בית פורומים בחדרי חרדים

מדוע והאם הישיבות נדרשות כעת לתקציב מלא ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/4/2020 08:28 לינק ישיר 
מדוע והאם הישיבות נדרשות כעת לתקציב מלא ?

תוקן על ידי ברנהארד ב- 27/04/2020 08:29:43

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 08:38 לינק ישיר 

זו סוגיא מורכבת.

אמנם אין פנימיות ואין אוכל, אין חשמל ואין מים לשלם. אבל מצד שני, גם כמעט אין תרומות והתקציב כלל לא ברור. זה מעניין לדעת כמה אחוזים מהוצאות הישיבה הם על אוכל, על נקיון, על משכורות, חשמל ומים...

בכל אופן, בארה"ב בהרבה מוסדות התשלום הוא שנתי. כלומר, גם אם הבחור למשל מחליט באמצע השנה לעזוב את הישיבה, הוריו צריכים לשלם עד סוף השנה. כי זה נזק למוסד, ובמקומו יכלו לקבל בחור אחר שהיה נשאר. ואולי גם כאן, הישיבות יכולות לטעון נסתחפה שדהו, אנחנו מצדנו היינו פותחים, אבל המדינה לא מסכימה בעיה שלכם, אתם צריכים לשלם בכל אופן...

חבל שאין הוראות ברורות מההנהגה החרדית בדברים אלו. או שפשוט התגלה שההנהגה קצת חלשה, וכל ראש ישיבה עושה כטוב בעיניו...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 08:51 לינק ישיר 

סקופער כתב:

זו סוגיא מורכבת.

אמנם אין פנימיות ואין אוכל, אין חשמל ואין מים לשלם. אבל מצד שני, גם כמעט אין תרומות והתקציב כלל לא ברור. זה מעניין לדעת כמה אחוזים מהוצאות הישיבה הם על אוכל, על נקיון, על משכורות, חשמל ומים...

בכל אופן, בארה"ב בהרבה מוסדות התשלום הוא שנתי. כלומר, גם אם הבחור למשל מחליט באמצע השנה לעזוב את הישיבה, הוריו צריכים לשלם עד סוף השנה. כי זה נזק למוסד, ובמקומו יכלו לקבל בחור אחר שהיה נשאר. ואולי גם כאן, הישיבות יכולות לטעון נסתחפה שדהו, אנחנו מצדנו היינו פותחים, אבל המדינה לא מסכימה בעיה שלכם, אתם צריכים לשלם בכל אופן...

חבל שאין הוראות ברורות מההנהגה החרדית בדברים אלו. או שפשוט התגלה שההנהגה קצת חלשה, וכל ראש ישיבה עושה כטוב בעיניו...

גם פה אנחנו, ההורים, ממשיכים לשלם מחיר מלא כבר חודשיים למרות שאין פנימיה ואוכל וגם לימודים בקושי.
מנסים לדחות את הטענות ב"קש" שהרמי"ם מלמדים בטלפון וכו'..
זה שקר גס ושוד לאור היום , והחכי"ם החרדים כמו תמיד, יושבים בשקט ואין פוצה פה ומצפצף.. וההורים כמובן מפחדים מהנהלת הבתי ספר והישיבה ושותקים גם כן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 08:55 לינק ישיר 

אך טוב,

על חודש ניסן גם כך כל שנה משלמים למרות שהבחורים בבית. כך שהטענה היא על חודש מינוס...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 08:57 לינק ישיר 

אם מישהו רוצה לדעת איך נראה שחיתות, הרי זה התמונה תבהיר היטב ותמחיש שחיתות מהי. לא די שהציבור נאנק תחת המגיפה ונשאר ללא פרנסה, באים אלו ותוחבים ידיהם לחשבונותיהם של ציבור קהלם רק כי הם יכולים, לא כי הם צריכים, לא כי הם ממשיכים לשלם משכורות למלמדים והעושים במלאכה, כי הרי ברוב המוסדות הם יצאו לחל"ת. מדובר במושחתים שכולנו צריכים לדעת את זה ולבוא איתם חשבון בימים אחרים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 09:00 לינק ישיר 

הטענה הקשה ביותר היא על המוסדות שממשיכים להפריש לעצמם על הסעדה, ועל הסעה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 09:06 לינק ישיר 
סקופער

מיץ_דשא כתב:
אם מישהו רוצה לדעת איך נראה שחיתות, הרי זה התמונה תבהיר היטב ותמחיש שחיתות מהי. לא די שהציבור נאנק תחת המגיפה ונשאר ללא פרנסה, באים אלו ותוחבים ידיהם לחשבונותיהם של ציבור קהלם רק כי הם יכולים, לא כי הם צריכים, לא כי הם ממשיכים לשלם משכורות למלמדים והעושים במלאכה, כי הרי ברוב המוסדות הם יצאו לחל"ת. מדובר במושחתים שכולנו צריכים לדעת את זה ולבוא איתם חשבון בימים אחרים.

אצלנו לא הוציאו את המלמדים לחל"ת. החוזים הם חוזים שנתיים...

אם אכן הוציאו אצלכם לחל"ת ועדיין גובים מההורים, זו שערורייה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 09:25 לינק ישיר 

מה זאת אומרת הוציאו את המלמדים לחל"ת?
הם לא עובדים? לא מקיימים קשר עם הילדים? לא מוסרים שיעורים בטלפון?

בסביבתי הרבה מלמדים מורות ומג"ש, כולם ממשיכים בעבודתם בצורה מסוימת.
אני מקשיב ביחד עם בני לשיעור של המג"ש שלו כל יום, ואתמול המג"ש התקשר ודיבר עם הבן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 09:57 לינק ישיר 

אני יודע ששילמתי יותר על המחצית השניה של אדר, וגם השבוע, על מזון ועוד. אני בעצם משלם כפול, אני אמור לחסוך את הכסף לכך ממה שהייתי משלם לישיבות ולבתי ספר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 11:26 לינק ישיר 

א. בניסן שילמו כי זה חלק מהתשלום השנתי המתפזר על פני כל השנה, למרות שיאן ברובו לימודים. מאייר והלאה - שמעתי על ישיבות שגובים רק חצי מהתשלום כי אין הוצאות על אוכל וכו'.
ב. הנוסח והמנגינה כאן נותנים תחושה מרה של כאלה הששים על סגירת הישיבות ומתפללים שאלה יקרסו ויסגרו כמה שיותר מהר. זה לא חדש, אבל כואב בכל פעם מחדש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 17:10 לינק ישיר 

האם לא למדנו לדון לכף זכות ???? עד כמה שידוע לי ההורים לא משלמים אפי' את העלות המלאה של ארוחת צהרים של הבחור בישיבה וע"ז יש להוסיף את השכר של הרמי"ם והצוות שבעידן של היום אדרבה עבדו גם בבין הזמנים דרך קווי הטלפון ויש הרבה ישיבות שממשיכים לשלם שכירות גם על המבנים שלא שייך להחזיר אותם למשך חודש בקיצור ההוצאות הן הרבה יותר מהחסכון

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 22:19 לינק ישיר 

לדון לכף זכות? ישיבות? ראשי ישיבה? תלמידי חכמים? זו 'בחדרי חרדים' כאן, שכחת? לימוד לכף זכות של מי שלא חילוני או פוזל לכיוון - זה לא כאן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/4/2020 23:33 לינק ישיר 

זקוקות?-כן
יקחו?-לא

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/5/2020 08:53 לינק ישיר 

תוקן על ידי ברנהארד ב- 03/05/2020 08:54:22

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2020 07:59 לינק ישיר 

ברנהארד כתבה:

תוקן על ידי ברנהארד ב- 03/05/2020 08:54:22

אדוני ממפלגת אין עתיד?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מדוע והאם הישיבות נדרשות כעת לתקציב מלא ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר