בית פורומים בחדרי חרדים

פעמי משיח-ביה"ד אמר די לרציחת אבות גרושים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/4/2020 19:38 לינק ישיר 
פעמי משיח-ביה"ד אמר די לרציחת אבות גרושים

https://www.makorrishon.co.il/news/218395/

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 19:39 לינק ישיר 

בית דין רבני: להפסיק את תשלומי המזונות המופקעים

בפסק הדין נקבע כי תפקודו התקין של האב כהורה חשוב יותר מההתייחסות אליו כאל "כספומט". "עולם הפסיקה הושפע מקונספציות חסרות בסיס השולטות אצל שופטים ודייני משפחה"

פסק דין, שניתן בשבוע שעבר על ידי בית דין רבני בנתניה, מבקר את תופעת תשלומי המזונות הגבוהים הנדרשים מאבות גרושים. הפסק עוסק באב גרוש המקבל משכורת חודשית של כ-6,000 שקלים, מתוכם הוא צריך לשלם מזונות בסך 4,400 שקלים ועוד 1,000 שקלים עבור שכר דירה משותף. 600 שקלים, זה הסכום שנשאר לאב למחייתו שלו עצמו.

בית הדין הרבני, בראשות אב בית הדין הרב יצחק רפפורט, הרב אוריאל אליהו והרב משה חביב, קבע כי הפסיקה הראשונה שחייבה את האב בתשלום מזונות כה גבוה היא פסיקה לא נכונה ומעוותת שפוגעת באב. הרב אוריאל אליהו, שכתב את פסק הדין, ניצל את ההזדמנות כדי לצאת חוצץ נגד תופעת תשלומי המזונות הגבוהים. לדבריו, תשלומים אלה גורמים לאבות לרעוב ללחם ופוגעים לא רק באב עצמו, שמאבד את כבודו, אלא גם בילדיו הרואים את אביהם קמל לפניהם.

אולם בית הדין הרבני בירושלים. צילום: פלאש 90

בית הדין הכופה על האב "לתת את פיתו" לילדיו, אומר הרב אליהו, מביא לפעמים לידי אבסורד גדול. "נוטלים מהאב את כל ממונו ונשאר הוא בעירום וחוסר כל, ובלבד שלילד יהיה מזון משובח ובשפע, ביגוד כפי צו החברה והאופנה וחוגים ובילויים וכל שאר מותרות, שהרי האב 'משועבד' לרווחת בנו". עוד אמר כי המוסכמה הקובעת שצרכיו הפיזיים של הילד קודמים לצורך שלו בדמות אבהית נוכחת ופעילה בחייו, מוטעית.

"המושכל הפשוט הוא כי טובתו המוחלטת של הקטין היא נוכחות משמעותית של שני ההורים בחייו וכי יהיה לו אב שמח מעניק ונותן", קובע הרב אליהו. "טובה זו קודמת לכל רווחה כלכלית, כל עוד יש לילד מה לאכול ואינו גווע ברעב חס ושלום. דיני המזונות הינם דיני נפשות. המחייב פחות ממה שההלכה מחייבת יתכן שפוגע בקטינים, אך המחייב יותר, ולו בשקל אחד, הרי זה גוזל את האב ועלול אף לפגוע בחייו ממש".

הדיין, הרב אליהו, מוסיף לקביעתו ואומר כי התפיסה הרואה באב "כספומט" השתרשה גם בעולם הרבני, וכי היא שוללת ממנו את זכותו להתקיים בכבוד. "זכות אישית זו, של חיים בכבוד, הינה חלוטה, וקודמת למחויבותו לילדיו הקטינים, ובוודאי קודמת לסכומים המופלגים שמחייבים את האבות בישראל בשם ההלכה היהודית, שאת שמה נושאים לשווא.

"פסיקת מזונות כזו (הגובה תשלומי מזונות מופקעים, י"פ), מעבר להיותה הוצאת ממון שלא כדין מהאב, אינה רואה כלל את טובת הצדדים בכלל והקטינים בפרט" כותב הרב אליהו. "עולה חשש כי צורת פסיקה מסוימת, מושפעת מקונספציות חסרות בסיס ומאג'נדות מסוימות השולטות כיום באופן נרחב אצל לא מעט משופטי ודייני משפחה. יתירה מזאת, יש להעלות תמיהה, האם תפיסת האב ככספומט של ילדיו אכן משרתת אף את המטרה שלשמה נבנתה תפיסה זו. האם ייתכן כי כוונותיה טובות אך מעשיה בפועל אינם מצליחים לדאוג באמת לטובת הקטינים, פיזית כלכלית ונפשית? האם איננו יוצרים כאן דור של יתומים חיים, ילדים לאב הקורס תחת הנטל הכלכלי ואיננו יכול יותר לשמש משענת בטוחה לילדיו הקטינים. הרי מחצית מטענם הגנטי ממנו הוא, ושלושה שותפים באדם – אביו אימו, והקב"ה".

בפסיקתם, הורידו הדיינים את סך תשלום המזונות של האב לאלף שקלים בלבד.

תגיות: 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 19:55 לינק ישיר 

לא נכנס לדיון אבל הקיצוניות אינה טובה. 1000 ש"ח זה מעט מידי, ועל מי זה נופל? על האמא. והיא לא תקרוס?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 21:15 לינק ישיר 

קלעפער כתב:

לא נכנס לדיון אבל הקיצוניות אינה טובה. 1000 ש"ח זה מעט מידי, ועל מי זה נופל? על האמא. והיא לא תקרוס?

למה אתה חושב שזה לגיטימי שהאבא יגדל את ילדיו בחיי עוני ורעב?

הכי נכון שכל הורה ידאג בעצמו לילדים למחיה ואף אחד לא יחיה על חשבון השני.

די כבר לבית שבע ובית רעב לילדים!!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 21:27 לינק ישיר 

המצב שבו הגרושה חיי פאר בגלל ילדיה,

והגרוש חי במחסן עלוב בגלל ההחלטות המטורפות של בתי הדין תיפסק,

בכל שנה יש מאות אבות שמתאבדים בגלל שלא יכולים לעמוד בתשלומים,

ובלחץ של גרושתם,ועורכי הדין שלה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 21:36 לינק ישיר 

רעיונוביץ כתב:

המצב שבו הגרושה חיי פאר בגלל ילדיה,

והגרוש חי במחסן עלוב בגלל ההחלטות המטורפות של בתי הדין תיפסק,

בכל שנה יש מאות אבות שמתאבדים בגלל שלא יכולים לעמוד בתשלומים,

ובלחץ של גרושתם,ועורכי הדין שלה.

וחוץ מהתשלומים התעללות באבא דרך הילדים בשיטות סדיסטיות !!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 22:19 לינק ישיר 
מצדרביעי

קלעפער כתב:

אי אפשר "להחזיק בחבל משני קצותיו", אם אנחנו בעידן של שוויון ופמניזם, אין הגיון שאשה לא תוכל בעצמה להתפרנס ולפרנס...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/4/2020 23:16 לינק ישיר 

צריך לתת פרס ישראל לדיין הזה. ניסוח כל כך חד, בהיר, פשוט. איך אדם בר דעת יכול לאפשר מצב שאדם יעבוד כל החודש, יתן 90 אחוז לילדים ויזרק בעצמו לכלבים. הזוי ומטורף. מכיר הרבה מקרים כאלה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2020 00:09 לינק ישיר 

הבעיה הגדולה היא בתי המשפח (אין כעת טעות ) וגם אם הדיונים מתנהלים בבית הדין יש את הפסק של מזוז בעליון המאפשר לילדים לתבוע את אביהם אפילו אם היו הסכמות בין ההורים על סכום המזונות . בהחלט מגיע שאפוו על פסק הדין וההבנה על מציאות החיים.לכתחילה אם המשמורת היא מלאה אצל האב וכך הוא הדין כל נושא המזונות מתבטל. האב יכול לבקש את סיוע האם בגידול הילדים כאשר הוא יקצוב את שכרה והוצאותיה . 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2020 00:53 לינק ישיר 

בא נחקור. כדי לדעת אםפ פסק הדין הזה נכון צריך לשאול, כמה מרויחה האם והיכן הילדים גדלים על פי הרוב?

נניח שהאם גם מרוויחה 6000 ש"ח. והילדים אצלה בעיקר, האם זה סביר שהיא תיתן את כל המשכורת שלה לילדים והאב רק שישית?
נכון שהחלוקה היא שהיא גם "משתמשת" בדירה אבל הוא נותן רק 1000 שח  שזה מספיק בקושי להוצאות אוכל.

לכן טענתי שזו קיצוניות הפוכה.

ועכשיו לטענת ה"שיוויוניות" אין כאן שיוויון, בהנחה שהאם מגדלת את הילדים. ואם הם מתחלקים חצי בחצי אז גם למה שיתן בכלל? מה נפשך. לכן הפסק הזה, על פניו, ללא פרטים, נשמע מוזר.
נכון שמילותיו נשמעות מעולה והן מתאימות למקרים מסויימים אבל לא ברור מה היה כאן המקרה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2020 03:47 לינק ישיר 

מספר שנים בית המשפחה וגם בית הדין!!
מקבלים חוות דעת של פקידת סעד לסדרי דין!!
למשמורת משותפת ממילא הסכום שאישה מקבלת הוא נמוך יותר !!
למרות שיש מקרים שיש עוול שיש משמורת משותפת וחצי מהזמן הילדים אצל האבא למרות זאת הוא משלם 2000 שח.
יעצתי לאבא לתבוע מאמא גם כסף על הזמן שהילדים נמצאים אצלו !!
אבל אין כוח לתביעות ובתי משפט הוא כבר שבע מזה !!.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2020 09:21 לינק ישיר 

קלעפער כתב:
בא נחקור. כדי לדעת אםפ פסק הדין הזה נכון צריך לשאול, כמה מרויחה האם והיכן הילדים גדלים על פי הרוב?

נניח שהאם גם מרוויחה 6000 ש"ח. והילדים אצלה בעיקר, האם זה סביר שהיא תיתן את כל המשכורת שלה לילדים והאב רק שישית?
נכון שהחלוקה היא שהיא גם "משתמשת" בדירה אבל הוא נותן רק 1000 שח  שזה מספיק בקושי להוצאות אוכל.

ועכשיו לטענת ה"שיוויוניות" אין כאן שיוויון, בהנחה שהאם מגדלת את הילדים. ואם הם מתחלקים חצי בחצי אז גם למה שיתן בכלל? מה נפשך. לכן הפסק הזה, על פניו, ללא פרטים, נשמע מוזר.
נכון שמילותיו נשמעות מעולה והן מתאימות למקרים מסויימים אבל לא ברור מה היה כאן המקרה.

אני נוטה להסכים עם קלעפער והייתי מוסיפה שאם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק ... מכיון שיש הרבה אבות שמתנערים מאחריות אבהית ומוסרית ברגע שהם מתגרשים (כמובן לא כולם) ובכלל גובה המזונות שניתן בדר"כ ע"י בית-הדין , הוא לא גבוה במיוחד וניתן עפ"י שיקולים והתחשבות התעסקות האב והכנסותיו . מאידך גיסא רוב רובו של העול נופל על האשה ואני לא צריכה לצייץ כאן כמה הוצאות יש במשפחה ברוכת ילדים . "רציחת אבות גרושים" - קצת מוגזם . כל דבר לגופו ואי אפשר להכליל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2020 09:38 לינק ישיר 

שרית560 כתב:

למרות שיש מקרים שיש עוול שיש משמורת משותפת וחצי מהזמן הילדים אצל האבא למרות זאת הוא משלם 2000 שח.

נשלח מהאנדרואיד שלי

יש לך מושג מה זאת חוות דעת של פקידת סעד של סדרי דין ?????? או שאין לך?????? את יודעת כמה חקירות עוברת כל המשפחה עד שהם מגיעים למסקנות שהגיעו????? או שאת לא יודעת ???? והם לא חורצים שום דין , אלא מעבירים חוות דעת לבית הדין הרבני נקודה . ואם בית הדין החליט כך - תאמיני לי שמגיע לאותה אשה מה שפסקו , מכיוון שאני באופן אישי מכירה שני מקרים שבית הדין לא התייחסו לסדרי הדין כלל . ובאותו משפט שאת מזכירה את המילה ילדים , אני מבינה שמדובר לפחות בשני ילדים בסיפור שלך ואת מדברת איתי על 2000 ש"ח???? באיזה סרט את חיה ?????? גם אם האבא לוקח את הילדים אליו 50% מהזמן - אז מה ??? ביג דיל!!!! העובדה שהם אצלו לא מחייבת שהוא זה שקונה להם בגדים וספרים וכ'ו... ולכן אני אומרת : כל דבר לגופו . כנראה שאין לך מושג כמה מקבלים על כל ילד אצל החילונים , אפילו עפ"י חוק יבש .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2020 12:47 לינק ישיר 
מצדרביעי

ליאתליאת כתב:

אני נוטה להסכים עם קלעפער והייתי מוסיפה שאם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק ... מכיון שיש הרבה אבות שמתנערים מאחריות אבהית ומוסרית ברגע שהם מתגרשים (כמובן לא כולם) ובכלל גובה המזונות שניתן בדר"כ ע"י בית-הדין , הוא לא גבוה במיוחד וניתן עפ"י שיקולים והתחשבות התעסקות האב והכנסותיו . מאידך גיסא רוב רובו של העול נופל על האשה ואני לא צריכה לצייץ כאן כמה הוצאות יש במשפחה ברוכת ילדים . "רציחת אבות גרושים" - קצת מוגזם . כל דבר לגופו ואי אפשר להכליל.

לא הבנתי, כזכור, כל המדינה רעשה אחרי הסיפור עם אסתי ויינשטיין, את יודעת כמה אבות גרושים מתאבדים בשנה??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/4/2020 13:07 לינק ישיר 

ליאתליאת כתבה:

שרית560 כתב:

יש לך מושג מה זאת חוות דעת של פקידת סעד של סדרי דין ?????? או שאין לך??????את יודעת כמה חקירות עוברת כל המשפחה עד שהם מגיעים למסקנות שהגיעו????? או שאת לא יודעת ????והם לא חורצים שום דין , אלא מעבירים חוות דעת לבית הדין הרבני נקודה .ואם בית הדין החליט כך - תאמיני לי שמגיע לאותה אשה מה שפסקו , מכיוון שאני באופן אישי מכירה שני מקרים שבית הדין לא התייחסו לסדרי הדין כלל .ובאותו משפט שאת מזכירה את המילה ילדים , אני מבינה שמדובר לפחות בשני ילדים בסיפור שלך ואת מדברת איתי על 2000 ש"ח????באיזה סרט את חיה ??????גם אם האבא לוקח את הילדים אליו 50% מהזמן - אז מה ??? ביג דיל!!!!העובדה שהם אצלו לא מחייבת שהוא זה שקונה להם בגדים וספרים וכ'ו...ולכן אני אומרת : כל דבר לגופו .כנראה שאין לך מושג כמה מקבלים על כל ילד אצל החילונים , אפילו עפ"י חוק יבש .

כל המערכת מוטה באופן חד צדדי לטובת הנשים !!
בתי המשפט למשפחה הפכו לסניף של נעמת!!
העובדות סוציאליות הן חד צדדיות לטובת הנשים
אם יש משמורת משותפת וחצי מהזמן הילדים אצל האבא!!
למה הוא צריך לשלם כסף לאישה?? ההגיון אומר שאף אחד לא צריך לשלם לשני במקרה כזה !!
ארגוני הנשים לא הסכימו לבטל את חוק חזקת הגיל הרך!!
והתגגדו למשמורת משותפת רק בגלל שהן חששו שהן לא יקבלו את הסכומים הגבוהים שנקבעו להן .
אי אפשר לאחוז את החבל משני הקצוות מצד אחד דגל הפמיניזם!!
ומצד השני לצפות לדמי מזונות גבוהים מאוד!!
והגבר יגווע מרעב וישאר ללא אמצעי מחיה !!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/8/2020 16:26 לינק ישיר 

ועכשיו העמותה היחידה שעוזרת לגברים גרושים (מול מאות עמותות שעוזרות לנשים), יוצאת בקמפיין גיוס המונים, לתרום ולשתף:

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > פעמי משיח-ביה"ד אמר די לרציחת אבות גרושים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.