בית פורומים בחדרי חרדים

פזרנותו של ביבי מול צניעותו של בגין - מבט מכיוון אחר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/2/2020 01:34 לינק ישיר 
פזרנותו של ביבי מול צניעותו של בגין - מבט מכיוון אחר

פוסט נחמד של ישראל אהרן קלצקין, בעלון שהוא מפרסם:

מסופר, כי באו להתלונן אצל הרבי מסאטמר זיע"א על מנהל שהיה ממונה על אחד ממוסדותיו, שריננו אחריו שהוא חי חיי ראווה ומסתבר כי הוא מפריש מכספי המוסד לצרכיו האישיים ביד רחבה בלשון המעטה.
שאל הרבי אם המשכורות של עובדי המוסד הם סבירות וניתנות בזמן? ענו לו כן! ענה הרבי: תנו לו להמשיך, כל עוד המוסד מתנהל כדבעי.
והוסיף הרבי: תיזכרו מה היה בתקופה שלפניו, שהיה מנהל עם מושגים מצומצמים, כמה משכורות לא ניתנו וכמה קיצוצים עשו וכו', והסביר הרבי: מידת הצמצום של המנהל הקודם גרם לצמצום בגיוס הכספים וצמצום במשכורות וצמצום באוכל וכו' והמנהל הקודם שכל חייו חי ביושר ובצמצום, הבין שלא יקרה כלום אם נצטמצם והעובדים יצטמצמו וכו', משא"כ המנהל הנוכחי, חי ברחבות יתר, ע"כ נאלץ לקחת לעצמו משכורת יתר ואולי אף משכורת שחיתות כולל מתחת לשולחן וד"ל, אך אותה מידת השחיתות והרחבות גורמת לו לגייס באגרסיביות כספים ולהגדיל משכורות ו לתת אוכל כדבעי וכו' כי כך טבעו.
ענין זה יש לדמות להבדיל לתקופתנו בארץ ישראל, בהיותי ילד כיהן מר מנחם בגין כראש הממשלה, איש ישר כמו פלס, דיבורו היה מרתק, כל מילה יהלום, שום רבב לא דבק ביושרו ובהגינותו, לא הסכים לקחת בגד פאר או מאכל מותרות מכספי הציבור, והתעקש לשלם מכספו כאשר היה צריך נסיעה פרטית, אך באותה מידת היושר נהג את המדינה בצמצום ולא הגיע לשום מקום, באותה מידת הרחמנות קיים בעצמו 'כל המרחם על האכזרים סופו מתאכזר על הרחמנים', את רב המרצחים יאסר ערפאת הוא שיחרר במחווה הומוניטרי והרבה דם יהודי נשפך
עקב כך, את ראש הצפע התקשורתי הוא השאיר על כנו ובכך קבר את עצמו כאשר אותם נחשים שתו את דמו עד תום והתעללו בו כל עוד נשמתו בו, את הפרקליטות ומערכת המשפט המושחתת הוא לא הזיז בשם הצדק ועד היום עם ישראל אוכל את פרי הבאושים, גם שינויים דרסטיים כלכליים לא ביצע עקב מבטו הישר והמצומצם, אכן, הוא מת צדיק (במושגים לאומיים) ולא השאיר שום חותם מלבד נאומים חוצבים להבות שלא הניבו דבר.
לעומתו, ראש הממשלה המכהן ב-12 שנים האחרונות, אכן מתנהג כנהנתן, צורך סיגרים משובחים מחברים בדרך לא ישרה, מבקש סיקור אוהד בתמורה ללא יודע מה, אוהב גלידת פיסטוק וצורך חמגשיות, אך הביצועים? פגז, בכל מה שהניח ידיו הצליח, הכלכלה משגגת, הטרור ירד פלאים, המדיניות לא תאומן, ועוד ועוד, והכל מתוך המנוע של אותה מידת רחבות שנטועה בו, אז אם אכן היה לנו פה תקשורת נורמלית ופרקליטות מבינה ענין, היו פחות מחטטים בו ונותנים לו להתרכז בעשייה, (ובינינו, כל אחד מתושבי מדינת ישראל אם היו חופרים בו כ"כ עמוק היו מוצאים הרבה יותר).
מסופר על ג'ורג' ושינגטון שבאו להתלונן בפניו על אחד ממצביאי הצבא הדגולים שלו שניצח הרבה קרבות, כי הוא שותה כל לילה בקבוק
אלכוהולי, ענה מר ושינגטון: לכו ובררו לי איזה משקה אהוב עליו ואשלח לו כמה ארגזים.
ובמילים פשוטות: תנו לו את הכלים להמשיך את הצלחותיו אל תחטטו ואל תחרטטו ואל תתעסקו בזוטות.
ישראל כשהם עולים עולים עד לרקיע וכשיורדים יורדים עד לתהום, זוהי פרצופה של התקשורת והפרקליטות.

תוקן על ידי איש_חשוב ב- 14/02/2020 01:35:40

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2020 08:07 לינק ישיר 

אתה לגמרי צודק. הצעירים לא יודעים ויש מבוגרים שכבר שכחו מה הייה המצב לפני עידן נתניהו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2020 08:22 לינק ישיר 

הכל יפה וטוב טרום עידן דת הפוליטיקלי קורקט ופייק ניוז ומי טו.

היום יקחו ראש ממשלה מוצלח, רמטכ"ל מוצלח, מנכ"ל מוצלח ויזרקו אותו לכלבים על אחד מעבירות הנ"ל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2020 09:00 לינק ישיר 

וישימו במקומו ראש ממשלה דיסלקטיבי וגמגמן, וכבר קופת שרצים תלויה גם לו מאחוריו לפי הרינונים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2020 09:23 לינק ישיר 

לדעתי ביבי ראש ממשלה הכי טוב מבין האפשרויות היום וגנץ לא מתקרב לקרסוליו .
לגבי עניין הנהנתנות אני סולח לו אבל זה באמת לא ראוי .תמיד אני אעריך אנשים צנועים ופשוטים ואני בז לחיים חיי מותרות שחושבים שהם מעמד מלכים והשאר עבדים שלהם.
אלו 2 דברים שונים ובזה אני ממש ממש לא מעריך את ביבי ומשפחתו .שיתרגל לחיות צנוע ואני אעריך אותו .
בתפקוד ראש ממשלה הוא מצוין .מקווה שימשיך ושיזכה במשפט מול הרשעים שמנסים להפיל אותו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2020 09:34 לינק ישיר 

כל מה שסביב הכסף והנהנתנות והכלכלה נכון אבל טיפת אידישקייט כמעט ולא נשארה ועל זה לא מדברים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2020 10:12 לינק ישיר 

וכשבגין היה בשלטון, היית נכנס למחניודה עם 50₪ והיית קונה כל טוב הארץ! (לא טורקיה, עזה ,סין), והיית יוצא עם סלים ושקיות, שבד''כ היית צריך ללכת הלוך ושוב, כי לא היהכח ומקום בידיים.
היום אתה נכנס למחניודה עם 200₪ ובקושי יוצא עם פיצוחים!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2020 13:08 לינק ישיר 
קלעפער

hot_trend כתב:
וכשבגין היה בשלטון, היית נכנס למחניודה עם 50₪ והיית קונה כל טוב הארץ! (לא טורקיה, עזה ,סין), והיית יוצא עם סלים ושקיות, שבד''כ היית צריך ללכת הלוך ושוב, כי לא היהכח ומקום בידיים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

צדיק שכחת את ה"לה"ו"...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2020 14:07 לינק ישיר 

נכנה את הכותב הנ"ל לצורך תגובתי:לצ-קין- לקלצקין הזה היה כל כך טוב בארץ בתקופת ביבי עד שהוא היה חייב לארוז את הפקלאות  ולהגר מכאן,אני יודעת שמסיבותיו הוא: אני מכירה את התירוצים אבל זאת העובדה!. והוא עדיין לא חזר לארץ למרות שהקנאים עזבו אותו לנפשו, או שהוא עזב אותם לנפשם בעיני המתבונן?לגופו של עניין.משל המנכ"ל: מתאים לפורים רב שבהחלט קלצקין נושא בתואר כל השנה:כי אצל ביבי: למרות שבכל תחנות חייו שיפר בצורה כשרה או פחות? את תנאי חייו ואת אלה של בני משפחתו החל מתקציב לגלידה ,סך עשרות אלפי שקלים?למי שזוכר ביבי אוהב את הגלידה שלו בטעם פיסטוק:במקרה שתביאו לו משלוח מנות? ועד הזמנת שפים לארוחות שחיתות במעון ראש הממשלה כאילו שאין מבשלות במקום?,אשתו שרה דומני הורשעה בניצול טעות הבנתם ? ועד לשבת חזק על הוורידים של עשירים ולברר אם יש להם קצת עלים דהיינו סיגרים,שמפניה סך מאות אלפי שקלים ועד תכשיטים לפסיכולוגית,ומפעם לפעם קיבל עזרה מהדוד משל היה כוללניק שמקבל קמחא דפסחא:פון זיין אמריקנער פעטער?תזכירו לי איך קוראים למיליארדר האוסטרלי שפיתח חברות אמיצה עם יאיר,בלי "קשר"להיותו הבן של?,אבל וכאן האבל הוא גדול במיוחד:לאזרחי ישראל העניים ומעמד הביניים"כיסח"את הצורה לכאורה כל אימת שרק יכל,ניקח לדוגמה איך ביבי לא התערב כשלפיד הפחית מס ממשקאות חריפים יקרים , שמחירם אלפי שקלים ובה בעת,הטיל מס כבד על ליקר וכו' אבל לימים ,אנו מבינים,לכאורה, שלביבי היה אינטרס אישי בהפחתת המס לעשירים  ממשקאות חריפים "בכל זאת ריחם עליהם,כי הם הרי היו חייבים לספק את השמפניה לשרה?" כמובן שזה רק מקצת שבחו ועל קצה המזלג !במשפט אחד:ככל שביבי הבין שרמת חייו חייבת להיות גבוהה ,כך במקביל העניים ומעמד הביניים "קבלו על הראש" למען האמת אולי אני טועה:כי אם ביבי לא היה "דואג" למעמד הביניים הוא הרי לא היה מוצא בלפיד שותף נאמן?

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 14/02/2020 14:27:43

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2020 14:09 לינק ישיר 

hot_tr כתב:

עם כל יקירותו של בגין ז"ל שכחת את ימי האינפלציה המטורפים (עד 1000%! לשנה) ש200 שקלים/לירות גם לפיצוחים לא הספיקו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/2/2020 14:41 לינק ישיר 

בגין היה אדם יקר הבעיה שעד שהצליח להגיע למעמדו הפך להיות "הושענא חבוטה"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2020 18:47 לינק ישיר 

לךתדע1 כתבה:

בגין היה אדם יקר הבעיה שעד שהצליח להגיע למעמדו הפך להיות "הושענא חבוטה"

הוא היה מראש הושענה חבוטה ברגע שנכנע לתכתיב אוטונומיה לפלסטינים להעצמת בתי המשפט ועוד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2020 19:46 לינק ישיר 

אתה מזכיר לי את הבדיחה מדוע כששני יהודים נפגשים, ואחד אומר לחברו שלום עליכם,חברו חייב לענות "הפוך" עליכם שלום

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 15/02/2020 19:50:38

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2020 19:56 לינק ישיר 

לא זכיתי להבין על איזה ביצועים גז אתה מדבר? הכלכלה ממש לא פורחת. זה שאנשים קונים רכבים טובים וטובים לחו"ל, לא אומר שהם לא באוברדאפט מטורף. יוקר המחייה פה מוגזם השכר בהמון מקצועות, לא מתאים להוצאות ביבי יוצר שנאה בעם ולהיות שמאלני, נחשב כמשהו שלילי, (אפשר לחלוק, אך לא לשלול את זכותו של האחר להביע את דעתו). האם כבודו בעל רוח הקודש? על סמך מה קבעת שגנץ לא מגיע לקרסוליו של ביבי? בוא ניתן צ'אנס לאיש אמת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2020 21:36 לינק ישיר 
מצדרביעי

הירוק כתב:
לא ת ביבי יוצר שנאה בעם ולהיות שמאלני, נחשב כמשהו שלילי, (אפשר לחלוק, אך לא לשלול את זכותו של האחר להביע את דעתו). .

גם פה אתם מנסים למכור את ה"לוקשים" האלו כאילו ביבי "יוצר שנאה" ואילו "יפי הבלורית והתואר" שרוצים להחזיר פה את ימי מפא"י+ לפיד "אוהב החרדים" הם "לא ייצרו שנאה"...

כל אלו שמתלוננים על "אבדן הממלכתיות" ועוד דמגוגיות מעין אלו, מתכוונים סה"כ לאובדן ההגמוניה של החילונים האשכנזים שפעם רק הם היו ה"מדינה", ולכן לא היה צריך אפילו שנאה לשאר-כי הספיק בוז והתעלמות...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/2/2020 21:41 לינק ישיר 

איני מסכים עם לפיד, אך עם זאת, יש להבחין בין יצירת שנאה לבין דעה שונה. לפיד חושב שונה ממני וממך, בהרבה דברים, אבל הוא לא שונא אותנו. בניגוד לאחרים שיוצרים שנאה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > פזרנותו של ביבי מול צניעותו של בגין - מבט מכיוון אחר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.