בית פורומים בחדרי חרדים

אביב גפן בוכה: תעזבו את בני ברק, הם לא אשמים. למדנו לשנוא את האחר, פתאום ראיתי אותם.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/5/2020 14:10 לינק ישיר 
אביב גפן בוכה: תעזבו את בני ברק, הם לא אשמים. למדנו לשנוא את האחר, פתאום ראיתי אותם.

https://vimeo.com/421439879

הזמר והיוצר אביב גפן, סיפר בראיון לדנה ויס שישודר בתכנית 'חדשות סוף השבוע' ב'ערוץ 12', על התיקון שעשה בכל הנוגע לדעותיו על המגזר החרדי, במהלך הראיון הוא פרץ בבכי כשהוא מכה על חטא על כך שהיה במשחק של "לשנוא את האחר".

בראיון שישודר במוצאי שבת הוא סיפר כך: "אמרתי בהופעה תעזבו את בני ברק, הם לא אשמים. כשירדתי מהבמה היו לי 420 הודעות. מישהו העביר את המספר שלי בבני ברק וחרדים שלחו לי מלא הודעות. התחלתי לקרוא ופשוט ישבתי ובכיתי. שנים לימדו אותנו לשנוא את האחר, ואפילו אני הייתי במשחק הזה. פתאום ראיתי אותם. את החרדים".

כזכור, כפי שפורסם לפני חודש וחצי ב'כיכר השבת', על רקע ההסתה נגד המגזר החרדי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בישראל - הזמר והיוצר אביב גפן הפתיע ויצא להגנת המגזר החרדי.
במהלך הופעה בשידור חי ב'קשת 12' בתוכנית 'זאפה בסלון' - הקדיש כוכב הזמר הישראלי שיר מיוחד לתושבי עיר התורה והחסידות בני ברק.

מדובר בשיר 'עורי עור' שגפן הלחין והוציא לפני כעשרים שנה, ובו הוא קורא לאהבת חינם בין כלל המגזרים בעם ישראל ויוצא נגד שנאת חינם.

"אני הולך עם הילדים שלי בערבי חג ובימי שישי לבני ברק, מקום שקרוב אלי הביתה", אמר גפן לאלפי הצופים בשידור החי, "לאור מה שקורה שם לאחרונה היה חשוב לי להגיד שאני הולך לשם כי באמת יש שם זמן אחר מנותק מהעולם החילוני - הם לא על גוגל, הם לא תמיד זמינים ומעודכנים ואסור להאשים אותם בהפצת הקורונה. לכן אני מקדיש להם את השיר 'עורי עור' בימים כאלה לא קלים".

אביב גפן הנחשב לסמל חילוני, המרבה לדבר על נושאי הדת בתכניות הטלוויזיה - נוהג בשנים האחרונות להגיע בימי שישי וערבי חג לעיר התורה והחסידות בני ברק בכדי להתבשם מהאווירה הייחודית ולקנות אוכל יהודי אותנטי יחד עם מקורבו חיים גיטלר שמכיר לו מקרוב את הפנים היפות של המגזר החרדי
https://www.kikar.co.il/360967.html

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 14:37 לינק ישיר 

היו צריכים לקחת כמה מפורסמים וסלבים כמוהו שהיו בשטיפת מוח של שנאה ופתאום גילו עולם חדש ולא מוכר ולעשות אתם מתקפת פרסומת בתקשורת הישראלית.

הבעיה שאין מי שיארגן את זה.

למה אין בממסד החרדי ארגון הסברה למען השם???

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 14:43 לינק ישיר 

מה שהערינג טוב וחלות טובות ("הפנים היפות של המגזר החרדי") יכולים לעשות לבן אדם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 15:12 לינק ישיר 
ולשרה_בן

תמניא_אפי כתב:
היו צריכים לקחת כמה מפורסמים וסלבים כמוהו שהיו בשטיפת מוח של שנאה ופתאום גילו עולם חדש ולא מוכר ולעשות אתם מתקפת פרסומת בתקשורת הישראלית.

נשלח מהאנדרואיד שלי

צריך לגייס אותך ואת יצחק הספרן לנושא. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 15:20 לינק ישיר 

איזה כיף שאביב גפן מפרגן לנו...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 15:47 לינק ישיר 

פסתםנחמד כתב:
איזה כיף שאביב גפן מפרגן לנו...

נשלח מהאנדרואיד שלי

הוא לא בדיוק מפרגן לנו.
הוא כמו כל שמאלני מצוי שמרחם על הערבים כי הם מסכנים והם לא אשמים במצב שלהם וכו'.
הוא פשוט לוקח את אותה דוקטורינה ומשליך אותה על החרדים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 15:51 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

לא תמיד זה עוזר ירון לנדון שהיה בעבר בבני ברק השתלח במופע אימים בציבור החרדי בתקופת הקורנה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 15:59 לינק ישיר 

זה יותר טוב מכלום, אך בושה למגזר שאנו שמחים על פרגון מאיזה פרחח שיש לו קול יפה. לנו יש עובדים, גאונים, מעמיקים, משכילים (בדא"ח) בעלי חסד עצומים,  וכו וכו וכמובן שיש לנו את התורה ואנו צוהלים על איזה פרגון של פרחח שיודע לנגן?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 16:58 לינק ישיר 

קודם כל, כבוד לאביב גפן שגדל בסביבה שמפיצה שנאה לחרדים והצליח להתגבר על כך.

זה יפה ולא פשוט מצדו.

וצודקים מי שאומרים שגם אם כל הכבוד לו, לציבור הדתי והחרדי זה לא אמור לשנות אם זמר מפורסם חושב עליהם כך או אחרת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 17:22 לינק ישיר 
ירו_שלמי

הדמעות שלו נראות אותנטיות, וכל הכבוד לו על זה.

אבל אני מרגיש שמתקפת ה'רחמים' בתקופה האחרונה על החרדים מהוה ציון דרך מאוד לא מחמיא לציבור שלנו.

כל זמן שאנשי הבוהמה והתרבות שנאו אותנו בפה מלא, ידענו כולנו לקרוא לזה בשם 'שנאת עם הארץ', סוג של. אנחנו היינו המצפון של המדינה בענייני הדת ועוד, ועלינו להם על העצבים דוקא ככל שהיינו יותר טובים. את הרחמים שלהם שמרו לערבים שאף פעם לא היוו איום של ממש על אנשים אלה, כלומר על התרבות והקידמה שלהם.

והנה הפכנו להיות השבט הנחשל בארץ, נכנסנו לקטגוריה שהיתה שמורה עד היום לערבים לבדואים לדרוזים, לקטגוריה המקבילה לשחורים בארה"ב, אהובי השמאל.

ומכאן גם כל אותם הצדקות בדיעבד של 'אשמים אנחנו' - 'היינו צריכים ליחצ"ן את הקורונה גם בערבית, ואולי גם ביידיש.." האנשים האלה לא מעודכנים וכו'.

נו באמת.. המקוה נייעס וקווי הנייעס אצלנו הרבה יותר מהירים מכל התקשורת הממלכתית.. הסיבה שנדבקנו יותר אינה נמצאת בתחום התקשורת המיידית, אלא בטווח הארוך של הכרה במה ש'הם אומרים'.. הגויים, הציוינים. (כנראה בגלל המלחמה שלפני כמה דורות עם ההשכלה הארורה). אנחנו מעודכנים אבל לא מאמינים..

והכי עצוב זה לראות את החרדים מתרגשים עד דמעות ממחוות כגון אלו, גם אני התרגשתי וכמעט בכיתי כשהבנתי כמה נמוך הגיע מעמדו של הציבור שלנו בכל הציבוריות הישראלית..

(מעניין שאותם צדיקים שגרמו לכל הבזיון הזה הם עצמם מאושרים עד הגג עכשיו מגילויי הרחמים של אביב גפן, וכדי בזיון..).

תוקן על ידי ירו_שלמי ב- 22/05/2020 17:24:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 17:32 לינק ישיר 

ירו שלמי

העניין הוא כזה

ההכרות של אביב גפן עם ה"פנים היפות של הציבור החרדי", בתרגום לעברית חופשית = ביקורים (מיוחצנים) במעדניות ב"ב וקניית חלות במאפיית ויזניץ' לקראת שבת.

זה לא שהוא הפך להיות אוהב חרדים, בסך הכל כמחווה לחברים שלו מבני ברק שחשו קצת לא בנוח לאחרונה מול הברנ'זה, הוא אמר את מה שאמר (ועדיין שכר שיחה נאה יש לו), והם גם אלו שמכרו לו את הלוקשים על כך שהציבור הבני ברקי  לא חשוף למידע, וכל הבעיה היתה שלא הסבירו להם, והוא פמפם את המסרים שלהם.

אותם החברים מבני ברק הם גם אלו ש"התרגשו", (יש התרגשות רבתית בקרב הצייצנים), לא אתפלא אם הם גם אלו ש"דאגו" לכל ההודעות המחבקות שהוא קיבל.

תוקן על ידי נוירולוג ב- 22/05/2020 17:41:32

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 17:47 לינק ישיר 

האיש כל חייו בשיריו הניף את דגל השנאה הזאת ,לפני חודש עוד השמיץ ואחרי שניה הבין שלמען דריסת רגל בעיר באופן חלק בכל ערש"ק הוא זקוק למילות פיוס ,עכשיו קיבל חיבוק מ420 חרדים בבת אחת וזה ריגש אותו ,אנושי לחלוטין .
גדולה לגימה שמקרבת.

תוקן על ידי חסדא ב- 22/05/2020 17:52:45

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 17:54 לינק ישיר 

סליחה על הבורות. מה זה אביב גפן? משחק או מאכל? נער או זקנה? חלבי או בשרי?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 17:58 לינק ישיר 

ירו_שלמי כתב:
הדמעות שלו נראות אותנטיות, וכל הכבוד לו על זה.

אבל אני מרגיש שמתקפת ה'רחמים' בתקופה האחרונה על החרדים מהוה ציון דרך מאוד לא מחמיא לציבור שלנו.

כל זמן שאנשי הבוהמה והתרבות שנאו אותנו בפה מלא, ידענו כולנו לקרוא לזה בשם 'שנאת עם הארץ', סוג של. אנחנו היינו המצפון של המדינה בענייני הדת ועוד, ועלינו להם על העצבים דוקא ככל שהיינו יותר טובים. את הרחמים שלהם שמרו לערבים שאף פעם לא היוו איום של ממש על אנשים אלה, כלומר על התרבות והקידמה שלהם.

והנה הפכנו להיות השבט הנחשל בארץ, נכנסנו לקטגוריה שהיתה שמורה עד היום לערבים לבדואים לדרוזים, לקטגוריה המקבילה לשחורים בארה"ב, אהובי השמאל.

ומכאן גם כל אותם הצדקות בדיעבד של 'אשמים אנחנו' - 'היינו צריכים ליחצ"ן את הקורונה גם בערבית, ואולי גם ביידיש.." האנשים האלה לא מעודכנים וכו'.

נו באמת.. המקוה נייעס וקווי הנייעס אצלנו הרבה יותר מהירים מכל התקשורת הממלכתית.. הסיבה שנדבקנו יותר אינה נמצאת בתחום התקשורת המיידית, אלא בטווח הארוך של הכרה במה ש'הם אומרים'.. הגויים, הציוינים. (כנראה בגלל המלחמה שלפני כמה דורות עם ההשכלה הארורה). אנחנו מעודכנים אבל לא מאמינים..

והכי עצוב זה לראות את החרדים מתרגשים עד דמעות ממחוות כגון אלו, גם אני התרגשתי וכמעט בכיתי כשהבנתי כמה נמוך הגיע מעמדו של הציבור שלנו בכל הציבוריות הישראלית..

(מעניין שאותם צדיקים שגרמו לכל הבזיון הזה הם עצמם מאושרים עד הגג עכשיו מגילויי הרחמים של אביב גפן, וכדי בזיון..).

תוקן על ידי ירו_שלמי ב- 22/05/2020 17:24:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 18:06 לינק ישיר 

תמניא , ואותך לא לימדו כל השנים לשנוא את האחר והשונה ? הרי יש יותר מיגזריים מהחרדים ? למה אצלנו אין אנשים שיסבירו שהשונה הוא לא שונא ? הרי בתוך החרדים מלמדים שנאה ליטאי לחסידי ותגידי לספרדי פרענקלה!!!! וחסדא , אתה כל כך סותר את עצמך במשפט אחד , מצד אחד זה יותר טוב מכלום ומצד שני למה להתלהב מפרחח - אם לא להתלהב אז כבר לא לייחס חשיבות ולומר שזה יותר טוב מכלום . ולמה פרחח ? איך הגעת לזה ? הפרחח הזה אבא לילדים , הפרחח הזה יהודי כמוך ולפרחח הזה יש נשמה ורגש אולי אפילו יותר ממך , ואולי אם הוא היה נולד להורים חרדים היה עושה שטייגן יותר ממך . על מה אתה מדבר ? אתה התשובה הכי טובה לתמניא, למה אצלנו אין הסברה אם לא לאהוב לפחות לא לשנוא ואולי עדיף לנסות לקרב ... אנחנו פטתיים- רוצים שיאהבו אותנו אבל לנו מותר הכל - גם לשנוא .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2020 18:09 לינק ישיר 

קרצטיונא כתב:
סליחה על הבורות. מה זה אביב גפן? משחק או מאכל? נער או זקנה? חלבי או בשרי?
עדיף שתישאר בבועה שלך , בעצם אתה לא ממש בבועה הרי אתה בחדרי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > אביב גפן בוכה: תעזבו את בני ברק, הם לא אשמים. למדנו לשנוא את האחר, פתאום ראיתי אותם.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.