בית פורומים בחדרי חרדים

עקב המהומות בארה"ב התירו רבנים לטבול ביום

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/6/2020 17:01 לינק ישיר 
עקב המהומות בארה"ב התירו רבנים לטבול ביום

הותר לנשים ללכת למקווה בשעות היום

בשל מהומות הענק בארה"ב, התירו רבנים אורתודוקסים לנשים לצאת לטבול ביום • במקביל פעלו הקהילות לאפשר להן לעבור ברחובות למרות העוצר הלילי

חנן גרינווד

פורסם ב: 03.06.2020 11:50

לצאת לטבול במקווה ביום, בשל החשש הכבד של אותן נשים לצאת בלילה לטבול ולהיתקל במפגינים אלימים ברחבות ניו יורק.

בשל המהומות ברחבי המדינה, נתקלו הנשים שמבקשות לטבול בשתי בעיות שונות שנובעות מאותו האתגר. על פי ההלכה יש לטבול בלילה, אולם בערים מרכזיות בארה"ב הוטל עוצר לילי, מה שמאתגר אותן ולא מאפשר להן לצאת. במקביל, בערים שונות מתרחשות הפגנות אלימות עם רדת החשכה, מה שעלול לסכן את חייהן.

באפר ווסט סייד במנהטן, הותר בצעד חריג לנשים לטבול בשעות היום. על פי כתבת אתר "פורוורד" רבנים אורתודוקסים העניקו את האישור החריג, שמקורו בגמרא, לפיו מותר להגיע למקווה ביום כאשר ישנם מצבים מסוכנים "כמו גנבים בלילה".

במקומות אחרים עובדות הקהילות היהודיות עם רשויות אכיפת החוק על מנת לאפשר לנשים לצאת למקווה. כך, בשכונת קווינס עודכנו השוטרים "על פרקטיקות דתיות". בשיקגו עודכנו הנשים במייל כי ביקור במקווה אינו מהווה הפרה של העוצר וכי לקצינים יש הוראות לאפשר את המעבר לנשים יהודיות. בשכונות מסוימות בניו יורק הונחו נשים להשתמש במקווה הקרוב לביתן וניתן להן מכתב אישור להצגה בפני שוטרים במקרה הצורך.

https://www.israelhayom.co.il/article/767143

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2020 17:08 לינק ישיר 

זה פסק הלכה ראוי ונכון. משהו שמפורש בגמרא ובפוסקים. אין כאן שום 'ריח אמריקאי'.

בניגוד לשאר 'פסקי הלכה' שנשמעו בחודשיים האחרונים - שריח הליברליזם הרפורמיזם והיצריזם מריח מהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2020 19:07 לינק ישיר 

האם התירו ביום השביעי
או רק ביום השמיני

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2020 19:56 לינק ישיר 

השאלה של מוצש:

האם התירו ביום השביעי
או רק ביום השמיני

בהלכה בנידונים דומים כל מה שנדון זה ביחס ליום שביעי [מקצתו ככולו] ושלא לחזור לבית עד צה"כ.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2020 20:19 לינק ישיר 

suki_104 כתב:

השאלה של מוצש:

האם התירו ביום השביעי
או רק ביום השמיני

בהלכה בנידונים דומים כל מה שנדון זה ביחס ליום שביעי [מקצתו ככולו] ושלא לחזור לבית עד צה"כ.

יש נידון ליום השביעי ויש גם נידון ליום השמיני.

החשש של יום השביעי היא שמא תראה ותסתור, ולכן מותר רק במקום אונס ותחזור לביתה אחר צאת הכוכבים (ובשעה"ד הבעל יכול לצאת ולחזור רק אחר צאה"כ) ויש מגדולי האחרונים שהתירו (חת"ס, סד"ט) ויש שאסרו (אבנ"ז)

ביום השמיני החשש הוא הרבה יותר קטן ולכן מקילין יותר.

כנראה שהנידון פה היא ליום השביעי ואחר צאה"כ כנ"ל

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2020 22:15 לינק ישיר 

רק ביום השמיני, על זה דובר ומדובר, וגם זה היתר של שעת הסכנה בלבד,  כל מי שעסק בתשובות הפוסקים בענין בכל הדורות האחרונים יודע בדיוק את הגדרים.       כמובן שזו ההזדמנות של כל ה"עצכחי"ם, משכילים, ודומיהם להפ יץ את הגיגיהם, בזילות שלהם בכל מה שקשור למסורת ההלכה, אך כדי להוציא מלב הטועים הרי האמת הברורה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/6/2020 22:21 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

ביום השמיני החשש הוא הרבה יותר קטן ולכן מקילין יותר.

כנראה שהנידון פה היא ליום השביעי ואחר צאה"כ כנ"ל

נשלח מהאנדרואיד שלי

איזה חשש יש ביום השמיני? סרך ביתה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/6/2020 22:32 לינק ישיר 

אין פה אף אחד שיודע דברים כהוויתם מה התירו בארה"ב ומה לא, הרי שי כמדומה כמה שיש להם חברות בפורום מארה"ב???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/6/2020 22:51 לינק ישיר 

לה''ו. אם ההיתר לטבול ביום, הוא בגלל סכנה, איך היא או הוא יכולים לחזור אחר צאת הכוכבים? הרי בדיוק אז יש סכנה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/6/2020 22:53 לינק ישיר 

לי אין חברות בפורום מארה"ב, אני נמצאת בפורום של נשים מארה"ב , ולא , לא קראתי על היתר של רבנים לגבי טבילה ביום בשום אשכול . מה שכן מישהי שאלה על כך מכיוון שליל טבילתה בזמן הסגר (עוצר) ואשה אחרת ענתה לה לעשות שאלת רב באופן ספציפי ואינדיוידואלי . שום היתר מפורש לכתחילה .

תוקן על ידי ליאתליאת ב- 04/06/2020 22:54:15

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/6/2020 23:33 לינק ישיר 

אם ההיתר זה מהפורוורד אז זה ממודרן אורטודוקס ומטה, לא לציבור שלנו

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/6/2020 23:37 לינק ישיר 

סביר להניח, שגם אם היו היתרים כאלה בציבור החרדי, אותם רבנים מספיק חכמים לא לפרסם פסק כזה ברבים. זה פסק שעונים לכל אשה בפני עצמה לפי המצב באזור ובבית וכו'. ובכלל, אלה דברים שבצניעות שלא מפרסמים ברבים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/6/2020 01:43 לינק ישיר 

לסקופר,
למרות דברי הטעם שלך כנראה שהפעם לא צדקת, שכן המקוואות סגורים בשעות מוקדמות וכדי ליידע את הציבור על האפשרות הזו יש לפרסם באופן כללי את הדבר, [זה לא אומר שבפרסום יופיע שם וכתובת של השואל]

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > עקב המהומות בארה"ב התירו רבנים לטבול ביום
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר