בית פורומים בחדרי חרדים

מי הגה את רעיון "הישיבות בקפסולות"?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/4/2020 13:51 לינק ישיר 
מי הגה את רעיון "הישיבות בקפסולות"?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 13:52 לינק ישיר 

https://publish.twitter.com/?query=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Farivlin1%2Fstatus%2F1255064907814449152&widget=Tweet

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 14:18 לינק ישיר 

ערבך ערבא צריך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 17:58 לינק ישיר 

סורוצקין ויענקוש?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 18:18 לינק ישיר 

שיטת הקפסולות שאושרה ע"י משרד הבריאות תהיה המבחן האמיתי של עולם הישיבות ועכשיו כל העולם יראה כמה בחורים יהיו מוכנים להמית את עצמם באוהלה של תורה ולא לצאת כלל מהמתחם במשך כמה שבועות.
באם המוני בחורי הישיבות יתחמקו מלהגיע לישיבות זו תהיה תעודת עניות לעולם התורה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 18:23 לינק ישיר 

מבלי להיכנס לנושא האם בחורי הישיבות דהיום בנויים להמית עצמם באהלה של תורה או לא (ויש מה לומר בעניין), אתה מקדים את המאוחר.

כל הרעיון מאוד מסובך מבחינה טכנית, וגם אם המתווה יאושר כפי שהוא, יצטרכו לבדוק ספציפית בכל מקום האם יש בכלל היתכנות טכנית לזה ובהתאם לכך יאשרו את המקום או שלא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 18:28 לינק ישיר 

בימים טרופים אלו, שאין דבר בעולם מלבד הקורונה והמסתעף, וממילא קרנם של העסקנים והנכדים בירידה, היה מצופה מהם לשבת בבית ולעשות חושבים על מה שהיה ומה הלקחים להבא.

במקום זאת, הם לא מרפים, מנסים לדחוף את האף בכל מקום אפשרי, להראות שהנה הם קיימים. לא כבוד התורה ולא לימוד התורה מעניין אותם. העסקנות הדלוחה שבהם לא נותנת להם מנוח...

ואם ח"ו תהיינה התפרצויות של קורונה בישיבות, אז כבר לא נשמע מהם. את הבזיון הם ישאירו לרבנים עצמם...

כל זב חוטם יודע, שההצעות ההזויות שהוצעו לא ישימות, והייתי אומר שיש בהם אפי' קצת קלות דעת. אבל מה לא עושים בשביל סיפוק עצמי של עסקנות...  

כבר כתבתי כאן שעדיף בימים אלו להשאיר את כולם בבית שלא לסכן אותם. בפיקוח נפש אפי' לחיי שעה מחללים שבת, אם כן למה במקרה דנן לא צריך להחמיר ולשבת בבית עד יעבור זעם? אפשר לדרבן את הבחורים בפרסים, לחייב לעשות מבחנים אמריקאים בטלפון, להתנות חזרה לישיבה כשיתאפשר במבחן על החומר כמו שעושים בקול יעקב, ועוד ועוד. לא מבין למה משחקים בחיי אדם?

אמנם נכון שתורה מגנא ומצלא, אבל כבר חז"ל קבעו "דבר בעיר - כנס רגלך", וכי הם לא ידעו שתורה מגנא ומצלא? ידעו גם ידעו, רק אמרו שילמדו בבית. לא יקרה כלום. עד יעבור זעם. זה כ"כ פשוט שאיני מבין מדוע בכלל דנים בזה. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 18:30 לינק ישיר 

נוירולוג כתב:

מבלי להיכנס לנושא האם בחורי הישיבות דהיום בנויים להמית עצמם באהלה של תורה או לא (ויש מה לומר בעניין), אתה מקדים את המאוחר.

כל הרעיון מאוד מסובך מבחינה טכנית, וגם אם המתווה יאושר כפי שהוא, יצטרכו לבדוק ספציפית בכל מקום האם יש בכלל היתכנות טכנית לזה ובהתאם לכך יאשרו את המקום או שלא.

יצא המרצע מן השק!

אחרי קריאת הפסקה הראשונה שכתבת אין צורך בשום הסברים נוספים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 18:33 לינק ישיר 

מה אתה אומר? אתה באמת רוצה להיכנס לדיון בנושא?

בתוך עמי אני יושב, והייתי עוד עדין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 18:46 לינק ישיר 

אני לא יודע אם אתם רוצים לפתוח את זה, אבל אין כמעט אף בחור היום ש"ממית" עצמו באהלה שלו תורה. בסה"כ התנאים בישיבות בסדר גמור, חיי החברה טובים, וזה הרבה יותר נח מאשר לשרת בקרבי 3 שנים.

אצל אברכים רבים רואים באמת הקרבה ו"ממית עצמו באהלה של תורה". 

בחזרה לבחורים. אי אפשר לבקר ולשלול את המצב בלי לתת אלטרנטיבה. לבינתיים, לא ראיתי שמציעים דברים טובים יותר...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 18:53 לינק ישיר 

יש ועוד איך יש!

ממית עצמו באהלה של תורה ממש לא קשור לתנאים ולמצב הארוחות.
בחור שמתגבר על היצר הרע הבוער כמו אש ממש וקורע את עצמו ומשקיע את עצמו בתוך הגמרא, הוא לא פחות ממית את עצמו ממי שמקיים פת במלח תאכל, ומסתבר שאפילו יותר!

מי שאומר אחרת פשוט לא מודע לניסיונות של בני הנוער.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 18:53 לינק ישיר 

כמה אחוזים מהמתגייסים משרתים בקרבי?
מתוך כלל בני הישיבות יש אחוז מסויים, נגיד בין 15-20, שלא מוצאים את האף מהגמרא, לא נחים ולא מתפנקים, 'עובדים' (בלי לפגוע בכל השאר שרובם גם לומדים ממש בסדר, אבל גם מתייחסים לצרכי הגוף על פי צרכי הדור) - תקרא להם צו"לניקים אולי, שלא חושב שמישהו בקרבי, שיש לו חופשות וכל היתר, היה מוכן להחליף איתם יותר משבוע, אולי גם זה לא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 19:30 לינק ישיר 

רעיון כזה הזוי ומופרך ולא ישים.
מוזר מאוד שמישהו מקדם אותו ומאמין שיש לו איזשהו סיכוי להצליח. חבורה של הזויים. להכניס את כולם לקפסולה ושישארו בפנים ויעזבו אותנו לנפשינו .שייצאו מהקפסולה רק אחרי שיקבלו שכל.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 19:36 לינק ישיר 

טוב, אנו חלוקים בהגדרה של "ממית". אני לא אומר שאין היום אלפי בחורים ששקועים ולומדים מבוקר ועד ליל. קדוש יאמר להם. אבל מכאן ועד "ממית" נראה לי קצת מוגזם. נכון שיש נסיונות וכו' אבל אין צורך להגזים בזה, כי בסה"כ הרחוב היום כ"כ שטחי ורדוד כך שכל בחור עם קצת שכל בראש אין לו מה לצאת ולחפש שם...

ובל נשכח, כל בחור טוב יודע שבסוף הכמה שנים האלה מחכה לו סידור כספי של חצי מליון פלוס. וזה תמריץ חשוב. כך שקצת קשה לעשות השוואות. וכבר אברך אחד סיפר לי שאמר לבנו שלא חשקה נפשו בתורה: "גם אם אתה לא מתחבר ללימוד, מבחינה כלכלית עדיף לך להישאר בישיבה, כי כך תקבל סידור של כמה מאות אלפים, מה שלא יקרה אם תחפש עצמך בחוץ, תקבל אולי כסף לחתונה..."...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 19:40 לינק ישיר 

סקופער
מותר לשאול באיזה עשור בחייך אתה נמצא?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 20:19 לינק ישיר 

מותר, לא בטוח שתקבל תשובה.

אם אני בן 15 מה תענה?
אם אני בן 25 מה תענה?
ול-40 מה תענה?
ול-50 מה תענה?

אני מסכים שתכתוב שאני ילד מנוזל ולא מבין. זה לא פוגע בי, בדיוק כמו שלא מרגש אותי יתר על המידה כשמשבחים את כתיבתי כאן ובמקומות אחרים. זכותך להביע את דעתך כפי שאתה מבין וזכותי גם.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מי הגה את רעיון "הישיבות בקפסולות"?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.