בית פורומים בחדרי חרדים

חבד צפון קוריאה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/4/2020 15:11 לינק ישיר 
חבד צפון קוריאה

לא. לא הכוונה לסניף חבד שאינו נמצא בצפון קוריאה.
ההחלטה להוריד זקיף (או זקיפה) במקרה זה ופשוט למחוק לאישה ראויה את דעתה את רצונה את כושר שיפוטה ולהודיע לה .עד כאן .אנחנו נחליט במקומך ואת סתם ילדה קטנה שצריכה לציית להוראות מלמעלה ואם לא... את יודעת מה אנחנו יכולים לעשות הכי טוב שיש...אז לא כדאי לך לא לציית לנו וגם כמובן תשלמי את מחיר הבושה ברבים ואת הפרסום שאת סתם חפץ סתם בובה שאמורה לומר הן ולהצדיע ...חייי משיח. חייי חייי חייי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 15:44 לינק ישיר 

בשונה מחלק מבעלי ההשקופע שכשזה מגיע לקצת כבוד ושררה האידיאולוגיה נעלמת, חב"ד גילתה נאמנות לדרך למרות שעברו 26 שנה מהסתלקות מנהיגה, וכשליחה הנמצאת בשליחות מכח המשלח היא החליטה להמשיך להיות חלק מהמפעל הענק הזה, בשונה מחלק קטן מהמשיחיסטים שבמקרה של קבלת מרות העדיפו להיות שליחים מטעם עצמם... אשרייך שקידשת שם שמים !

תוקן על ידי היצל ב- 23/04/2020 16:17:15

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 15:59 לינק ישיר 

היא יכולה להתפטר מעבודת בחברה אך כל זמן שהיא עובדת ומתפרנסת מהחברה היא צריכה לכופף את דעתה לממונים עליה

בדיוק כמוהו: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5224884,00.html?fbclid=IwAR27t0y9HCi0K_wt4a6RWjvvyTq9lztcGLkc2eIhas9MptQd0pF1xMZc8f0

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 16:05 לינק ישיר 

גם ככה טקס הדלקת המשואות הזה זה טקס מיותר ומגוחך

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 16:11 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:
חבד צפון קוריאה

לא. לא הכוונה לסניף חבד שאינו נמצא בצפון קוריאה.
ההחלטה להוריד זקיף (או זקיפה) במקרה זה ופשוט למחוק לאישה ראויה את דעתה את רצונה את כושר שיפוטה ולהודיע לה .עד כאן .אנחנו נחליט במקומך ואת סתם ילדה קטנה שצריכה לציית להוראות מלמעלה ואם לא... את יודעת מה אנחנו יכולים לעשות הכי טוב שיש...אז לא כדאי לך לא לציית לנו וגם כמובן תשלמי את מחיר הבושה ברבים ואת הפרסום שאת סתם חפץ סתם בובה שאמורה לומר הן ולהצדיע ...חייי משיח. חייי חייי חייי.

אז הצע עצמך במקומה!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 16:20 לינק ישיר 

ראיתי באיזה מקום שהרבי מלובביץ' בעצמו הורה בזמנו לא להדליק משואה, זה לא החלטה של רבני חב"ד על דעת עצמם.

האסון הוא שהיא הולכת עכשיו לתקשורת ללכלך על חב"ד.

תוקן על ידי איןחקר ב- 23/04/2020 16:22:23

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 16:27 לינק ישיר 

בשלב הזה זה מאוחר מידי. זה הלבנת פנים. עשו לה כיפה אדומה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 16:47 לינק ישיר 

עצם ההחלטה שלהם לגיטימית. זכותם כרבני המגזר להביע דעת התורה שלהם לאלה שכפופים להם.
אבל האיום הלא מכובד במכתב ממש מיותר ומקלקל את כל הפסק הזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 16:59 לינק ישיר 

אם זה היה גבר שצריך להדליק משואה. הכל היה נראה שונה. כרגיל.

מתברר שהשובניזים לא מדלג על אנשים חשוכים גם אם יש להם סמארטפון או נשותם חובשות פאה באורך מסויים או נערותיהם לומדים בתיכון שונה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 17:00 לינק ישיר 

בוא נגיד שהיא יכולה להיות אישה מדליקה, הלכה למעשה, גם בלי המשואה;)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 17:03 לינק ישיר 

אכזבה, שמחה לאיד ואפילו כעס על חב"ד בפיד שלי. מי שטרם עודכן - הכל בשל החלטת רבני חב"ד למנוע משליחת חב"ד בקטמנדו, חני לפשיץ להדליק משואה ביום העצמאות.

יהיה מי שיתפלא על דברי הסנגוריה שאני מתכוון לכתוב (בקצרצרה) על חב"ד בעניין, במיוחד לאור האינסידנט התקשורתי שהיה לי לפני מס' שנים עם כמה מאנשי החסידות בשל התעקשותם לתייצב בשערי בית הספר של ילדי.

חב"ד אינה תנועה ציונית. מעולם לא התחייבה לרכוש מקום בקונגרס הציוני ומעולם לא התיימרה להכניס את כתבי אחד העם לספר התניא. זו זכותם של אנשי החסידות שלא להיות ציונים כמובן. העניין הוא שחלק גדול מעממי הארץ טעו לחשוב כך בשל תמיכתה של חב"ד בימין ובסוגיות לאומיות, הגם שלא מתוך מניעים לאומיים גרידא.

בנוסף החב"דניקים אנשים פתוחים, מעורבים עם הבריות וחביבים שלא כדרך שותפיהם לאורח החיים החרדי. עניינים אלו ואחרים הטעו רבים לחשוב שהם חלק מהמפעל הישראלי-ציוני ולכן רבה אכזבתם. אבל לא משום הבטחתם של אדמו"רי חב"ד, אלא משום צפיותיהם מחב"ד לנהוג בדרך שהם רואים כנכונה ולא היא.

בנוסף, זכותם של אנשי חב"ד לדרוש ממי שמזדהה כחב"דניק להתיישר עם ערכי המותג ולא להדליק משואות ציוניות. זכותו של אדם זה או אחר להחליט אם הוא נשאר במועדון או פורש ממנו, איש אינו כופה עליו. במידה שהוא נשאר, כפי שהחליטה חני, לגיטימי לתבוע ממנו לפעול בכפוף לתקנון - מה שאכן עשתה חני ועל כך יש לחב"ד אותה.

מבחינת יחסי ציבור - יהיו שיראו בעניין פיגוע בתדמיתה של חב"ד, אבל בעיני אין בכך דבר. את חסידי חב"ד ואת חסידות חב"ד יש לשפוט כפי ששופטים כל אדם או קבוצה מול כל סוגיה קונקרטית. איני רואה בסירובם של חבדניקים להדליק משואות, פגיעה או הכרזת מלחמה - זה בסך הכל טקס.

אישית הרבה יותר חשוב לי העניין היום-יומי בין בני אדם, לא הצהרות שייכות, סוגיות גלובליות ושבועות נאמנות בין-אידיאולוגיות. איני יכול שלא להזכר בכך שלפני מס' שבועות הותקפתי בשפה נמוכה ע"י אדם שלא הכרתי ושבתמונת הפרופיל שלו הוא עטור תפילין וטלית. אז הצהרות אינן משנות עבורי דבר, הרבה יותר מעניינת אותי המציאות. כך כשסיפרתי לשליח חב"ד אתו אני מיודד מזה שנים ושלפעמים הוא מסנג'ר אותי לחלוקת מזון, על הסכסוך שהיה לי אז עם דוברי חב"ד - לא הבין מה לעזאזל אני רוצה מהחיים שלו. "עזוב אותי מהדברים האלה, אתה בא היום לחלק?" למדתי הרבה מהמשפט הזה.

אסף וול, דתלש.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 17:34 לינק ישיר 

מה הקשר? היא שאלה את הרבנים בכלל?
ממתי כל רב יכול לקבוע לכל אדם מה הוא יעשה בזמנו החופשי?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 17:48 לינק ישיר 

https://mobile.kikar.co.il/article/356990 כל מילה בסלע

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 18:14 לינק ישיר 

מצדיע לרבני חב"ד על העמידה על עקרונותיהם, וגם במחיר שערוריה תקשרותית, 

במקביל הייתי מצפה שרבני חב"ד יעירו לה על הלק האדום שבו היא צובעת את ציפורניה וכפי שהעלתה את התמונה לפייסבוק. 

תגובות נזעמות יתקבלו בברכה פה בפורום ובאישי 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 18:44 לינק ישיר 

בעניין הדלקת משואה ביום העצמאות ע"י חב"ד: לגבי מדינת ישראל הבסיס הרעיוני של חב"ד לא שונה הרבה מזו של סטמאר , רק הבטוי שלה שונה. כ"ק האדמו"ר מליוובביטש זי"ע מעולם לא הזכיר מדינת ישראל רק א"י או ארה"ק אבל כאמור הוא לא יצא כנגדה בחרב וחנית כדוגמת סטמאר אפילו להפך כדרכו בדרכי נועם משום שהיה אוהב ישראל . מעלה לכאן אגרת כ"ק אדמו"ר הרש"ב ע"ה שבעצם מלמד על היחס של חב"ד לציונות:בעזיה ליובאוויטש בדבר שאלתם אודות הציונות והבאנק שלהם הנני להשיב להם בקצרה הנה גם אם היו האנשים האלה שלמים עם ה' ותורתו וגם הי' מקום לחשוב שישיגו מטרתם אין לנו לשמוע להם לדבר הזה לעשות את גאולתנו בכח עצמינו והלא אין אנו רשאים גם לדחוק את הקץ להרבות בתחנונים ע"ז רש"י כתובות ד' קי"א ע"א ד"ה שלא לדחוק. ועמ"ש במד"ר שה"ש פ"ו ע"פ השבעתי אתכם וכ"ש בכחות ותחבולות גשמיים דהיינו לצאת מהגלות בזרוע אין אנו רשאים ולא בזה תהי' גאולתינו ופדות נפשינו ובפרט שהוא נגד תקותינו האמיתי כי כל צפיותינו ותקוותינו הוא שיביא הקב"ה לנו מ"צ בב"א ותהי' גאולתינו ע"י הקב"ה בעצמו כמ"ש במד' תהלים ע"פ כי עמך מקו"ח. כי גם בהגאולה שהי' ע"י משה ואהרן לא היתה גאולה שלימה וחזרו כו' וכ"ש הגאולה שע"י חמ"ו כו' גם שעשו מעשיהם ע"פ נבואת ירמי' וע"פ נביאים האחרונים שהי' עמם ובהגלות הזה עלינו לצפות רק לגאולתו וישועתו של הקב"ה בעצמו שלא ע"י בו"ד ותהי' גאולתינו שלימה. עוד זאת באמת כל עניניהם יסודתם בדמיון לבד כי חפצם בלתי אפשרי לבוא לידי פעולה באשר לא יהי' ע"ז הסכם בשום אופן וגם אנחנו מצד תכונתינו אין אנו מסוגלים לזה ורק שוחד החופש והשררה מעוור עיני המתעסקים הראשים בזה ואחריהם הכסלים בחשך ילכו והעולה ע"ז אחרי אשר המתעסקים הראשים בזה המה מנגדים גמורים לה' ולתורתו וכל חפצם ומגמתם הוא לפרוק עול התורה והמצות ולהחזיק רק בהלאומיות וזה תהי' יהדותם כאשר יצא לא מכבר אחד מראשי החברה מיוחדים שבהם במאמר גלוי לחרף ולגדף את כל היהדות לעיני כל ישראל ויעיז ויאמר לעין כל אשר לא המקיים תומ"צ הוא יהודי כו' ................ אגרת קודש פו" כ"ק אדמו"ר הרש"ב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 19:06 לינק ישיר 
קלעפער

בונדמן כתב:
מצדיע לרבני חב"ד על העמידה על עקרונותיהם, וגם במחיר שערוריה תקשרותית, 

במקביל הייתי מצפה שרבני חב"ד יעירו לה על הלק האדום שבו היא צובעת את ציפורניה וכפי שהעלתה את התמונה לפייסבוק. 

תגובות נזעמות יתקבלו בברכה פה בפורום ובאישי 

ואני הייתי מצפה מרבני חב"ד שלא יהיה להם פייסבוק ושלא יעיינו בצבע הלק שעל אשה נשואה שאינה שלהם. עליך אני לא מקשה כי בטח עיינת בצבע הלק שלה בפייסבוק כדי לגרום לרבני חב"ד לעיין ולהעיר לה על כך... וזה כמובן מציב אותך עם שאר קנאי וצדיקי עולם...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חבד צפון קוריאה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.