בית פורומים בחדרי חרדים

קונספירציה ?? או אמת G5

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/4/2020 01:42 לינק ישיר 
קונספירציה ?? או אמת G5

מפחדים ?? חוששים G5

בארץ מותקנת כעת תוכנת G5 תוכנה שאפשר דרכה לעקוב אחרי אנשים ולדעת מהן התנועות שלהם
ישנה קונספירציה ששמעתי היום מכמה צעירים בני 18/19 שכל הסגר נועד על מנת להתקין בכל הארץ את התוכנה ??
נראה לכם הגיוני??,

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 04:08 לינק ישיר 

הרב יובל עובדיה והרב דניאל עשור מדברים על זה ביוטיוב.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 04:42 לינק ישיר 

זה לא תוכנה, זו שיטת שידור סלולרית הרבה יותר מהירה מדור 4, אין צורך לעשות סגר בשביל זה בדיוק כמו שלא צריך סגר כדי להתקין אתר סלולרי בשיטה הנוכחית ואפשר לעקוב עם זה ובלי זה באותה מידה בדיוק. המאבקים בעולם ובישראל נגד ה g5 זה בגלל הטענה שהיא מייצרת הרבה יותר קרינה. אחת הקונספירציות אומרות כמדומני שזה מה שגרם להתפרצות בסין בגלל שזה שיבש לעטלפים את המקומות מחיה שלהם או משהו דומה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 08:33 לינק ישיר 

ממש עשית כאן דייסה.

יש את שיטת g5 שזאת כמו שכתבו שיטת שידור חדשה לטלפונים סלולריים, יותר מהירה, יותר יעילה.

המתנגדים כרגיל טוענים שזה מסוכן לבריאות, כרגיל הטענות חסרות בסיס.

בלי קשר לזה, בכל רשת סלולרית, בהגדרה, חייבים לדעת איפה המכשיר שלך נמצא כדי לדעת עם איזה אנטנה מקומית להתחבר אליו.

המידע הזה נשמר וניתן אפילו לשאול "איפה היה מוישה ביום רביעי בשמונה בבוקר".

לכוחות הביטחון יש גישה למידע הזה ואם הם מקבלים אישור משופט לשאול את השאלות על אזרח מסויים, הם יכולים להתחבר ולשאול.

יותר מכך, הם פיתחו כלים חכמים שמאפשרים להם לאסוף מידע יותר מתחכם כמו למשל "מי היה ליד מוישה ביום רביעי?" כך שהם יכולים יחסית בקלות לא רק לגלות איפה היה פושע/מחבל אלא מי השותפים שלו.

בגלל הקורונה יש ענין למשרד הבריאות להשתמש בכלים האלה. לדעת איפה היה אדם שנדבק בקורונה, ליד מי הוא היה, כדי להזהיר אותם שהם מדבקים ולומר להם להכנס לבידוד.

האם יש בזה בעיה?
בודאי שכן, מדובר בגישה של הרבה אנשים לנתונים פרטיים של אזרחים.

האם הסכנה מצדיקה את הבעייתיות?
זה כבר ענין של סדרי עדיפויות.

סליחה שהרסתי את הקונספירציות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 09:01 לינק ישיר 

הכי מצחיק שאנחנו מאשרים לכל אפליקציה הכי מפגרת בטלפון את כל המידע עלינו, ומתלוננים על השבכ

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 09:11 לינק ישיר 

האם זה מסרטן ? כן !! 
האם אני מפחד ?? לא 

הכל סביבנו מסרטן ואנשים מתים בגלל זיהום אוויר 
מצד שני בגלל כל הטכנולוגיה תינוקות נשארים בחיים מעבר לגיל שנה 
ומבוגרים חיים יותר מ50 

בדיוק כמו שלא נחזור לסוס ועגלה בגלל התאונות דרכים ולא נחזור למברקים בגלל הקרינה 

צריך לקוות שהאנשים שאמונים על זה במשרד התקשורת בודקים ומבררים את הנושא 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 10:40 לינק ישיר 

האם זה מסרטן?
התשובה היא לא.
לפחות אין ראיות לכך, בדיוק כפי שאין ראיות שמלפפון חמוץ וקיגל מסרטנים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 10:47 לינק ישיר 
אךטובוחסד

שרית560 כתב:

את עשור אני מכיר 20 שנה. חוזר בתשובה שהיה טייס או מתכנת היי-טק בחיל האוויר כמדומני, אדם מאוד שקול ואציל, ואיש טכנולוגיה עד כמה שאני זוכר (עוד ממגוריו לאחר חתונתו בתל ציון...) . אדם חכם שמבין בנושאים הללו, ואם הוא אומר שיש קשר בין הטכנולוגיה הזו למעקב, יש לשער שזה נכון.

אני אוסיף עוד משהו.. לאחר שהממשלה ראתה (ביבי ודרעי הם העיקר בסיפור הזה, והם כידוע לא מהישרים ביותר..) שהביומטרי עבר חלק למרות כל הטענות (הצודקות אגב. עלי שיקרו במצח נחושה במשרד הפנים. שאלו אם אני רוצה או לא, וכשהשבתי "לא", אמר לי הפקיד שטביעת האצבע נמחקת לבד אחרי 24 שעות, וראה זה פלא, בנסיעה האחרונה שלי לחו"ל החלטתי לנסות בכ"ז את האופציה הביומטרית, ו..אופס, זה עבד לרמות שהטביעה שלי לכאורה "נמחקה" ממחשבי משרד הפנים) נגד, הם החליטו לעבור שלב  למעקב כזה גם כי העם פה לא באמת יודע להתנגד למשהו... זה לא צרפת או גרמניה שייצאו לרחובות ויהפכו ניידות וישרפו חנויות... אז אפשר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 12:51 לינק ישיר 

שרית560 כתבה:

זה אותו רב שהביא איזה נוכל מאפריקה לרב קנייבסקי ושיקר לו שזה איזה מלך?
לאחד כזה לא הייתי מאמין גם אם הוא היה משמיץ את גור(!!!)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 15:22 לינק ישיר 

הרב יובל עובדיה זה ההוא שמבטיח כבר שנים על הכוכב שעומד להשמיד את כל היקום?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2020 17:03 לינק ישיר 

אני אישית שאלתי את אבי וייס יותר מפעם אחת על נושא הדור החמישי ועל הטענות הנשמעות בארה"ב . מאחר ולדעתי הוא בר סמכא ומומחה גדול בכל נושאי התקשורת ,התשובה שלו הייתה שלילית לחלוטין. זה קצת דומה לאלו הסבורים שכדור הארץ שטוח . ( אבי וייס הוא העורך והבעלים של אתר ניוזטלקום) . לגבי המיקום כמו שכתבו כאן החברים שאנחנו נותנים לא מעט הרשאות לאפליקציות לדעת את מיקומנו , הראשונים הם גוגל. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/4/2020 20:28 לינק ישיר 

הנה קישור עם מידע יותר רחב ע"י מהנדסת מומחית בתחום התקשורת 

https://www.geektime.co.il/5g-and-coronavirus-covid19-conspiracy-theory/?utm_source=activetrail&utm_medium=email&utm_campaign=Geektime%20-%20%d7%a1%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%9d%20%d7%94%d7%a9%d7%91%d7%95%d7%a2%20%d7%91%d7%98%d7%9b%d7%a0%d7%95%d7%9c%d7%95%d7%92%d7%99%d7%94%20-%2004-40-20

מאת אורית גבע

מאסון התאומים והנחיתה על הירח, ועד רצח הנשיא קנדי ונחיתת חייזרים בכדור הארץ – מהלך ההיסטוריה ידע לספק שורה של תיאוריות קונספירציה לגבי כל אירוע גלובלי משמעותי, וסיפורים ושמועות באשר למקורו והסיבות שגרמו לו. הקונספירציות האלו מתפתחות בקלות, בעיקר כאשר הסיבה לפרוץ האירוע אינה ברורה עד הסוף לגורמים המוסמכים באותה נקודת הזמן. אבל למרות שהתאוריות האלו יכולות להיות לעיתים משעשעות ופיקנטיות, הן גם יוצרות פאניקה וחשש מיותר בקרב הציבור.

בימים האחרונים אנחנו רואים שתיאוריות הקונספירציה לא פסחו גם על וירוס הקורונה עצמו, כשאחת מהקונספירציות שתפסה כמו אש בשדה קוצים היא שתחלואת האנשים ומקרי המוות של חלקם לא נגרמו על ידי וירוס כזה או אחר, אלא כתוצאה מפרישת רשתות הדור ה-5 בעולם. על פי חסידי התיאוריות הללו, סיפור הוירוס, שהועבר לכאורה מהעטלפים לבני האדם הוא בסך הכל סיפור כיסוי לסיבה האמיתית.

אז מה זה טכנולוגיית דור 5

דור 5 או 5G – הוא הדור הבא של תקנים לתקשורת סלולרית אשר מרחיב את יכולות  הדור הקודם, דור 4- LTE. דור 5 מתוכנן כדי לספק קצב העברת נתונים גבוה, השהייה (Latency) נמוכה ומגוון חדש של אפשרויות שימוש. קצב העברת הנתונים מתוכנן להגיע עד קצב הורדה של 2 גיגה-ביט לשנייה, לעומת 200 מגה-ביט לשנייה של דור 4, ורוחב סרט מקסימלי של 400 מגה-הרץ.

רשת דור 5 מחולקת לשני תחומי תדר: התחום הנמוך FR1 כולל תדרים עד 6 גיגה-הרץ והתחום הגבוה FR2 כולל תדרים מ-24 עד 86 גיגה-הרץ. נכון להיום, הרשתות הפועלות במספר מדינות בעולם בהן ארה”ב, סין ועוד – שמשתמשות בתחום הנמוך של הטכנולוגיה.

אפשרויות השימוש המתוכננות הן נרחבות וכוללות פיתוחים טכנולגיים בשוק כלי הרכב האוטונומיים, שוק האינטרנט של הדברים IoT, ערים חכמות, טכולוגיות בתחום הבטחון האישי, אלטרנטיבה לטכנולוגיות התקשורת הקווית, טכנולוגיות שידור וידאו באיכות גבוהה ועוד.

על הקשר שבין תדר השידור לבין עוצמתו בדור 5

המידע הסלולרי שמגיע לכל אחד המכשירים הניידי שלנו נע באמצעות גל אלקטרומגנטי. גל אלקטרומגנטי מוגדר בתור ההתפשטות של תנודה בעוצמת השדה החשמלי והמגנטי במרחב. חזית הגל תתפשט במהירות קבועה, כלומר מהירות האור.

כל גל אלקטרומגנטי מוגדר באמצעות שני פרמטרים: אמפליטודה ואורך גל λ או תדר f, כאשר הקשר הינו f=1/λ. מכאן, ככל שאורך הגל גדול, התדר נמוך. אורך גל ארוך של אות המשודר יהיה יותר חסין להפרעות ויוכל לנוע רחוק יותר במרחב. דוגמה טובה לגלים עם אורך גל ארוך הם גלים של תחנות רדיו FM בעלי תדרים נמוכים יחסית באיזור מאות מגה-הרץ אשר נעים קילומטרים רבים במרחב.

כדי שטכנולוגיות הסלולר יוכלו להשיג מהירות העברת נתונים גבוהה עליהם להשתמש ברחבי סרט גדולים. לשם כך עליהם לשדר בתדרים יותר גבוהים כדי שיוכלו להשתמש ברחבי סרט של מאות ואלפי מגה-הרץ. עם התקדמות הטכנולוגיה מ- 3G דרך 4G ועד 5G החדש, היצרנים והמפעילים הסלולריים הלכו ועלו בתדרי השידור. כיוון שאות בתדר גבוה הוא יותר פגיע ויורד בעוצמתו במרחק קצר יחסית, יש צורך בריבוי אנטנות. עבור התחום הגבוה של תדרי דור 5 התכנון הוא לרשת רחובות שלמים באנטנות קטנות ואפילו בתוך הבתים, כדי שיוכלו לתת מענה של קצב גבוה מאוד של נתונים תוך כדי שמירה על עוצמת קליטה סבירה.

כיצד התחילה הקונספירציה

קבוצות מחאה נגד טכנולוגית דור 5 רבות קמו בשנים האחרונות תחת השמות Stop 5G  או Anti-5G. קבוצות מחאה אלו אשר עיקר פעילותן ברשתות החבריות, קמו במדינות רבות כולל ישראל. מטרת הקבוצות היא להוכיח כי דור 5 הוא טכנולוגיה קטלנית ומסוכנת כלפי בני אדם ובעלי חיים בכלל. לטענתן, השימוש בטכנולוגיה נעשה בימי מלחמת העולם הראשונה בתור נשק כלפי אנשים. קבוצות דומות היו קיימו אגב גם בעבר וכוונו כנגד טכנולוגית דור 4 – מאותם הטיעונים ועבור אותה המטרה.

כחלק ממאבק המסחר בין סין לארה”ב והמירוץ לעליונות טכנולוגית, סין הקדימה את המועד הצפוי והפעילה את רשתות דור 5 שלה בחודש נובמבר 2019. העיר ווהאן, שבה פרצה מגיפת הקורונה, הייתה אחת הערים הראשונות בהן הוקמה רשת דור 5. מכאן הדרך היתה קלה עבור מתנגדי הטכנולוגיה לקשר בין הדברים. המגיפה פרצה בעיר וואהן בחודש דצמבר 2019 ולטעתם תחלואת האנשים אינה נוצרה עקב וירוס אלא עקב השימוש והקרינה אליה נחשפה האוכלוסיה. אם תוסיפו לזה את החשש המובנה בקרב האוכלוסיה מריבוי האנטנות – שכזכור דרוש להפעלת ה-5G – תקבלו כר פורה להפצה של התיאוריות.

אגב, על פי סברה נוספת בקרב מתנגדי ה-5G, וירוס הקורונה הופץ בכוונה תחילה, כדי לסגור את האוכלוסיה בבתים, וכך למנוע מחאה כנגד עבודות ההתקנה של הרשתות ברחבי בעולם. טענה זו מגוכחת כמובן כיוון שרשתות דור 5 מותקנות ונמצאות בשלבי ריצת ניסיון ובשלבים מתקדמים של שימוש רחב במדינות רבות של העולם כבר היום, חודשים לפני שנפוץ ווירוס הקורונה.

האם יש חשש בריאותי עקב פרישת רשתות דור 5

המדע מגדיר הפרדה ברורה בין קרינה מייננת לבין קרינה בלתי מייננת. קרינה מייננת מוגדרת כקרינה בה יש מספיק אנרגיה כדי לנתק אלקטרונים מאטומים, שעלולה לגרום לשינויים ב-DNA שלנו, מה שעלול לגרום בסופו של דבר למחלות כמו סרטן. דוגמאות לקרינה מייננת: קרינת רנטגן, קרינת מכשירי CT ועוד.

אתר המדע “מדע גדול בקטנה” מסביר: “אלקטרונים באטומים ומולקולות מצויים ברמות אנרגיה בדידות, וברבים מהם ההפרש האנרגטי בין רמת האנרגיה של אלקטרונים מסוימים לבין המצב בו הם משתחררים – שווה לאנרגיה של קרני UV (על-סגולים). לפיכך, נוכל להתבסס על כלל האצבע הבא – קרינה אלקטרומגנטית תהיה מייננת אם תדירותה תהיה גבוהה מתדירויות האור הנראה, כלומר קרני UV, קרני X וקרני גאמא”.

תחום תדרי הקרינה של מכשירי הסלולר נקרא mmWave אשר מוגדר בין התדרים 300 מגה-הרץ ועד 300 גיגה-הרץ ונמצא הרחק מתחום הקרינה המייננת, ולכן נחשבים בתחום הקרינה הבלתי מייננת.

דוח בינלאומי: לא הוכח נזק בריאותי

דו”ח שפורסם לאחרונה ע”י הוועדה הבינלאומית של קרינה בלתי מייננת (ICNIRP) טוען שלא הוכח נזק בריאותי הנגרם ע”י טכנולוגיה דור 5 והיא בטוחה לשימוש הציבור. ד”ר אריק ואן רונגן, יו”ר הוועדה, אומר כי “אנו מודעים לכך שחלק מהאוכלוסיה מודעת לכן הגדרנו תקן להקל על דאגה זו”. כמו כן, בבדיקות אשר נעשו ע”י משרד התקשורת הבריטי בנושא החשש הבריאות עקב שימוש בטכנולוגית דור 5, נראו תוצאות מרגיעות. לפי דו”ח שפירסם המשרד, מדידות של רשת דור 5 במדינה הראו מספרים נמוכים משמעותית מהמותר ע”פ התקן הבינלאומי, ולכן אין חשש אמיתי לבריאות הציבור.

גם ארגון הבריאות העולמי מתייחס לסוגיה זו ומפנה למחקר שטוען כי “כל החששות הבריאותיים הנוגעים לטכנולוגיית דור 5 אינם בגדר איום”. בנוסף מציין ה-WHO כי כל עוד השידורים נמצאים מתחת לעוצמה המותרת בתקן, אין חשש לבריאות הציבור.

טענה נוספת אשר ביכולתה להפריך את הקשר בין הדור ה-5 לבין הווירוס היא שהתדרים שעושה בהם שימוש טכנולוגית דור 5 נכון להיום הם תדרי התחום הנמוך – מתחת ל-6 גיגה-הרץ. תדרים אלו הם בשימוש מזה שנים בצורה יומיומית – אם כחלק מטכנולוגיה דור 4 או Wi-Fi (תדרי 2.4 ו-5 גיגה-הרץ) ועד היום לא נראה כי התפתחה פגיעה בריאותית בשל כך.

במילים אחרות, תוספת האנטנות הדרושה והמעבר לתדרים גבוהים יותר מעוררים חששות מפני סכנות פוטציאליות לבריאות המשתמשים ברשת התקשורת החדשה, אולם הראיות מצביעות על כך שהחששות אינם מבוססים.

יש גם ככה מספיק דאגות עם וירוס הקורונה

חשוב לציין כי כלל גורמי הבריאות מסתייגים מקביעתם באופן כללי וטוענים כי למרות שנכון להיום לא קיימת הוכחה מחקרית לעצם הקרינה כחשש בריאותי, אך נושא זה דורש בהחלט חקירה נוספת. לפי מכון דוידסון “ה-FDA מציין כי קיימת הסכמה רחבה על הצורך לערוך מחקרים נוספים שיבדקו השפעות ארוכות-טווח של חשיפה לקרינה בלתי מייננת, שכן מדובר בטכנולוגיה חדשה יחסית שחשוב לבדוק את השפעתה המתמשכת לאורך שנים. לכן גם נקבעו הגבלות בטיחות ותקנים לתקשורת סלולרית שאמורים להגן על הציבור מחשיפה לרמות גבוהות של קרינה בלתי מייננת.”

לסיכום ניתן לומר כי למרות הדאגות הרבות הקשורות לווירוס הקורונה, נראה כי ניתן להסיר דאגה אחת מהרשימה. כדאי להימנע מפיתוי לשמועות ולהסתמך על גורמי מדע ובריאות רשמיים בלבד בכל הנוגע לידיעות הקשורות למפגעים הבריאותיים אשר נגרמים עקב השימוש בטכנולוגיה ובכלל.

הכותבת היא מהנדסת אלקטרוניקה מומחית במערכות תקשורת אלחוטיות ומייסדת קהילת Women in Hardware Israel  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2020 02:45 לינק ישיר 

שידור כתב:

אני אישית שאלתי את אבי וייס יותר מפעם אחת על נושא הדור החמישי ועל הטענות הנשמעות בארה"ב . מאחר ולדעתי הוא בר סמכא ומומחה גדול בכל נושאי התקשורת ,התשובה שלו הייתה שלילית לחלוטין. זה קצת דומה לאלו הסבורים שכדור הארץ שטוח . ( אבי וייס הוא העורך והבעלים של אתר ניוזטלקום) . לגבי המיקום כמו שכתבו כאן החברים שאנחנו נותנים לא מעט הרשאות לאפליקציות לדעת את מיקומנו , הראשונים הם גוגל. 

מי הוא אבי ויס??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2020 03:48 לינק ישיר 
הבעלים והעורך של האתר טלקוםניוז

שרית560 כתב:
שידור כתב:

מי הוא אבי ויס??

נשלח מהאנדרואיד שלי

https://www.telecomnews.co.il/228328/%D7%9E%D7%99-%D7%90%D7%A0%D7%97%D7%A0%D7%95

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/5/2020 07:31 לינק ישיר 

)

https://youtu.be/e9D-ZVUw2cw

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > קונספירציה ?? או אמת G5
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר