בית פורומים בחדרי חרדים

משהו טוב קרה ליהודים לפני 72 שנה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/4/2020 17:17 לינק ישיר 
משהו טוב קרה ליהודים לפני 72 שנה

אין זה משנה אם הקמת המדינה היא אתחלתא דגאולה כמו שטען הרב קוק, או כמו שמיתן זאת האדמו"ר האמרי אמת מגור שציטט את המדרש: כך היא גאולתן של ישראל וכו' בתחלה קמעה קמעה וכו' , או כמו הרבי מליובאויטש שהתנגד בתוקף להקשר של הקמת המדינה עם גאולה.

בין כך ובין כך משהו טוב, בגשמיות וברוחניות, קרה ליהודים לפני 72 שנה [ונהיה יותר ויותר טוב].

ומצוה על כל יהודי מאמין לומר תודה לה' על כך.

כמובן שאין הדברים מכוונים למי שבהשקפתם המדינה היא סטרא אחרא ויונקת מקליפות הטומאה, שדים, שעירים וכו'.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2020 17:30 לינק ישיר 

המצוה לומר תודה היא גם אם חלילה קרה ההפך מטוב לפני 72 שנה. חיב אדם לברך על רע כשם שמברך על הטוב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2020 17:38 לינק ישיר 

עירוב טוב ורע חזק ביותר.

אתחלתא וסיפא דבלבולא

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2020 17:56 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:
עירוב טוב ורע חזק ביותר.

אתחלתא וסיפא דבלבולא

נשלח מהאנדרואיד שלי

תקרא שוב את השורה האחרונה
הפרדה ברורה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2020 18:27 לינק ישיר 

אני רחוק מהשורה האחרונה כרחוק מזרח ממערב

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2020 18:49 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

מה קרה, עשו לך בפוילר?!

עד לאיזו שורה הגעת בינתיים?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/4/2020 23:24 לינק ישיר 

הדיבוק כתב:
תמניא_אפי כתב:

מה קרה, עשו לך בפוילר?!

עד לאיזו שורה הגעת בינתיים?

נשלח מהאנדרואיד שלי

חריף.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2020 00:14 לינק ישיר 

לה''ו. ראיתי בחטף משהו ברוטר, ע''כ ששתי מדינות בישראל בעבר, התמוטטו בשנת ה73 .
איני יודע מעבר לכך כלום.
להתראות במדינה יהודית אמיתית בב''א.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2020 00:48 לינק ישיר 

מלכות דוד ושלמה לא התמוטטה, אלא התפלגה לשתיים.

להלן התרחיש:
בג"צ פוסל את נתניהו/ההסכם הקואליציוני שבוע הבא.
ישראל הולכת לבחירות.
גוש הימין זוכה ב61 מנדטים, נתניהו מעביר בכנסת את חוק ההתגברות/ החוק הצרפתי וכו'.
השמאל בתגובה מכריז על הקמת מדינה עצמאית שתשתרע לאורך מישור החוף,מרמת אביב עד חיפה.

רק תגידו לי איזה שלב בתהליך המתואר כאן נראה לכם מופרך?

(השלב היחיד שנראה לי מופרך זה השלב שבו גדעון סער ואיילת שקד מצביעים בעד החוק הצרפתי....)

תוקן על ידי פצקו ב- 30/04/2020 00:54:19

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2020 05:21 לינק ישיר 

משהו טוב ומשהו רע קרו ביחד לפני 72 שנה
היהודים הסתדרו מבחינה גשמית, אבל מבחינה רוחנית קרה משהו רע, ואכמ"ל על איך וכיצד קלקלו החילונים עשרות אלפי תימנים ועולים מארצות המזרח, ועל הסלקציה של העליה היהודית מארצות אירופה לחילונים בלבד
ומי שרואה רק את הצד הטוב שקרה, כנראה משתייך לאלו שרק נהנו מכך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2020 07:46 לינק ישיר 
momeir

איש_חשוב כתב:
משהו טוב ומשהו רע קרו ביחד לפני 72 שנה
היהודים הסתדרו מבחינה גשמית, אבל מבחינה רוחנית קרה משהו רע, ואכמ"ל על איך וכיצד קלקלו החילונים עשרות אלפי תימנים ועולים מארצות המזרח, ועל הסלקציה של העליה היהודית מארצות אירופה לחילונים בלבד
ומי שרואה רק את הצד הטוב שקרה, כנראה משתייך לאלו שרק נהנו מכך.

ללא  קשר לציונות. באירופה שלפני השואה רוב היהודים נהיו נאולוגים/מתבוללים/אתאיסטים. הגורמים לעזיבת הדת היו ההשכלה מצד אחד והאמינסיפציה מצד שני. יש חוקרים שטוענים שאילולא השואה הנהירה אל תרבות הגויים הייתה מחסלת סופית את היהדות החרדית. 
התנועה הציונית נולדה בעקבות הלאומיות שהתעוררה במאה ה19 ושהתעצמה במאה ה20. הגויים נתנו ליהודים להבין שעל אף רצונם להשתלב ולהיות גרמנים/צרפתים/רוסים וכו'. הם בכ"ז לא רצויים.
לכן נולד 'הפיתרון לשאל היהודים' - הרעיון הציוני. החרדים התנגדו לרעיון (מלבד המזרחי) מי שהוביל את התנועה היו יהודים סוציאליסטים, ריויזיוניסטים וגם חרדים בדמות תנועת המזרחי
אחרי השואה כשכמעט כל היהדות החרדית הושמדה. הרוב המכריע של הרבנים והאדמו"רים החרדים שיתף פעולה ובתחילת הדרך אפילו היה שמח וגאה עם ה'מוצר' של התנועה הציונית - קרי:  מדינת ישראל (אפילו אמרו הלל ביום העצמאות הראשון) . במדינת ישראל היהדות החרדית ועולם הישיבות שוקם. מאז שיצאנו לגלות לא היה טוב כ"כ ליהודים כמו במדינת ישראל
בפולין ובשאר אירופה שלפני השואה, גםהחרדים עבדו לפרנסתם. 
במדינת ישראל בגלל הפטור של 'תורתו אומנותו' יש איסור בחוק ל'בן תורה' לעבוד ו/או ללמוד מקצוע. 
כך נולדה חרדיות חדשה (רפורמה) שחרדיות פירושה לא רק חיי משפחה קהילה עשירים ובריאים , לא רק חסד עם חברי הקהילה אלא גם לצערי, אנאלפביתיות, חיי עוני, הסתגרות מוחלטת, ניצול המדינע... כפיות טובה ואי הכרת הטוב.
מתנצל על ההכללה... 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2020 07:47 לינק ישיר 

עד היום לא הבנתי מדוע ביום הזכרון היום אותו קבעו ראשי המדינה לזכירת חללי מערכות ישראל ונפגעי איבה לא מוזכרים התינוקות התימנים שנגזלו ביד רמה וברשעות הזויה וחלקם הוכרחו לעבור לשמד בחסות ב.ג. שר"י וחביריו התנהגות לא פחות גרועה מהחמאס ופת"ח, וכי בשל היותם יהודים מעשיהם ההזויים הפכו לסמל של גבורה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/4/2020 13:26 לינק ישיר 

קיבלנו הבוקר פסק בג"ץ ארור להתיר ולזלזל באיסור חמץ  ועוד נשאר לנו לשמוח עם המדינה היפה מבחוץ ורקובה לגמרי מבפנים

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > משהו טוב קרה ליהודים לפני 72 שנה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר