בית פורומים בחדרי חרדים

כִּי נִמְכַּרְנוּ אֲנִי וְעַמִּי גרסת סלקום :

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/4/2020 13:29 לינק ישיר 
כִּי נִמְכַּרְנוּ אֲנִי וְעַמִּי גרסת סלקום :

חברי המלומד אבי וייס חושף שערוריה עם חברת סלקום. יש גם פיצוי למגזר החרדי. 


https://www.telecomnews.co.il/%D7%A1%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%9D-%D7%90%D7%A1%D7%A4%D7%94-%D7%95%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%A9%D7%9A-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%AA-%D7%9B%D7%9C-%D7%A0%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99-%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%97%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%94-%D7%9C%D7%A8%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%9D.htmlדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/4/2020 14:09 לינק ישיר 

לא נכנסתי לכתבה,
אבל כל אפליקציה הכי מפגרת אתה נותן לה הרשאות לכל הטלפון שלך


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-10/4/2020 14:14 לינק ישיר 

חשיפה בלעדית: למה באים בטענות בנושא איכון הנתונים הסלולריים ע"י השב"כ, המשטרה ומשרד הבריאות? חברת סלקום אספה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה, לרבות מיקומם המדויק כל 5 דקות סביב השעון, ומכרה את המידע הזה בארץ ובעולם. השערורייה הזו בתחום הגנת הפרטיות הייתה תחת צו איסור פרסום מאז מרץ 2015 עד רגע זה. 
היועמ"ש, ד"ר אביחי מנדלבליט, היה מעורב עמוק בנושא, אך לא הורה על חקירה פלילית כנגד ראשי סלקום. למה? רמז - זה ככל הנראה, קשור לתיק 4000.
משרד התקשורת שותק. די ברור למה. 
השערורייה הגדולה ביותר בתחום האיכון הסלולרי בישראל - יוצאת כעת לאור השמש, שהוא המחטא הטוב ביותר לשחיתות פלילית, לכאורה, ומזעזעת ביותר, מהסוג הנחשף כאן. 

מאת: אבי וייס, 9.4.20, 19:45ד"ר אביחי מנדלדבליט

נושא האיכון הסלולר ע"י השב"כ, משרד הבריאות והמשטרה, העסיק רבות את התקשורת ואת המערכות הפוליטיות והמשפטיות בישראל, בחודשיים האחרונים, כולל הוצאת מסמכים לא מעטים, שיצאו תחת ידו של היועמ"ש, עו"ד ד"ר אביחי מנדלבליט, (בתמונה משמאל), מסמכים, שהופנו על ידו גם לרוה"מ, גם לכנסת וגם לבג"ץ, שעסק בנושא האיכונים הסלולריים ע"י השב"כ והמשטרה לטובת נושא מגפת הקורונה. 

אולם, כל זה מתגמד לנוכח מה שאני חושף כאן.

הנושא החמור ביותר הזה היה תחת "צו איסור פרסום" מאז מרץ 2015 ועד היום, צו שהוסר רק כעת

היות ומדובר, לכאורה, בשערורייה פלילית חמורה ביותר, שהוסתרה עד היום מכבוד השופטת מיכל נד"ב מתוך אתר בתי המשפטהציבור, אני מפרסם רק דברים בשם אומרם, ומפרסם ללא כל פרשנות מפורטת, את מה שיש בפסק הדין, שנחתם ע"י כבוד השופטת מיכל נד"ב, (בתמונה משמאל), שופטת בכירה בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד.

מדובר בהסכם פשרה, שנחתם בין התובעים לבין סלקום (עם שינויים, שנעשו כתוצאה מפעילותו של "מתנגד", שבהמשך אסביר מי זה "המתנגד" הזה), ואושר אחרי כמה סבבי תיקונים, ע"י כבוד השופטת. לכן, ניתן לראות פסק דין זה כפסק דין חלוט, כי מדובר בפשרה חתומה ומוסכמת ע"י כל הצדדים (כולל מצד "המתנגד").

פסק הדין במלואו נמצא כאן, למתעניינים. 

מה סלקום עשתה במשך שנים עם כל נתוני לקוחותיה?
אני מציג כאן את הפסקאות העיקריות מהחלטת כבוד השופטת מיכל נד"ב:
סלקום 1

סלקום 2

סלקום 3

מי התנגד להסכם הפשרה?
מעבר למעורבות העמוקה של היועמ"ש בנושא זה וכן "בודק" (פרופ' מיכאל בירנהק), שמונה מטעם בית המשפט, שמעורבותם בפסק הדין, מפורטת בהרחבה בפסק הדין ולא אחזור על זה כאן, היה מעורב בהחלטה הזו גם אזרח, שכונה בפסק הדין - "המתנגד", וכאן אחשוף את שמו, זה היה משה רוזנפלד (כיום כבר עו"ד משה רוזנפלד), שהגיש התנגדות נחרצת בתיק.

זאת, משום שההחלטה, שסוכמה כפשרה, בתחילת הדרך, נראתה די הזויה (פיצוי ללקוחות נטוויז'ן באינטרנט, במקום פיצוי ללקוחות סלקום בסלולר). חלק מלקוחות סלקום פשוט "העלימו" אותם מההסדר, משום שאין להם אינטרנט. מדובר בלקוחות "הקומה הכשרה" של סלקום.

בזכות "המתנגד" משה רוזנפלד, שנלחם עבור המגזר החרדי, שיקבלו פיצוי במסגרת הפשרה, היות והפיצוי הראשוני, שהצדדים הסכימו עליו (בתרגיל נבזי אופייני של סלקום), אינו רלוונטי בכלל לבעלי "מכשירים כשרים", שאין להם אינטרנט, התקיימו כמה סבבי דיונים, שעסקו בתנגדותו. הוא נלחם בעקשנות, שהמגזר החרדי יקבל גם פיצוי הולם, היות והם גם נפגעו, לאור הפרת הפרטיות שלהם באופן חמור ביותר ע"י סלקום. המאבק של עו"ד משה רוזנפלד צלח באופן מלא, כמפורט בפסק הדין.

מה עמדת משרד התקשורת בנושא החמור הזה?
ביום 8.4.20 פניתי לשר התקשורת - דודי אמסלם, ולידיעת צמרת משרד התקשורת, היועמ"ש ולחברת סלקום, בפנייה הדחופה ביותר הבאה:
"הנדון: טיפול בחברת סלקום, שהעבירה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה (היכן הם) לגופים פרטיים בארץ ובעולם.
שלום רב וחג חירות שמח ובריא,
1. על פי פסק הדין המצ"ב (שהוא "אישור פשרה", לאחר התערבות היועמ"ש לממשלה), שצו איסור הפרסום הוסר ממנו ב-23.3.20, במשך שנים, חברת סלקום נהגה לאסוף את הנתונים של כל לקוחותיה כל הזמן (באופן שוטף ורציף כל 5 דקות - איכון מדויק של כל לקוחותיה), והעבירה את כל המידע הזה לחברת טרנדאיט וגם לגופים נוספים, גופים עסקיים באירופה ובצפון אמריקה, כולל, למשל, למשרד התיירות האוסטרי ועוד.
2. הייתכן?
3. האם משרד התקשורת היה מעורב בנושא (שכן היועמ"ש היה מעורב וסביר להניח, שאת חוות הדעת שלו לבית המשפט, הכין ביחד עם משרד התקשורת)?
4. הפרשה הזו, כשלמעשה, סלקום מודה במעשה ומפצה את לקוחותיה, עקב הסכם הפשרה, שאושר בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד, אמורה להוביל את משרד התקשרות לחקירה רצינית ביותר כנגד קבוצת סלקום, לאור ההפרה הבוטה של עשרות סעיפי חוק, תקנות והרישיון שלה, במשך שנים.
5. הבדיקה הזו אמורה להוביל לשלילת הרישיון של סלקום ולתביעה פלילית כנגד המנהלים בסלקום (כאמור בחוק התקשורת, בסעיפים המתאימים), מנהלים, שנתנו ידם לשערורייה המחפירה הזו. שכן, המקום המתאים, לכאורה, למבצעי מעשה נבלה כזה הוא בכלא.
6. למצער, מן הדין לנקוט בסנקציות ממוניות חריפות ביותר כנגד סלקום, דוגמת חילוט ערבות ו\או עיצומים כספיים, בסכומים ניכרים. שכן, מעולם (ככל הידוע לי) לא היה דבר כזה מחפיר בתולדות שוק הסלולר בישראל.
בהערת סוגריים אציין, שעוד באים בטענות לשב"כ (כולל טענות מהיועמ"ש), על כך שהוא שמוסר מידע של מיקום לקוחות חברות הסלולר למשרד הבריאות, למטרת הצלת חיי אדם, בעוד שכאן, סלקום סחרה במידע על לקוחותיה מטעמים כספיים של "בצע כסף" טהור, חסר כל מעצורים מוסריים וחוקיים.
7אודה להתייחסות דחופה, לאור הכאוס המוחלט, שנחשף כאןכאוס שערורייתי בכל קנה מידה שניתן להעלות על הדעת".

תגובה טרם קיבלתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם. קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה. 

תשומת לב, שהתביעה הייצוגית כאן הוגשה כנגד סלקום רק לגבי מכירת הנתונים של לקוחותיה לחברת טרנדאיט (מה שנחשף לתובעים, בגלל התפרקות החברה), שנמכרו בהמשך ללקוחות של חברת טרנדאיט בארץ ובעולם. לא מוזכר בפסק הדין לעוד כמה חברות אחרות בארץ ו\או בעולם, ולאילו חברות, סלקום מכרה (ומתי, ובאיזה היקף) את הנתונים המלאים על לקוחותיה ותנועותיהם. הנושא הזה עדיין פתוח, כי הוא פשוט לא נחקר (!). 

למה היועמ"ש ד"ר אביחי מנדבליט, שהיה מעורב בנושא עמוק, לא הורה על חקירת ראשי סלקום?
מקריאת פסק הדין, אפשר להיווכח, שהיועמ"ש היה מעורב עמוק בנושא הזה, לכל אורכו.

אז למה היועמ"ש, שמכיר היטב את הנושא, לא הורה עד היום על חקירה פלילית כנגד מי שאישר את הדבר הזה וביצע אותו במשך שנים? זאת, במובחן מתובענה ייצוגית, שהיא הליך אזרחי לחלוטין!

התשובה לשאלה הזו לא פשוטה. מדובר בנושא די סבוך מבחינה משפטית, וכדי לעשות את זה קצר ומובן לקוראינו, אסכם את התשובה הקצרה כך:

אם היועמ"ש היה מורה על חקירה כנגד סלקום, תיק 4000 היה מתמוטט "כמגדל קלפים".

מי שמעוניין להעמיק בנושא הזה, אני מפנה אותו ל-2 כתבות לדוגמה (מתוך עשרות כתבות חשיפה שפרסמתי), סביב הנושא הזה, כתבות דוגמת מה שיש כאן:

אני מניח, שרבים שכחו, שהסדרה הענקית אודות תפירת "תיק 4000", סדרה בת עשרות רבות של פרקים, עם מעל ל-1,600 מסמכים מקוריים, שחשפתי כולל עשרות עדים (שלא נחקרו - בכוונה), החלה ב-3 פרקים, שבכלל לא עסקו בבזק, אלא בסלקום. (הפרקים הללו נמצאים: כאןכאן וכאן). זאת, משום ש"תיק בזק" (שבעקבותיו נולד "תיק 4000"), החל במשרד התקשורת בעיקר כתוצאה ממאבק יצרי בין תומכי סלקום לתומכי בזק. תומכי סלקום בעבר ובהווה, שהם עדי המפתח המרכזיים ב"תיק 4000" כנגד נתניהו, קשורים מאז ועד רגע זה לסלקום.  

האם משרד התקשורת יפתח בחקירה כנגד קבוצת סלקום, על הפרת חוק התקשורת, התקנות והרישיון שלה, במשך שנים?

מה פתאום? מה כבר קרה?

כאמור לעיל, חקירה כנגד סלקום, תסייע למוטט את תיק 4000 כמו "מגדל קלפים". 

מה שקוראי אתר זה מבינים זה מכבר, שמשרד התקשורת הישראל הוא מזמן (ובמיוחד בשנתיים האחרונות), לא משרד התקשורת הממשלתי, אלא משרד האינטרסים העסקיים בעיקר של קבוצת סלקום \ IBC.

מי שמעוניין להעמיק בנושא המזעזע הזה, אני מפנה אותו ל-6 הכתבות לדוגמה (מתוך עשרות רבות של כתבות חשיפה שפרסמתי), סביב הנושא החמור ביותר הזה, כתבות דוגמת מה שיש כאן:מי בדיוק בסלקום אחראי לשערורייה הזו?
יודגש, שהצמרת הנוכחית של סלקום בראשותו של אבי גבאי המנכ"ל, ודורון כהן היו"ר, לא הייתה בחברת הסלולר סלקום בתקופה, שבה בוצעו המעשים החמורים, שנחשפים כאן למעלה.

מדובר בצמרת הקודמת של סלקום, שכבר כתבתי עליה דברים ברורים ביותר, בהקשר למעשים פסולים וכשלונות נוספים שלה, במאמר, שפורסם על ידי לפני כחצי שנה, בלי שידעתי אז על השערורייה של מכירת כל נתוני האיכון של כל לקוחות סלקום במשך שנים, תחת הכותרת המדברת בעד עצמה: "החטא ועונשו: על ראשי סלקום (מהיו"ר ועד המנכ"ל) לפנות את כיסאם - מדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/4/2020 14:16 לינק ישיר 
לכבודך ולצורך הנוחות הבאתי את הכתבה . מדובר גם על הכשרים.

פסתםנחמד כתב:
לא נכנסתי לכתבה,
אבל כל אפליקציה הכי מפגרת אתה נותן לה הרשאות לכל הטלפון שלך


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/4/2020 14:25 לינק ישיר 

וואו. חזק.

הרשעות רבות בבתי משפט מבוססות על מיקום הנאשם/חשוד בעת ביצוע העבירה, ואם המיקום הושג שלא כחוק - כל התיק קורס..


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/4/2020 14:46 לינק ישיר 
המשטרה מקבלת גם צווים בדיעבד, בתי המשפט הם חותמת גומי לכל בקשה של המשטרה .

רודףסמלים כתב:
וואו. חזק.

הרשעות רבות בבתי משפט מבוססות על מיקום הנאשם/חשוד בעת ביצוע העבירה, ואם המיקום הושג שלא כחוק - כל התיק קורס..


נשלח מהאנדרואיד שלידדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/4/2020 14:48 לינק ישיר 

מה הפיצוי?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/4/2020 18:03 לינק ישיר 

רודף סמלים,בארץ  מתחשבים בראיות= פירות של "העץ המורעל" בניגוד לחוקה האמריקנית. דהיינו ראיות שהושגו בצורה בלתי חוקית נפסלים, בארץ לראיות תוקף ומרשיעים.

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 10/04/2020 18:11:44
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-10/4/2020 18:38 לינק ישיר 

זה פלילי כל מה שהם עשו


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-11/4/2020 20:11 לינק ישיר 

לא הבנתי  למה זה ממוטט  את תיק 4000דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-12/4/2020 01:52 לינק ישיר 
מועדים לשמחה ,תעקוב באתר שלו

סיירת_מרן כתב:
לא הבנתי  למה זה ממוטט  את תיק 4000


אתה צריך לעקוב אחרי אלפי המסמכים ומאות הכתבות והתחקירים של אבי וייס כדי לקבל את כל התמונה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-12/4/2020 16:45 לינק ישיר צילום: אוראל כהן

סלקום מכרה מידע על לקוחותיה - ותפצה בהטבות

סלקום אפשרה לחברת הביג-דאטה טרנדאיט לבצע מעקב אחר לקוחותיה ולהפיק נתונים עבור צד שלישי. בהסדר פשרה בתובענה ייצוגית שאושר בביהמ"ש נקבע כי היא "הפרה את פרטיות הלקוחות וצנעתם". החברה תפצה את לקוחותיה בהטבות בשווי של 22 מיליון שקל, ביניהן: שירות הגנה רשתי למשך 9 חודשים או זיכוי של שקל בחודש למשך 9 חודשים

אביאור אבו, כלכליסט | פורסם 15:06סלקום תעניק ללקוחותיה הטבות בשווי של כ-22 מיליון שקל על כך שמכרה את פרטיהם האישיים לחברת טרנדאיט. כך עולה מהסדר פשרה במסגרת תובענה ייצוגית שאושרה בתחילת החודש שעבר על ידי השופטת מיכל נד"ב בבית המשפט המחוזי מרכז לוד.

חברות הסלולר איבדו עשרות מיליונים משירותי נדידה

לעזרת החרדים: יוגבל התשלום על חריגה בדקות שיחה בסלולר

ניידות המספרים חוזרת לפעילות רגילה: משרד התקשורת הסיר את איסור השיווק

על פי פסק הדין, סלקום התקשרה בהסכם עם חברת טרנדאיט, לפיו העבירה לטרנדאיט באופן שוטף ורציף מידי 5 דקות איכון מדויק של כלל לקוחותיה לשרתי מחשב שהיו בשליטתה או בפיקוחה של טרנדאיט. העברת האיכון או מתן הנגישות לאיכון אפשרה לטרנדאיט לבצע מעקב שוטף ורציף אחר לקוחות סלקום, שעל פי פסק הדין, היווה פגיעה באוטונומיה שלהם. הכנסותיה של סלקום משיתוף הפעולה עם טרנדאיט התמצו בכ-200 אלף שקל. 

 


טרנדאיט היתה חברת טכנולוגיה שעסקה בתחום הביג דאטה. המידע שקיבלה מסלקום נשמר במאגריה, כשבאמצעותו טרנדאיט ביצעה ניתוחים והפיקה דו"חות. באמצעות מעקב אחר האות הדיגיטלי, יכלה טרנדאיט לאפיין את הלקוח גם ללא שמו וללא מספר המנוי שלו. "הנתונים שהעבירה סלקום לטרנדאיט – די בהם על מנת לחשוף פרטים אישיים, פרטי מכשיר, מספר טלפון של לקוחות. ניתן לאתר את זהות לקוחות סלקום למרות האנונימיזציה שלכאורה נעשתה", נכתב בפסק הדין. 

עוד נכתב, כי "משנת 2011 לפחות ועד ספטמבר 2014 עקבה טרנדאיט בסיועה של סלקום אחר לקוחות, אפיינה אותם, הגדירה אותם והפיקה על גבי המידע נתונים שנמכרו לצדדים שלישיים. בספטמבר 2014, או בסמוך לכך, חדלה סלקום להעביר לטרנדאיט את הנתונים ובעקבות כך סגרה טרנדאיט את פעילותה. הפעילות של סלקום עם טרנדאיט מהווה הפרה של פרטיות הלקוחות וצנעתם. יכולת האפיון והניתוח של טרנדאיט ביחס לקבוצה היא אינסופית והיא מאפשרת ביחס לכל קבוצה לקבל פרטים כמו היכן גרים האנשים, דעתם הפוליטית, מעמדתם הסוציואקונומי, דתם וכ"ו".

סלקום: לא העברנו מידע, אלא נתונים אנונימיים שאינם ניתנים לזיהוי

בתגובת סלקום לתובענה היא ציינה, כי "היחסים עם טרנדאיט הסתיימו עקב חילוקי דעות מסחריים. טרנדאיט מעולם לא ידעה את זהותם ואת פרטיהם האישיים של לקוחות סלקום. נתוני המיקום האנונימיים שעובדו בשיטות סטטיסטיות שונות התיימרו לשקף את אוכלוסיית כלל מדינת ישראל לרבות אלה שאינם לקוחות סלקום".

במסגרת הסדר הפשרה התחייבה סלקום כי תפעל בעתיד על פי דין. בנוסף, תספק סלקום הטבת שירות הגנה רשתי ללא תשלום למשך 9 חודשים לכלל מנויי הסלולר שלה, או לחילופין תספק זיכוי כספי של שקל בחודש למשך 9 חודשים לכל לקוח. כמו כן, סלקום תעניק לעמותות הפועלות במגזר החרדי דקות שיחה מישראל ליעדים נבחרים בחו"ל בשווי מצטבר לצרכן של מיליון שקל. 
בבקשה לאישור ההסדר ציינו הצדדים את שווי ההטבות בסכום שאינו נופל מ-21.6 מיליון שקל. הקבוצה שעליה חל הסדר הפשרה הם כל משתמשי סלקום ממועד חתימת הסכם ההתקשרות עם טרנדאיט בספטמבר 2009, תחת המנכ"ל עמוס שפירא, ועד מועד הפסקת ההתקשרות בספטמבר 2014, תחת המנכ"ל ניר שטרן. יו"ר סלקום בתקופה זו היה עמי אראל.
מסלקום נמסר: "סלקום לא העבירה מידע, אלא נתונים אנונימיים רוחביים וסטטיסטיים שאינם ניתנים לזיהוי, בשיטות שהיו מקובלות בארץ ובעולם, ואשר נועדו לקבל אומדן משוער סטטיסטי בלבד לגבי מקבצי אוכלוסייה גדולים באזורים מסוימים. מדובר על מידע מלפני שנים רבות שאינו רלבנטי לימים אלו"

ווינט.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כִּי נִמְכַּרְנוּ אֲנִי וְעַמִּי גרסת סלקום :
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר