בית פורומים בחדרי חרדים

בשביל ללמוד רק בקיאות באמת לא צריך לחזור למסגרת של ישיבה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/4/2020 21:42 לינק ישיר 

https://www.bhol.co.il/news/1096024

לא קפסולות ולא שטחים פתוחים: בחסידות הגדולה בישראל לא רק שלא ממהרים לפתוח את הלימודים בכל השכבות, אלא דוחים את כל המתווים המוצעים ומכריזים כי ממשיכים ללמוד דרך הטלפון "אין להקל במקום של ספק פיקוח נפש" אומרים בחסידות גור

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 22:07 לינק ישיר 

אם בישיבה לומדים בקיאות, תאר לך מה קורה בבית...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 22:08 לינק ישיר 

לגופו של ענין, הם צודקים בהחלט. צריך להישאר בבית כל עוד יש צל של ספק פיקוח נפש...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 22:14 לינק ישיר 

אכן, אם באמת ההסכמה של המל"ל היא רק מחמת לחץ, אסור להסתמך על זה.
לכן יש גדולים שיכריעו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 22:16 לינק ישיר 

בשביל להתאבד ולאבד אנשים בהמוניהם לא צריך לפתוח ישיבות!!!

הצהרה: אינני חסיד גור ואני בדרך כלל מבקר אותם
הפעם אני מצדיע להם!!!
מה השטויות האלה?!
מי המופקר שמחפש ישיבות כעת?!
עדיין לא מספיק ברור מה המצב?
תראו מה קורה לכל החוכמולוגים
אנשים "מתים" נקודה
כל הסיבה שיש ירידה זה בגלל השמירה וההרחקות אז נלך ונתאבד

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 22:22 לינק ישיר 
סקופער

מנחה_חדשה כתב:
אכן, אם באמת ההסכמה של המל"ל היא רק מחמת לחץ, אסור להסתמך על זה.
לכן יש גדולים שיכריעו

לא לכל דבר אני רץ ל"גדולים" שיורו לי מה לעשות.

אם הבן שלי נחתך ושותת לו דם מהיד, אני רץ למיון שיתפרו לו את החתך, כדי שלא ימות לי. אני לא רץ לגדולים. אם כאן יש צל צלו של ספק פיקוח נפש, ועינינו רואות שאנשים מתים, אני לא רץ לגדולים, אני שומר על הילדים חזק בבית שלא יקרה להם ולי כלום. מה לא ברור בזה? למה לשחק בחיי אדם?

תקרא לי פרנואיד או כל כינוי אחר, אבל אני מעדיף שנהיה בבית וכביכול "נפסיד" כמה חודשים מאשר להפסיד הרבה חיים בכמה חודשים!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 22:29 לינק ישיר 

מסכים איתך.

אבל צריך לחלק בין אדם פרטי שיש ענינים שהוא לא שואל, ומחליט בהם על פי שיקול דעתו ועל פי הנתונים הידועים לו, לבין לקחת אחריות על מערכת של לימוד תורה - עולם הישיבות, שעליה צריכים לקבל החלטה ציבורית. והחלטה כזאת נתונה לגדולי הדור. 

פשוט וברור שהחלטה שהתקבלה ע"י גדולי תורה על סמך שיקול דעת מעמיק ונתונים שהובאו לפניהם, מי ששומע להם על אף חששותיו, יש לו על מי לסמוך.

אכן, מי שלא רוצה ליטול את הסיכון, ישאיר את ילדיו בבית, וכך גם אני אעשה. אבל כל אחד ואמונת החכמים שלו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 22:39 לינק ישיר 
ולשרה_בן

מנחה_חדשה כתב:
מסכים איתך.

אבל צריך לחלק בין אדם פרטי שיש ענינים שהוא לא שואל, ומחליט בהם על פי שיקול דעתו ועל פי הנתונים הידועים לו, לבין לקחת אחריות על מערכת של לימוד תורה - עולם הישיבות, שעליה צריכים לקבל החלטה ציבורית. והחלטה כזאת נתונה לגדולי הדור. 

פשוט וברור שהחלטה שהתקבלה ע"י גדולי תורה על סמך שיקול דעת מעמיק ונתונים שהובאו לפניהם, מי ששומע להם על אף חששותיו, יש לו על מי לסמוך.

אכן, מי שלא רוצה ליטול את הסיכון, ישאיר את ילדיו בבית, וכך גם אני אעשה. אבל כל אחד ואמונת החכמים שלו.

יש גדולי הדור שקשה לסמוך עליהם. בגור הם סומכים על גדול הדור שלהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 22:48 לינק ישיר 

ריצת האמוק והטירוף לפתוח מהר את הישיבות תמוהה ומוזרה. מלאך המוות מרקד לו חופשי ברחובה של עיר זה זמן להסתגר בבתים. זה באמת לא נעים לשמוע אבל יש הרבה הרבה דברים חיוניים שמותר לעשות ולצאת עכשיו ופרנסה של אדם יכול להגיע לפיקוח נפש. לימוד תורה בישיבות זה נמוך נמוך מזה ואין מה לעשות.דחוף לך ללמוד תורה אז תלמד בבית.נקודה. שהישיבות יחכו ומי שממהר לפתוח הוא פשוט רוצח.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 22:52 לינק ישיר 

ברכת_החמה כתב:

ריצת האמוק והטירוף לפתוח מהר את הישיבות תמוהה ומוזרה. מלאך המוות מרקד לו חופשי ברחובה של עיר זה זמן להסתגר בבתים. זה באמת לא נעים לשמוע אבל יש הרבה הרבה דברים חיוניים שמותר לעשות ולצאת עכשיו ופרנסה של אדם יכול להגיע לפיקוח נפש. לימוד תורה בישיבות זה נמוך נמוך מזה ואין מה לעשות.דחוף לך ללמוד תורה אז תלמד בבית.נקודה. שהישיבות יחכו ומי שממהר לפתוח הוא פשוט רוצח.

מי שלא מבין שישיבות ובתי כנסיות הם לפחות באותו רמה של עסקים וחנויות, אם לא יותר, הוא בכלל לא יכול להיות מאן דאמר בנידון.

לא רוצה, אל תשלח את הבנים שלך לישיבה.

ישנם עוד אנשים שב"ה מבינים שהעולם לא עומד על עסקים וחנויות אלא על ישיבות ובתי מדרשות. נא לא להפריע להם.

לא תהא כוהנת כפונדקית??

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 22:53 לינק ישיר 

רק פוחז פתטי וחסיד שוטה של יענקוש יכול להביא להנפיק כותרת כזו (על ידיעה חשובה) בניסיון לזלזל באלו שבוחרים שלא לזלזל בחיי אדם.

נ.ב. מעבר לשנאה הפתולוגית, זה מעיד על המצב הקשה ברשב"ם.

תוקן על ידי נוירולוג ב- 28/04/2020 23:03:37

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 22:54 לינק ישיר 

הרגת מצחוק...

יש גם סגול, נראה לי יותר דרמטי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 23:02 לינק ישיר 

האמת כואבת, והמצב ברשב"ם מעולם לא היה קשה יותר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 23:03 לינק ישיר 

לעניין פיקוח נפש ישיבות הן ברמה נמוכה והייתי מוסיף ברמה נמוכה מאוד ומי שאינו מבין זאת יחזור לרבה בגן וילמד מחדש סדר עדיפויות .
ברור שתלמוד תורה וישיבות זה עיקר העולם אבל ממש לא לעניין פיקוח נפש וממש לא בעת הזו. ממש ממש לא.

אגב אם כבודו חולה בקורונה מוזמן לפנות לרב שלו ולישיבה שלו כדי שלא תהא כוהנת כפונדקית

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ברכת_החמה ב- 28/04/2020 23:05:10

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 23:05 לינק ישיר 

ברכת

מקום החותם?

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי תמניא_אפי ב- 28/04/2020 23:05:45

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/4/2020 23:55 לינק ישיר 

מנחה_חדשה כתב:
https://www.bhol.co.il/news/1096024

בקיאות אפשר גם ללמוד בבית
אבל לומדים שם גם הרבה חסידות התקשרות וכו'
ובשביל זה צריך ישיבה.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בשביל ללמוד רק בקיאות באמת לא צריך לחזור למסגרת של ישיבה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.