בית פורומים בחדרי חרדים

הגר"ד לנדו: עסקנים פוחזים שבגלל שליטה וממון מסכנים את הציבור החרדי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/4/2020 00:32 לינק ישיר 
הגר"ד לנדו: עסקנים פוחזים שבגלל שליטה וממון מסכנים את הציבור החרדי

הגאון הגדול רבי דב לנדו ראש ישיבת סלבודקה :
"עסקנים ריקים ופוחזים שבגלל כבוד שליטה וממון מוכנים לסכן את כל הציבור החרדי 
בפתיחת ישיבות ת"ת וכוללים וכבר ראינו לפני פסח שאי אפשר לסמוך על הנס".

חבר המועצת הגאון רבי משה הלל הירש ראש ישיבת סלבודקה: 

"גם אם כל הרבנים וכל ראשי ישיבות יורו לפתוח את הישיבות, ישיבת סלבודקה לא תפתח כל זמן שיש צל של צד של פיקוח נפש".

www.bhol.co.il/news/1094896

עוד נודע ל'בחדרי חרדים' כי הגאון רבי דב לנדו ראש ישיבת סלבודקה, הורה לישיבתו שכל זמן שיש צד של פיקוח נפש להמתין עדיין, כך גם הורה לראשי ישיבות נוספות ששאלוהו כיצד לנהוג, כגון הגאון רבי דניאל וולפסון ראש ישיבת 'נתיבות החכמה' והגאון רבי ברוך סולובייצ'יק ראש ישיבת 'תורת זאב'.

הגר"ד לנדו אף התבטא בחריפות: "שמעתי שישנם עסקנים ריקים ופוחזים שבגלל כבוד שליטה וממון מוכנים לסכן את כל הציבור החרדי בפתיחת ישיבות ת"ת וכוללים  וכבר ראינו לפני פסח שאי אפשר לסמוך על הנס ונפטרו ל"ע כמה מבני הציבור החרדי (צעירים ללא מחלות רקע ג"כ) וישנם חלק במצב קשה וחלק גדול היה צריך לסבול סתם לעת הזאת אסור בשום פנים ואופן לפתוח את הישיבות הקדשות והת"ת ובטח אני שגם מרן רשכבה"ג רבינו החזו"א זי"ע  היה אוסר לפתוח הישיבות הק' ות"ת".

חבר המועצת הגאון רבי משה הלל הירש ראש ישיבת סלבודקה התבטא בפני מקורביו "אם הישיבות יתחילו בא' אלול זה יהיה נס". בנוסף התבטא הגרמ"ה הירש כי גם אם כל הרבנים וכל ראשי ישיבות יורו לפתוח את הישיבות ישיבת סלבודקה לא תפתח כל זמן שיש צל של צד של פיקוח נפש.

ואכן בישיבת 'נתיבות חכמה' עם קבלת ההוראה שלחו לבני הישיבה מכתב שחלקו מובא כאן:

"אל בני הישיבה שיחי' בס"ד. שלהי חודש ניסן תש"פ. יהי נועם ה' עליכם, ישיבת נתיבות חכמה בסערת התקופה הנה על אף שאנו מתפללים לנס מאתו יתברך, למען תורתו הקד', מ"מ לפי המצב הקיים, נסיבות התקופה, המחייבות אותנו בגזירת אורייתא לשמור על הגוף והנפש, יחד עם ההכרח לעמוד בתקנות והנחיות הרשויות, אינן מאפשרות, לעת עתה, להתחיל את זמן קיץ הבעל"ט בהיכל בית המדרש, כבימים כתיקונן. אשר על כן, זמן קיץ אשר יחל במועדו, יתקיים במתכונת האפשרית למציאות הנוכחית, כשכל בני הישיבה ילמדו יחד, בריחוק מקום ובקירוב הלבבות. ראשי הישיבה שליט"א בעצה עם הרמי"ם ורבני הישיבה שליט"א ישבו על המדוכה, על מנת שיתאפשר, ככל הניתן בתוך האילוצים והקשיים הנוכחיים, לשוב לשקידת התורה ולצלול במעמקיה, ונתנו את הדעת להעמיד מתכונת ומסגרת ברורים ואפשריים, בהתחשב בסך המגבלות והריחוק, תוך שימת דגש מרכזי על עריבות התורה וחשקתה"

במקביל החלו לפעול למערך טלפוני חדשני שלא היה כדוגמתו בקדמת הטכנולוגיה האפשרית.
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/4/2020 06:53 לינק ישיר 

למי כוונתו? "עסקנים פוחזים"?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/4/2020 08:47 לינק ישיר 

למה בשעת אסון אין אחידות בהוראה הליטאית אפילו הליטאית המיגזרית ??? דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/4/2020 09:35 לינק ישיר 

יש אחידות ליטאית יש רב אחד שאין לו שום קשר לצורת ההנהגה הליטאית שבמקרה הוא נחשב ליטאי והוא מובל ומיוחצן ע"י נכדיו כמנהיג ליטאי.  דעתו שלהרב לנדוי על צורת הנגהתו ידועה מזה זמן רב דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/4/2020 09:37 לינק ישיר 

ליטאישעבר כתב:
יש אחידות ליטאית יש רב אחד שאין לו שום קשר לצורת ההנהגה הליטאית שבמקרה הוא נחשב ליטאי והוא מובל ומיוחצן ע"י נכדיו כמנהיג ליטאי.  דעתו שלהרב לנדוי על צורת הנגהתו ידועה מזה זמן רב דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הגר"ד לנדו: עסקנים פוחזים שבגלל שליטה וממון מסכנים את הציבור החרדי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר