בית פורומים בחדרי חרדים

ליבה ? אברכים חרדים שלא יודעים a b c

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/3/2020 12:44 לינק ישיר 
ליבה ? אברכים חרדים שלא יודעים a b c

ואל תספרו סיפורים על ליבה 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/3/2020 13:29 לינק ישיר 

אז מה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/3/2020 14:55 לינק ישיר 

מי מספר סיפורים על ליבה ואיזה סיפורים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/3/2020 16:39 לינק ישיר 

לה''ו. גברתי הנכבדה. לשם מה נצרכת ליב''ה, בשביל לנייעס ולהכין קפה?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/3/2020 16:42 לינק ישיר 

hot_tr כתב:

בשביל לחיות בעולם המודרני
חייבים לימודי ליבה ובגרות מלאה וגם תואר אקדמי!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2020 20:50 לינק ישיר 

חילונים שלמדו ליב"ה גם לא לא יודעים ABC.. 
חוץ מלחכות משפטים באנגלית מסרטים הם לא יודעים כלום 
הסתובבתי בבנק מסויים עם מסמך באנגלית , רק דתיים לאומיים ידעו לקרוא , חילונים פקידי בנק אפילו לא ניסו .........

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2020 20:56 לינק ישיר 

בשביל לחיות בעולם המודרני לא צריך בגרות וודאי לא תואר אקדמי. צריך סל של כלים חברתיים ולימודיים שהמרכזי בהם הוא היכולת ללמוד דברים חדשים. מבחינת ידע צריך ידע בהבעה בכתב ובכל פה, חשבון בסיסי, אנגלית ברמת קריאה, וידע עולם כדי להיות אדם מן היישוב. בגרות זו חרטה, ולימודים אקדמיים במקצועות שאינם הכשרה מקצועית או מדעיים נטו פשוט מיותרים. ואת הרזומה שלי והכרותי עם עולם החינוך והתעסוקה שהביא אותי למסקנות כאלה אשמור לעצמי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/3/2020 22:22 לינק ישיר 
momeir

משגיחשליטא כתב:
בשביל לחיות בעולם המודרני לא צריך בגרות וודאי לא תואר אקדמי. צריך סל של כלים חברתיים ולימודיים שהמרכזי בהם הוא היכולת ללמוד דברים חדשים. מבחינת ידע צריך ידע בהבעה בכתב ובכל פה, חשבון בסיסי, אנגלית ברמת קריאה, וידע עולם כדי להיות אדם מן היישוב. בגרות זו חרטה, ולימודים אקדמיים במקצועות שאינם הכשרה מקצועית או מדעיים נטו פשוט מיותרים. ואת הרזומה שלי והכרותי עם עולם החינוך והתעסוקה שהביא אותי למסקנות כאלה אשמור לעצמי.

מסכים עם המשפט: " לימודים אקדמיים במקצועות שאינם הכשרה מקצועית או מדעיים נטו פשוט מיותרים "
אבל...
ראשית יש ילדים מוכשרים שלא יישארו אברכים בכויילל לכל ימי חייהם. האם אין זה ראוי שתהיה להם ההכשרה המינימלית של אנגלית ומתמטיקה ברמה טובה? 
ולגבי אלה שלא מאוד מוכשרים האם אנחנו נותנים לילדים  חשבון בסיסי (עד איזה רמה מוגדר כבסיסי ? ) התשובה לא! האם  אנגלית ברמת קריאה? התשובה: לא! לא נותנים כלום! גם לא ABC.  האם נותנים ידע עולם. התשובה: היא לא!  לא נותנים כלום!. לצערי (באמת לצערי) אנחנו מגדלים בוגרים 'בורים' שלא מוכנים לעולם של רכישת מקצוע והתפרנסות בכבוד! 
ואולי הפיתרון לתת זאת באופן עצמאי ופרטי ע"י ההורים . לא יודע...

תוקן על ידי momeir ב- 07/03/2020 22:24:23

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/3/2020 00:40 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:

hot_tr כתב:

ברור לך שאת חיה במדינה בה אין לך מושג ירוק אפילו של האלף-בית (אליף-בא) של השפה הרשמית השניה שלה.
בורות מדהימה שלא מפריעה לבור האחד שלא מכיר צורת אות ערבית להוציא לשון למי שלא יודע צורת אות לועזית.
מצחיק!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/3/2020 01:07 לינק ישיר 
משגיחשליטא

momeir כתב:
מסכים עם המשפט: " לימודים אקדמיים במקצועות שאינם הכשרה מקצועית או מדעיים נטו פשוט מיותרים "
אבל...
ראשית יש ילדים מוכשרים שלא יישארו אברכים בכויילל לכל ימי חייהם. האם אין זה ראוי שתהיה להם ההכשרה המינימלית של אנגלית ומתמטיקה ברמה טובה? 
ולגבי אלה שלא מאוד מוכשרים האם אנחנו נותנים לילדים  חשבון בסיסי (עד איזה רמה מוגדר כבסיסי ? ) התשובה לא! האם  אנגלית ברמת קריאה? התשובה: לא! לא נותנים כלום! גם לא ABC.  האם נותנים ידע עולם. התשובה: היא לא!  לא נותנים כלום!. לצערי (באמת לצערי) אנחנו מגדלים בוגרים 'בורים' שלא מוכנים לעולם של רכישת מקצוע והתפרנסות בכבוד! 

אנחנו "בורים" שמגדלים בוגרים "בורים". (לא מופנה אישית כלפיך). הורים שיודעים דואגים בד"כ שילדיהם ידעו. ואם לא במסגרת הרישמיץ אז כהעשרה. המתמטיקה מספיק טובה (למי שלא הולך להיות פיזיקאי או ללמוד הנדסה). אנגלית היא עקב אכילס. ידע עולם, גם במערכת החינוך הלא דתית אתה נתקל (יותר ויותר) בבורים ועמי ארצות. החתך הוא לרוב לפי מאפיינים סוציואקונומיים או חברה. מערכת החינוך החרדית לבנים צריכה ניעור מסויים (לאו דווקא שידוד מערכות), אבל לך תשבור את משולש החצרות-מנהלי מוסדות-פוליטיקאים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/3/2020 15:53 לינק ישיר 

איני_מכיר כתב:

חילונים שלמדו ליב"ה גם לא לא יודעים ABC.. 
חוץ מלחכות משפטים באנגלית מסרטים הם לא יודעים כלום 
הסתובבתי בבנק מסויים עם מסמך באנגלית , רק דתיים לאומיים ידעו לקרוא , חילונים פקידי בנק אפילו לא ניסו .........

עשית להם מבחן ???

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/3/2020 16:04 לינק ישיר 

משגיחשליטא כתב:
משגיחשליטא

momeir כתב:
אבל...

אנחנו "בורים" שמגדלים בוגרים "בורים". (לא מופנה אישית כלפיך). הורים שיודעים דואגים בד"כ שילדיהם ידעו. ואם לא במסגרת הרישמיץ אז כהעשרה. המתמטיקה מספיק טובה (למי שלא הולך להיות פיזיקאי או ללמוד הנדסה). אנגלית היא עקב אכילס. ידע עולם, גם במערכת החינוך הלא דתית אתה נתקל (יותר ויותר) בבורים ועמי ארצות. החתך הוא לרוב לפי מאפיינים סוציואקונומיים או חברה. מערכת החינוך החרדית לבנים צריכה ניעור מסויים (לאו דווקא שידוד מערכות), אבל לך תשבור את משולש החצרות-מנהלי מוסדות-פוליטיקאים.

לפני 30 /40 שנה כול הציבור החרדי למד בבתי ספר של החינוך
העצמאי למדו לימודי ליבה מלאים
וחלק מהתלמידים שההורים שלהם היו עם ראיה חינוכית ודאגו לעתידם המקצועי הלכו לישיבות תיכוניות !!
לפני 40 /35שנה התחילה התופעה הלא חינוכית שהתחילה
לגדל דור של בורים ועמי הארצות !!
מאז כמעט כל מנהל חיידר חושב את עצמו את מינימום לראש הממשלה!! ואז יש קשר גומלין בן חברי הכנסת למנהלים בחיידרים!!
על רמה הלימודים הנמוכה של המלמדים שחלק מהם הם חסרי השכלה חינוכית !!
אין צורך להכביר במילים!!
הבעייה בחיידרים שאנשים חושבים שהם מוסדות טובים וחינוכים בעוד המציאות מוכיחה אחרת!!
שאני לא מבינה איך משרד החינוך מסכים לתת להם תקציב כי הם לא עוברים את תנאי הסף של תיקצוב !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/3/2020 17:12 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:

hot_tr כתב:

קישקוש בגרוש,
ואתן דוגמה,
אני למדתי מקצוע (וללא עבודה פיזית מפרכת) שנדרשתי בו ל0 שנות לימוד והמשכורת יותר מכמה וכמה בעלי תעודות אקדמיות!
נ.ב. אני אישית עקרונית לא הוצאתי תעודות אקדמיות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2020 22:55 לינק ישיר 

'התרוץ ' שיש גם חילונים שלא יודעים אנגלית ומתמטיקה , לא פוטרת אותנו מהאחראיות להכין את ילדנו לחיים נורמטיביים בעולם רווי יידע ומדע.
לא כולם צריכים ומסוגלים ללמוד מקצועות שדורשים הרבה ידע. לכן יש את מקצועות הלואו-טק שגם בהם אפשר להתפרנס בכבוד. 
אבל למה אסור שיהודי חרדי מוכשר , שלא מתאים לו להיות טייח, רצף, מתקן תריסים, בעל מסעדה וכדו' למה שלא יוכל להתפרנס בכבוד כרופא, כמתכנת, כמהנדס וכדו' ?  למה? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2020 23:33 לינק ישיר 

לה''ו. מומאיר. כי אם לא יהיו עניים, איך ישלטו בהם?!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/3/2020 00:47 לינק ישיר 

hot_tr כתב:

לה''ו. מומאיר. כי אם לא יהיו עניים, איך ישלטו בהם?!

יש חרדים שלא למדו ליבה והם עשירים ויש חילונים אקדמאים והם עניים,
פרנסה זה מאיתו יתברך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ליבה ? אברכים חרדים שלא יודעים a b c
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.