בית פורומים בחדרי חרדים

דרעי וליצמן מתכננים: מענקים לרוכשים בפריפריה וחיסול תוכנית מחיר למשתכן

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/4/2020 20:05 לינק ישיר 
דרעי וליצמן מתכננים: מענקים לרוכשים בפריפריה וחיסול תוכנית מחיר למשתכן

דרעי וליצמן מתכננים: מענקים לרוכשים בפריפריה וחיסול תוכנית מחיר למשתכן
מסתמן כי בתקופה הקרובה יופנו מרב המשאבים בשוק הדיור לציבור החרדי, ואילו סוגיות בוערות לציבור הכללי יידחקו ■ לפי תוכנית שנבחנת, רוכשי דירות יד שנייה זולות בערים פופולריות על החרדים ייהנו ממענק ואילו תוכנית מחיר למשתכן תצומצם לגרסה שתשרת את המגזר החרדי
יעל דראל הדר חורש פורסם ב-18:28

המאבקים הפוליטיים סביב הקמת הממשלה החדשה צפויים לחולל מהפכה בשוק הדיור ולהביא את המפלגות החרדיות לקידמת הבמה: על פי המתווה המסתמן, מי שינהל את שוק הדיור יהיו יו"ר ש"ס אריה דרעי, שימשיך לנהל את תיק הפנים — ומלבד ניהול השלטון המקומי, יקבל לידיו גם את מינהל התכנון, שכיום כפוף לאוצר; לצדו, צפוי יו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן, לחלוש אף הוא על משרד הבינוי והשיכון במתכונת מורחבת — שתאפשר לו סל כלים משמעותי לניהול מהלכים בשוק הדיור. עם זאת, מניתוח המהלכים נראה כי מי שיקבל בתקופה הקרובה את מרב תשומת הלב והמשאבים הוא הציבור החרדי, בעוד סוגיות בוערות בתחום הדיור לציבור הכללי עשויות להידחק.

אחד המהלכים המרכזיים שצפויים להתרחש בעתיד הקרוב בעקבות שליטתם של דרעי וליצמן יהיה סיום תוכנית מחיר למשתכן, שאותה הוביל שר האוצר, משה כחלון, בחמש השנים האחרונות. מחיר למשתכן, שעלתה עד כה למשק כ–6 מיליארד שקל נחשבת ממילא למהלך בזבזני, שלא הביא לתוצאות הרצויות בשוק הדיור, וההערכות הן שלמדינת ישראל אין עוד פריווילגיה להמשיך ולקיים את התוכנית תחת האילוצים הכלכליים של משבר הקורונה — והיא תבקש למקסם את הכנסותיה מהקרקע בשנים הקרובות. זאת ועוד, מחיר למשתכן נחשבת מהלך שלא סייע לציבור החרדי ואינו מותאם לצורכי המגזר, המצוי בשנים האחרונות במצוקת דיור קשה. למדינה יש קרקעות מתוכננות לעשרות אלפי דירות נוספות המיועדות לחרדים ביישובים קיימים ומתוכננים. כל שנדרש כעת הוא תוכנית "מחיר למשתכן החרדי" עם סבסוד עמוק הנדרש כדי להוציאה לפועל.

על פי גורמים המעורים בנושא, במקום מחיר למשתכן צפוי ליצמן לגבש תוכנית דיור חדשה, שבמסגרתה זוגות צעירים שירכשו דירות זולות (בסכום של עד 500 אלף שקל) בשוק יד שנייה בפריפריה, יזכו למענק מהמדינה. מהלך כזה עשוי לשרת את הציבור החרדי, שרוכש בשנים האחרונות דירות זולות בערים רבות בפריפריה, ביניהן ערד, צפת וטבריה.

למי ילך מינהל התכנון?
בתוך כך, המתכונת המורחבת שליצמן דורש לקבל לידיו כשייכנס למשרד הבינוי והשיכון כוללת בראש ובראשונה שליטה ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) — מונופול הקרקעות ששולט על 93% מקרקעות המדינה. למעשה, על פי הערכות, מהלך זה כבר סוכם.

לצד שליטה ברשות, גורמים המעורים בנושא מעריכים כי ליצמן יבקש לנהל תחת משרד הבינוי והשיכון מעין מטה דיור, שיאפשר לו למנות כמה אנשי מקצוע במשרות אמון, בדומה למודל שבו פעל מטה הדיור תחת כחלון במשרד האוצר. כיום עומד בראש מטה הדיור זאב בילסקי, שעומד גם בראש המועצה הארצית לתכנון ובנייה. בילסקי צפוי לסיים את תפקידו, ואם אכן יוקם מטה דיור תחת ליצמן, יש אפשרות שתפקידו יתפצל כדי לאפשר מינוי מטעם משרד הפנים.

פרט לשני המהלכים הללו, גוברות ההערכות כי ליצמן יקבל שליטה גם על החברה הממשלתית דירה להשכיר, אם כי נכון לכתיבת שורות אלה המהלך עדיין לא סוכם ונראה כי האינטרסים של הציבור החרדי אינם ממוקדים בפלח שוק הדירות להשכרה ארוכת טווח.

במקביל למוקדים אלה, ליצמן מבקש לעצמו גם את השליטה על מינהל התכנון, אך בשלב זה נראה כי אין בכוונת דרעי לוותר על ההישג ועל השליטה ביחידת הסמך האחראית על כל התכנון במדינת ישראל.

במסגרת מאבקי השליטה בין המפלגות החרדיות על שוק הדיור הועלתה האפשרות שמי שיחליף את מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, שצפוי לסיים את תפקידו ביוני 2021, יהיה מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות, ינקי קווינט. קווינט עבד 18 שנה ברשות מקרקעי ישראל, מתוכן 12 שנה בתפקידים בכירים, למשל היועץ המשפטי של הרשות. קווינט נחשב מקורב לליצמן ובעל סיכויים טובים להתמנות לתפקיד. עם זאת, בשלב זה מכחישים נמרצות בקרבתו של קווינט את האפשרות שימונה לתפקיד.

מרשות מקרקעי ישראל נמסר: ״מועד סיום הקדנציה של מנהל רשות מקרקעי ישראל שמרון הוא יוני 2021, והוא מתכוון למלא את הכהונה במלואה״.

חריש חוזרת לשולחן הדיונים
כאמור, קרב השליטה על שוק הדיור מצד הגורמים החרדיים אינו מקרי, ומגיע לאחר שנים שבהן הזניחה הממשלה את הטיפול במגזר החרדי באופן שיצר מחסור דיור משמעותי והביא את מצוקת הדיור במגזר לנקודת רתיחה. כיום, כארבע שנים לאחר שפורסמה התוכנית האסטרטגית לדיור לאוכלוסייה החרדית, ובה יעד של הוספת כ–190 אלף יחידות דיור למגזר החרדי עד 2035, הערכת מצב עדכנית של משרד הבינוי והשיכון חושפת כי בפועל יזדקק המגזר לכ–100 אלף יחידות דיור יותר מאשר באומדן הראשוני.

דו"ח תמונת מצב שנערך במשרד באחרונה חושף שלמדינה, שהופקדה על ייזום 123 אלף יחידות דיור חדשות לחרדים, אין בפועל סיכוי לתכנן, לשווק ולאכלס אפילו מחצית ממספר הדירות הנדרש עד 2040. נתונים אלה מצטרפים לכך שהעיר חריש, שהוקמה במקור כדי לספק פתרון דיור לחרדים, שינתה את ייעודה ושווקה לציבור הכללי במרוצת השנים ואינה משמשת בפועל מוקד משמעותי לדיור עבור המגזר החרדי.

משרד השיכון נרדם בשמירה והתעורר באיחור ניכר בנושא המחסור הגובר הדיור לחרדים. לפי שעה, לא הוצגה כל תוכנית של ממש להתמודדות עם הבעיה.

אחת התוכניות שצפויות כעת להתעורר לחיים ולזכות לדחיפה מחודשת היא התוכנית להקמתה של עיר חרדית ממערב לקרית גת, בשטח המועצה האזורית שפיר. על פי תחזית משרד השיכון, צפויה העיר החדשה לכלול 30–40 אלף דירות, כלומר עיר בינונית של 150–200 אלף תושבים, הצמודה כמעט לקרית גת עם סיכוי סביר לבלוע בעתיד את העיר הקיימת. בפועל, עד היום נדונה במוסדות התכנון בנייה בהיקף קטן בהרבה, 4,000–5,000 דירות בלבד. לפי גורמים תכנוניים, בשטח המוקצה לעיר ואופי הבנייה לאוכלוסייה החרדית אין אפשרות כרגע לתכנן מספר המתקרב למספר המוצג בתוכנית משרד השיכון.

על פי הערכות של גורמים בכירים בנושא, למרות המצוקה החמורה בדיור למגזר החרדי הרי שבכל הנוגע לתוכנית להקמת העיר החרדית כסיף בנגב, היא לא תקודם בשלב זה בשל התנגדותו הנחרצת של ליצמן. אחת האפשרויות שצפויות לשוב לשולחן היא חריש. בתקופה הקרובה צפויה להיכנס לתוקף תב"ע (תוכנית בניין עיר) בדרום העיר החדשה, שבה מתוכננות יותר מ–10,000 יחידות דיור, שעשויות להתאים לצורכי המגזר.

בינתיים, בחלק המציאותי יותר של תחזיות הבנייה, רבות מהתוכניות תקועות בפקק התנועה האינסופי של מערכות התכנון וספק אם יגיע למימוש בעתיד הנראה לעין. קצב הבנייה במגזר, כמו גם קצב הבנייה הכללי במדינה, מפגר אחר הביקושים ותוכניות העבודה של מטה הדיור ומשרד האוצר. בשנה שעברה הצליחה רמ"י להקצות רק 3,895 דירות למגזר. השנה צפוי המספר הזה לרדת. מלאי הדירות בבנייה שעדיין לא אוכלסו מסתכם ב–15 אלף, ובנוסף יש לרשות מקרקעי ישראל מלאי קרקעות מתוכנן שעדיין לא שווק ל–10,000 דירות נוספות.

תגובות
1
No pasarán
לא ייאמן. כאילו לחילונים יש דירות כולם. החוצפה של החרדים ידועה לכל, אבל זה צעד רחוק מדי. אנחנו לא נסכים לממן להם דיור בזמן שאנחנו נאנקים ממיסים ושכר דירה. לא נקבל כזו השתנה מהמקפצה ישירות על הראשים שלנו. אבל שינסו הנבלות, את הזעם שישוחרר כלפיהם הם כבר מזמן הרוויחו

תגובה לתגובה
אליהו19:50No pasarán
לא יעזור לך. בחרת ביבי או ימינה . תאכל קש! אתה תממן אותי ואת הילדים שלי אם בא לך ואם גם אם לא :) אנחנו הרוב ואתם אפס.

2
Avi0240
אסיר משוחרר ונאשם בפלילים הולכים להפוך את משרד השיכון למשרד השימון לחרדים. פוטנציאל העושק למדינה בכלל ולציבור החילוני בפרט פשוט לא נתפס. עונת הבזיזה הגדולה של כספי משלמי המיסים בפתח.

3
צביקה
החילונים שבוחרים ביבי עושים נזק לילדים שלהם.

4
הגרא
19:11
הזוי חייל צהל משוחרר שתרם למדינה ושיעבוד כל ימיו וישלם אין סוף מיסים ידחק בפני אברך שלא תרם ולא יתרום דבר. אנחנו החילונים פראיירים אם תעודות. חייבים לצאת לרחובות אסור לני להסכים לגניבה הזו

5
פינקופץ
אם החילונים לא יוצאים לרחובות - מגיע להם
יש מצב שייפול האסימון למסונוורי "רק ביבי"? מצד שני יש להעריך אנשים שמוכנים לגור בזבל רק כדי שביבי יתחמק ממשפט.

6
יאיר
עוד פעם המדונה צריכה לתת כסף למגזרים לצורך דיור? אחרי שנתנו להם אוכל חינם בתקופה הקרונה - לא ראיתי שהסתובבו בתל אביב ונתנו לחילונים במצוקה

7
הוא זכאי
כחלון תודה על הכל!
מחיר למשתכן היתה באר בלב המדבר.
כואב הלב על כל הזוגות הצעירים שלא הצליחו לזכות בזכות לרכישת דירה במסגרתה ונידונו עתה לחיות את כל חייהם בשכירות או אצל ההורים.
לפחות חלק הצליחו להינצל וכמו שאומרים - המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו!

8
נבו
ראשי ערים ומועצות בפריפריה לכוננות ספיגה, הקומבינטורים החרדים בדרך אליכם.


9
הם בוזזים אותנו ונותנים לחרדים
מהלך אלים ולא לגיטימי של הממשלה והחרדים. יפנו מפגרי משכנתא חילונים ויתנו לחרדים דירות במתנה מכספינו. זה שוד אלים ולא לגיטימי של הציבור החילוני. מתי סוף סוף יקום מקירבנו מנהיג ויארגן אותנו להתנגדות אקטיבית לבזיזת רכושנו.

10
שניהם נאשמים בשוחד
והולכים לחלוש על תקציבים בעשרות מיליארדים, להיפגש עם קבלנים וחברות בנייה שירצו לזכות במכרזי בנייה עצומים.
מה לדעתכם יקרה, ילדים?

11
rui
נמאסתם .די לממן את המשתמטים....

12
לא נסכים
כל העם יצא לרחובות זה לא מדינת החרדים בלבד.

13
s
קודם חושבים מה אפשר לגנוב ואחרי כן מגבשים תוכנית פעולה
ביבי האשם העיקרי שנותן להם את האפשרות לכך

14
דירה לכל חרדי
בקטנה. מגיע להם.

15
עדיפות לסדרה ד
כיוון שסיכויי הזכיה נמוכים. הגיע הזמן לשנות עדיפות. במקום עדיפות לסדרה א ו ב. לתת עדיפות סדרה ד - לנשואים עם 4 ילדים ומעלה.

16
אזרח חילוני מפוחד
מכרו את המדינה
גנץ וביבי מכרו את המדינה, איזו אכזבה

17
שפכו דלק על מדורת השחיתות ..מחכה לנו קרחנה
טוב לא יצא מזה ..רק מעטפות , מזומנים ,תרומות וסיפורי מעשיות בשם העושה נפלאות

18
הרבי מקוץ
תוכנית מצוינת. לתת לחרדים דירות בחינם שיעברו לפריפריה.דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/4/2020 20:12 לינק ישיר 

תגובות נוספות

ליאור י
תסתכלו על ערד, ותלמדו, רק אחדות של כל החילונים והמסורתיים יחד נגד גור, הדרה מהקואליציה והתקציבים הוא הפתרון לשגשוג

חיאל מיכל מזלאטשוב
נותנים לשודדי בנקים את המפתחות לכספת של המדינה
כמה שאתה יותר פושע מפקידים בידיך מכוסות הדבק יותר כסף של משלמי הססים האומללים. אני מקווה שזה ייגמר בהעלאת הבסטיליה באש עם השודדדים בתוכה

פופאי
נא לשלם את כל המיסים במועדם
החרדים זקוקים דחוף לפתרונות דיור!

מהיר חימה ועצבני
עד שלא יהיו פה פוגרומים הביזיון הזה לא יעצר.

בועז
החמור החילוני ימשיך לאכול קש


תוקן על ידי חריף_ומקשה ב- 26/04/2020 20:18:18
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/4/2020 20:14 לינק ישיר 

אני בכוונה מביא לכאן את התגובות.
כי מלגלגים עלי כשאני כותב שהתנהלות המגזר החרדי תוביל אותנו למלחמת אחים.
תקראו את התגובות ותתרשמו בעצמכם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/4/2020 20:31 לינק ישיר 

ליצמן לא יוכל להזיז אבן במשרד השיכון לטובת המגזר החרדי, גם אם יגיש תוכניות למגזר הכללי והן יכללו מאית האחוז למגזר החרדי כל יפי הנפש בתשקורת יעוטו עליו. זה טעות היסטורית שהוא לוקח בזמן הזה את משרד השיכון. כל חכ חילוני אחר היה עדיף לצערי. אנחנו לא בתקופת אריק שרון ומאיר פורוש, הזמנים השתנו ולא לטובתנו.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/4/2020 20:35 לינק ישיר 

לה''ו. לאחרונה חשבתי שרק הדתיים והחרדים כל הזמן צועקים , ושואלים מתי יהיה מישהו מהמנהיגים שיוציא אותם לרחובות על עוולות, ועוולות לכאורה.
בתגובות שהבאת, אני רואה שגם החילוניים אותו דבר.
מסקנה?! לא יקרה כלום...


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/4/2020 20:35 לינק ישיר 


מחיר למשתכן הייתה טעות שעלתה מיליארדים מיותרים למשק,

אם יאשרו את תכנית הסיפוח, יבנו ביהודה ושומרון עשרות אלפי דירות בזול,

(לא יצטרכו מענקים - זה בולשיט של התקשורת) 

ומחירי הדירות ירדו.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/4/2020 20:37 לינק ישיר 

הגיע הזמן להשתלב כמוקדי כח במפלגות הגדולות, הפתרון היחיד לקצור בע"ה הישגים ללא הסתה.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/4/2020 20:47 לינק ישיר 

שיהיה ברור - כל תכנית - לא משנה איזו - שתגרום למחירי הדירות לרדת, תיעצר בכל על ידי האוצר והבנקים. הם לא יכולים להרשות לעצמם דבר שיביא לקריסה מוחלטת של מערכת הבנקים הישראלית, ובצדק.
זריקת המחיר למשתכן לפח אכן צעד חכם, אבל לא יפטור את בעיית המחירים. הדבר היחיד שניתן לעשותו בלי לפגוע בבנקים זה באמת מענקים כאלה ואחרים לזכאים, ולא הורדת מחירים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/4/2020 21:09 לינק ישיר 

hhaavv כתב:
שיהיה ברור - כל תכנית - לא משנה איזו - שתגרום למחירי הדירות לרדת, תיעצר בכל על ידי האוצר והבנקים. הם לא יכולים להרשות לעצמם דבר שיביא לקריסה מוחלטת של מערכת הבנקים הישראלית, ובצדק.
זריקת המחיר למשתכן לפח אכן צעד חכם, אבל לא יפטור את בעיית המחירים. הדבר היחיד שניתן לעשותו בלי לפגוע בבנקים זה באמת מענקים כאלה ואחרים לזכאים, ולא הורדת מחירים.


אם יבנו ביהודה ושומרון בהיקפים ענקיים,

מחירי הדירות בערים לא ירדו משמעותית,

וכך לא יהיה שום נזק למשק,

אבל מי שירצה דירה בזול במרכז הארץ יוכל לקנות ביהודה ושומרון דירה בזול.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/4/2020 21:21 לינק ישיר 

מוקדם עדיין לדעת מה יהיה, אבל הרעיון הזה, לתת מענק לרוכשים בפריפריה, הוא כ"כ דבילי שנראה לי מיותר אפי' לפרט, אבל אעשה זאת בקצרה.

שום מענק לקונה לא יעזור. כי אם למשל דירה כיום עולה 500 אלף והמדינה תעניק 50 אלף מענק, אזי המוכר מיד יעלה את מחיר הדירה ב-50 אלף ויאמר לקונה שהוא מקבל מענק מהמדינה... כך קרה בתקופה קצרה בירושלים כשהיה מענק של 100 אלף שקל...

תוצאות המענק הזה יהיו עליית מחירים ועליית הביקוש, שתגרום עוד יותר להעלאת מחירים...

ואכן, כמו שכתב כאן מעליי, אין למדינה שום אינטרס אמיתי להוריד את המחירים. אם המדינה רוצה לעשות זאת היא יכולה בקלות לעשות את זה. פשוט לוותר על המסים והמע"מ מהבנייה. לבנות דירת 100 מ"ר עולה באזור 450 -500 אלף ש"ח. תוסיפו רוח יזמי ועלויות נוספות ותגיעו גג ל600 עד 700 אש"ח. השאר זה כל מני מסים. אבל כאמור, אם המחירים ירדו, הבנקים יהיו חשופים כי חלק מהממושכנים יתקשו להחזיר משכנתאות ושווי הנכסים יהיה בחלק מהמקרים פחות מהמשכנתאות, תחושת העושר תרד מה שיביא למיתון, והגלגל הזה, מה שחוששים ממנו עכשיו, יהיה קשה עד בלתי ניתן לעצירה...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/4/2020 22:57 לינק ישיר 

התוכנית הייתה לא להוריד את מחירי הדיור. ובמקום זאת להעלות את המשכורות במשק בזהירות מבלי ליצור אינפלציה. כרגע, לאור המצב עם הקורונה התוכנית הזו תיגנז. ולא תהיה ברירה אלא לתת למחירי הדיור לרדת, לפחות ריאלית.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/4/2020 23:35 לינק ישיר 

חריף_ומקשה כתב:
אני בכוונה מביא לכאן את התגובות.
כי מלגלגים עלי כשאני כותב שהתנהלות המגזר החרדי תוביל אותנו למלחמת אחים.
תקראו את התגובות ותתרשמו בעצמכם.


אין שום קשר להתנהלות המגזר החרדי.
מדובר בהסתה פרועה בלבד, כמו רוב ההסתה שנעשית כאן.
ליצמן עדיין לא בתפקיד, והכותבת הזאת כבר יודעת מה בדיוק התכניות שלו?? שטויות. הבלים. שטנה לשמה.
ודברים כאלה נכתבו ונכתבים ללא שום קשר עם המציאות. כך שכלום לא יעזור למגר את ההסתה הזאת, שהיא למעשה עיקר כוחם של פוליטיקאים מסוימים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/4/2020 07:56 לינק ישיר 

א. לכן עדיף גפני כשר השיכון ולא ליצמן בשום אופן! מעבר להסכם שגפני עלול להצטייר כ"ילד כאפות" שנכנע לכוחנות הגוראית, העם שכולל גם חילונים, מאמין לו יותר ויעדיף אותו.

שנית, אני בהחלט חושב שחוקים "פרסונליים" כמו "חוק הלפרט" המפורסם, שהיה ה"סמן" לסיום תקופת החוקים הללו (גם ה"כספים הייחודיים" למי שזוכר), עבר זמנם מן העולם, וצריך שהצדק ייעשה ולא רק ייראה.
כלומר: השר גפני יצטרך כמובן לדאוג שמטה הדיור יאבחן את הצרכים האמתיים של כל המגזרים ולתת לכולם הזדמנות שווה ברכישת דירה. גם חילוני יכול לרצות לרכוש דירה בפריפריה ולקבל מענק. גם חרדי שהוציא תואר שאין מה לעשות איתו בפריפריה, צריך לקבל הזדמנות לרכוש דירה קרוב למרכז או למקומות עבודה רלוונטיים למקצועו, וכן הלאה.

כחרדי, הוא יצטרך לפעול בשקיפות מ ל א ה! ולמנות אנשי מקצוע לתפקידים הביצועיים (זה לא איצקוביץ) ויהיה חכם מצידו אם ימנה גם אנשים שהם לא בדיוק מאוהבי החרדים, כדי שיוכלו להעיד מכלי ראשון על נייטראליות ודאגה כללית של השר למען כולם (זוכרים את תכנית השיניים של ליצמן? גם אז אמרו שהוא דאג לחרדים. לא זוכר שמישהו מסביבו התאמץ להוכיח אחרת).

הזמנים אכן השתנו. אבל מי שיעבוד חכם ולא יתנהל כאעלו הוא "שם פס" ולא מעניין אותו מה חושבים עליו (אין "חיה" כזו במשרה ציבורית. זה רק מה שחושבים עליך אלו ששלחו אותך!), יצליח ובגדול.
יש הרבה אפשרויות בתחום הנדל"ן והמון פתרונות אפשריים למצוקת הנדל"ן.
מכרזים של מתחמים קטנים של עשרות יח"ד, עם זכיה למי שמציע מחיר למ"ר נמוך כפי שנעשה בזמנו בבית שמש ואלעד יביאו לירידה במחירי הדירות ועדיין רווח יזמי וקבלני מכובד (אבל תהיה תחרות שתגרום להוזלה הזו), והזדמנות יפה לקבלנים מתחילים שמתקשים להשתלב בפרוייקטי ענק.
דירות להשכרה עם אופציה לקנייה עתידית בסגנון עמידר אבל במחירים מסוכמים מראש ובקיזוז חלק מהשכ"ד, יכולים להתאים לאוכלוסיות חלשות שיתחזקו כלכלית בתוך עשור וזה בלי להזדקק לתקציבי ממשלה.
מענקים מיוחדים וסיוע הקמה לקהילות (גם חילוניות) שיעברו כקבוצה לפריפריות, והגברת סיוע לחברות ומפעלים עתירי כח אדם שייפתחו או יעברו גם הם לשם (הרחבת המרכז עוד 100 ק"מ צפונה ודרומה זה יעד אסטרטגי. אין מספיק מקום במרכז לעוד עשרות שנים!).
ויש עוד הרבה…


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/4/2020 15:43 לינק ישיר 

חריש "נפלה" והמדינה התעלמה - כעת המפלגות החרדיות משתלטות על שוק הדיור
ליצמן עוזב את משרד הבריאות לטובת תיק מורחב במשרד הבינוי והשיכון. הוא דורש שליטה על מונופול הקרקעות רמ"י, חברת דירה להשכיר - וככל הנראה גם על מינהל התכנון, אף שדרעי קיבל הסכמה שיפעל תחתיו ■ במגזר החרדי יש צורך בכ-300 אלף דירות שייבנו עד 2035
יעל דראל והדר חורש פורסם ב-26.04.20

הקמת הממשלה החדשה מלווה באינספור מאבקים פוליטיים סביב מוקדי השליטה החדשים. נראה כי מי שישלוט בשוק הדיור בקדנציה הקרובה יהיו נציגי המפלגות החרדיות: יו"ר ש"ס, אריה דרעי ויו"ר יהדות התורה, יעקב ליצמן, שעוזב את משרד הבריאות ודורש כעת לקבל לידיו את תיק הבינוי והשיכון במתכונת מורחבת.

המתכונת המורחבת כוללת שליטה ברשות מקרקעי ישראל, מונופול הקרקעות ששולט על כ-93% מקרקעות המדינה, החברה הממשלתית "דירה להשכיר" – שפעלו בממשלה הקודמת תחת משרד האוצר. על פי ההערכות, ליצמן אינו צפוי להסתפק בכך ומבקש להיאבק מול דרעי על השליטה במינהל התכנון – יחידת הסמך האחראית על כל התכנון במדינת ישראל, שאותה כבר הבטיח לעצמו דרעי במגעים הקואליציוניים, לאחר שזו פעלה בשנים האחרונות גם כן תחת משרד האוצר.

במסגרת מאבקי השליטה הללו, הועלתה האפשרות שמי שיחליף את מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, שצפוי לסיים את תפקידו בחודש יוני 2021 – יהיה מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות, ינקי קוינט, שעבד 18 שנים ברשות מקרקעי ישראל, מהן 12 בתפקידים בכירים, ביניהם כיהן כיועץ המשפטי של הרשות. קוינט נחשב למקורב לליצמן ונחשב מינוי בעל סיכויים טובים להתממש. עם זאת, מקרבתו של קוינט מכחישים נמרצות בשלב זה את האפשרות שימונה לתפקיד.   

קרב השליטה על שוק הדיור מצד הגורמים החרדיים אינו מקרי, ומגיע לאחר שנים שבהן הזניחה הממשלה את הטיפול במגזר החרדי באופן שיצר מחסור דיור משמעותי והביא את מצוקת הדיור במגזר לנקודת רתיחה. כיום, כארבע שנים לאחר שפורסמה התוכנית האסטרטגית לדיור לאוכלוסייה החרדית, ובה יעד של הוספת כ190 אלף יחידות דיור למגזר החרדי עד 2035, הערכת מצב עדכנית של משרד הבינוי והשיכון חושפת פער בין התחזית לבין הביקוש הצפוי בפועל — כ100 אלף יחידות דיור יותר מאשר באומדן הראשוני.

דו"ח תמונת מצב שנערך במשרד לאחרונה חושף למדינה, שהיתה אחראית לייזום 123 אלף יחידות דיור חדשות לחרדים, אין סיכוי לתכנן, לשווק ולאכלס אפילו מחצית ממספר הדירות הנדרש עד 2040. נתונים אלו מצטרפים לכך שהעיר חריש, שהוקמה במקור על מנת לספק פתרון דיור לחרדים, שינתה את ייעודה ושווקה לציבור הכללי.


היעד: מחיר למשתכן החרדי
כניסתו של ליצמן למשרד הבינוי השיכון והעברה אפשרית של מינהל התכנון לידיו – אם תצלח, היא ההזדמנות הגדולה של החרדים להשתלב בתוכניות הבנייה הממשלתיות ובעיקר בתוכניות הדיור המסובסד.

רק בשנים האחרונות התפנו משרד השיכון ומוסדות התכנון להפנות משאבים כדי לפתור את המחסור בדיור: בנייה מזורזת של שכונות בבית שמש, שהפכה לעיר חרדית לכל דבר, תוכנית מחיר למשתכן בעתודות הקרקע האחרונות שנותרו בבני ברק, הרחבה מהירה של יישובים חרדיים קיימים כמו ביתר עילית, עמנואל, צפת ואחרות, ובמקביל תכנון המתקדם בעצלתיים של ערים חרדיות חדשות בדרום, במועצה האזורית שפיר ובכסיף.

כישלון בולט נרשם בעיר חריש – העיר נועדה לקום כעיר חרדית אבל הריחוק מהמרכזים החרדים הקיימים ומחלוקות תכנוניות גרמו למדינה לזנוח את התוכניות ולעבור למכרזי מחיר למשתכן לאוכלוסייה כללית, עמה התקשו החרדים להתחרות בשל הקושי של החרדים להתמודד על דירה בהגרלה – כשמיקומה אינו ידוע.

במאבק על תנאי מחיר למשתכן הצליחו החרדים להסיר מבחני כניסה כמו שירות צבאי של הזכאים, אבל המבנה הכללי של התוכנית לא התאים להם, וגם לא המחיר המסובסד. נסיונות של אנשי חסידות גור, של יעקב ליצמן, להתאים תוכניות מסובסדות לקהליו, נתקלו בהתנגדות משרד השיכון וטענות להליכי מנהל לא תקינים.

ההשתלטות על משרד השיכון ומוסדות התכנון, בצד חרחורי הגסיסה של מחיר למשתכן הכושלת, הם ההזדמנות של החרדים להטות לפחות חלק מתקציבי העתק לסבסוד הדיור לזוגות צעירים, לטובת תכנון וסבסוד המתאים להם.

למדינה יש קרקעות מתוכננות לעשרות אלפי דירות נוספות, המיועדות לחרדים ביישובים קיימים ומתוכננים. כל שנדרש כעת הוא תוכנית "מחיר למשתכן החרדי" עם סבסוד עמוק הנדרש כדי להוציאה לפועל.  

תגובות לכתבה
1
מוטי שעבו
09:36 26.04.2020
נתניהו ימכור אותנו לחרדים כפי שעשה עד עכשיו
למה זה מגיע לנו ?
אנחנו חילוניים פראיירים !!!!!!!!!!!!!!!!!!
-
2
גנץ
09:42 26.04.2020
ביבי מוכר את המדינה בשביל כיסא
כדאי שתכינו הרבה כסף
מחירי הדירות אולי ירדו אבל רק לסקטור החרדי
-
3
יחיאל
09:45 26.04.2020
טוב מאד היכנו להגרלות מחיר למוהל ולנימול
בית כנסת ומקווה ליד כל 10 דירות לפי תוכנית המתאר החדשה
מה רבו מעשייך השם!
-
4
אזרח מודאג
09:48 26.04.2020
וואו..איזה פחד שהחרדים משתלטים על חריש.צריך להביא צבא ולעשות סדר.עד עכשיו היו רק היהודים והערבים ועכשיו החרדים.צריך לעצור מיד ובכל מחיר.
-
5
רונן
09:50 26.04.2020
עוד עשור אנחנו כמו מדינות ערב הפונדמנטליסטיות, כלכלה ברצפה, רוב המדינה דתית / חרדית ואיכות חיים כמו באיראן. תמשיכו לממן אברכים, לתת להם את השליטה על הברזים החיוניים במדינה ונראה לאן נגיע.
-
6
חיבור לעטינים של פרת המזומנים
09:50 26.04.2020
עכשוו כל המשאבים של דיור במקום לצעירים ששירתו בצבא יעברו לצעירים ששירתו באוהלה של תורה.
ליצמן הסחטן שכל המעניין אותו הוא לדאוג למגזר החרדי כעת יושב על ברז ענק של כספים שינותבו לטובת המגזר החרדי ככלל וחסידות גור בפרט.
-
7
משה המתקשה
09:54 26.04.2020
ועכשיו במלוא הכח: מחיר למתפלל
כרגיל החמור החילוני והיצרני יממן את הענין היכונו היכונו ליצמן וחבורתו הגיעו
-
8
אליהו
10:01 26.04.2020
פעם הייתי חרד...עכשיו אני מבוהל
-
9
נדב2
10:02 26.04.2020
הנה עוד הוכחה לכך שלא מדובר בממשלת אחדות.
ממשלת אחדות היא ממשלה רחבה שבה מיעוטים סחטנים כמו ליצמן לא מקבלים כל מה שהם רוצים, כי הם כבר לא לשון המאזנים. אבל ביבי, כמו ביבי, ייתן לחרדים כל מה שירצו.
-
10
אלי
10:02 26.04.2020
להפריט קרקעות?
איזה אוליגרך יקבל אותם?
-
11
יש ר אלי
10:02 26.04.2020
ביבי מוכר אותנו לחרדים וגנץ הקטן שותק.
-
12
ליאור
10:03 26.04.2020
איך זה קורה ??
איך אברכים שלא עובדים וחיים על קצבה מהמדינה מצליחים לגייס כסף לקניית דירה להם ולמשפחתם ????
-
תגובה לתגובה
חיים12:22 26.04.2020ליאור
כי יש להם קצבאות נדיבות, הם עובדים בשחור ומשלמים הרבה פחות מסים ממך.
-
13
עיתונאות נחותה
10:03 26.04.2020
למה כותרת מטעה הטוענת לכשלון של העיר חריש
קשה לכם לרשום הפוך? חריש הצליחה למרות הלחץ החרדי, ועכשיו תהיה בסכנה?
-
14
חן
10:03 26.04.2020
ביבי מוכר את המדינה לחרדים .עד מתי
גנץ סחיט ? ביבי סחיט!!! גמר עם הבריאות ועכשיו עם משרד השיכון .אסור לאפשר לו . תתעוררו ביביסטים .עלובים יותר מהמלך שהמלכתם
-
15
יהודה אוהב ליצמן
10:03 26.04.2020
עכשיו השחיתות עוברת למשרד השיכון שמהווה כר נרחב לג'ובים וטובות הנאה למי שלא משתתפים בהוויה של מדינת ישראל אלא בעיקר מתפרנסים מהאזרחים הפריירים שמשלמים מס אמת .
-
16
שמחוש
10:04 26.04.2020
מענינת מאד דעתם של גלנט וכחלון על משמעות העינין.גם איך מקטינים את הנזק וגם איך דואגים למשהו שדומה לעקרונות לפיהם כולנו זכינו במשכנתאות..בשנוץ ה70.
-
17
גיל
10:07 26.04.2020
מכירת חיסול.
נתניהו דואג לשימור שלטונו גם במחיר מכירת חיסול של קרקעות המדינה.תרומת החברה החרדית למדינה שואפת לאפס(מקבלים הקצבות,לא משרתים בצבא)אולם החרדחם מקבלים פריבלגיה לשלוט סדר היום של הציבור החילוני.
-
18
אביעד
10:08 26.04.2020
איזה פוליטיקאים עלובים וחזירים יש לנו בישראל
חמדנים ונוכלים. עסוקים רק בשמור לי ואשמור לך. אנחנו בתחתית הבור של האמון הציבורי במערכת הפוליטית. ללא ספק הסירחון שביבי מפיץ חדר עמוק. דיכאון.
-
20
ישראל
10:11 26.04.2020
אין ספק, נתניהו הוא התגלמותו של המשיח
שהמגזר הדתי מאמין, שאוטוטו...מגיע. המשיח דאג לבריאות המגזר החרדי ועכשיו, לדירות לחרדים.
-
19
מחיר למתפלל
10:11 26.04.2020
יש לזכור שעם כל מצוקת הדיור החרדים כמו הערבים לא מסכימים לבנייה לגובה
רק 4 קומות מקסימום בגלל השבת וכיו"צ משמע מדובר על פתרונות יקרים קרקעית. - מדובר על משכנתאות שספק אם יוחזרו של אנשים שרוב עבודתם זו התפללותם. מספיק לזכור את הבעיה בארצות הברית עם משכנתאות רעילות.
-
21
פינקופץ
10:13 26.04.2020
זה הולך להיות השוד הגדול של המאה ה- 21.
אתם לא מבינים את המשמעות. 2 זוגות חרדים היום משמעותו דרישה לעוד 10 דירות בעוד 20 שנה כמו גם תכנון ל 20 מיטות אשפוז, כיתת למודים אחת וכן הלאה וכן הלאה. בתמורה המדינה מקבלת אנשים שנסמכים על מערכת תמיכות והנחות עם מאזן תרומה שלילית למדינה. זה מתכון להידרדרות עתידית בכל מדד מול כל מדינה מהמדינות המפותחות. מעניין מתי ייפול לחילונים האימון.
-
22
בסוף
10:15 26.04.2020
קרציות הורגות לאט.
בהתחלה הכלב לא מרגיש אותן, אחכ הוא מתחיל לרזות. בשלב הבא הוא נהיה כחוש ונראה כשלד מהלך.
בחלק האחרון הוא שוכב באותו מקום, לא מסוגל ללכת, חולה ומת זמן קצר אחכ.
-
23
ישראל ישראלי
10:16 26.04.2020
ליצמן סיים להרוס את משרד הבריאות, ריפד אותו מבפנים במאות חסידי גור וחרדים אחרים במשכורות עתק....ועכשיו אפשר לעבור להרוס את המשרד הבא, שהוא הרבה יותר שמן ממשרד הבריאות....
-
תגובה לתגובה
אליק12:25 26.04.2020ישראל ישראלי
אתה לא יודע כמה אתה צודק
-
24
רון
10:17 26.04.2020
מחירי הדירות הגבוהים הם פיתרון, לא בעיה. לצערנו אנחנו הולכים לכיוון של מחירי דירות נמוכים מאוד לחרדים, וגבוהים מאוד לכל השאר. כאשר בטווח הארוך ממילא כל המדינה תהיה חרדית, ובטווח הארוך מאוד, ערבית, לאחר שהשכנים שלנו יעלו על החרדים וישמידו אותם.
-
25
שרה
10:20 26.04.2020
רק ביבי.תראו איך הוא הוריד את מחירי הדירות ב10 השנים האחרונות. בעצם לא.....
לא נורא, לחרדים ירדו מחירי הדירות והחילונים יממנו את זה. גם טוב.
-
26
רק ביבי
10:24 26.04.2020
רק ליצמן
-
27
חוקה לישראל. עכשיו
10:29 26.04.2020
בחוקה החדשה לא תותר פעילות דתית במרחב הציבורי, מפלגה שמדירה נשים לא תהייה חוקית. יאסר מימון ציבורי ואפליה לכל הדתות. ישראלי יוגדר כבעל אזרחות ישראלית לא ינתנו זכויות וחובות יתר לפי הגדרה של דת. כפייה דתית על הפרט הצבא ועל העסקים תאסר בחוק כמו שימוש בקמעות לצרכי בחירות. כל אלו יחסלו את המאפיה החרדית יגבירו פריון כלכלי יעצרו בריחת מוחות ויקטינו את יוקר המחייה באופן דרמטי. הקורונה תהא הניצוץ לתיקון שהגיע זמנו.
-
תגובה לתגובה
לימור17:59חוקה לישראל. עכשיו
עם כל הכבוד "קצת" הגזמת,ידידי היקר
-
28
שר ההרס
10:39 26.04.2020
הרס את הבריאות!..
בדרך להרוס את השיכון!
ליצמן הביתה!!
-
29
ביי ביי מדינת ישראל!
10:48 26.04.2020
או שמא ביבי מדינת ישראל?
-
30
אחות שכולה
10:49 26.04.2020
החרדים לא רואים בנו אחים שלהם. מזהירים את הילדים שלהם שחס וחלילה לא ייפגשו עם הילדים שלנו בצבא. אנחנו יהודים סוג ב' בעיניהם. ואנחנו בתמורה- נותנים להם את המדינה שנבנתה על הדם של המשפחות שלנו.
-
31
הרואה
10:50 26.04.2020
הרס את הבריאות עכשיו יהרוס את הכלכלה. ליצמן לכלא !!!
-
32
שיכון
10:51 26.04.2020
עליות מחירים של הדירות הרגילות לפחות 10% בשנה מעכשיו.
-
33
תמר
10:53 26.04.2020
אוי ואבוי. אסור שזה יקרה
בכל אירגון סביר מי שכשל מפוטר. ובטח לא מקבל פרס . מה קורה פה ? במשרדי הממשלה התקן שונה ? בני גנץ, לפחות את זה אל תאפשר. מה כבר ביקשנו ?? רימית אותנו עכשיו תן משהו.. משהו...
-
34
פו
10:57 26.04.2020
טוב מאד, ככה לא יהיה שוק ומחיר הדירה שלי ינסק
יאיי
-
35
תותי
11:01 26.04.2020
שחיתות במדרון תלול
ספסוד ועוד ספסוד, עמוק יותר ! למגזר שברובו אינו משרתי בצבא, פטור ממסים ורואה אותנו טמאים, ועל חשבון מי ? דתיים וחילוניים כאחד הממלאים את חובתיהם למדינה, עובדים קשה וקורסים בנטל הכלכלי. מדוע אנו שותקים ?
-
תגובה לתגובה
אבא11:35 26.04.2020תותי
קודם תפסיקו לשנוא את החרדים אחרי זה את הדתיים, ואחרי זה את החילונים הימניים, אם אני רואה אותך כטמא, וזה מעליב אותך אני מתנצל....
-
חיים12:16 26.04.2020תותי
קודם כל אל תפלו את החילונים.
על כל משרה יכול להתחרות כל אדם, חילוני או דתי.
על משרות בשליטת דתיים יכולים להתחרות רק דתיים.
-
36
אורן כהן
11:03 26.04.2020
מצויין- עוד תתגעגעו לכחלון. שכל הזוגות הצעירים שהצביעו לליכוד ולימין המושחת יישארו ללא דירה ויממנו בניית דירות לחרדים על חשבונם. הדמוקרטיה לא חשובה לכם, יופי, עכשיותתמודדו עם השחיתות וחוסר הסולידריות. איך אומרים בשיר if you tolerate this you will be next
-
תגובה לתגובה
אבא11:33 26.04.2020אורן כהן
טמבל מצביעי כחלון עברו לגולם לפיד...
-
37
לבנות להם דחוף
11:07 26.04.2020
גם בית חולים לקורונה
לעתיד לבוא
-
תגובה לתגובה
אבא11:33 26.04.2020לבנות להם דחוף
תודה על הרעיון... איך לא חשבו על זה אתה מבריק...
-
38
אבנר
11:10 26.04.2020
העובדה שציבור האזרחים מאפשר לאנשים עם אפס כישורים לנהל עוברם את החיים היא יותר ממביכה.
משרד הבריאות הוא רק דוגמא קטנה לאיזה נזק ותת רמה פוליטיקאי יכול להוביל. הגיע הזמן להפסיק את זה.
-
תגובה לתגובה
אבא11:32 26.04.2020אבנר
אתה לא לומד גמרא? נכון! איך אני יודע? פשוט מקשקש בלי הוכחות למה ובלי טיעונים. כנראה שזה הרמה של הליבה... שלכם.
-
מ.ש.ל12:04 26.04.2020אבנר
נו, וזה טיעון של תלמיד חכם...
-
חיים12:14 26.04.2020אבנר
וולה, כל מה שהדת הציע במשך אלפי שנים הם פילפולים גסים ואלימות קשה.
-
ד.12:40 26.04.2020אבנר
אין ספק , גמרא זה נחמד , אבל איך זה עוזר לך לעזור לחברה שממנה אתה שואב את המימון לכל זה ? אהההה, בגמרא כתוב .את הגמרא תלמד בזמנך החופשי כמוני, אם אתה רוצה להנות מהמדינה הזאת אתה תתחיל לתרום לה אחרת תקבל את השאריות שזורקים ולא את השמנת . בגמרא הוא מנפנף .
-
39
cr
11:11 26.04.2020
ביבי זבל. מוכר את הפריפריה. מוכר את בוחריו. מיץ זבל. תלך לכלא כבר
-
תגובה לתגובה
שיר12:15 26.04.2020cr
מגיע לפריפריה. הם בחרו בו
-
40
דנה
11:14 26.04.2020
ביבי מלך
רק ביבי, תראו את המלך שלכם
-
41
דוד
11:19 26.04.2020
חילונים לא מבינים שביבי משעבד אותנו לטובת החרדים
גם הוא וגם גנץ או כל אחד שיבוא צרכים לנתק את החרדים מעטיני השלטון, הכסף שלנו החילונים הולך אליהם בלי פרופורציה לעומת החילונים.
-
תגובה לתגובה
אבא11:29 26.04.2020דוד
אני מוכן לעשות בדיקה, אבל אם אתה לא צודק אז תתנו לנו פיצויים, על כל מה שגנבתם ושדדתם אותנו.
-
42
קפוץ תחת
11:22 26.04.2020
צילום אדיר, מגבעת בורסלינו (קוראים לזה כך ?) כיפה ופיאה (סגולה) נוכרית. זו ליד זו. רבותי, זה סמל המדינה.
שלושתם היו, עדיין - או ייהיו - נאשמים, שפוטים או מורשעים עים בתי פאר בספסופה, קייסריה ירושליים (ע"ח המדינה) או צפת, עים דודי סוכר בארה"ב, או בארץ הקודש.
-
43
הגיוני
11:25 26.04.2020
די נמאס לי כחרדי שמעסיק תחתיו 40 עובדים, ומשלם כל חודש מיסים בסכום עתק למדינה.
להמשיך ולהזרים כסף לקיבוצים, ולתיאטרון הבימה..
יותר מכך, אחר כך לקרוא ולהתחלחל מכמויות ההסתה מצד התקשורת, איך אני יכול להפסיק את מעגל האיוולת הזאת ?
-
תגובה לתגובה
ד.12:33 26.04.2020הגיוני
קל מאוד. תגרום לשאר החרדים שאתה מכיר להתחיל לתרום למדינה , בהתחלה בלמידה של מיומנויות , בתפיסה יצרנית , בגיוס לצהל , בשירות לאומי, ואז לעבודה , לשלם מיסים כמו כולם, אולי לעשות מילואים, אולי לשלם עוד מסים . חתיכת קוזאק נגזל , מעסיק 40 עובדים ומתיימר לייצג מגזר שלם של פרזיטים.
-
44
א.
11:38 26.04.2020
עוברים משליטה של קיבוצים ומושבים על הקרקעות ומקורבים לראשי עיריות שיודעים לקדם פרויקטים עבור המקורבים- למצב שהמפלגות הדתיות ישלטו על הקרקעות ועל העתיד של מדינת ישראל בהתפתחות האורבנית שלה- בכיה לדורות.
-
45
סמי
11:41 26.04.2020
אין כוונה להשמיץ אני יודע שזוג צעיר בארץ עם 2 משכורות ועם משכנתא לכל החיים בקושי מגיע לדירה אם בכלל...
איך משפחה חרדית שבדרכ מונה 5 נפשות מגיעה לדיור??ואם המדינה מסבסדת עם המסים של אלה שמשרתים בצבא ומשלמים מס אמת?
-
תגובה לתגובה
יגאל12:30 26.04.2020סמי
שאלה רטורית. התשובה חיובית כמובן. זה ששירת בצבא גם בדרך כלל יעבוד בעבודה יצרנית ולכן ישלם יותר מיסים. כספי מיסים אלו יילכו לחרדים. זה ככה פשוט
-
ה יעזור לכולם כמה שנאת חינם19:32סמי
יש הרבה חרדים שמשרתים בצבא !!
ומורידים לנו מיסים ..תתעוררו די להאמין לשטויות !!
-
46
חנה
11:43 26.04.2020
למה??
עוד לא נכנס לתפקיד כבר מסיתים זה נראה לכם הגיוני.די עם הפחדות
-
תגובה לתגובה
יותם12:28 26.04.2020חנה
ובכן, כבר בהיותו שר הבריאות הוא ניסה להתערב בעניני שיכון. קרא את תחקיר דה מרקר על יומן הפגישות שלו. כך שמדובר בעובדות מוצקות
-
47
יוסי2
11:44 26.04.2020
אני חילוני לגמרי ומבואס לגמרי מהמינוי הזה.
יש הרבה ביקורת על החרדים אבל בדבר אחד חייבים להודות- שאפו על היכולת שלהם לחסוך ולחיות מתקציבים זעומים שנראים לחילונים בלתי אפשריים.
אם ליצמן יצליח לגרום לבניה של מאסות של דירות זולות אז כל הציבור יהנה מזה ולא רק החרדים (וגם די ברור שבניה רק למגזר מסוים תהיה אפליה פסולה ותיפסל בבג"צ).
-
תגובה לתגובה
חיים12:19 26.04.2020יוסי2
אתה פשוט לא רוצה ללמוד מהניסיון.
טוב ודת הם אוייבים אחד של השני. מינוי ליצמן יכול להוביל רק לכיוון אחד, ולא לכיוון טוב.
-
יטיר12:23 26.04.2020יוסי2
ביבי וגנצ מחסלים את בגצ - תשכח מההגנה
-
ד.12:25 26.04.2020יוסי2
תיפסל באיזה בג"צ , זה שהימין מפמפם כל יום שהוא אנטישמי, סמולני ?
תשכח מזה , מרגע שיש בנייה לחרדים ויש יותר מרוב של 40 אחוז בשכונה אף חילוני שפוי לא יחיה שם.
הבניה הזולה היא אך ורק לחרדים , החילוניים צריכים לממן את זה מכיסם .
-
רמאי12:28 26.04.2020יוסי2
הדירות הזולות האלה הן על חשבונך... כנראה שאתה חילוני כמו אני צנצנת. הפוזיציה זועקת
-
יוסית12:44 26.04.2020יוסי2
אם אתה חילוני לגמרי אני צנצנת. ליצמן ושות יתנו את הכל לחרדים. הם לא סופרים אותנו, אנחנו יהודים סוג ב.
-
48
כ
11:47 26.04.2020
להעיף לכל הרוחות את חובשי הכיפות נציגי גור ממרכזי השליטה בנדלן ובכספים
-
49
שעועית לימה
12:07 26.04.2020
מאעכרים ,קומבינטורים ,גנבי הון שלטון טייקונים ואסופה של 120 ח"כ דאפרים
דגנרטים ובראשם המושחת הביביסט שמנצח קבל עם ועדה במצח נחושה - בחוצפה, בעזות פנים עיקשת ,ללא מורא הדין.
אנו מריונטות של כסילות מוּנְהָגִים ע"י האידיוט בנימין נתניהו והכסיל בנימין גנץ.
הדובדבן שבקצפת הינו הבַּנְדִּיט ליצמן והכת שהוא עומד בראשה.
בקרוב הספר - "כיצד הֶחֱרַבְנוּ את מדינת היהודים" ...
-
50
גילה
12:08 26.04.2020
תמשיכו לתרום לעמותות פראיירים!
רק רעב יעיר את השטח!
-
51
tt
12:11 26.04.2020
השם השני של החילוניים - אפסים!
השיטה להלחם. כמו שאין הפלייה לערבים, אסור שתהיה אפלייה לחילונים בקניית דירה בלב הציבור החרדי.
שישמרו על צביון חיים בבתיהם
-
52
חיפאי
12:12 26.04.2020
בשום פנים ואופן לא לתת לו את המשרד הזה כישלון בבריאות יהיה כישלון בדיור חוץ מלסקטור של החרדים והשתלטות על כל המדינה האדם הזה נאשם בפלילים והכישרון שלו זה אך ורק בלהעביר תקציבים לחרדים ועכשיו אדמות מדינה שמלאה בדם חילונים תעבור לחרדים בחינם שלא נדבר על המשרות הרבות שם
-
53
לקחו הכל
12:14 26.04.2020
כל הכסף אצל החרגים והימין: כל המשרדים עם המליארדים אצלם. אוצר חינוך שיכון ופנים. 80 אחוז מתקציב המדינה בידיהם כדי לקדם חרדים וימין.
ומי ממן את החגיגה? העצמאים רק הם משלמים מיסים. המיסים של עובדי מדינה אינם הכנסה כי מקורם בתקציב המדינה.
-
54
לחרדים ולמתנחלים בזול או בחינם
12:15 26.04.2020
רק האנשים הרגילים משלמים מליונים על דירות
-
תגובה לתגובה
דוד13:02 26.04.2020לחרדים ולמתנחלים בזול או בחינם
תפסיק לבלבל את המוח. דירות בבני ברק עולות יקר יותר מהאזור שאתה גר בו. שילמתי על דירת 4 חדרים 1800000. תפסיקו עם ההסתה. דירות בזול יעלו כך במקומות המצויינית בכתבה שהם אזורי הפריפריה. טוב לך? לך תקנה שם. קשקשן
-
שם13:54 26.04.2020לחרדים ולמתנחלים בזול או בחינם
לך תבדוק כמה עולות דירות בגבעת שמואל, תיפול לך הלסת.
-
55
למה
12:18 26.04.2020
למה לחרדי מגיע ״סיבסוד עמוק״ ובלי הגרלהולחילוני מגיע קדחת?
-
56
נעם
12:25 26.04.2020
ממשלת ״אחדות״ שגנץ נתן לביבי היא בדיוק מה שחשבנו שתהיה, גנץ מקבל תפקיד ואנחנו מקבלים את אותה הממשלה בלי שום שינוי, בשביל זה לא הצבעתי לכחול לבן, בשביל זה לא רציתי ממשלת אחדות עם הליכוד, מביך.
-
תגובה לתגובה
מתבכיין16:54נעם
זה לא מספיק שאתה מצביע גנץ. האם עשית מאמץ לשכנע אחרים להצביע גנץ? האם כיתת רגליך מבית לבית שיצביעו גנץ? האם כל הפוטנציאל לגנץ בתל אביב ורעננה וברמת השרון הלך להצביע?
מצביעי גנץ לא מבינים שהוא לא קיבל מספיק מנדטים כדי שיוכל לקיים כל הבטחותיו ורצונותיך?!
-
57
ד.
12:28 26.04.2020
המזל הגדול של הקהילות החרדיות הוא שזה קורא במדינת ישראל, בכל מדינה אחרת היה כבר מתפרסם ספר שנוי במחלוקת ,מתחילות הפגנות ואז אלימות כלפי עסקים ואפליה ואז מחנות ואז סלאמאת.
חנה ארנדט צדקה ! תנו עוד כמה שנים של פרזיטיות כזאת עם אוכלוסיה יצרנית שסובלת מפערים ותראו את גדולי הציונים ההומניסטים מעמיסים דוסים על רכבות למחנות במדבר במו ידיהם. בני האדם לא לומדים כלום .
-
58
עלוקות, טפילים, פראזיטים
12:29 26.04.2020
אפס אחוז תרומה למדינה
מאה אחוז סחטנות ומציצת דם החילונים.
עוד מעט לא ישאר. ומה אז? העקר שיש משגיחי כשרות...
-
59
thhk
12:36 26.04.2020
ליצמן פושע
לכלא
הרס את מערכת הבריאות הציבורית וברח שאנשים מונשמים בבתי חולים
בוגד
-
60
אורח לרגע
12:37 26.04.2020
המדינה הלכה פייפן. ברגע שהשמיים נפתחים מומלץ לברוח.
החילונים הפכו לחוטבי העצים ושואבי המים של החרדים והם עוד יורקים עליהם
-
תגובה לתגובה
רועי מהצפון הרחוק20:50אורח לרגע
שמע, הגזמת לגמרי, הם לא יורקים עלינו, רק זורקים עלינו חיתולים עם קקי
-
61
אליהו
12:58 26.04.2020
מי שבחר בליכוד היה צריך להבין שיש גוש ימין ושאי אפשר להתעלם מכמות המנדטים שיש לש"ס וליהדות התורה.
זה אולי הדבר הכי צפוי שקרה בעקבות הבחירות. החרדים היו נאמנים לליכוד ועכשיו קוטפים את הפירות.
מכיוון שהרוב בחר בליכוד, אינני מבין למה כולם מופתעים.
מכיוון שזה לא משרת את האג'נדה שלי, לא בחרתי בליכוד. חלק מהסיבות היה הקשר ההדוק למפלגות מסויימות שמגיעות יחד איתם לקו הסיום.
-
62
אורי מ
13:24 26.04.2020
הם יהרסו לנו כל חלקה טובה שבנינו.
לא רוצים ללמוד לימודי ליבה,לא רוצים להתגייס,לא רוצים לעבוד, שיעזבו אותנו כבר.
מה אנשי הליכוד לא מבינים,הם יטביעו את המדינה.
-
63
בני
13:25 26.04.2020
הגולם קם על יוצרו,,אנו מתאבדים בכסף שלנו
-
64
שירין
13:36 26.04.2020
ומה עם הדיור של ערבי ישראל?
-
65
די כבר עם האינטרסים הצרים
13:42 26.04.2020
לעכשיו הולך להיות שוק זול של דירות חדשות לחרדים ושוק יקר של חילוניים
וכל מיני מגרשים במקומות טובים שפתאום יועברו לצורך הקמת שכונות חרדיות בזול והמדינה תממן את ההקמה והבניה, איזה יייייופי
-
תגובה לתגובה
אולג14:18 26.04.2020די כבר עם האינטרסים הצרים
זה מצויין. עודה לי טוב לראות צעירים טפשים שהצביעו ליכוד וישארו בשכירות כל ימי חייהם וישמשו כמשרתים לחרדים
-
66
תומר
13:48 26.04.2020
היה ידוע מראש, כל מי שבחר "מחל" לא צריך להיות מופתע מהתוצאות, כשאתם בוחרים ביבי אתם מביאים את כל האנשים האלה אחריו.
-
67
כחול שחור וליכוד חרדי
13:53 26.04.2020
בקיצור אני חייל משוחרר שצריך ללמוד בישיבה בכדי לקבל דירה
בפעל הבאה ליברמן יהיה 40 מנדטים
-
תגובה לתגובה
אוריןן14:17 26.04.2020כחול שחור וליכוד חרדי
בפעם הבאה במקום לשים ליכוד וימינה בקלפי, תחשוב טוב טוב מי באמת מייצג אותך. אחרת, תמשיך לשמש כמשרתם ועבדם הנרצע של החרדים
-
68
תל אביבית
14:00 26.04.2020
צעד נכון והוגן!!! לצופף את החרדים בגטאות זה אסון להם ולכל האומה!!!! ראיתם שהמגיפה התפרצה בגלל הצפיפות המטורפת הזו!!! צריכים להיות אחראיים לחיי התושבים בארץ שלנו ולא לגרום לחיים מסוכנים בכזו צפיפות!!! זה מסוכן לכל הארץ!!! לשחרר אדמות בכל הארץ ולבנות באופן שפוי. נתניהו! דם החרדים על ידיך! הכתובת היתה על הקיר! ואגב זה מסוכן לכל הארץ , לא רק לחרדים. אסור ליצור גטאות צפופים ואין צורך! יש המון אדמות שוממות בארץ שלנו והגיע הזמן ליישב אותם! הצלחה! והרבה בריאות!!!
-
תגובה לתגובה
לא מבינה כלום16:35תל אביבית
אף אחד לא יצר להם גטאות. הם יצרו אותם מרצונם החופשי. מי סוגר את הכניסות לשכונות שלהם, הקלגס החילוני? קחי לדוגמא שכונות כמו רמת אשכול בירושלים שהייתה חילונית למהדרין. הם גירשו משם את כל החילונים.
-
במבולה
21:48תל אביבית
לא מבינה כלום.
אין אלוהים. צאו מהגטו. יום יפה בחוץ ויש אבולוציה
-
69
יוסי כהן
16:05
להבין מה עשה ליצמן למשרד הבריאות, ואורי אריאל למישרד החקלאות וזה מה שיקרה למישרד הבא. אם ינתן לליצמן הוא יביא אנשי שלומו ויגזור על כל ישראל להזין המיגזר שלו ככל האפשר. מה שישאר לנו אחרי זה אולי כבר לא יספיק לצעירים מוכשרים אשר יכולים לעבור למדינות אחרות בקלות. נישרא עם מי שלא, כמו בקיבוצים שקרסו ויהיה כאן מעט.
-
70
דני
17:52
יופי, עכשיו גם נצטרך לממן להם דירות בזמן שאנחנו בקושי חיים.
למה לא, הבאנו את זה על עצמנו ב-3 בחירות.
-
תגובה לתגובה
טל18:16דני
כל המפלגות חוץ מכחלון ברחו מנושא מחירי דיור ולא הציעו הפחתת מחירים. הבאת את זה על עצמך בכך שלא בחרת כחלון.
-
71
כותרת מונפצת - חריש עיר כללית כמו גבעת שמואל
19:07
אולי תשנו את הכותרת??? צריך להיות בלש להבין את כוונת המשורר
-
72
דודי
20:18
רציתם ביבי תשלמו אנשים טיפשים .תמשיכו להתגייס
לצבא.תשלמו מיסים החרידים יקבלו חינם.מי אמר ימני טמבל צדק..
-
73
איש האורות
21:33
אחרי חודשיים בבית, גידלתי כבר זקן כמו של ליצמן.
-
תגובה לתגובה
אבא10:52איש האורות
איך מקבלים אורות, אוכלים חזירים ומחללים שבת?? תלמד תתפלל תקבל אורות. בדוק ומנוסה על ידי מליוני חוזרים בתשובה, ועל ידי אכילת דבר אחר וחילולי שבת יש חושך וייסורי מצפון שלא עוזבים את האדם כל חייו, בדוק ומנוסה על ידי פורקי עול יושבי הברזים בנים למשפחות במצוקה רח"ל... וכו' וכו'
-
74
אם זו ממשלת אחדות - למה החרדים בפנים?
22:28
לא חסר מנדטים על מנת להרכיב ממשלה - למה הכניסו את החרדים?
-
תגובה לתגובה
ביבי05:58אם זו ממשלת אחדות - למה החרדים בפנים?
הבלוק
כי הם חלק מהבלוק שלי לבריחה מבית המשפט
-
75
ליאור ת
03:43
שמישהו יעיר אותנו מהסיוט הזה
-
תגובה לתגובה
אבא10:46ליאור ת
את יכולה להסביר לי מדוע המצרים קצו בחייהם, מפני בני ישראל, אחרי שישעבדו העם שלם בלי עוול כפיהם.??
-
אבא10:49ליאור ת
את יכולה להסביר לי מדוע המצרים קצו בחייהם, מפני עם ישראל ששעבדו אותם לעבדים, באכזריות רבה, בלי עוול בכפיהם.???
-
76
רפטל
04:49
אסון לאומי חדש בפתח. הגנבים הגדולים ביותר בחסות החוק ועל חשבון הציבור.
-
77
יוסי, עו"ד
09:24
החגיגה רק מתחילה
בחסות המושחת מבלפור והמשת"פ חסר השכל, גנץ, מתחיל שוד הקרקעות הגדול. ליצמן ודרעי, שני קומבינטורים מהספרים, מקבלים את משרד השיכון על כל תקציביו. מכאן, למשרד יש משימה אחת - לבנות עבור החרדים. ככה זה כשראש ממשלה מושחת מוביל את המדינה אל התהום.
-
תגובה לתגובה
יו13:01יוסי, עו"ד
עד שלא יצאו מליונים לרחוב לא יעזור כלום.
-
78
רהבל
10:13
מעולם לא קרה שמעטים כל כך (עובדים ומשרתים) מממנים פרזיטים כל כך ( לומדים ומשתמטים) על ידי סחיטה חזירת כל כך (להלן הסיעות החרדיות ) שמאושרת על ידי נאשם כל כך (ביבי) שקבל לגיטימציה על ידי נוכלי קולות כל כך( עיין ערך גנצשכנזי)
-
79
מפלגות סקטוריאליות זה אסון לדמוקרטיה
10:39
יש ריצת מפלגות לכנסת שלא פונות לכלל האוכלוסיה, אלא הן "סקטוריאליות".
מפלגות דתיות וחרדיות הן מקרה פרטי ואחד השימושים הבוטים בסקטוריאליות שמזעזעת את החברה ומרסקת אותה. למשרד שיכון צריך ראיה כוללת, שלוקחת בחשבון את כלל האוכלוסיה.
-
80
Ab
10:53
המדינה לא מעניינת כלל עתיד ילדנו לא מענין רק שליחו של הרבי מגור ובוגר הכלא מאמינים וכמובן משתמטים השרות הצבאי
-
81
חרגי
11:17
אין לכם מושג מה זה חרדי.
אלו הם אנשים חולים.
וליצמן הכלב הולך להרוס את החילונים. תזכרו הייטב.
-
82
אלמונית
11:31
השנאה שלי לחרדים גוברת מיום ליום. ולא רק אצלי.
-
83
ימני מפוכח
11:37
תקציבי ענק יועברו למגזר אשר לא תורם רבות לכלכלת הכלל (מישהו הזכיר גמ"חים והון שחור).... הציבור הינו כסיל המסרב שוב ושוב להפנים את האמת ונכנע לדמגוגיה זולה והסתה... כול זאת למען המשך שלטון "משפחות המלוכה" ובראשם נאשם בפלילים... תאכלו מה שבישלתם.. בתיאבון לכולנו
-
84
לבן
12:00
מכרתם את הבריאות. עכשיו הגיע תור השיכון. העיקר שיש ארמון למלך
....
-
85
יפית
12:01
החרדים של ליצמן לא עובדים ולא משרתים בצבא אבל מקבלים הרבה יותר מאיתנו, הציבור המשרת והעובד. עד מתי ירקו לנו בפרצוף? למה אנחנו צריכים לממן אותם?
-
86
מלאך
12:38
החילונים לא צריכים להיענש על כך שהחרדים משריצים 7 ילדים לכל אישה.
-
87
ר
13:46
איום קיומי על אופיה של מדינת ישראל
-תוקן על ידי חריף_ומקשה ב- 27/04/2020 15:49:15
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/4/2020 15:48 לינק ישיר 

אני מביא את הכתבה בעיקר בשביל התגובות (טוקבקים בלעז). תסתכלו ותראו איזה זעם ושנאה מופנה כלפי הציבור החרדי.
אין ספק שיש כאלו שישנאו אותו בכל מקרה. וזה ניכר בתגובות שמתעבות כל דבר שריח דתי נודף ממנו.
אבל לא כולם כאלה יש המון תגובות שמדברות בעיקר על הנושא הכלכלי ועל עתיד המדינה.
ואי אפשר לעצום עיניים ולומר שאין שום קשר להתנהלות שלנו. ועשיו שונא ליעקב וכו'דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-27/4/2020 16:16 לינק ישיר 

אינני מסנגוריו של ליצמן, אבל האיש עוד לא נכנס לתפקידו, לא דיבר עוד מילה בנידון, אני בטוח שהתכניות שלו עדיין לא מוגדרות. אבל כמה עיתונאים זבי-חוטם כבר יודעים שהוא הולך להעביר את כל קרקעות המדינה לחרדים ולנשל את הציבור החילוני באופן הכי מפורט שיש. זו השיטה לעורר הסתה על שום מאומה. בדיוק כפי שהוא לא הפך את בתי החולים בישראל לחרדים בלבד, הוא גם לא יעשה כלום, וגם לא יוכל לעשות כלום במשרד השיכון לחרדים בלבד, אבל מה אכפת לעיתונאים אכולי השנאה לזרות חול של שטנה בעיני הציבור. זה לא קשור להתנהלות הציבורית שלנו, שיש בה הרבה מה לתקן. זו שנאת חרדים אוטו-אנטישמיות במיטבה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > דרעי וליצמן מתכננים: מענקים לרוכשים בפריפריה וחיסול תוכנית מחיר למשתכן
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.