בית פורומים בחדרי חרדים

האלוף רוני נומה: "המצב בבני ברק חמור, העיר בסכנה"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/4/2020 02:34 לינק ישיר 
האלוף רוני נומה: "המצב בבני ברק חמור, העיר בסכנה"

ההערכה שלפיה מספר חולי הקורונה גדול בהרבה מהמדווח ("שיטות הבדיקה לא רלוונטיות") • מגבלות התנועה שיימשכו גם לאחר החג ("המשבר לא ייגמר בקרוב) • והחשש הגדול: הידבקות המונית בסדרי הפסח ("מנהלים קרב בלימה") • רוני נומה, בראיון ראשון ל"ישראל היום"

"אנחנו מנהלים כרגע קרב בלימה. חייבים להגדיל משמעותית את מספר הבדיקות שאנחנו מבצעים בבני ברק. אם זה לא יקרה מיידית, נהיה במשבר חריף בהרבה", כך מזהיר אלוף (מיל') רוני נומה, ראש צוות החירום של בני ברק, ומי שמנהל בפועל את המשבר בעיר.

בראיון מיוחד ל"ישראל היום" אומר נומה כי "יש בעיר כ־1,000 חולים מאומתים, אבל להערכתי המספרים גבוהים הרבה יותר. גם מספר המבודדים גדול בהרבה מכפי שמדווח, בין השאר משום שהשיטות שבהן נעשות הבדיקות בארץ (בעיקר באמצעות הטלפון הסלולרי; י"ל) אינן רלוונטיות לעיר כמו בני ברק, שבה 50 אחוז מהתושבים לא מחזיקים טלפון מתקדם".
נומה אומר כי בני ברק נמצאת במשבר תפקודי חמור. "אנחנו מנסים לבנות כעת מערכת שתיתן לנו תמונת מצב טובה יותר על הנעשה בעיר מבחינת מצב הרפואה, הלוגיסטיקה והרווחה". כחלק מכך הונחו גורמי פיקוד העורף ואנשי המודיעין של אוגדה 98 לבנות תמונת מודיעין מדויקת על הנעשה בעיר. היעד, לדברי נומה, "הוא לדעת מה קורה בכל דירה בבני ברק".
כמו כן, ימונה גורם שיהיה אחראי לנעשה בכל רחוב, ובהמשך לכל בניין. "כל חייל יקבל 5-4 משפחות שאיתן הוא יהיה בקשר קבוע, ותפקידו יהיה לוודא שהן בסדר ולתת מענה לצרכים שלהן", אומר נומה. "התושבים בבני ברק מתחילים להבין שבאמת באנו לעזור להם. זה ייקח עוד יום־יומיים, אבל אני חושב שבאמצע השבוע הם כבר יסמכו עלינו לגמרי ויבינו שלא באנו לחנוק אותם או לשים אותם בגטו כמו שחלקם טענו, אלא לסייע".

החיילים אמנם ינועו ברחובות בני ברק במדים, אבל ללא נשק ועם אפודים וכובעים כתומים. "הם לא יעסקו בחוק וסדר אלא רק בסיוע", מבהיר נומה. "אני מודע ליתרונות ולחסרונות שיש לזה, אבל כרגע העיר במשבר ונדרש פתרון. זאת הצלת חיים לכל דבר".

"המצב בבני ברק ייחודי"

נומה אומר כי מתנהל כעת בבני ברק קרב בלימה, שנועד למנוע הדבקה נרחבת בקורונה מחוץ לעיר. "אני מניח שהמדיניות הקיימת של הגבלות תנועה פנימה והחוצה מבני ברק יישמרו", הוא מסביר. "זה לא יימשך ימים או שבועות בודדים, ואני גם לא רואה את זה חוזר לשגרה אחרי פסח. זה ייקח שבועות רבים, אולי יותר. אולי במקומות אחרים זה ייקח פחות זמן, אבל לא בבני ברק".

למה?

"כי לא נוכל לעשות זאת לפני שכל אוכלוסיית העיר תיבדק, ונדע לומר מי חלה והבריא, כלומר שהוא משתייך לאותה אוכלוסייה חסינה שניתן לשחרר אותה לחזור לשגרה ולהתחיל להחזיר את העיר לפעילות. זה דורש להתחיל לבצע בדיקות סרולוגיות (בדיקות דם לגילוי נוגדנים; י"ל) נרחבות. בינתיים זה לא קורה".

שר הביטחון דיבר על הוצאת כל האוכלוסייה המבוגרת שבסיכון מהעיר.

"יש הרבה רעיונות טובים, אבל הם לא ישימים. אם נוציא את כל האוכלוסייה המבוגרת למלון, ומספיק שאחד מהם יהיה חולה, נקבל מלון קורונה שלם. ואנחנו מדברים על ציבור שחלקו סיעודי או נזקק לצרכים מיוחדים, שיהיה קשה לטפל בו מחוץ לבית".

אז מה הפתרון?

"לעבוד מהר יותר. לבדוק, ולתת מענה. לנסות עד כמה שאפשר לבודד את המבוגרים בתוך הבתים, אבל העיקר הוא בדיקות. עוד ועוד בדיקות. אנחנו בפיגור גדול בעניין הזה".

הציבור משתף איתכם פעולה?

"אני מבין שהיו לא מעט קשיים בהתחלה, אבל מרגע שהרב קנייבסקי הבין את העניין ואמר דברים ברורים - התוצאות ניכרות בשטח. צריך להבין שהציבור הזה לא רואה את אותן החדשות כמונו, והוא זקוק להסברה מיוחדת, שכרוכה בלא מעט מורכבויות. אבל זאת גם אוכלוסייה ממושמעת מאוד, שמבצעת את ההנחיות שהיא מקבלת מרבנים ומרופאים, וכך אנחנו מנסים להשפיע עליהם".

מה חסר לכם?

"המערכת הממשלתית נרתמה, אבל יש לא מעט צווארי בקבוק. אגיד שוב ושוב שהבעיה העיקרית היא מספר הבדיקות המועט, שפשוט לא מתאים לאוכלוסייה במקום כמו בני ברק, כי אם בכל מקום קצב ההדבקה הוא בערך 3 אחוזים, פה הוא 6 אחוזים, כלומר קצב כפול של התפשטות המחלה, ולכן קריטי לבדוק מהר והרבה".

נומה מדבר על בעיות נוספות שנובעות בעיקר מהביורוקרטיה בתהליכים במגזר הממשלתי והציבורי. כך, המגע של החולה מתקיים עם הרופא שלו מקופת החולים, אבל כדי לקבל החלטה היכן יתבצע האשפוז - בבית חולים, בבית מלון או בביתו של החולה - נדרש אישור של דרגים גבוהים בהרבה. "זה לוקח לעיתים יממה, ולנו אין זמן בגלל סכנת ההדבקה. אנחנו זקוקים לתשובות מהירות בהרבה. צריך שכל הסמכויות יהיו כאן בשטח".

איך ייראה חג הפסח בבני ברק?

"היום ברור לנו שפורים היה זרז של הדבקה. אם האוכלוסייה לא תהיה ממושמעת, פסח עלול להיות מאיץ דומה. הרבנים מבינים את זה ומשתפים איתנו פעולה, למשל בקביעה איך יתקיימו הלכות החג. אני מקווה שהציבור ישתף פעולה".

החשש העיקרי של נומה הוא שהאוכלוסייה המבוגרת בעיר תשתתף בסדרי פסח ותיחשף למחלה. ממילא, הוא אומר, רבים בעיר לא מדווחים שהם חולים, מחשש שיוצאו מהבית לפני החג ויותירו את משפחתם לבד. כחלק מהמאמץ ההסברתי יחולקו היום עלונים לכל בית, שבהם יבהירו הרבנים לציבור את הצורך במילוי ההנחיות במלואן.

היתה הרבה ביקורת על האופן שבו התנהל הציבור החרדי בראשית המגיפה.

"זה לא הזמן לביקורת, גם אם חלקה מוצדקת. כרגע הדבר החשוב הוא להירתם ולעזור לאוכלוסייה הזאת".

מהסיבה הזאת התנדב נומה - שהיה בעבר מפקד יחידת שלדג, מפקד חטיבת הנח"ל ואלוף פיקוד המרכז - למשימה. ביום שלישי הוא זומן לפגישה עם ראש העיר, אברהם רובינשטיין, שביקש ממנו להתגייס. בהתנדבות, כמובן. "כשראיתי את הפרצופים והבנתי את גודל המשבר, לא התלבטתי לרגע", הוא אומר. "אי אפשר היה שלא להיעתר לבקשה שלהם".

מדברים עכשיו על המשברים שבדרך - אלעד, מאה שערים בירושלים, טבריה, וגם ריכוזים ערביים ובדואיים. איך צריך לנהוג שם לדעתך?

"צריך לבנות מיידית חליפה ייעודית לכל מוקד פוטנציאלי. להבין מה לעשות, איך משפיעים על האוכלוסייה, מה המגבלות והצרכים. אי אפשר לטפל במקומות אלה בשטנצים הרגילים. צריך להביא להם יכולת אופרטיבית שעובדת בקצב הרבה יותר גבוה".

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 02:36 לינק ישיר 

ה'  ירחם ויעזור

נ.ב. כששר הבריאות התריע, היה כאן איזה חכמולוג שפתח אשכול שלומר שהמצב בבני ברק איום ונורא זו "אמירה אנטישמית"

https://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?topic_id=3163642

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 02:57 לינק ישיר 

הראיון הזה אומר דבר אחד,

הוא לא מבין איפה הוא חי,

הוא לא מכיר את העיר ולא עושה את מה שצריך,

ומה שצריך מחר זה אספקה של בשר ועופות וביצים ומצות ומזון וירקות ופירות לחג,

ממה שאני רואה עכשיו  (02.25) זה לא מגיע בגלל הסגר,

הוא מגייס מילואים מיותרים,

מנסה להפוך את העיר למחנה צבאי,

במקום לתת שירותים לתושבים.

חבל........

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 03:03 לינק ישיר 

רעיונוביץ כתב:

הראיון הזה אומר דבר אחד,

הוא לא מבין איפה הוא חי,

חבל........

לדעתי (ואני מניח שכולם יסכימו עם זה) צריך למנות אותך לנהל את בני ברק

רק אתה מבין ויודע הכל, ומה צרכי העיר ואיך פותרים את כל הבעיות (כולל לדאוג לזוגות צעירים שהיו מוטרדים עד למאוד אם יהיה להם השבת בדיוק את אותו דג מושט מהאמא כבכל שבת או שיצטרכו להכין לבד)

נ.ב. הגבלות התנועה לא כוללות אספקת מזון (ביצים זו בעיה בפני עצמה) אבל למה לבלבל עם עובדות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 03:06 לינק ישיר 

הנה עוד הוכחה שהסקר האנונמי של עיריית בני ברק למיפוי היא ליצנות אחת גדולה .  
מי שרצה בשר ועופות קנה כבר בראש חודש .ירקות יש בכל המקומות . 

רעיונביץ: תחליף בבקשה את דף המסרים של רובינשטיין. :-)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 03:11 לינק ישיר 

אל תסגור 205,000 תושבים בגטו אם אתה לא יכול לדאוג להם למזון ! ! ! 

סיפורים על הנחיות לא יועילו

אם ל205,000 תושבים בעיר בני ברק לא יהיה את כל מה שהם צריכים לחג הפסח,

אם הוא לא יספק את מה שצריך יהיה מהר מאוד מרי אזרחי,

משום שתושבי בני ברק לא יסכימו,

שלתושבי רמת גן ופתח תקווה יהיה את כל מה שהם צריכים לחג הפסח,

ולתושבי בני ברק לא יהיה,

במקרה כזה יהיה רע ומר לכוווולם.

כולי תקווה שמישהו ידאג שלעיר תיכנס תוצרת טרייה מכל מה שצריך לעיר,

במקרה כזה אין שום בעיה שהסגר יימשך כל זמן שיש בזה צורך.

תוקן על ידי רעיונוביץ ב- 05/04/2020 03:19:01

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 03:25 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

רק אתה מבין ויודע הכל, ומה צרכי העיר ואיך פותרים את כל הבעיות (כולל לדאוג לזוגות צעירים שהיו מוטרדים עד למאוד אם יהיה להם השבת בדיוק את אותו דג מושט מהאמא כבכל שבת או שיצטרכו להכין לבד)

נ.ב. הגבלות התנועה לא כוללות אספקת מזון (ביצים זו בעיה בפני עצמה) אבל למה לבלבל עם עובדות.

למזלה של העיר בני ברק חבר הכנסת יעקב אשר, ראש העיר לשעבר,

דיבר עם מי שצריך לדבר,כבר ביום שישי לקראת הצהריים,

ופתחו את הציר אבוחצירה - סוקולוב למעבר בין פרדס כץ לבני ברק,

וכך כל אותם זוגות צעירים יכלו לקבל אספקה של מזון מהוריהם.

וגם כל תושבי קריית הרצוכ ופרדס כץ יכלו לעשות קניות בבני ברק,

ולהיפך מי שרצה בבני ברק ללכת לקנות באושר עד ברח' הקישון יכל לנסוע לשם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 04:06 לינק ישיר 

הנה דוגמא של אדם שיודע לעבוד. היה רעיון להוציא את כל הזקנים. קיבלו ביקורת ושינו כיוון. זה אדם שלא מקובע וחושב כל הזמן. והנה שלשה אשכולות קודמים בעניננו: www.bhol.co.il/forums/topic.asp?cat_id=4&topic_id=3163791&forum_id=771 www.bhol.co.il/forums/topic.asp?cat_id=4&topic_id=3163764&forum_id=771 www.bhol.co.il/forums/topic.asp?cat_id=4&topic_id=3163724&forum_id=771

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 04:17 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

רעיונוביץ כתב:

הראיון הזה אומר דבר אחד,

הוא לא מבין איפה הוא חי,

חבל........

למרבה הצער על אף שפתוח למזון, איש לא מוכן לשלוח מוצרים לב"ב לאחר מופע האימים המיוחצן של המצור ביום ו.
אז בעיתונים ובהנחיות "פתוח למזון" והשלטונות ונציגינו ישנים בשקט, במציאות אין כניסת מזון לבתים.
אני מניח שמחר כולנו נתנפל על מה שנשאר במכולות הקטנות השכונתיות, ויהיו הרבה תמונות להנאת שונאינו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 06:52 לינק ישיר 

לטענתו הבעיה זה מיעוט בדיקות שלא מספיק לעיר כמו בני ברק, אם כך העוול זועק לשמים מדוע משרד הבריאות שם רגליים וביטל את המיזם של מכון ויצמן ושל my heritage שיכל להוסיף 30000 בדיקות ליום? יכלו כך למפות העיר תוך שבוע לכל היותר. גם בבריאות משחקים איתנו משחקי כוח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 07:20 לינק ישיר 

את כלל האוכלוסיה ישחררו אחרי פסח בהדרגה לעבודה אבל אצל החרדים זה יקח כמה חודשים כי ממילא הם לא עובדים אז למי איכפת אם ישארו בבית.. ככה לפחות זה נשמע מדבריו. אם זה יקרה תהיה פה מלחמת אחים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 09:14 לינק ישיר 

תכלית, איך מוציאים זוג מבני ברק לנתניה לחג הראשון 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 09:40 לינק ישיר 

בונדמן כתב:
תכלית, איך מוציאים זוג מבני ברק לנתניה לחג הראשון 
תתקשר למוקד בבני ברק ותדווח על המופקרים שרוצים להתארח ולרצוח בליל הסדר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 10:21 לינק ישיר 

muki28 כתב:

את כלל האוכלוסיה ישחררו אחרי פסח בהדרגה לעבודה אבל אצל החרדים זה יקח כמה חודשים כי ממילא הם לא עובדים אז למי איכפת אם ישארו בבית.. ככה לפחות זה נשמע מדבריו. אם זה יקרה תהיה פה מלחמת אחים.

זה בדיוק מה שנשמע מדבריו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 10:45 לינק ישיר 

אני רוצה להזכיר "פרט שולי", מי שמינה את האלוף רוני נומה לנהל את המשבר ולנסות להציל את בני ברק זה לא אחר מאשר אברהם רובינשטיין. כדאי לזכור זאת כשמאשימים אותו (את נומה) ברמיזה באנטישמיות ובכך שהוא הגיע בכדי להרע לתושבים.

בבני ברק יש בעיה קשה, ואין פתרונות קסם, ותמיד יהיו ביקורות, ואי אפשר באמת לתת מענה להכל בצורה מושלמת ושתהיה מקובלת על כולם.

לדוגמה, היתה החלטה של דרעי ובנט (החלטה שגמרו עליה את ההלל) לפנות את כל הקשישים של בני ברק למלוניות (דבר שאמור היה לכאורה לשמור עליהם, וכן להקל על תושבי העיר), אך זה לא הולך כי הם מסרבים להתפנות (יתכן ובצדק, אני לא נכנס לזה כעת).  הדברים לא פשוטים בשום מובן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 11:09 לינק ישיר 
מה שלום הרבנית מסאטמאר תליט"א ?

מנהשורה כתב:
תכלית, איך מוציאים זוג מבני ברק לנתניה לחג הראשון  תתקשר למוקד בבני ברק ותדווח על המופקרים שרוצים להתארח ולרצוח בליל הסדר.

נניח שיש זוג הורים בנתניה בני 45 שיש להם סה"כ שני ילדים נשואים, האחד מתגורר בירושלים ונשאר שם לעשות את הסדר עם שלושת ילדיו הפעוטים,הבן השני  מתגורר בבני ברק,  עדיין ללא ילדים, וההורים רוצים שהבן ורעייתו יבואו אליהם לסדר, אתה כבר החלטת מי הרוצחים ומי הנרצחים, אתה אולי גלגול של רינה מצליח ? 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האלוף רוני נומה: "המצב בבני ברק חמור, העיר בסכנה"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.