בית פורומים בחדרי חרדים

ביקורת על חרדים בפורום

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/4/2020 22:51 לינק ישיר 
ביקורת על חרדים בפורום

אני חושב שצריך למצוא דרך אמצע
זה נכון שאנחנו לא המודיע, ושהפורום כאן הוא יותר ביקורתי, וטוב שכך
אבל צריך לשים גבולות ברורים כדלהלן:

1. אין ואסור שיהיה כאן ביזוי תלמידי חכמים ומאורי גדולי ישראל, אחרת במה אנחנו פורום חרדי? אסור שזה יקרה
2. ביקורת ענינית זה בסדר ואפילו ממש טוב, אבל יש כאן ניקים שבאים להכעיס וזה ניכר מתוך כתיבתם, בעיקר כאלו שלא תשמעו מהם אף פעם מילה טובה על חרדים, כי - מה לעשות - הם לא רואים שום דבר טוב ונחמד אצל החרדים

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/4/2020 23:17 לינק ישיר 

אני גם חושב שלא צריך לבזות אף אחד .
לגבי ביקורת דעתי שונה .אפילו לגמרי.
לדעתי כל מי שהקל וזלזל בקורונה (שאמנם היא לא קדושה אך מאיימת מאוד) אף אם כוונתו היתה לצורך לימוד תורה ותפילה אפשר ומותר לבקרו כי זה ענייני פיקוח נפש ומרבנים כאלה עדיף להשמר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/4/2020 00:22 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:
אני גם חושב שלא צריך לבזות אף אחד .
לגבי ביקורת דעתי שונה .אפילו לגמרי.
לדעתי כל מי שהקל וזלזל בקורונה (שאמנם היא לא קדושה אך מאיימת מאוד) אף אם כוונתו היתה לצורך לימוד תורה ותפילה אפשר ומותר לבקרו כי זה ענייני פיקוח נפש ומרבנים כאלה עדיף להשמר.

בהחלט שמותר לבקרו, ורבו הפוסקים שהתירו למסור אפילו לרשויות אם זה מסכן חיים ממש
אבל אני מדבר כאן על כאלו שהקורונה היא רק עוד נושא להשמיץ בה חרדים, הם היו כאן גם לפני הקורונה וכל נושא שהם פתחו או הגיבו היה השמצות נטו
מילה טובה על חרדים בחיים לא תשמע מהם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/4/2020 00:40 לינק ישיר 

איש חשוב הערכתי אליך שאתה מנסה לשמור על הפורם מפני פגיעה בגדולי ישראל? אבל תודה שהרב לנדו לא מתכוון לפגוע בגדולי ישראל וכך גם האדמור מקרלין:יש תופעות אצל אלה,ולא רק,שחושבים שחלק מהנהגת הדור נתונה בידיהם? שהדת והדעת אינה סובלת, וכל מי שקיבל חינוך יהודי ערכי ובעל דעת הוא  כנ"ל?יחד עמם ניקים בפורם שמרחיקים ראות שזיהו את התופעה לפני כשנתיים,ובקשו להתריע מפניה?אבל אני עומדת ואוחזת בי פלצות:האם יהודי כמוך יכול לקבל בשוויון נפש הכתרת יהודי אחר בפורם בתואר "קאפו" ולא למחות מחאה נמרצת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/4/2020 01:09 לינק ישיר 

איש חשוב,
זלזול בכל אדם אינו ראוי  ק"ו בתלמידי חכמים. 
הקב"ה נתן לך עיניים לראות, אוזניים לשמוע ומוח חושב.
לכן לא כל מי שמביע ביקורת לגיטימית הוא מיד אוייב.
אדרבה, 'נאמנים פצעי אוהב' ....(ראה המפרשים במקום)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/4/2020 03:02 לינק ישיר 

לךתדע1 כתב:
איש חשוב הערכתי אליך שאתה מנסה לשמור על הפורם מפני פגיעה בגדולי ישראל? אבל תודה שהרב לנדו לא מתכוון לפגוע בגדולי ישראל וכך גם האדמור מקרלין:יש תופעות אצל אלה,ולא רק,שחושבים שחלק מהנהגת הדור נתונה בידיהם? שהדת והדעת אינה סובלת, וכל מי שקיבל חינוך יהודי ערכי ובעל דעת הוא  כנ"ל?יחד עמם ניקים בפורם שמרחיקים ראות שזיהו את התופעה לפני כשנתיים,ובקשו להתריע מפניה?אבל אני עומדת ואוחזת בי פלצות:האם יהודי כמוך יכול לקבל בשוויון נפש הכתרת יהודי אחר בפורם בתואר "קאפו" ולא למחות מחאה נמרצת?

רב יכול לחלוק על רב, כל התלמוד בנוי הרי על מחלוקת חכמים ביניהם
יהודי מן השורה אינו יכול לחלוק על רב, קל וחומר לכנות ולבזות אותו

האמת השימוש בשם "קאפו" צרם לי, אבל לא זכור לי שיש חובת מחאה בנושא
על ביזוי תלמידי חכמים, לעומת זאת, יש חובת מחאה

אגב, המונח קאפו שימש בעבר ליהודים כמובן
אגב2, היו גם קאפואים טובים מאוד לאחיהם היהודים, הכרתי אחד כזה, אדם בשם שטיינמץ מבורשא, גר בבני ברק בימיו האחרונים, שכל מי שעבר את השואה והיה תחתיו אמר עליו שהוא היה אדם מיוחד ורק עזר לאחיו היהודים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/4/2020 03:11 לינק ישיר 

שוב הרעיון הוא לא פגיעה בגדולי ישראל אלא להתריע מפני מי שמבזה אותם ועושה שימוש ציני בשמם, הם בעצם הפוגעים בגדולים! הניקים בפורם נלחמים על כבודם!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/4/2020 15:45 לינק ישיר 

לךתדע1 כתבה:

גדול המחטיאו...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/4/2020 16:10 לינק ישיר 

חשוב להדגיש 
בביזוי "בית רבי חיים קנייבסקי"
אין ביזוי לרבי חיים קנייבסקי
בד"כ להיפך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/4/2020 19:34 לינק ישיר 

אם כלפי הרבי מסאטמר זי'ע שהיה ענק שבענקים פרסמנו "רבנו סטה מהדרך"; קל וחומר כלפי כל רב ותלמיד חכם, שיסטה מהדרך הקדושה, בחברה בריאה, כל בשר ודם חשוף לביקורת, קל וחומר, רב, המתיימר להנהיג ציבור. ________ נכתב מחוץ לישות הציונית, ביום חול.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/4/2020 19:51 לינק ישיר 

כאחל כתב:
אם כלפי הרבי מסאטמר זי'ע שהיה ענק שבענקים פרסמנו "רבנו סטה מהדרך"; קל וחומר כלפי כל רב ותלמיד חכם, שיסטה מהדרך הקדושה, בחברה בריאה, כל בשר ודם חשוף לביקורת, קל וחומר, רב, המתיימר להנהיג ציבור. ________ נכתב מחוץ לישות הציונית, ביום חול.

אם הרבי מסאטמר זי'ע שהיה ענק שבענקים, "סטה מן הדרך", כדברך 
מה לך כי תלין על אחרים...? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/4/2020 22:02 לינק ישיר 
כאחל

חצינזק כתב:

אם הרבי מסאטמר זי'ע שהיה ענק שבענקים, "סטה מן הדרך", כדברך 
מה לך כי תלין על אחרים...? 

קושיה חשובה העלית, ורבים הם המאמרים והספרים הנכתבו על קושיה זו. כמובן , אין כאן המקום להעריך, אבל בקליפת אגוז, לאדם יש בחירה חופשית, קל וחומר, למורמם מעם, כמו כן ישנה חובת המחאה .... וסוד גדול יש בדבר !!
=====================
נכתב מחוץ לישות הציונית, ביום חול.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 00:04 לינק ישיר 

אם הביקורת היא עניינית זה בסדר, אבל הבעיה שיש גולשים צבועים בפורום הזה שהם בעצם שונאי חרדים המסתירים את זהותם ומופיעים כחרדים כביכול, והביקורת שלהם אינה עניינית אלא שנאה מזוקקת שמתחפשת לביקורת עניינית, הם ימצאו חסרונות וביקורת בכל מקרה ומצב, אני אומר שזו רעה חולה, והגולשים הצבועים הללו שורצים בכמות לא מבוטלת בפורום הזה, תמיד אני מתפלא מחדש מה יש להם לחפש פה, אולי חלקם הם גולשים מטעם שמקבלים תשלום עבור הפעילות הזו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 01:39 לינק ישיר 

הבעיה האמיתית בניקים של יש עתיד כאן בפורום. היא שכל דעה שהם מביעים, מעוררת אנטגוניזם ומונעת דיון ענייני.

היה לי הרבה מה לכתוב בעת האחרונה על ההתנהלות החרדית במשבר הקורונה.
אבל לא היתה אפשרות לכתוב זאת, כי על כל דיון בנושא "השתלטו" באופן מיידי כל הזבלים הקבועים,
ועיקרו כל יכולת לקיים דיון ענייני.

אתם מבינים שאיש ימין, שלדוגמא, לא מסוגל לשמוע את יעקב ברדוגו, או לראות את הציוצים של יאיר נתניהו, לא מסוגל להביע את זה, כי זה להשתתף במסע הרצח שהשמאל עושה לכל מי שלא בא לו טוב בעין?

אז זהו, שככה זה בכל האשכולות פה. יושבים פה כמה דרעקים קבועים וזורקים בוץ, וגם אם הם צודקים בנקודות מסוימות אתה לא מסוגל לכתוב שאתה מסכים איתם כי אתה לא יכול להיות חלק מזה.

לדוגמא:
מאז פטירת הגראי"ל שטיינמן, היו הרבה דיונים בקרב בני ורבני הציבור הליטאי בשאלת המעמד -ובעיקר בשאלת הסמכות- שצריכה להיות לגר"ח קנייבסקי ולחצרו.
הועלו טענות ראויות ונכונות, לדעתי האישית יש גם "צד שני" בסיפור הזה, וזה לא שחור-לבן, אבל ללא ספק הדיון לגיטימי ונדרש.

מרגע שפרשית הקורונה הביאה את הדיון הזה, במלוא העוצמה כאן לפורום, הדיון הנ"ל הפסיק להיות דיון ענייני, והפך כולו
לרצון להטיל רפש ובוז לא בשאקי,ולא בינקוש, אלא בגר"ח ויותר מאשר בגר"ח- בכל מה שהוא מייצג.

הניקים של יש עתיד פה, במקום לייצר דיון "חרדי-חתרני" בפורום, יוצרים את ההפך, מכניסים כל חרדי שגולש כאן לתחושת מגננה.
כמו שיאיר לפיד ,בשחצנותו, ברשעותו המופגנת וב"שלילת האחר" האופיינית שלו, גרם לכל הימין להתכנס סביב נתניהו , כך הניקים שלו כאן גורמים לחרדים הגולשים פה להתכנס סביב הממסד החרדי ולגונן על מחדליו.

תוקן על ידי פצקו ב- 27/04/2020 02:00:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 02:55 לינק ישיר 
קלעפער

פצקו כתב:
הבעיה האמיתית בניקים של יש עתיד כאן בפורום. היא שכל דעה שהם מביעים, מעוררת אנטגוניזם ומונעת דיון ענייני.

היה לי הרבה מה לכתוב בעת האחרונה על ההתנהלות החרדית במשבר הקורונה.
אבל לא היתה אפשרות לכתוב זאת, כי על כל דיון בנושא "השתלטו" באופן מיידי כל הזבלים הקבועים,
ועיקרו כל יכולת לקיים דיון ענייני.

אתם מבינים שאיש ימין, שלדוגמא, לא מסוגל לשמוע את יעקב ברדוגו, או לראות את הציוצים של יאיר נתניהו, לא מסוגל להביע את זה, כי זה להשתתף במסע הרצח שהשמאל עושה לכל מי שלא בא לו טוב בעין?

אז זהו, שככה זה בכל האשכולות פה. יושבים פה כמה דרעקים קבועים וזורקים בוץ, וגם אם הם צודקים בנקודות מסוימות אתה לא מסוגל לכתוב שאתה מסכים איתם כי אתה לא יכול להיות חלק מזה.

לדוגמא:
מאז פטירת הגראי"ל שטיינמן, היו הרבה דיונים בקרב בני ורבני הציבור הליטאי בשאלת המעמד -ובעיקר בשאלת הסמכות- שצריכה להיות לגר"ח קנייבסקי ולחצרו.
הועלו טענות ראויות ונכונות, לדעתי האישית יש גם "צד שני" בסיפור הזה, וזה לא שחור-לבן, אבל ללא ספק הדיון לגיטימי ונדרש.

מרגע שפרשית הקורונה הביאה את הדיון הזה, במלוא העוצמה כאן לפורום, הדיון הנ"ל הפסיק להיות דיון ענייני, והפך כולו
לרצון להטיל רפש ובוז לא בשאקי,ולא בינקוש, אלא בגר"ח ויותר מאשר בגר"ח- בכל מה שהוא מייצג.

הניקים של יש עתיד פה, במקום לייצר דיון "חרדי-חתרני" בפורום, יוצרים את ההפך, מכניסים כל חרדי שגולש כאן לתחושת מגננה.
כמו שיאיר לפיד ,בשחצנותו, ברשעותו המופגנת וב"שלילת האחר" האופיינית שלו, גרם לכל הימין להתכנס סביב נתניהו , כך הניקים שלו כאן גורמים לחרדים הגולשים פה להתכנס סביב הממסד החרדי ולגונן על מחדליו.

תוקן על ידי פצקו ב- 27/04/2020 02:00:19

הנה אני רוצה לשבח אותך על התגובה הנוקבת והחשובה אבל המשפט "ניקי יש עתיד" מונע זאת ממני, כי אני לא רוצה להכתים את כל מי שאתה חושב למבקרי החרדים כיש עתיד.
בנת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 08:04 לינק ישיר 

החרדיות בנויה על ציות מוחלט לגדולי ישראל ללא ביקורת, לא חייבים להיות חרדים התורה שייכת לדתיים לא פחות מלחרדים, לדעתי מי שקורה לעצמו חרדי לא יכול להעביר ביקורת על הרבנים והאדמורים, אגב, באמשינוב לא שומרים על הכללים כלל ואין שם שום חולה או נדבק, אז כנראה גדולי ישראל יודעים עבודתם וכותבי הפורום צריכים לחפש נושאים אחרים,

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ביקורת על חרדים בפורום
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.