בית פורומים בחדרי חרדים

מי חיבר את תפילת 'ראשי חודשים לעמך נתת' במוסף.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/2/2020 18:46 לינק ישיר 
מי חיבר את תפילת 'ראשי חודשים לעמך נתת' במוסף.

ומה המקור ?.

(כמובן שאנשי כנסת הגדולה... אלא שהם סידרו את זה. לא חיברו)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/2/2020 20:48 לינק ישיר 

ברכי יוסף אורח חיים סימן תכג ס"ק ב
מוסף של ר"ח רחל אמנו תקנתהו שצפתה ברוח הקדש שעתידות נשי המדבר שלא ליכשל בעגל, ורמזה שמה בר"ת ראשי חדשים לעמך. הרב מהר"י לינגו בכ"י בשם ליקוטים ישנים. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/2/2020 22:45 לינק ישיר 

avishai323 כתב:

מוסף של ר"ח רחל אמנו תקנתהו שצפתה ברוח הקדש שעתידות נשי המדבר שלא ליכשל בעגל, ורמזה שמה בר"ת ראשי חדשים לעמך. הרב מהר"י לינגו בכ"י בשם ליקוטים ישנים. 

הקדמת אותי. יישר כוח.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/2/2020 22:46 לינק ישיר 
יישר כח.

avishai323 כתב:

שמעתי את זה לאחרונה. וחיפשתי מקור.

תודה לך שמצאת לי את זה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 00:38 לינק ישיר 

התפילה נכתבה אחרי החורבן. זה ברור מתכנה המלאה געגועים למקדש ולקרבנות לשירי דוד האמורים לפני המזבח וכו'

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 01:27 לינק ישיר 

asher177 כתב:

התפילה נכתבה אחרי החורבן. זה ברור מתכנה המלאה געגועים למקדש ולקרבנות לשירי דוד האמורים לפני המזבח וכו'

נשלח מהאנדרואיד שלי

רחל אמנו כתבה את זה ברוח הקודש

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 04:19 לינק ישיר 

פשטות הדברים כפי שאשר אומר שזה נתחבר אחר החורבן.  כמו שכתוב בגמ' שתפילות אבות תיקנום אין הכוונה שהאבות התפללו בנוסח שלנו (איזה? ספרד או אשכנז?) אלא תקנו את התפילה ובודאי התייחסו לשחרית או לערבית כמבואר בגמ'.
כך גם את המוסף תיקנה רחל אמנו, כמדוקדק בלשון הברכי יוסף, וכנראה שהיה לה נוסח מסויים שכלל את המשפט ראשי חדשים לעמך נתת זמן כפרה וכו אבל כל שאר התפילה היא לאחר החורבן, ולא יעלה על הדעת שלפני בנין הבית ועד החורבן עם ישראל היה אומר שקר בתפילתו כשהקריב את הקרבנות בירושלים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 07:47 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

פשטות הדברים כפי שאשר אומר שזה נתחבר אחר החורבן.  כמו שכתוב בגמ' שתפילות אבות תיקנום אין הכוונה שהאבות התפללו בנוסח שלנו (איזה? ספרד או אשכנז?) אלא תקנו את התפילה ובודאי התייחסו לשחרית או לערבית כמבואר בגמ'.
כך גם את המוסף תיקנה רחל אמנו, כמדוקדק בלשון הברכי יוסף, וכנראה שהיה לה נוסח מסויים שכלל את המשפט ראשי חדשים לעמך נתת זמן כפרה וכו אבל כל שאר התפילה היא לאחר החורבן, ולא יעלה על הדעת שלפני בנין הבית ועד החורבן עם ישראל היה אומר שקר בתפילתו כשהקריב את הקרבנות בירושלים.

מסכים איתך בגדול

אך לכאורה רחל בתפילתה התפללה כאמא על הכלל ועל הפרט.
והביאינו לציון ברינה, זה תפילה לביאת המשיח ללא עיקבתא דמשיחא.
וכן הלאה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 07:50 לינק ישיר 
ועוד אוסיף

שמעניין שר"ח מתחבר לנשים...
רחל חיברה את התפילה. שר"ח זה זמן כפרה לכל.
נשים לא עושות מלאכות בר"ח

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 07:53 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

התפילה באה במקום עבודת בית המקדש נראה לי שבזמן שבית המקדש היה קיים לא התפללו מוסף אלא הקריבו מוסף

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 08:09 לינק ישיר 

אויר_ים כתב:
ועוד אוסיף

שמעניין שר"ח מתחבר לנשים...
רחל חיברה את התפילה. שר"ח זה זמן כפרה לכל.
נשים לא עושות מלאכות בר"ח

נשלח מהאנדרואיד שלי

אם אינני טועה, בטור הלכות ראש חודש איתא שהקב"ה נתן לישראל שלוש רגלים כנגד שלןשה של אבות, ורצה לתת י"ב ראשי חדשים לחג כנגד י"ב שבטים, אך כשישראל חטאו בעגל הקב"ה לקחה מהם ונתנם לנשים שלא חטאו בעגל, ולכן הנשים אינן עושות מלאכות בראש חודש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 08:09 לינק ישיר 

אויר_ים כתב:
avishai323 כתב:

שמעתי את זה לאחרונה. וחיפשתי מקור.

תודה לך שמצאת לי את זה

נשלח מהאנדרואיד שלי

תודה גם לך.
לא הייתי חושב על זה אם לא השאלה שלך שגרמה לי להריץ חיפוש...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 08:13 לינק ישיר 

והערה מעניינת בתפילת ראש חודש

אומרים "בעבודת בית המקדש נשמח כולנו, ושעירי עזים נעשה ברצון" על שעיר החטאת של ראש חודש.
קרבן חטאת נעשה ברצון? אתמהה? הלא חטאת עשוי לכפר עוונות שהיה יותר טוב אם לא נעשו!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 08:30 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

אומרים "בעבודת בית המקדש נשמח כולנו, ושעירי עזים נעשה ברצון" על שעיר החטאת של ראש חודש.
קרבן חטאת נעשה ברצון? אתמהה? הלא חטאת עשוי לכפר עוונות שהיה יותר טוב אם לא נעשו!

נשלח מהאנדרואיד שלי

הגמרא אומרת ששעיר ר"ח בא לכפר על מיעוט הירח שה' עשה.
קשה להבין את המשפט הזה שה' אמר הביאו עלי כפרה.
אבל וודאי שאי אפשר לומר שיותר טוב היה אם לא היה נעשה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 09:32 לינק ישיר 

אם אינני טועה בכל הקרבנות יש דין רצון הבעלים, לרצונכם. גם כשכופין בקרבנות זה עד שיאמר רוצה אני.
 ברצון יכול להתפרש גם שיתקבל ברצון, גם זה שייך בכל הקרבנות, ונרצה לו.
באופן כללי, אולי המילה רצון היא משמעות הנחת הדעת, ולאו דווקא כמו שמקובל היום כמו חפץ. (לכן גם במקור זה רוצה ב ולא רוצה את).
ובזה יבואר גם התפילה בליווי ספר התורה בשבת, העולמות שברא כרצונו וכרצון יראיו וכרצון כל בית ישראל. איך שייך לומר שהעולם נברא ברצון של הברוא שעדיין לא נברא. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2020 09:51 לינק ישיר 

avishai323 כתב:

תמניא_אפי כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

הגמרא אומרת ששעיר ר"ח בא לכפר על מיעוט הירח שה' עשה.
קשה להבין את המשפט הזה שה' אמר הביאו עלי כפרה.
אבל וודאי שאי אפשר לומר שיותר טוב היה אם לא היה נעשה.

שמעתי על פי זה שלעתיד לבוא כתוב "והיה אור הלבנה כאור החמה" ולכן הקב"ה כבר לא יהא צריך לכפרה כביכול, ולכן אפשר לעשות החטאת ברצון

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מי חיבר את תפילת 'ראשי חודשים לעמך נתת' במוסף.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.