בית פורומים בחדרי חרדים

ואני הקטן שואל: האם אפשר לכנות "מגיפה" כשאין אף מת???

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/3/2020 07:33 לינק ישיר 
ואני הקטן שואל: האם אפשר לכנות "מגיפה" כשאין אף מת???

כל העולם בסערת הקורונה, וממבט יהודי אני שואל איך אפשר לכנות את הקורונה בשם מגיפה כשאיש לא מת מזה, וגם אם חלילה מישהו ימות הרי זה בוודאי לא יהיה במימדים של מגיפה כפי שידוע לנו מההיסטוריה. אז מה הבהלה הגדולה הזאת,

הרי הנתונים על מקרי מוות מהמחלה הארורה היתה יכולה להיקרא מגיפה, מוות משפעת חורף, אבל קורונה?

נכון להיום כחודשיים וחצי מאז התפרצות הנגיף בסין נספרו 8780 מקרי מוות בכל העולם כולו, רובם הכמעט מוחלט הם קשישים ובעלי מערכת חיסונית מוחלשת. האם אפשר לקרוא לזה מגיפה?

איזהו דבר עיר המוציאה חמש מאות רגלי ויצאו ממנה שלשה מתים בשלשה ימים זה אחר זה הרי זה דבר
תענית י"ט,א

שם מדובר בעיר של 2400 איש ומוות של שלושה מתים בשלושה ימים, זה נקרא דבר/מגיפה, אבל בקורונה אנו לא נוגעים בזה בכלל, עד כה ב"ה לא נספר אפילו לא מת אחד, אז מי יכול להעיר את עיני.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 07:38 לינק ישיר 

ראשית, לא יתכן האמירה הזו שאתה מחלק בין בני אדם סתם, לקשישים ובעלי מערכת חיסונית מוחלשת.

ולעניין המתים, אולי גם תבקש בהתאם להלכה הזו, לדון על כל עיר בנפרד, בכל עיר לוודא שעומדים במספר המתים הנדרש???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 07:40 לינק ישיר 

שששששש......

השאלה שלך זה כמעט כל כך חמור כמו לשאול אולי אולי אין שינוי האקלים כל כך משמעותי כמו שמנסים להציגו.

התקשורת והעדר זועקים "מגיפה" בקול ניחר, ולך יש את העזות מצח לשאול "אולי בעצם אין מגיפה??"

לפחות תחזיק את מחשבותיך לעצמך. אבל להרהר בקול כאלו מחשבות אפיקורסיות??

עוד מעט תבוא התאומה של גרטה טונברג ותשתיק אותך!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 07:57 לינק ישיר 

שמת לב במקרה מה קורה באיטליה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 08:06 לינק ישיר 

אם נראה לך הגיוני לוותר על אוכלוסיית הקשישים, בעלי מחלות רקע, כל אלו שצריכים טיפול רפואי דחוף ונמנעים מלקבל אותו מחשש שמע ידבקו או מקריסת מערכת הבריאות אז זה בהחלט לא מגיפה.. אולי גם תעשה סלקציה בבית חולים רק למי שהוא יצרני

תוקן על ידי muki28 ב- 19/03/2020 08:07:44

תוקן על ידי muki28 ב- 19/03/2020 08:08:46

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 08:12 לינק ישיר 

ראשית צריך לומר שיש הרבה מאוד מתים, באיטליה למשל מתו כמעט 3000 אנשים, תוך זמן קצר יחסית.

בחישוב שנתי זה הרבה יותר משפעת אז בוא ונפסיק את ההשוואה הזאת.

שנית, בגמרא באמת יש סמנים למגיפה שכוללים מקרי מוות אבל צריך לזכור שאלה הסמנים שעמדו לרשותם אז כדי לזהות סכנה.

בימינו מידע עובר מהר יותר ואנחנו לא צריכים לחכות לאלפי הרוגים אצלנו בבית כדי לזהות סמני מגיפה. אנחנו יכולים לראות את המתים במדינות אחרות ולזהות את הסכנה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 08:13 לינק ישיר 

שאלה דבילית. מה זה משנה אם קוראים לזה דבר או מגיפה או קורונה? הסכנה מוחשית. בשו"ע ומ"ב תקע"ו סעיף ה' מבואר להדיא שזה לא פחות גרוע מדבר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 08:15 לינק ישיר 

נתונים מאיטליה: 99% מקורבנות הקורונה סבלו לפחות ממחלה אחת נוספת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 08:24 לינק ישיר 

ואני הקטן לא מבין משהו אחד.

אכן באיטליה יש הרבה מאוד מתים. אבל איטליה היא רק מדינה אחת מני רבות.
בשום מדינה אחרת אין כל כך הרבה מתים. נקודה.

ולמספרים
באיטליה יש נכון לעכשיו 35,713 חולי קורונה, מתוכם מתו 2,978 אנשים שזה באיזור ה9%.
בגרמניה לעומת זה יש 12,327 חולים, מתוכם מתו 28 אנשים שזה פחות מרבע אחוז.
למישהו יש הסבר??

ולגופו של עניין, ממש אין לי דעה בנידון, אבל אני מאוד מאוד מבולבל.
רוב הבהלה והפאניקה יוצרת התקשורת (לדוגמא, בתחילת ההתפרצות זעקו מרה שמשרד הבריאות מחמיר יותר מדי, בהמשך כשבעולם התחילו לזעוק מרה התחיל התקשורת להשתולל על משרד הבריאות והכשלים שלהם) שזה תקדים מסוכן מאוד. העיתונאים לא יודעים כלום יותר מאיתנו. הם רק רמקולים רבות עוצמה לדעות מסוימות שהרבה מאוד פעמים מתגלים כאינטרסנטים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 08:34 לינק ישיר 

השאלה שלך נכונה לגבי מה שנדון בגמרא, לקביעת תענית, האם יש לקבוע תענית או לא.  אך לגבי הזהירותצ והסכנה, אין לאיש ספק שמדובר בחובה של ממש, ומכאן ששאלתך אינה במקומה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 08:44 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

ולמספרים
באיטליה יש נכון לעכשיו 35,713 חולי קורונה, מתוכם מתו 2,978 אנשים שזה באיזור ה9%.
למישהו יש הסבר??

נשלח מהאנדרואיד שלי

יש כמה נתונים שבהצטרף כולם, אלו הם התוצאות:
1. האוכלוסיה שם יותר מבוגרת יחסית.
2. אופי האיטלקים להיות יותר מחוברים זה לזה. כמו חרדים. מה שיוצר הדבקה גדולה יותר.
3. כתוצאה מכך, נוצר עומס על בתי החולים. והם פשוט לא מטפלים בכל החולים. מניחים חולים רבים לשכב בחניון בית החולים עד המוות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 08:45 לינק ישיר 

דבר_תורה כתב:
השאלה שלך נכונה לגבי מה שנדון בגמרא, לקביעת תענית, האם יש לקבוע תענית או לא.  אך לגבי הזהירותצ והסכנה, אין לאיש ספק שמדובר בחובה של ממש, ומכאן ששאלתך אינה במקומה
לא נכון בכלל. נתתי מראה מקום לשו"ע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 09:03 לינק ישיר 

avishai323 כתב:

תמניא_אפי כתב:

ולמספרים
למישהו יש הסבר??

נשלח מהאנדרואיד שלי

יש כמה נתונים שבהצטרף כולם, אלו הם התוצאות:
1. האוכלוסיה שם יותר מבוגרת יחסית.
2. אופי האיטלקים להיות יותר מחוברים זה לזה. כמו חרדים. מה שיוצר הדבקה גדולה יותר.
3. כתוצאה מכך, נוצר עומס על בתי החולים. והם פשוט לא מטפלים בכל החולים. מניחים חולים רבים לשכב בחניון בית החולים עד המוות.

הערות 2 ו3 לא רלוונטיות.
דיברתי על מספרים מוחלטים שממש לא קשור לרמת או מהירות ההדבקה.

הערה 1 בהחלט נכונה, ובכל זאת לדעתי רחוק מלהצדיק כזה הבדל בין גרמניה לאיטליה. ההבדל בתמותה באיטליה הוא פי 32 מאחוז התמותה בגרמניה. האם באיטליה יש מבוגרים פי 32 ממבוגרים שיש בגרמניה?? וודאי שלא!

אלא מאי, הוירוס הזה הוא ממש חדש ואין לאף אחד ניסיון איך ובאיזה צורה הוא מדביק ועוד המון פרטים שלוטים בערפל.

אבל התקשורת החליטה ומה אני ומה חיי להרהר אחריהם.

רק ההיסטוריה תשפוט אם כל ההסגרים וכו' היו צעד נכון או צעד פזיז. הבעיה העיקרית שהתקשורת תמשיך לנבוח ולא תלמד לקח. זונות מפרכסות זו את זו במיטבה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 09:04 לינק ישיר 
מצדרביעי

מנהשורה כתב:
השאלה שלך נכונה לגבי מה שנדון בגמרא, לקביעת תענית, האם יש לקבוע תענית או לא.  אך לגבי הזהירותצ והסכנה, אין לאיש ספק שמדובר בחובה של ממש, ומכאן ששאלתך אינה במקומה לא נכון בכלל. נתתי מראה מקום לשו"ע.

לא הבנתי, לפי היהדות חיים של אדם אחד אינם "עולם מלא"???

הרי כמו שאפשר לראות בקישור להלן, רופא משפחה חרדי אמריקאי מזהיר שאם ימשיכו להתפלל במניינים כרגיל, יהרגו ביום ממוצע קשיש אחד, שטויות-נכון?....

אתה יודע שיש היום בישראל רק כמה מאות מיטות של טיפול נמרץ, מה שאומר שאם חלילה חצי מהמדינה תדבק במחלה, ואפילו 5% מהחולים יצטרכו טיפול נמרץ- זה יצא 20 אלף????
לפי מה הרופאים יעשו סלקציה מי לחיים ומי למוות??
ומה לגבי החולים ה"רגילים"? מישהו יהיה פנוי לדאוג להם??

הנה הקישור לדבריו של הרופא משפחה החרדי:

https://www.bhol.co.il/news/1088811

ו
שאלה אחרונה- יש לך הורים? סבא וסבתא?

"לא נורא" אם ימותו ח"ו, נכון? העיקר שעשית "חבורה" בגדרי דין דבר??????

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 09:15 לינק ישיר 

בינתיים כל הבהלה הוא על סמך מה שיהיה וממש לא על סמך מה שהיה, ולדעת מה שיהיה צריך להיות נביא. במדינות שונות ישנם תוצאות שונות.

צריך להיזהר אבל לא להשתגע ובינתיים משתגעים בגדול!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2020 09:19 לינק ישיר 

ומבלי לחוות בכלל דעה על יענקי קנייבסקי ועל מה שהולך שם, במלחמת המפרץ גם היתה בהלה נוראית שבכלל לא הצדיקה את עצמה, ושהגר"ח קנייבסקי אמר לא לעזוב את הארץ ולא לסגור את הישיבות גם התנפלו עליו בקול רעש גדול, ובסך הכל התברר שהוא צדק ולא היה ממה לפחד.

נדמה לי שהבלון הנפוח העכשווי לא יגמור אחרת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ואני הקטן שואל: האם אפשר לכנות "מגיפה" כשאין אף מת???
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.