בית פורומים בחדרי חרדים

אל תהיו צדיקים יותר מהרבי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/5/2020 19:25 לינק ישיר 
אל תהיו צדיקים יותר מהרבי

אם הרבי שלכם שאתם מחזיקים ממנו אומר לפתוח מוסדות ,לפתוח בתי כנסת ,לפתוח ישיבות ולפתוח חיידרים אז בבקשה שיתן דוגמה בעצמו ויואיל לקבל קהל את כולם ...בטח ובטח לפי תקנות משרד הבריאות ,שמירת מרחק ,מסכות וכדומה .
אפעס אם אותו רב מצד אחד אומר לפתוח ומצד שני נשאר להתחבא בקונכיה שלו הרי זה כאילו מכריז בגלוי המגפה עוד כאן והסכנה רבה ,תורה מגנא ומצלא אבל לא אצלי ...רק אצלכם.
בקיצור אם הרב שלכם ממשיך להתחבא כנראה שהוא יודע למה ואני ממליץ גם לכם להתחבא ולברוח ,פשוט לברוח ממקומות סגורים שמתכנסים הרבה אנשים להרבה זמן (גם אם יש שלט של בית כנסת על אותו בנין) .גם הייתי חושב כל מיני מחשבות על אותו רב שלא הייתי רוצה לפרטם כאן כי רבים הם על כן יהיו נא בעיניכם כאילו הייתי פורטן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2020 19:37 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2020 19:50 לינק ישיר 

הרבנים מהסוג הזה, גם אומרים להם ללמוד ולהגות בתורה - כשהם עצמם מעבירים את יומם בלי עמלות של 'עצמות מדוכאות' על הבנת הקושיא השלישית של התוספות.
הם גם מטיפים להיות 'מסתפק במועט' כשהם דרים בהיכלי ארמנות פאר.

ועוד ועוד.

אבל כעת באמת, כנראה יש חילוק והבדל בין מי שהוא בקבוצת סיכון לבין צעירים וחסונים כאלונים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/5/2020 19:53 לינק ישיר 

"שלא הייתי רוצה לפרטם כאן כי רבים הם על כן יהיו נא בעיניכם כאילו הייתי פורטן".

תן כמה שמות לדוגמה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2020 06:36 לינק ישיר 

מלבד מה שציינו כאן, שאי אפשר להשוות את האדמו"ר לחסידים הצעירים (בזמן שאכן הזקנים נשארים בבתים ועדיין אינם מגיעים לבתי הכנסת)
הרי שישנה סיבה נוספת במחילה מפותח האשכול
מרגלית יקרה שומרים עליה יותר, למה? האם לא איכפת לנו על יתר הדברים שבבית? למה רק את התכשיטים שמים בכספת?
אתה לא סתם מרגיש נחיתות מול האדמור - עליו שומרים יותר, הוא אכן שווה יותר ממך...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2020 07:04 לינק ישיר 

חחח טוב מאוד..
מזכיר לי סיפור נחמד מימיי הצעירים..

בן משפחתי למד במשכן יעקב בחיפה, ובנו של רה"י דאז (הרב שרגא דוד כץ) ר' חיים, שנחשב היום לאחד מרבני המחבלים, היה סוג של "שליימזל" שהוגחך ע"י תלמידי הישיבה באופן מתמיד. כזה שיכל להגיע עם בוץ בנעליים מהשלולית היחידה שנותרה מהגשם שחלף לו כבר לפני חודש..

בימי ההמתנה למלחמת המפרץ, גבר כח הבן מהאב בשמועסים בבית המדרש, על הפחד המדומה ועל "תורה מגנא ומצלא" וכולו וכולו..
ובליל חמישי ב-2 בלילה כשהיתה האזעקה הראשונה, כל הבחורים נכנסו במהירות לחדרים האטומים, ור' חיים שהגיע באיחור ננעל בחוץ כשהדלת כבר נאטמה בחומר האיטום העולמי "מסקנטייפ" (היום זה נשמע מצחיק), והוא עמד בפיג'מתו בחוץ ודפק בכח שוב ושוב "תפתחו לי" ותלמידי שיעור ג' החזירו לו מבפנים "תורה מגנא ומצלא"… והשאירו אותו בחוץ רועד כמו הדגים בים.

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי אךטובוחסד ב- 21/05/2020 07:08:04

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2020 08:43 לינק ישיר 

אתה מדבר גם על רבנים מעל גיל 60 שע"פ ההוראות צריכים להיות בבית.

או רק על רבנים צעירים ובריאים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2020 11:36 לינק ישיר 

צריך להתרגל לא לחלק לשחור ולבן , לכן ולא.
זה לא בריא מול חולה שחור ולבן .יש כאן וגם בהרבה דברים בעולם הרבה הרבה אפור .
יש הרבה מאוד אנשים בעיקר מעל גיל 40 שמתחיל אצלם כל מיני בעיות בריאות כאלה ואחרים ועדיין כלפי חוץ הם מסתובבים איתנו והכל נראה כאילו בסדר ,אני לא בטוח שמומלץ להם להגיע לבית כנסת סגור ואולי אף מדובר על חצי או יותר ממתפללי בית הכנסת שלכם .
זה לא רק כמה זקנים אלטי זאכן בודדים שלא נורא אם ישארו בבית כי ממילא אף אחד לא סופר אותם אלא חצי או יותר שלדעתי המצב החדש מסכן אותם .

נשלח מהאנדרואיד שלי

תוקן על ידי ברכת_החמה ב- 21/05/2020 11:36:07

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2020 12:11 לינק ישיר 

והבעיה הגדולה יותר זה שאלו הצעירים שזה לכאורה לא משפיע עליהם, קופצים לביקור קצר אצל סבא וסבתא רק להביא להם לחם מהמכולת וכדו'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2020 12:56 לינק ישיר 

אולי מישהו יארגן רשימה של שמות הצדיקים האלו?

אחרת יש להם את חזקת החפות!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > אל תהיו צדיקים יותר מהרבי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר