בית פורומים בחדרי חרדים

ר"י מיר-ברכפלד עורך חשבון הנפש: "צריך להתנזר מהמכשירים שהשטן מנסה להחדיר"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/6/2020 14:22 לינק ישיר 
ר"י מיר-ברכפלד עורך חשבון הנפש: "צריך להתנזר מהמכשירים שהשטן מנסה להחדיר"

ראש ישיבת 'מיר-ברכפלד' הג"ר ראליעזר יהודה פינקל שליטא:
"אנחנו בתקופה של 'חשבון הנפש' עצום"
"אי אפשר להרים את הראש ולהביט, מרוב בושה לאן הגענו, עד כדי שספגנו מכה קשה כזו"
"צריך להתנזר מכל מיני מכשירים שהשטן מנסה להחדיר, ודווקא בתקופה זו להיזהר לא להיכנס אליהם"

https://www.kikar.co.il/362268.html
"אנחנו בתקופה של 'חשבון הנפש' עצום. אחרי שעזבנו לגמרי את כל התנאים שהיינו רגילים אליהם, כדי להתחיל לגמרי מחדש, שכחנו לגמרי מה התכלית בכל זה".

"כמה קורע לב לראות ישיבה, שלא פסקה ימיה גם בתקופות הקשות של ההיסטוריה, כשעכשיו היא סגורה ומסוגרת. אבל בתוך כל ההסתרה, רואים 'השגחה' מיוחדת: איך שבלי תנאים, ממשיכים ביתר עוז באמצעות הטלפונים".

ראש הישיבה תיאר: "גבר עלינו חסדו בארץ ישראל, ביחס לכל העולם - והכל עבור בני ישראל, עבור בני התורה. עכשיו אנחנו לא יכולים לחזור כמו קודם. חייבים שינוי מהותי. רימינו, עם כל מיני תירוצים של פרנסה וכו'? אז הקב"ה הראה לנו מי בעל הבית... למי הכסף, ועשה לנו שינוי שלא חלמנו שאנחנו מסוגלים אליו".

"שמונה מיליארד איש שינו את חייהם, אז וודאי מוטל עלינו לעשות משהו. הקב"ה החזיר אותנו לבתי כנסיות ובתי מדרשות., אבל עדיין אי אפשר להרים את הראש ולהביט, מרוב בושה לאן הגענו, שספגנו מכה שכזו".

הגרא"י פינקל הוסיף: "אנחנו לא יודעים חשבונות שמים, ובוודאי הכל לטובה; יש שמחה גדולה, שיש המשך לתורה ושקיבלנו את התורה בישיבה, והיום הזה הדברים מקבלים משמעות, כאשר הקב"ה מנקה את עולמו מכל טינוף".

"עלינו לחזור למקור חיינו. אנחנו צריכים לחוש את החלל הנורא שנוצר. צריך להתנזר מכל מיני מכשירים שהשטן מנסה להחדיר, ודווקא בתקופה זו להיזהר לא להיכנס אליהם", סיים ראש הישיבה המפורסם את חשבון הנפש הנוקב בעקבות המגיפה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2020 10:02 לינק ישיר 

האם יורה להחזיר את הכסף שנאסף רק אתמול (קרוב ל2 מיליון דולר באנגליה לבד) ברובו דרך "מכשירי השטן " ???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2020 11:25 לינק ישיר 

הוא מדבר לבחורי ישיבה, האינטרסנטים מוציאים את דבריו מהקשרם. סמארטפון לבחור ישיבה זה חורבן גמור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2020 11:42 לינק ישיר 

ראש ישיבת מיר לא רק ברכפלד

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2020 17:42 לינק ישיר 

אליבא כתב:
הוא מדבר לבחורי ישיבה, האינטרסנטים מוציאים את דבריו מהקשרם. סמארטפון לבחור ישיבה זה חורבן גמור.

נשלח מהאנדרואיד שלי

האמנם, כותב משהו נגד הכלי המשחית??
אכן, הקורונה עושה משהו לבני אדם. מוריד את הכובע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2020 18:06 לינק ישיר 

אליבא כתב:

נשלח מהאנדרואיד שלי

ממש לא רק לבחורי ישיבה , אף אחד לא מחוסן ואין אפוטרופוס לעריות. לדאבוני אני מכירה מכלי ראשון יותר ממשפחה אחת שנהרסה והתפרקה בעקבות המכשירים , לא משפחות צעירות אלא עם ילדים בגירים , בחלק מהמקרים היתה זאת האשה שהתבלבלה .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/6/2020 13:26 לינק ישיר 

הבנתי אם כן שאסור באיסור גמור לאכול בשר , באופן גורף . כי יש בשר פיגול וטרף רבש"ע זה לדעתי פעם ראשון בהיסטוריה שיש מוצר בהשגחה - וכן סמארטפון מצריך פילטר והשגחה - והוא טרף ממש השטן כי יש מכשירים בדומה לו שהם פרוצים לגמרי וסתם אגב , איזה מין חינוך אתם נותנים שם בארץ כשכל ראיה או התקלות אם "העולם שבחוץ " מיד הורסת את כל החינוך של שנים אפילו אצל בוגרים ונשואים ??? ואני רוצה להדגיש מכשיר בלי פילטר הוא טרף ואני לא יכניס טלויזיה לבית שלי , אבל אם אני צריך לפחד שאם הבן שלי הבחור או הנשוי יתקל בטלויזיה בטעות ומזה הוא ח"ו יתפקר אז כנראה שלא חינכתי אותם כהוגן

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/6/2020 17:44 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:
האמנם, כותב משהו נגד הכלי המשחית??
אכן, הקורונה עושה משהו לבני אדם. מוריד את הכובע.

אם תפשפש בהיסטוריה תראה שאני מאוד עקבי, וכתבתי את זה זמן רב לפני הקורונה.

בחור ישיבה משועמם ומובטל עם אפס חשק ללמוד, גם סלולרי כשר יכול להוציא אותו מהלימוד, וקל וחומר סלולרי פרוץ, שיגרום לו לראות תועבות כל היום וכל הלילה.

אברך עם פת בסלו, לעומת זאת, יכול להסתדר היטב עם סלולרי חכם מסונן. אין שום איסור בגלישה מסוננת, בוודאי שלא באפליקציות, שלא לדבר על מצלמה / נגן / SMS שגם הפונקציות הפשוטות הללו נלקחו מהמכשירים הכשרים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/6/2020 17:50 לינק ישיר 

ליאתליאת כתב:
אף אחד לא מחוסן ואין אפוטרופוס לעריות. לדאבוני אני מכירה מכלי ראשון יותר ממשפחה אחת שנהרסה והתפרקה בעקבות המכשירים , לא משפחות צעירות אלא עם ילדים בגירים , בחלק מהמקרים היתה זאת האשה שהתבלבלה .

קודם כל צריך להגדיר נכון. המכשיר עצמו הוא לא עריות, הוא רק כלי שאפשר להגיע דרכו (גם) לעריות, בדיוק כמו כלי רכב, או גם מכשיר טלפון פשוט שאפשר לבצע איתו שיחות אסורות. 

דבר שני, משפחות נהרסו עוד הרבה לפני הסלולרי, במקרה הזה הסלולרי רק היה הטריגר. בדרך הלצה אומרים שהאינטרנט חיבר הרבה יותר זוגות מאשר הפריד... אז אם הגבר או האשה הרגישו תקועים עם בן זוגם והנישואין היו על הפנים, והאינטרנט עזר להם למצוא אהבה, לפרק ולבנות, אדרבה. זו משנה מפורשת, שיכול אדם לגרש את אשתו אם מצא אחרת נאה הימנה.

מי שנבהל ממשפחות מתפרקות הוא צבוע, כי הטריגר העיקרי לפירוק משפחות הוא דוקא עבודה משותפת של נשים וגברים. עשרות אלפי מקרי גירושין היו עד היום, ועל זה אין שום סינון ואין שום פיקוח, ואין אפוטרופוס.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ר"י מיר-ברכפלד עורך חשבון הנפש: "צריך להתנזר מהמכשירים שהשטן מנסה להחדיר"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר