בית פורומים בחדרי חרדים

האדמו"ר מקרלין: "אנו לא בטוחים שמותר לסמוך על אנשים כאלו גם על שאלות אחרות"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/4/2020 22:42 לינק ישיר 
האדמו"ר מקרלין: "אנו לא בטוחים שמותר לסמוך על אנשים כאלו גם על שאלות אחרות"

האדמו"ר מקרלין סטולין נשא הערב (חמישי) דברים לחסידיו דרך הטלפון, מדובר בדברי חיזוק שנשא האדמו"ר באורח נדיר לחסידים, שכן תמיד מקפיד הרבי שלא לדבר ברמקול בטישים וכאן ציבור החסידים יכול לשמוע מקרוב את האדמו"ר בגלל נגיף הקורונה. 

האדמו"ר תקף בחריפות את אלו המקלים ראש בנושאים של פיקוח נפש, שרוצים לפתוח את הישיבות ותלמודי התורה. כזכור, הרבי מקרלין היה הראשון שהזהיר מפני המצב והורה הוראות לחסידיו עוד לפני התפשטות המגפה.  

"א גוטן חודש לצערנו המצב עדיין נמשך", פתח הרבי את דבריו לחסידים, "יש עדיין את כל ההגבלות שצריך להיזהר, ואף שזה קשה צריך לשמור על כל ההוראות וההגבלות בלי להקל".

"אין צורך להסביר שזה מאד מאד קשה להיות נעול בבית עם המשפחות ובפרט אלו שיש להם ילדים, כבר דברנו שצריך לחזק אחד את השני, ולהכניס אוירה טובה הביתה עכשיו שכבר התחילו את החיידרים שלומדים מהבית, ויש כאלה שיתחילו ביום ראשון, שמענו שהיה קשיים בקוים, אבל מקוים שזה יסתדר בקרוב, על ההורים לראות שזה יצליח, לראות שהם ילמדו ויחזרו, וככל שניתן שיחזיקו סדר יום נורמלי, הערב פסח ופסח כבר עבר, כולם גם הילדים וגם ההורים צריכים לנסות להיכנס לסדר יום נורמלי".

"לצערנו אנו שומעים גם בזמנים קשים שכאלו, ישנם כאלו שחכמים בעיני עצמם, והם רוצים לפתוח את הישיבות ותלמודי התורה, והם מזלזלים בענין של פיקוח נפש, יש כאלו שאומרים שהם שאלו רבנים ומנהיגים, אנו לא בטוחים שמותר לסמוך על אנשים כאלו גם על שאלות אחרות, אחד שיכול לזלזל בפיקוח נפש של חיי אחרים כל כך בקלות, אנחנו לא היינו סומכים עליהם הרבה".

"כולם יודעים על מה המנהגים בימי ספירת העומר, ומה שקרה בימים אלו, אף שרבנים הקילו השנה קצת, אבל זה הרי בגלל שהיה חסר באהבת חברים, אז זה זמן שצריך להתחזק באהבת חברים, לנסות לעזור אחד לשני ככל שניתן, לחזק אחד את השני, יש כאלה שצריכים עזרה פיזית, יש כאלה שהם בלחץ, שיחזקו אחד את השני כמה שיותר".

"אנו מדברים לא רק על החבורה שלנו, אלא גם עם כל ישראל, אמרנו בפרקי אבות בשבת שעברה, שהמשנה אומרת הוי מקבל כל אדם בסבר פנים יפות, והמשנה לאחר כך לקבל בשמחה, ומה שהרמב"ם אומר שם, אז צריך בימים אלו בפרט להתחזק באהבת חברים ואהבת ישראל, ובודאי לא לפגוע באחר, הרי רואים אצל משה רבינו, שאחד רצה להרביץ לחברו אף שרש"י כותב שהחבר לא היה צדיק גדול, עם כל זה משה רבינו קרא למכה רשע, צריך מאד להיזהר לא לפגוע ביהודים, רק באהבה ואחוה ושלום וריעות, וכשנוהגים כך, אפשר לעבור ולהתגבר על הרבה צרות".

"הרי בימי הספירה מתכוננים לקבלת התורה, אז בודאי צריך לראות ללמוד כמה שיותר, בעז"ה יתחילו הכוללים והישיבות גם מהבית, אז לראות לנצל את הזמן וללמוד אף יותר מהסדרים שהישיבה קבעה, אף שזה לא נח שיושבים בבית והמקום צר, הרי כתוב בספה"ק בית אהרן לא יהא לבך חלוק על המקום, שאף שהמקום לא נוח וצר, עם כל זה צריך להתחזק וללמוד כמה שיותר ולנצל את הזמן ושיהיה הכנה לקבלת התורה. ולהיות ערליכע וחסידישע אידן, להחזיק חזק יחד ובשמחה, אף שקשה שלא מתראים ושנמצאים בריחוק מקום, אבל בקירוב לבבות, והשם יעזור שנצא מהצרות ונוושע בישועה שלמה, אם נעשה את כל מה שצריך", כך הרבי מקרלין.

https://www.bhol.co.il/news/1095225

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 22:43 לינק ישיר 

לא מזמן תהיתי באחד האשכולות, איך ניתן לסמוך על פסקי ההלכה וההכרעות היוצאות מבית הרב קנייבסקי, ולא רק מהסיבה עליה עמד האדמו"ר מקרלין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 22:52 לינק ישיר 

קול חסידי שפוי וראוי . מטפל באחריות רבה בתלמידיו לעומת אנשים חסרי אחריות וקלי דעת היכולים להביא למיתה ה" יצילנו מהם. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 23:01 לינק ישיר 

שידור כתב:
קול חסידי שפוי וראוי . מטפל באחריות רבה בתלמידיו לעומת אנשים חסרי אחריות וקלי דעת היכולים להביא למיתה ה" יצילנו מהם. 

בהחלט

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 23:08 לינק ישיר 

כך נראה מנהיג אמיתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 23:31 לינק ישיר 
ידיעה מעכשיו: ליצמן בעד שצעירים יחזרו לשגרה ללא ריחוקים.

לה''ו. מה קרה?! עכשיו ר''ח אייר, וצריך להתחיל ''זמן''.ידיעה מעכשיו
ומה עם לא תרצח?! זה לא חלק משני הדיברות שלו...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 23:37 לינק ישיר 

כי הוא כבר לא שר הבריאות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2020 23:42 לינק ישיר 
נוירולוג

hot_trend כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

התבלבלת באשכול? 

ומאיפה הבאת בכלל את הידיעה הזו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/4/2020 00:39 לינק ישיר 

זה נכון שהתירו בקרלין מוסיקה השנה (או שזה פייק)?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/4/2020 01:42 לינק ישיר 

ירו_שלמי כתב:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/4/2020 08:33 לינק ישיר 

hot_tr כתב:
ידיעה מעכשיו: ליצמן בעד שצעירים יחזרו לשגרה ללא ריחוקים.

אתה לא יודע שלחסידי גור יש רק 2 דברות??
אנוכי.. ולא יהיה לך...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/4/2020 09:17 לינק ישיר 

מעניין אם יש ישיבות שיעזו לפתוח ...
קנס
גדול
יהיה
שם

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/4/2020 10:49 לינק ישיר 
ירו_שלמי

אפיקטוזין כתב:
ירו_שלמי כתב:

נו שוין... 'קול שפוי' זה לא. אני יודע שהאיסור על כל שמיעת מוסיקה בספירת העומר אינו ברור כלל, אבל להתחיל לחלק קולות 'פסיכולוגיות' לפי המצב זה מדרון חלקלק, זה לא כמו שאר ההיתרים שהם בעצם חומרות בפיקוח נפש (כמובן שמי שחושב שאצלו יש בכך בעיה נפשית, סביר שיתירו לו רבנים).

חבל לי, כי במקרה של ה'מניינים' וכו' הם בצד שלי..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/4/2020 10:52 לינק ישיר 

ולשרה_בן כתב:
כך נראה מנהיג אמיתי.

אני מתאר לעצמי את המנהיג של ולשרה_בן, נוירולוג, לך תדע1 והבאבא....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/4/2020 10:52 לינק ישיר 
ירו_שלמי

ברכת_החמה כתב:
מעניין אם יש ישיבות שיעזו לפתוח ...
קנס
גדול
יהיה
שם

נשלח מהאנדרואיד שלי

בבית שמש חיידרים וישיבות עובדים, חלקם (ת"ת רמ"א) בתפוסה מלאה, ואין פוצה פה ומצפצץ.

זכה ר' נתן קופשיץ והסגר שיוטל ביום ראשון ובכללו ביטול מניינים ותלמוד תורה, הכל ייזקף לזכותו.. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/4/2020 11:55 לינק ישיר 

למקווה דאורייתא הוא מרשה ללכת ?  או שמא הוא מצטרף לחיים אמסלם להתיר טבילה באמבטיה 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האדמו"ר מקרלין: "אנו לא בטוחים שמותר לסמוך על אנשים כאלו גם על שאלות אחרות"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.