בית פורומים בחדרי חרדים

האברך ר' משה מרגליות שדירתו נשרפה כליל, מתחנן לעזרתכם

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/5/2020 12:40 לינק ישיר 
האברך ר' משה מרגליות שדירתו נשרפה כליל, מתחנן לעזרתכם

ארבעה ילדים חולצו מתוך הלהבות בבני ברק

ארבעה ילדים חולצו מתוך הלהבות בבני ברק

שריפה שפרצה בדירת מגורים לכדה משפחה בת שש נפשות. אם המשפחה פעלה באומץ והצליחה לחלץ את ילדיה מבין הלהבות, אך הבית נשרף כליל.

בשיתוף 'קופת העיר' , י"ט באייר תש"פ 13/05/20 14:34 | עודכן: 20:28

משפחת מרגליות

קופת העיר

שריפה שפרצה בדירת מגורים ברח' אליהו הנביא שבבני ברק לכדה משפחה בת שש נפשות.

אם המשפחה פעלה באומץ והצליחה לחלץ את ארבעת ילדיה מבין הלהבות, אך הבית נשרף כליל.

לתרומה הקליקו כאן>>>

השריפה פרצה בשעות הבוקר המוקדמות בעוד האב, משה מרגליות (29) שהה מחוץ לבתי בתפילת שחרית. האם שנותרה בבית עם שלושה ילדים קטנים ותינוקת בת 4 חודשים לא איבדה עשתונות והחלה זועקת לעזרה.

בעוד התינוקת על ידיה, החלה האם בפעולות חילוץ, אך הבת הבכורה אסתר (8) לקתה בהלם קל וסירבה לצאת מהבית וברגע האחרון נצפו השתיים מבעד לעשן הסמיך שחסם את דלת הכניסה.

בראיון שנערך עם המשפחה תיאר האב את רגעי הדרמה: "אני מתקרב הביתה בשעה 7:40 ושומע צרחות היסטריות, פתאום אני מזהה את הקול של אשתי ולוקח לי כמה שניות להבין את הסיטואציה. הבית שחור לגמרי , מהחלונות פורצת אש והילדים שלי לכודים בפנים..." סיפר משה בקול רועד.

לאחר שהושגה שליטה על האש, התברר כי הבית נשרף על כל תכולתו ולא ניתן להמשיך להתגורר במקום. הלהבות שהתפשטו במהירות שרפו את הרהיטים ואף מוצרי החשמל נמסו מרב חם.

האירוע הסתיים ללא נפגעים בנפש אך משפחת מרגליות נותרה חסרת כל. קרובי משפחה התגייסו לארח אותם באופן זמני וששת הנפשות שוהות בחדר מגורים משותף.

בתיה, אם המשפחה, פנתה בקריאה דחופה לעזרה: "איבדנו הכל, לא רק שאין לנו איך לשלם שכירות, אין לנו גם שום חפצים, אנחנו צריכים בגדים לילדים, מוצרי תינוקות, רהיטים יד שנייה, מצעים, מגבות... צריך להתחיל הכל מאפס, אנחנו מבקשים לכל מי שיכול, אנא תעזרו לנו להשתקם ולחזור לשגרה"
https://www.inn.co.il/News/News.aspx/437062

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/5/2020 12:46 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/5/2020 15:12 לינק ישיר 

יש לך מספר חשבון בלי להזדקק לתיווך של קופת העיר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/5/2020 15:14 לינק ישיר 

מצטרף לבקשה

או שיוסיפו את האחוז שיורד מהתרומה לבעלי הקופה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/5/2020 17:44 לינק ישיר 

מעניין שההשקפה של המזרחקנים לא כשרה.
אך הכסף שלהם כשר...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/5/2020 17:52 לינק ישיר 

כתוב שם "קופת העיר 100% צדקה טהורה"
לא יודע מה איתכם אבל אני מאמין להם

בכל מקרה אפשר מן הסתם פשוט לגשת ולתרום ישירות למשפחה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/5/2020 17:59 לינק ישיר 

איש_חשוב כתב:
כתוב שם "קופת העיר 100% צדקה טהורה"
לא יודע מה איתכם אבל אני מאמין להם

בכל מקרה אפשר מן הסתם פשוט לגשת ולתרום ישירות למשפחה
א. אם היה כתוב 100% ניחא. 100% טהורה יתכן. ב. אין אין בדברי כדי לפקפק בכך שבקופת העיר עושים דברים עצומים, ובמכירי קאמינא שהיו בסביבתי מי שנזקקו לכך וקיבלו סיוע כיאה. ג. אם אפשר לקרב הנאתו, למה לא? הרי הוא אשר ביקשנו, מספר חשבון. וה' ירחם על עניי עמו ויוציאם מצרה לרווחה בקלות ובשמחה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2020 21:31 לינק ישיר 

יש משהו שאני לא מבין
לאנשים בגילאים האלו בדרך כלל יש משכנתא מה שאומר ביטוח ואז פחות או יותר רוב הכסף מכוסה לא נראה לי שהיה להם בבית תכולה מעל לתיקרת הכיסוי

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2020 21:38 לינק ישיר 

הצדקה היא 100% טהורה, ברור.
למה ? המנהלים שקונים דירות זה לא טהור?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2020 21:47 לינק ישיר 

אל_קפונה כתב:
יש משהו שאני לא מבין
לאנשים בגילאים האלו בדרך כלל יש משכנתא מה שאומר ביטוח ואז פחות או יותר רוב הכסף מכוסה לא נראה לי שהיה להם בבית תכולה מעל לתיקרת הכיסוי

נשלח מהאנדרואיד שלי

הביטוח משכנתא אם יש להם בכלל זה על מבנה ולא על תכולה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2020 21:49 לינק ישיר 

ובנוסף, כמדומני שהביטוח משועבד לבנק עד לגובה המשכנתא ולא לדייר. יתכן וטועה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2020 01:54 לינק ישיר 

אל_קפונה כתב:
יש משהו שאני לא מבין

לא נעים להיכנס ככה לפרטים של אחרים, אבל יש מצב שכמו הרבה במגזר הליטאי, הוא קיבל דירה מלא מלא בלי משכנתא
בכל מקרה, ביטוח מבטח את הדירה ולא את תכולתה!
סיוד דירה הינה הוצאה סבירה, אבל תכולת בית מגיעה לעשרות אלפי שקלים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2020 02:02 לינק ישיר 

muki28 כתב:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2020 07:54 לינק ישיר 

אם שווי הקרקע לפי הערכת השמאי גבוה מיתרת ההלוואה או פחות מ30 אלף שח לא חייב ביטוח דירה, מסתמכים על הקרקע

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2020 08:31 לינק ישיר 
סקופער

קרדוםלחפור כתב:
muki28 כתב:

כל בעל משכנתא מחויב בשני ביטוחים, א' ביטוח חיים למקרה של פטירה של אחד מבעלי הדירה, ואם ח"ו זה קורה הביטוח משלם את יתרת המשכנתא. הביטוח השני הוא ביטוח על הדירה עצמה למקרה של נזק כגון שריפה וכדו'. אפשר להוסיף לביטוח הזה גם ביטוח על תכולת הדירה או ביטוח צד' ג' למקרה שדירות אחרות ניזוקו על ידי הנזק בדירה שלך, אבל רוב האנשים לא מוסיפים את ההוספות הללו.

ולכן, כשנשרפה הדירה לנשוא האשכול, אם היה לו משכנתא אז כנראה יש לו ביטוח. אבל, וזה אבל גדול, מנסיון אצל חבר שלי שנשרפה דירתו, אספנו לו 100 אלף שקל למלא את הבית בחזרה. כל מה שלא מחובר לקיר נחשב לתכולה ולא מכוסה ע"י הביטוח. בוודאי לא הטיפולים הפסיכולוגים לילדים וכדו'. חצי שנה שניים מילדיו לא הסכימו להחליף לפיג'מה מהטראומה שחוו באמצע הלילה...

בכל אופן, מצווה לעזור, אבל בוודאי שעדיף לתת הכסף ישר למשפחה, אם היא משפחה אחראית שלא מבזבזת כספה לריק. רק שבוע שעבר שקראנו בדה מרקר איך בשותפים לתורה חלק ניכר מהכסף הלכך למשכורות. כתבתי על זה פה עוד כשזה קרה לפני כמה שנים. אין פיקוח של ממש. המשכורות לא חשופות, ניהול הכספים לא ברור. בארה"ב אתה יכול לקבל מידע על כל עמותה כמה מכספי העמותה הולכים למשכורות, מי מקבל משכורות וכמה, מהם הוצאות והכנסות העמותה. לכן בכל אופן עדיף לתת צדקה ישירה, ואם לא רוצים שידעו ממי זה אפשר ע"י שליח נאמן שאין לו הוצאות של הנהלה וכו'...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/5/2020 09:12 לינק ישיר 

מצווה לתרום.אם כבר הזכירו פה את קופת העיר, אז השאלה שאמורה להישאל למה הוקמה הקופה,אם לכל בעיה פונים לאזרחים?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האברך ר' משה מרגליות שדירתו נשרפה כליל, מתחנן לעזרתכם
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.