בית פורומים בחדרי חרדים

סקר אישי בין חברי הפורום : 2 שאלות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/2/2020 00:02 לינק ישיר 
סקר אישי בין חברי הפורום : 2 שאלות

שאלה 1 : האם אנו חיים בסביבה/חברה/מדינה דמוקרטית ?

שאלה 2 : האם אנו מספרים לסביבתנו את האמת מהו הפתק ( ''ואני מדגיש את הפתק האמיתי'' ) אותו נשים בקלפי ?

עשו חשבון אישי לפני שאתם עונים , תשובה 2 קשורה לתשובה 1 וכן להיפך ...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 05:41 לינק ישיר 

אני מתעלם מסביבה חברה ומתיחס ישר למדינה והיא איננה דמוקרטית אלא אם שלטון בגץ וכו' דמוקרטיה בעיניך,
לגבי הצבעתי ברור שאני אומר את האמת כי אני שם פתק כאשר יורוך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 07:43 לינק ישיר 
momeir

הכל יחסי. יחסית לרוב מדינות העולם . בפרמטרים רבים אנחנו בהחלט מדינה דמוקרטית. יש הפרת איזון חמורה בין הרשות השופטת לרשות המחוקקת והמבצעת. הרשות השופטת נגועה בשחיתות שאין מי שיבקר ויבדוק אותה. בעזות מצח ובעלילות שווא הם מנסים להוריד ראש ממשלה הכי טוב ומוצלח ( גם אם יש ביקורת) שהיה לנו מאז קום המדינה. רואה לעצמי את הזכות והחובה להצביע מחל

תוקן על ידי momeir ב- 18/02/2020 07:43:58

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 08:02 לינק ישיר 

1. לא
2. לא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 08:12 לינק ישיר 

1) לא ממש. 2) לקהילה ולמשפחה לא. לאנשים מחוץ לקהילה כן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 08:23 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 09:42 לינק ישיר 

1. חלקית
2. חלק כן וחלק לא.
על פי תוצאות האמת בריכוזים החרדים נראה שהרוב הגדול מצביע מה שהוא אומר.
אני באופן אישי לא משתכנע מקמפיין ה"ככל אשר יורוך", ומצביע על פי מצפוני.
כאדם מאמין, שומר תורה ומצוות אני מבין שהמפלגה שהכי מיצגת אותי, גם אם לא ב 100% זאת יהדות התורה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 09:45 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 10:32 לינק ישיר 

לא אנחנו בדיקטטורה משפטית
ואני לא מעוניין להגיד מה אני מצביע

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 11:05 לינק ישיר 
שמיםפתוחים

מה זה דמוקרטיה? - שלטון העם!

כחרדית שמאמינה בד' אני מעוניינת בשלטון א-לוקי ולא שלטון העם!

1. אני חי-ה בסביבה ובחברה שמקדשת את ההכנעה לד' ולתורתו ע"י הכפיפות לדעת תורה! החברה החרדית לא רואה בדמוקרטיה אידיאל אלא אמצעי, כנאמר: אין ממנים פרנס על הציבור שלא מדעתו.

מדינת ישראל אינה דמוקרטית ומעולם לא באמת הייתה וכנ"ל לגבי שוויון זכויות. כמדינה חילונית שמתיימרת להיות שוויונית ודמוקרטית היה מצופה ממנה לקצת יותר יושרה! אבל אמנם 'כולם שווים לפני החוק' אבל יש מי ששווים יותר ולהפך... ע"ע הפנקס האדום וכו'. מערכת המשפט והתקשורת הם השליטים האמתיים מבלי שנבחרו. ככה זה בדמוקטטורה הישראלית...

2. אני אומרת לכולם את האמת: תמיד הלכתי להצביע ולא נמנעתי ותמיד - החל מהכנסת ה-10 - שמתי ג' ואני הכי שואפת להצלחתנו ומנסה לפעול ולשכנע כמה שאני יכולה.  ספרדים שמתלבטים בין רשימות לא חרדיות אני משכנעת להצביע שס - להוציא יקר מזולל. אני משכנעת גם קנאים ללכת להצביע - כמובן ג'. אם כי בבחירות לכנסת ה 20 כשלא הצלחתי לשכנע חברה מרוקאית להצביע שס או ג' - שכנעתי אותה להצביע לאלי ישי ולא לבנט או ביבי. מאוד רציתי בעצמי להצביע לו אבל לא יכולתי כי אני רוצה להצביע למפלגה החרדית ביותר! 

גם לעיריות הצבעתי תמיד ג' [או בגד בשעתו...] מלבד פעם אחת שהצבעתי קד לעיריית ב"ב וגם אז לא רק שלא הסתרתי אלא גם כשנזקקתי להסעה לקלפי - עקב מעבר דירה לאזור אחר של העיר ממש לפני הבחירות - פניתי למטה של קד  ונסעתי לקלפי עם רכב מעוטר בשלטים של קד כשההופעה שלי מבליטה את היותי לא שייכת לקהילה הטבעית של קד...

גם לא הצבעתי מעולם לעץ - כשהיא עוד היתה דגל - גם כשזה התבקש מהשתייכותי הקהילתית. גם כשחמי ז"ל שאל אותי - והייתי אז כלה די טרייה - הצהרתי שכממשיכת דרכי סבותי אצביע ג' או שלא אצביע בכלל - מה שלא היה אצלי אופציה...

זה לא אומר שאני מרוצה מכל מה שהם עושים, פשוט אין מפלגה טובה יותר! כחרדית אני לא יכולה להבין איך חרדי יכול להצביע למפלגה לא חרדית. זה כמו לכרות את הענף שיושבים עליו! זה לא קשור ל'מה יגידו'

אני מתביישת להודות שאני לא מצביעה רק בגלל 'ועשית ככל אשר יורוך'. ע"ע קד... גם לראשות העיריה לא הצבעתי למועמד של ג' לפחות 5 פעמים... ולא חששתי לדבר על זה... 

תוקן על ידי שמיםפתוחים ב- 18/02/2020 11:12:47

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 11:50 לינק ישיר 

לה''ו
1.בטח שלא
2. לא מצביע, וכולם יודעים זאת. וגם יודעים שאין מה לנסות לשכנע אותי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 16:12 לינק ישיר 

מצביע א ומספר ב ....
למה ? פוליטיקה שבטית

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 16:42 לינק ישיר 

שמיםפתוחים כתב:
מה זה דמוקרטיה? - שלטון העם!

כחרדית שמאמינה בד' אני מעוניינת בשלטון א-לוקי ולא שלטון העם!

1. אני חי-ה בסביבה ובחברה שמקדשת את ההכנעה לד' ולתורתו ע"י הכפיפות לדעת תורה! החברה החרדית לא רואה בדמוקרטיה אידיאל אלא אמצעי, כנאמר: אין ממנים פרנס על הציבור שלא מדעתו.

מדינת ישראל אינה דמוקרטית ומעולם לא באמת הייתה וכנ"ל לגבי שוויון זכויות. כמדינה חילונית שמתיימרת להיות שוויונית ודמוקרטית היה מצופה ממנה לקצת יותר יושרה! אבל אמנם 'כולם שווים לפני החוק' אבל יש מי ששווים יותר ולהפך... ע"ע הפנקס האדום וכו'. מערכת המשפט והתקשורת הם השליטים האמתיים מבלי שנבחרו. ככה זה בדמוקטטורה הישראלית...

2. אני אומרת לכולם את האמת: תמיד הלכתי להצביע ולא נמנעתי ותמיד - החל מהכנסת ה-10 - שמתי ג' ואני הכי שואפת להצלחתנו ומנסה לפעול ולשכנע כמה שאני יכולה.  ספרדים שמתלבטים בין רשימות לא חרדיות אני משכנעת להצביע שס - להוציא יקר מזולל. אני משכנעת גם קנאים ללכת להצביע - כמובן ג'. אם כי בבחירות לכנסת ה 20 כשלא הצלחתי לשכנע חברה מרוקאית להצביע שס או ג' - שכנעתי אותה להצביע לאלי ישי ולא לבנט או ביבי. מאוד רציתי בעצמי להצביע לו אבל לא יכולתי כי אני רוצה להצביע למפלגה החרדית ביותר! 

גם לעיריות הצבעתי תמיד ג' [או בגד בשעתו...] מלבד פעם אחת שהצבעתי קד לעיריית ב"ב וגם אז לא רק שלא הסתרתי אלא גם כשנזקקתי להסעה לקלפי - עקב מעבר דירה לאזור אחר של העיר ממש לפני הבחירות - פניתי למטה של קד  ונסעתי לקלפי עם רכב מעוטר בשלטים של קד כשההופעה שלי מבליטה את היותי לא שייכת לקהילה הטבעית של קד...

גם לא הצבעתי מעולם לעץ - כשהיא עוד היתה דגל - גם כשזה התבקש מהשתייכותי הקהילתית. גם כשחמי ז"ל שאל אותי - והייתי אז כלה די טרייה - הצהרתי שכממשיכת דרכי סבותי אצביע ג' או שלא אצביע בכלל - מה שלא היה אצלי אופציה...

זה לא אומר שאני מרוצה מכל מה שהם עושים, פשוט אין מפלגה טובה יותר! כחרדית אני לא יכולה להבין איך חרדי יכול להצביע למפלגה לא חרדית. זה כמו לכרות את הענף שיושבים עליו! זה לא קשור ל'מה יגידו'

אני מתביישת להודות שאני לא מצביעה רק בגלל 'ועשית ככל אשר יורוך'. ע"ע קד... גם לראשות העיריה לא הצבעתי למועמד של ג' לפחות 5 פעמים... ולא חששתי לדבר על זה... 

איך המשפט שהדגשתי בכחול מסתדר עם המשפטים שהדגשתי באדום?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 16:50 לינק ישיר 

פשוט מאוד. כאשר מצביעים למפלגה חרדית, זה אומר כפיפות לדעת תורה, גם אם לא מדובר בדעת תורה של הקהילה שלנו.

וזה אומר שגם מי שמבקש להכנע לחלוטין לדעת תורה, יש לו בחירה מסויימת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 17:11 לינק ישיר 

avishai323 כתב:
פשוט מאוד. כאשר מצביעים למפלגה חרדית, זה אומר כפיפות לדעת תורה, גם אם לא מדובר בדעת תורה של הקהילה שלנו.

גם דעת תורה של הרבנים הד"לים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/2/2020 17:14 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:

גם דעת תורה של הרבנים הד"לים?
זה כבר שאלה נפרדת. האם דעתם היא דעת תורה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > סקר אישי בין חברי הפורום : 2 שאלות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.