בית פורומים בחדרי חרדים

לפני שלך תדע נותנת שינה לעיניים ותנומה לעפעפיים,היא עושה חשבון נפש קטן.שלושים שנה ביקור היסטורי.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/5/2020 03:13 לינק ישיר 
לפני שלך תדע נותנת שינה לעיניים ותנומה לעפעפיים,היא עושה חשבון נפש קטן.שלושים שנה ביקור היסטורי.

יקיריי,כיהודייה מאמינה,כפי שחונכתי,לפני השינה אני עושה חשבון נפש קטן,הלילה הגעתי לסעיף בחשבון הנפש, שבו מתחתי ביקורת,בפורם, על המחיר המופרז,שנגבה מאלה שחפצים בשירותם של שלחיו של שר התורה להזכיר את שמותיהם אצל רבי שמעון בר יוחאי זי"ע.שאלתי את עצמי מי את לך תדע הקטנה והחצופה,שאת יכולה למתוח ביקורת על... ,הרי יש דברים שאת לא מבינה בהם סכום של ממש ,ועוד.רק מה, העניין הוא, שהביקורת מותחת בסביבתו ולא בו עצמו?ומניין שזה המצב?כאן הגעתי לשלב ההוכחות,פתאום "נזכרתי" ששנה שעברה התבשרנו כולם, על ביקור היסטורי ששר התורה ערך אצל רבי שמעון,תשאלו למה היסטורי,כימי שלא ביקר את רבי שמעון במשך שלושים שנה,אז בהחלט הביקור שלו ייחשב להיסטורי.אז אם זה המצב,שניתן במשך שלושים שנה לא לנסוע אצל רבי שמעון,אז לחשוש שפתאום יש לנו כאן התעוררות מיוחדת?,עד לכך, ששולחים שליחים? לא מסתבר,בפרט בהתחשב בגיל המופלג של "שולח השליחים".כך שוכנעתי,שהביקורת מכוונת לסביבתו,ולא בו!

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2020 06:51 לינק ישיר 

דיייי כבר.... חתיכת אובססבי.... טפל בעצמך חולה נפש

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2020 07:14 לינק ישיר 

פשוט לא יאומן.

איך, איך ר' חיים העיז 30 שנה לא להגיע לקברו של רשב"י. חוצפה כזאת!!! גם הגאונים והראשונים, וכל גדולי עולם בכל הדורות שלא היו כאן, איך, איך הם העיזו?

איזו תת רמה, איזו עליבות, איזו בושה. אפשר לטעון מליון טענות על הא ודא, אבל מה זו התת רמה הזאת?

אני לא אומר שאין עניין לעלות מירונה לסוברים כך. כנראה שיש. אבל קצת פרופורציות. זה לא מוזכר בשו"ע, לא בספר המצוות, וגם לא ברמב"ם... 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2020 07:46 לינק ישיר 

אני מניח שלך תדע המסכן, עמל ויגע בתורה לפחות ברמתו של הגר"ח, אם לא למעלה מזה.
והספקיו וידיעותיו כה מרשימים, כך שאם יש מישהו בדור הזה שיכול להנהיג אותנו ללא כל פקפוק זה לך תדע!

בקיצור,  לך תדע בכוחך זה והושע את ישראל.

וכעת ברצינות, טפו עליך! 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2020 08:35 לינק ישיר 

סקופער,אתה עונה על מה שלא נכתב באשכול,השאלה שנדונה באשכול האם,זה, שבעצמו לא ראה צורך לעלות למירון שלושים שנה,התעורר לפתע בחשיבות העניין,ורואה צורך לשגר שליחים לרבי שמעון? או ששוב מדברים בשמו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2020 08:44 לינק ישיר 

כל מי שלמד גמרא יודע, שהרבה פעמים אחרי קושיא מסוימת הגמ' עונה שאותו אמורא אמר את שאמר לשיטתו של מישהו אחר אבל הוא עצמו אינו סבור כך.

גם כאן כולם יודעים שדעת ר' חיים שעדיף ללמוד בתורת רשב"י בבית מאשר לנסוע, אבל אלה שחשוב להם שיוזכר שמם על ציון הרשב"י זה בווודאי מעלה גדולה לעשות זאת תוך כדי מצוות צדקה לקופת העיר.

עצוב שאני צריך לכתוב כאלה דברים פשוטים, אבל זה הרמה כאן, מה אפשר לעשות...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2020 09:20 לינק ישיר 

הגענו בעצם לעמק השווה,אז ר' חיים לא התעורר בפתע בחשיבות העניין רק משתמשים בשמו כדי לתת שירות לאנשים שמעוניינים. אולי באמת חייבים לפרסם את דעתו שעדיף ללמוד בתורת רשב"י מאשר להיטלטל בדרכים ,ובזה לפעמים יש ביטול תורה איך שכחנו? אבל את זה כנראה לא יפרסמו כי דעה זו לא תביא פרנסה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2020 11:40 לינק ישיר 

תארו לכם שמישהו היה מוכר לקראת טו בשבט ריבת אתרוגים מאתרוג שהשתמש בו הרב שך
כסגולה.
ותארו לכם שהרב שך בעצמו היה נותן המלצה בכתב ידו על הריבה הזו...

פשוט שזה לא היה יכול לקרות.

אבל נסיעה למירון בל"ג בעומר, שרבי חיים כבר התבטא שעדיף ללמוד בזמן הזה וכו'
מתפרסמת כסגולה ממנו וכמובא בראש האשכול.
פשוט מצחיק.

אגב, גם ההיתממות של חלק מהניקים כאם בעניין, מצחיקה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2020 12:28 לינק ישיר 

כשהגעתי לקטע של חשבון נפש הפסקתי לקרוא. מצופה מכל ניק לשקר קצת, אבל יש גבול לכל דבר.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2020 14:11 לינק ישיר 

אז השקר-שלך שהפסקת לקרוא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/5/2020 08:56 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > לפני שלך תדע נותנת שינה לעיניים ותנומה לעפעפיים,היא עושה חשבון נפש קטן.שלושים שנה ביקור היסטורי.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר