בית פורומים בחדרי חרדים

כמה מתוך הנפטרים הם חרדים ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/4/2020 02:15 לינק ישיר 
כמה מתוך הנפטרים הם חרדים ?

האם זה באותו יחס למספר החולים?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 09:19 לינק ישיר 

ממה שראינו יש הרבה מאוד חרדים שנפטרו בניו יורק.
נראה שהקורונה היכתה מאוד חזק באוכלוסיה יהודית מסיבות מובנות, משפחות גדולות, קהילה קרובה וכיו״ב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 09:20 לינק ישיר 

ובארץ? האם "הקטסטרופה" בבני ברק היתרגמה למתים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 09:32 לינק ישיר 

אם ח"ו זה יקרה, הרי שזה לא יהיה מיידי אלא במהלך הפסח ואחריו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 15:23 לינק ישיר 

לימור סמימיאן-דרש

שבת, אפריל 4, 2020 - 22:01

כשתיבת פנדורה האנטישמית נפתחת

רוב החרדים, לא חלק, לא קבוצה מסוימת, אלא "החרדים", התעקשה רינה מצליח בערב שבת האחרון בערוץ 12. הם לא מצייתים דרך קבע לפקידי מס הכנסה, סיפרה, ואף נזכרה לפתע בהפגנות מלפני יותר מ־20 שנה בירושלים. ואת הכל הפיצה בטון מלא רהב, עתיר שנאה והכללה גסה (סליחה, היום קוראים לזה "ביקורת"). הדברים, נבהיר, לא נאמרו כחלק מדיון על הסטטוס קוו בישראל, אלא בשיאו של תיאור התחלואה מנגיף הקורונה בבני ברק. 

עיתות משבר כלכלי ומגיפות היו תמיד קרקע פורייה לאנטישמיות. אנחנו שומעים בצער על מופעיה הנוכחיים כלפי יהודים בארה"ב, והנה בשבוע האחרון נחשפנו לזן מיוחד של גזענות מבית. שלל נתונים מדעיים "אובייקטיביים" שחררו מתיבת פנדורה סטריאוטיפים נושנים, ואוסף אמירות של "נאורים" החזיר אותנו באחת אל רגעים אפלים. כי גזענות ניתן לצבוע בצבעים שונים, אבל השנאה שמלבה אותה היא תמיד בשחור ולבן. לבן נגד שחור. 

ההתפרצות בבני ברק, אם מותר לרגע לחזור לנתונים, החלה בעקבות חגיגות הפורים, שהותרו לחלוטין בשעתן. כך היה גם בשכונות ובערים חרדיות נוספות. מאז, דפוס העלייה בשיעור התחלואה בבני ברק לא היה חריג באופן משמעותי מן העלייה הממוצעת במדינה, של כ־20 אחוזים ביום. במילים אחרות, יש חולים רבים בבני ברק מלכתחילה, אבל קצב ההתפשטות אינו שונה במיוחד. קרי, לא אי־כיבוד ההסגר הביא בהכרח לכמות החולים הנצפית. 

אבל כל זה לא מנע את החיבור המיידי שעשו רבים, בין מצב התחלואה בעיר לבין סכנת המשך התפרצות המגיפה במדינה כולה. כך, למשל, לפני ימים אחדים הציג מואב ורדי ב"כאן 11" את נתוני התחלואה במדינת ישראל. אף על פי שדבריו לא עסקו בפירוט הנתונים לפי יישובים, עדין הבליח באמירת "אנטי בני ברק" לסיום, והסביר שאם התחלואה תמשיך לעלות, ואם הם (החרדים) יגיעו בהמוניהם לבתי החולים, יביא הדבר לקריסת המערכת. "ידיעות אחרונות" הצטרף בסגנונו, ובאיור השער צבע את פלג גופו התחתון של ליצמן בצבע אדום. המסר עולה גם במקומות אחדים: החרדים, כקבוצה מוכללת, הם קהילה בדלנית ולא־ממושמעת, אנטי־סוציאלית. חרדים מסוכנים לנו בימי המגיפה. 

אין להכחיש כי הביטויים הנוכחיים לא היו מתקבלים באדישות כזאת, אילולא מפעל שנאה שהצליח לספק לא מעט תוצרת בשנה האחרונה. בראשו עמדה "ישראל ביתנו", מפיצת הבשורה. "יותר ממיליון נציגים של הקהילה האורתודוקסית מתקיימים היום על חשבוננו", נאמר בסרטון אחד. בסרטון אחר רקדו חרדים כשכסף נשפך עליהם משמיים ובקריקטורה נוספת צויר חרדי מחבק שק כסף שעליו נכתב "תקציב", ולצידו עומד חייל בכיסים קרועים וריקים. 

המסר היום צריך להיות חד וברור: כל התורמים לליבוי שנאת החרדים היו נזעקים ומקפצים על רגליהם אילו במקום "חרדים" היה מישהו נוקב בביטוי "ערבים". הנה תרגיל: החליפו לרגע "חרדים" ב"יהודים". מה קיבלתם? אנטישמיות קלאסית. כי הזיכרון היהודי, למי שלא איבד אותו, אוסר עלינו לטהר את הביטויים האלה ממשמעותם המקורית, האנטישמית, גם אם טרם נמרטו פאות בפינת רחוב

נשלח מהאנדרואיד שלי

הממסכן עצמו. מרחמים עליו אך לא מעריכים אותו!!! 
אך מי שלא ממסכן עצמו. לא מרחמים עליו! 
אלא מעריכים אותו!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/4/2020 23:55 לינק ישיר 

מה חדש? יש תמותה יוצאת דופן בריכוזים החרדיים? עבר מספיק זמן כדי שנדע מה תוצאת "הקטסטרופה".......

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2020 00:04 לינק ישיר 

אם החרדים הם  יותר משליש מהחולים  אמור להיות  יותר מ40 נפטרים  האם זה המצב ?   למרות של  בדקתי לא נראה לי  שזה קרוב למספר הזה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2020 00:23 לינק ישיר 

סיירת_מרן כתב:

אם החרדים הם  יותר משליש מהחולים  אמור להיות  יותר מ40 נפטרים  האם זה המצב ?   למרות של  בדקתי לא נראה לי  שזה קרוב למספר הזה

ואיך אתה מגדיר חרדים?
תבדוק לפי איזור מגורים שכונות חרדיות וכדומה
לא מצאתי טבלה מסודרת בנושא

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2020 12:26 לינק ישיר 

הציבור הדתי הוא ציבור צעיר יחסית ולכן סביר ששיעור התמותה יהיה יותר נמוך משאר האוכלוסיה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2020 12:45 לינק ישיר 

קולולו כתב:
הציבור הדתי הוא ציבור צעיר יחסית ולכן סביר ששיעור התמותה יהיה יותר נמוך משאר האוכלוסיה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

ברור הרי התנועה הדתית הוקמה רק ב1948 [לידת א"א] בשעה שהקונגרס הציוני הראשון היה 1897

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2020 15:09 לינק ישיר 

קולולו כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

גאון! מאיפה המצאת את זה? חשבת על זה לבד?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2020 16:50 לינק ישיר 

חסדא כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

ברור הרי התנועה הדתית הוקמה רק ב1948 [לידת א"א] בשעה שהקונגרס הציוני הראשון היה 1897

מישהו פארשטאנען?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2020 16:51 לינק ישיר 

למאי נפק"מ?
שולחיך מתעניינים כמה אנשים מתו אולי על מזבח הוראות הזלזול שיצאו מהם, במטרה ללמוד לעילוי נשמתם?

תוקן על ידי נוירולוג ב- 14/04/2020 16:54:51

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2020 16:57 לינק ישיר 

החרדים הם אכן צעירים יותר, ואולי זו גם הסיבה שבני ברק במצב גרוע יותר מהערים הצעירות יותר (ההדבקה היא אותו דבר אבל פחות חשים בתסמינים ולכן פחות נבדקים).

אבל, ההידבקות של החרדים מאוחרת יחסית לציבור החילוני, וזה עולה - הנדבקים החדשים הם יותר ויותר חרדים. השיא של המחלה הוא אחרי שבוע שבועיים. ולכן יש לחשוש מאוד שהמצב יהיה גרוע יותר ביחס בין החרדים לחילונים. ואני אומר את זה רק כדי להתריע, ומתפלל שלא ימות עוד שום יהודי וחרדי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2020 17:12 לינק ישיר 

תוקן על ידי חסדא ב- 14/04/2020 17:21:04

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2020 17:37 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:
למאי נפק"מ?
שולחיך מתעניינים כמה אנשים מתו אולי על מזבח הוראות הזלזול שיצאו מהם, במטרה ללמוד לעילוי נשמתם?

תוקן על ידי [ב- 14/04/2020 16:54:51ננ

הנה אני מגלה ,אתה בן השבויה ויפ"ת ואבא שלך ירון לונדון מתעניינים !

תוקן על ידי חסדא ב- 14/04/2020 17:58:54

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כמה מתוך הנפטרים הם חרדים ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.