בית פורומים בחדרי חרדים

בא לי להיות אופטימי-בגרמנייה 0.2 אחוזי תמותה...

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/3/2020 20:38 לינק ישיר 
בא לי להיות אופטימי-בגרמנייה 0.2 אחוזי תמותה...

שבוע טוב,

שימו לב- שעל פי הלינק בהמשך, המדינה הכי קפדנית מתוך אלו שהתגלו בהם כבר הרבה חולים-היא גרמנייה, כך שסביר להניח ששם הבדיקות אכן הכי משקפות את כמות החולים האמתית.
ושם אחוז המתים הוא 0.2%  (כשמשפעת רגילה אחוז התמותה הכללי הוא 0.1%).
אז-חושב שיש מקום לאופטימיות, וסליחה על חירוב המסיבות של אוהבי האפוקליפסות...

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2020 20:51 לינק ישיר 

באיטליה 7% אחוזי תמותה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2020 20:51 לינק ישיר 

א. לכולנו בא להיות אופטימיים.
ב. כפי שפורסם - כל עוד יש מספיק מכשירי הנשמה וצוות רפואי, זה יהיה בשליטה - כך שכרגע זה עדיין לא אומר דבר. הפחד הגדול הוא מה יקרה ברגע שזה יעבור את יכולת הספיגה. בשבוע האחרון הכפילו בארץ החולים את עצמם בפי עשר (19-190). לפי זה (בלי להתייחס לגידול בכפולות שזה יהיה עוד הרבה יותר מפחיד), אם לא יצליחו לעצור את המשך ההדבקות - בסוף השבוע הבא נגיע לאלפיים חולים ובעוד שבועיים לעשרים אלף היל"ת...
ג. כפי שנפסק בשו"ע גם בהלכות שבת וגם בהלכות יו"כ - בספק פיקו"נ אי אפשר להיות אופטימי ולהתעלם מהספק, כי ככה נח לנו יותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2020 20:54 לינק ישיר 
מצדרביעי

למר גרשום- לא הייתי ממהר לקחת מאיטליה דוגמה- היות ואיטליה ידועה כמדינה המתנהלת בדרך ככל באופן "שכונתי" אפילו יותר מישראל...
מה שמעורר את הסברה שגם כמות הנדבקים שם לא מעודכנת, וגם כמות המתים לא מראה על מגמה לשאר המדינות בפרט לגבי מדינות שנוקטות צעדי חירום כמו ישראל.

למר האב-אני לא אומר להתעלם מהספק, אני כן אומר להוריד את רמות המתח-הפחד והלחץ-כל מי שיש לו אשה מבין על מה אני מדבר...

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 14/03/2020 20:55:40

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2020 22:11 לינק ישיר 
גרשום

מצדרביעי. ממתח ולחץ אף אחד לא ימות, אבל מזלזול בהוראות עלולים חלילה רבים לשלם בחייהם. מהודעת ראש הממשלה הערב עולה שלראשונה בתולדות המדינה השב״כ יפעיל על האזרחים את האמצעים הטכנולוגיים שלו כדי להדק את הפיקוח על חייבי הבידוד. אני מזועזע מכך שמנהיג חצר חסידית גדולה מרשה לעצמו לצפצף על הוראות הרשויות ולסכן חיי אדם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2020 22:15 לינק ישיר 

מסכים, יש אכן צורך לשמור על כל ההוראות...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2020 22:19 לינק ישיר 

גרשום כתב:
מצדרביעי. ממתח ולחץ אף אחד לא ימות, אבל מזלזול בהוראות עלולים חלילה רבים לשלם בחייהם. מהודעת ראש הממשלה הערב עולה שלראשונה בתולדות המדינה השב״כ יפעיל על האזרחים את האמצעים הטכנולוגיים שלו כדי להדק את הפיקוח על חייבי הבידוד. אני מזועזע מכך שמנהיג חצר חסידית גדולה מרשה לעצמו לצפצף על הוראות הרשויות ולסכן חיי אדם.

בלי קשר לאשכול, ומעבר לכך שיש להדגיש שמדובר בתקופה לא פשוטה ואין לזלזל בכלל בהוראות משרד הבריאות, להבנתי נתניהו התכוון לכך שכשיימצא חולה קורונה, ייעזרו באיכון סלולרי בכדי לדעת היכן שהה בתקופה האחרונה.

לגבי אכיפה עתידית, הצעד הזה פחות יעיל מאחר ואדם יכול להשאיר את המכשיר בבית ולצאת לטייל לו. אבל מן הסתם ישתמשו גם בזה במידת הצורך.

תוקן על ידי נוירולוג ב- 14/03/2020 22:21:43

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2020 22:22 לינק ישיר 

אני אישית דווקא אופטימי, בדיוק בגלל שמדינת ישראל לוקחת את העניין ברצינות ושמה פס על ה'מה יאמרו'. עובדה מדינות אחרות בעולם מנסות ללמוד מאיתנו.
בנוסף, כפי שרבי עקיבא אייגר כבר כתב, אכן צריך להוריד לחץ ועצבות ולמנוע פאניקה (הוא כתב את זה מסיבות אחרות, זה לא באמת משנה). אבל אסור להחליף בין אופטימיות לזלזול בהוראות - כפי שרבים נוטים. מי שמקיים את ההוראות, יש לו את כל הסיבות בעולם להיות אופטימי. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2020 22:43 לינק ישיר 
מצדרביעי

hhaavv כתב:
אני אישית דווקא אופטימי, בדיוק בגלל שמדינת ישראל לוקחת את העניין ברצינות ושמה פס על ה'מה יאמרו'. עובדה מדינות אחרות בעולם מנסות ללמוד מאיתנו.
בנוסף, כפי שרבי עקיבא אייגר כבר כתב, אכן צריך להוריד לחץ ועצבות ולמנוע פאניקה (הוא כתב את זה מסיבות אחרות, זה לא באמת משנה). אבל אסור להחליף בין אופטימיות לזלזול בהוראות - כפי שרבים נוטים. מי שמקיים את ההוראות, יש לו את כל הסיבות בעולם להיות אופטימי. 

מסכים, וזאת הייתה כוונתי מלכתחילה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/3/2020 23:32 לינק ישיר 

למעשה- צהלתי מוקדם מדי, היות וכמות החולים המאובחנים בגרמניה הוכפלה בשלושת הימים האחרונים, כך שמוקדם להסיק מסקנות....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2020 00:03 לינק ישיר 

האמת שגם אם אחוזי התמותה זהים לשפעת (והם לא, ונדע רק אחרי הכל את האחוזים האמיתיים מחלימים מול מתים, לוקח זמן למצב של חולים להחמיר ולאחוזי המוות לעלות) הקורונה מסוכנת יותר, גם בגלל שהיא מדבקת הרבה יותר, ואחוז החולים הנזקקים לסיוע נשימתי גבוה יותר מה שמקשה על מערכת הבריאות להתמודד. כל עוד יש מעט חולים אחוזי התמותה אפסיים. כשמתחילים להגיע כל יום עשרות חולים שצריכים מכונת הנשמה אחוזי המוות מזנקים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2020 00:04 לינק ישיר 

זה נכון כנראה שאבחון מוקפד יותר כולל יותר חולים קלים, ולכן אחוז התמותה מדוייק יותר. מצד שני בגרמניה וכדומה רוב החולים הם 'טריים' והמחלה לא הגיעה לשיאה עדיין, כך שלא בטוח שזה ישאר כך. מצד שלישי באיטליה וסין מדובר על קריסה חלקית ולכן הטיפול פחות מוצלח, ולכן שם החוזים גבוהים ביותר.

המצב בדרום קוריאה משקף יותר כנראה, ושם זה קצת פחות מאחוז. מה שאומר שכנראה המספר הנכון הוא קצת יותר מאחוז (כי גם בקוריאה חלק מהחולים חדשים).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2020 13:43 לינק ישיר 
מצדרביעי

ירו_שלמי כתב:
זה נכון כנראה שאבחון מוקפד יותר כולל יותר חולים קלים, ולכן אחוז התמותה מדוייק יותר. מצד שני בגרמניה וכדומה רוב החולים הם 'טריים' והמחלה לא הגיעה לשיאה עדיין, כך שלא בטוח שזה ישאר כך. מצד שלישי באיטליה וסין מדובר על קריסה חלקית ולכן הטיפול פחות מוצלח, ולכן שם החוזים גבוהים ביותר.

המצב בדרום קוריאה משקף יותר כנראה, ושם זה קצת פחות מאחוז. מה שאומר שכנראה המספר הנכון הוא קצת יותר מאחוז (כי גם בקוריאה חלק מהחולים חדשים).

בגרמנייה גם היום-(4 ימים אחרי פתיחת האשכול) יש קפיצות גדולות בכמות החולים, אבל כמות המתים עדיין נשארת ב"ה באזור ה-0.2...

מדינה, סך כל מקרים חדשים סך הכול מתים מקרי מוות חדשים סך הכל מקרים פעילים מצב קשה כמות מקרים למליון תושבים
גרמניה 9,919 552 26   71 9,822 2 118

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 18/03/2020 13:45:42

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2020 15:24 לינק ישיר 
ירו_שלמי

מצדרביעי כתב:

בגרמנייה גם היום-(4 ימים אחרי פתיחת האשכול) יש קפיצות גדולות בכמות החולים, אבל כמות המתים עדיין נשארת ב"ה באזור ה-0.2...

מדינה, סך כל מקרים חדשים סך הכול מתים מקרי מוות חדשים סך הכל מקרים פעילים מצב קשה כמות מקרים למליון תושבים
גרמניה 9,919 552 26   71 9,822 2 118

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 18/03/2020 13:45:42

שים לב שכמעט שאין שם מבריאים, לפי המספרים בשאר המדינות היו צריכים להיות להם לפחות 1000-1500 שהבריאו, יש להם רק עשרות שהבריאו, מה שואמר שכולם שם 'טריים', המחלה מגיעה לשיאה באיזור השבועיים שלשה, וכנראה שרובם עדיין לא בשלב המתקדם.

כולם רוצים להיות אופטימיים, אבל צריך גם להיזהר בזה, כי יש אנשים שמשתמשים בזה כדי להמשיך להדביק אנשים..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2020 15:31 לינק ישיר 

אפיפנס כתב:

האמת שגם אם אחוזי התמותה זהים לשפעת (והם לא, ונדע רק אחרי הכל את האחוזים האמיתיים מחלימים מול מתים, לוקח זמן למצב של חולים להחמיר ולאחוזי המוות לעלות) הקורונה מסוכנת יותר, גם בגלל שהיא מדבקת הרבה יותר, ואחוז החולים הנזקקים לסיוע נשימתי גבוה יותר מה שמקשה על מערכת הבריאות להתמודד.כל עוד יש מעט חולים אחוזי התמותה אפסיים.כשמתחילים להגיע כל יום עשרות חולים שצריכים מכונת הנשמה אחוזי המוות מזנקים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2020 20:07 לינק ישיר 

.

קצת מוקדם לשמוח.

נכון לעכשיו, יש 28 מתים בגרמניה מתוך 11,859 מקרים. מדובר ב-0.24%, שיעור יותר מכפול מהתמותה משפעת עונתית.
ההדבקה בקורונה, גבוהה בהרבה מההדבקה של שפעת עונתית.

גרמניה נמצאת בהתחלת הגידול האקספוננציאלי, כך שצפוי שבימים הקרובים נראה גידול חד במספר המקרים החדשים שם בכל יום.

צריך להודות על האמת - אנחנו בשלב מוקדם של המגפה הזו, ולא יודעים לגביה הרבה.

צריך להתפלל.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בא לי להיות אופטימי-בגרמנייה 0.2 אחוזי תמותה...
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.