטיקה באוניברסיטת אווילה שבקנזס
http://www.davidlongstreet.com/.../longstreet_resume.pdf

עמוד חופש לכולנו:
גמ"ח (גמילות חסדים) הוא כינוי לאוסף מוסדות צדקה הקיימים כבר מאות שנים בחברה החרדית והדתית. העיקרון פשוט - קונים אוסף ממוצר מסוים (תרופות, עגלות לתינוקות, שמיכות, תנורים...) ומלווים אותם לכל דורש. הלווה מחזיר אותו לאחר השימוש, וכך ניתן לתחזק את הגמ"ח לאורך זמן רב בעלות אפסית. העמותה המוכרת "יד שרה" להשאלת ציוד רפואי התחילה בתור גמ"ח, וכל כך הצליחה שחדרה גם לציבור החילוני...

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 10/01/2020 10:17:12

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 10/01/2020 10:18:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 11:45 לינק ישיר 

הכול טוב ויפה.
אבל ברגע האמת כולם מצביעים בהמוניהם לגפני ליצמן ודרעי שהם שמאל כלכלי קיצוני.
אז מה זה רלוונטי מה הם עונים בסקר?
ואגב, גפני ליצמן ודרעי יודעים שאם תונהג כאן מדיניות כלכלית ימנית-ליברטריאנית. כבר לא תהיה סיבה להצביע להם, כי ברגע שהמדינה תפסיק "לחלק" כסף חוץ מדברים בסיסיים שהם בקונצנזוס. והמדינה לא תהיה מעורבת בחיי הפרט. כבר לא יהיה על מה לריב..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 12:43 לינק ישיר 
מצדרביעי

חריף_ומקשה כתב:
הכול טוב ויפה.
אבל ברגע האמת כולם מצביעים בהמוניהם לגפני ליצמן ודרעי שהם שמאל כלכלי קיצוני.
אז מה זה רלוונטי מה הם עונים בסקר?
ואגב, גפני ליצמן ודרעי יודעים שאם תונהג כאן מדיניות כלכלית ימנית-ליברטריאנית. כבר לא תהיה סיבה להצביע להם, כי ברגע שהמדינה תפסיק "לחלק" כסף חוץ מדברים בסיסיים שהם בקונצנזוס. והמדינה לא תהיה מעורבת בחיי הפרט. כבר לא יהיה על מה לריב..

רק מעדכן אותך שעל פי מדד החירות, דווקא יהדות התורה מדורגת די גבוה כמפלגה שמעודדת חירות, לעומת ש"ס שאכן מדורגת נמוך....
הנה קישור:

https://mida.org.il/2018/03/14/%D7%9E%D7%93%D7%93-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%9B%D7%9C-%D7%95%D7%90%D7%95%D7%97%D7%A0%D7%94-%D7%9E%D7%9E%D7%A9%D7%99%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%94%D7%95%D7%91%D7%99%D7%9C/

ו
הנה תמונה לחסומים:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 14:28 לינק ישיר 

מצדרביעי כתבת: יהדות התורה מדורגת די גבוה כמפלגה שמעודדת חירות.
האמנם? "מעודדת חרות"? כמעט נחנקתי.
במקור שאליו אתה מפנה כתוב: 
חשוב לציין כי כלל המפלגות בישראל זוכות לציון שלילי במדד למושב החורף האחרון.
כלומר בסך הכול 'יהדות התורה' קיבלה את הציון השלילי הכי נמוך. ויכול להיות לזה שלל סיבות. החל מהעובדה שבאופן כללי הם פחות חתומים על הצעות חוק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 15:03 לינק ישיר 

תוכן האשכול קצת מוזר.
האם כוונתך שבסוף החודש, לחרדים יהיה יותר כסף ממיסוי נמוך יותר ופחות שירותים ממשלתיים, או שהם מעדיפים שינוי כזה גם אם זה יזיק להם?
נזכיר, רוב החרדים לא משלמים מיסים בכלל. ומקבלים הרבה שירותים ממשלתיים.
והתכנית של המשיח שלך היתה שכל החרדים העובדים ישלמו 10% מש שטוח. שזה אומר העלאת מיסים עצומה לחרדים העובדים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/1/2020 15:43 לינק ישיר 

החרדים מעדיפים מיסי נמוך כי אז הם גם יעבדו וגם וילמדו אך לא יצטרכו לעבוד יומם ולילה עם לחצים שעוברים כל העובדים במדינה אלא ישתכרו כדי חייהם ובשאר בזמן ילמדו כיום אברך לא יכול ולא משתלם לו טכנית כלכלית ומה שביניהם לצאת לעבוד ובכך כל ראשו מונח רק בעבודה אבותינו יצאו לעבוד וחזרו בצהריים לשטיבל לתהילים למנחה מעריב לכתינת הגיגיהם ופעמים רבות לגדול תנאים אמוראים ראשונים ואחרונים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2020 19:53 לינק ישיר 

avishai323 כתב:
תוכן האשכול קצת מוזר.
האם כוונתך שבסוף החודש, לחרדים יהיה יותר כסף ממיסוי נמוך יותר ופחות שירותים ממשלתיים, או שהם מעדיפים שינוי כזה גם אם זה יזיק להם?
והתכנית של המשיח שלך היתה שכל החרדים העובדים ישלמו 10% מש שטוח. שזה אומר העלאת מיסים עצומה לחרדים העובדים.

63% מהחרדים עובדים רשמית ומשלמי מיסים (51% גברים 73% נשים)
אז מה אתה אומר שהרוב לא משלמים מיסים
ועוד לא דיברנו על מיסי מע"מ בהם כמובן כולם משתתפים, כל חשבון חשמל שלך כולל 200 ש"ח למדינה?

ואין פלא שהחרדים רוצים פחות מיסים ופחות שירות
אני, כמשלם מיסים שמנים כל חודש למדינה, ומופלה לרעה בתקציב חינוך לילדי
אשמח להתנתק מהמדינה, לא מעוקצך ולא מדובשך, לא רוצה שום דבר, לא תרבות, לא חינוך, לא קצבאות, רק שיעזבו את הארנק שלי, כך אוכל גם לתקצב כמה אברכים כל חודש, במקום לתקצב תרבות חילונית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2020 20:01 לינק ישיר 
מצדרביעי

avishai323 כתב:
תוכן האשכול קצת מוזר.

אני מקווה שאתה מבין לבד, שבכל מוצר שאתה קונה במכולת, מגולם בין היתר:
א. מע"מ.
ב. המיסים שמשלמים כל שרשרת האספקה- מהיבואן-חברת המשאיות שמובילה לצרכנייה וכמובן בעלי הצרכנייה ועוד ועוד...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/1/2020 20:56 לינק ישיר 

יש דורשין לשבח ויש דורשין לגנאי ואין כאן המקום להאריך

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/1/2020 00:28 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
תוכן האשכול קצת מוזר.

ועוד לא דיברנו על מיסי מע"מ בהם כמובן כולם משתתפים, כל חשבון חשמל שלך כולל 200 ש"ח למדינה?

אשמח להתנתק מהמדינה, לא מעוקצך ולא מדובשך, לא רוצה שום דבר, לא תרבות, לא חינוך, לא קצבאות, רק שיעזבו את הארנק שלי, כך אוכל גם לתקצב כמה אברכים כל חודש, במקום לתקצב תרבות חילונית.

רוב החרדים העובדים לא משלמים מיסים, כי עובדים בשכר נמוך יחסית.
כן, יש בהחלט מיסים עקיפים, כמו מע"מ, ועוד מגוון מיסים.
אך בסך הכל וודאי שאנחנו משלמים פחות מיסים מהחילוניים. כך שלפני שעונים על סקר בענייני הפחתת מיסוי כנגד הפחתת שירותים, יכול להיות שכדאי לחשוב כמה בכלל אנחנו משלמים ומה המשמעות של הפחתת שירותים ביחס לחרדים.

והערה ביחס לתקציב חינוך. גם אם יפחיתו שירותים, לא יהיה לזה השפעה על החינוך.
המדינה תמיד תממן את החינוך הכולל ליב"ה מלא, הרבה הרבה יותר מאשר את החינוך החרדי.
בין אם במימון ישיר, וקל וחומר בשיטות שוברים כאלו או אחרים.

זה לא אפליה נגד החרדים. זה פשוט הגיון בסיסי שמדינה אמורה לשלם עבור חינוך שמביא את הדור הבא ליכולת לעבוד נורמלי.

תוקן על ידי avishai323 ב- 12/01/2020 00:28:50

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/1/2020 00:52 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

avishai323 כתב:
תוכן האשכול קצת מוזר.

אכן כך,
ודרך אגב בענף שלי מקובל אצל רבים מהם (כמובן לא חרדים) אחת לכמה חודשים לצאת לאבטלה ולהמשיך בתקופת קצבת האבטלה לעבוד בשחור ולהרוויח מכל העולמות ויש מיעוט שלוקח רמת חופש על חשבון האבטלה,
ואני כחרדי אומר כפי קודמי לא מדובשכם ולא מעוקצם,
וגם הייתי שמח להפחתת מיסים ו"שרותים".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/1/2020 01:44 לינק ישיר 

avishai323 כתב:

אך בסך הכל וודאי שאנחנו משלמים פחות מיסים מהחילוניים. כך שלפני שעונים על סקר בענייני הפחתת מיסוי כנגד הפחתת שירותים, יכול להיות שכדאי לחשוב כמה בכלל אנחנו משלמים ומה המשמעות של הפחתת שירותים ביחס לחרדים.

המדינה תמיד תממן את החינוך הכולל ליב"ה מלא, הרבה הרבה יותר מאשר את החינוך החרדי.

זה לא אפליה נגד החרדים. זה פשוט הגיון בסיסי שמדינה אמורה לשלם עבור חינוך שמביא את הדור הבא ליכולת לעבוד נורמלי.

אתה מדבר כאילו רוב החילוני העובד הוא פרופסור או עו"ד
אבל המציאות טופחת, רובם מתעסקים כמנקים כמלצרים מאבטחים וכאלה
ובכלל 80% ממיסי הכנסה באים מהעשירון העליון, שם החרדים די מככבים, אז די לחרטא  הזאת של חרדים חיים על חשבון חילונים, אל תגיד שגם אתה ניזון מהטפות התקשורת

בקשר לתקצוב חינוך
הבאת כאן את דעתך, אבל משלמי המיסים החרדים חושבים הפוך, שדווקא לימודי תורה צריך לתקצב יותר
השאלה היא באיזו זכות לוקחים את המיסים שלנו וקובעים לנו איזה חינוך נחנך את ילדינו כדי לקבל תמורה למיסים שלנו
כמה חוצפה צריך לקחת ככה מיסים מאזרח ולומר לו "רוצה תמורה? תחנך אותו כמו שאני רוצה ולא כמו שאתה רוצה"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/1/2020 09:04 לינק ישיר 

זה לא יישים בערים מעורבות

מכיוון שמטבע הדברים העירי'ה לא יכולה להפנות בשיווינות מוחלטת את אותם משאבים לשכונה שרוב תושבי'ה משלמים את מלוא הארנונה, לעומת שכונה שרוב המשפחות בה נהנים מהנחה בארנונה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/1/2020 10:28 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:

avishai323 כתב:

אתה מדבר כאילו רוב החילוני העובד הוא פרופסור או עו"ד
אבל המציאות טופחת, רובם מתעסקים כמנקים כמלצרים מאבטחים וכאלה
ובכלל 80% ממיסי הכנסה באים מהעשירון העליון, שם החרדים די מככבים, אז די לחרטא  הזאת של חרדים חיים על חשבון חילונים, אל תגיד שגם אתה ניזון מהטפות התקשורת

בקשר לתקצוב חינוך
הבאת כאן את דעתך, אבל משלמי המיסים החרדים חושבים הפוך, שדווקא לימודי תורה צריך לתקצב יותר
השאלה היא באיזו זכות לוקחים את המיסים שלנו וקובעים לנו איזה חינוך נחנך את ילדינו כדי לקבל תמורה למיסים שלנו
כמה חוצפה צריך לקחת ככה מיסים מאזרח ולומר לו "רוצה תמורה? תחנך אותו כמו שאני רוצה ולא כמו שאתה רוצה"

ויותר מזה,
ניקח ממך כמו כולם וניתן לך פחות ולמעשה לוקחים יותר כי החרדי את רוב דבריו קונה יקר בארץ על כל מיסיהם והחילוני מזמין באמזון ועוד בלי שלל מיסים (ולגבי חינוך פחות תשלום על הרבה יותר שעות לימוד).

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דווקא החרדים והדתיים מעדיפים מיסוי נמוך ופחות שירותים ממשלתיים-מפתיע?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.