בית פורומים בחדרי חרדים

מדוע הרב יצחק יוסף חושב שכדי לחנך את הספרדי לעטות מסכה חייבים להזכיר לו ללמוד מאחיו האשכנזי?ים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/6/2020 13:49 לינק ישיר 
מדוע הרב יצחק יוסף חושב שכדי לחנך את הספרדי לעטות מסכה חייבים להזכיר לו ללמוד מאחיו האשכנזי?ים

רבותי, תארו לעם לכם מקרה,  שרב  אשכנזי היה מטיף מוסר לספרדים, שאינם עוטים מסכות, ללמוד מאחיהם האשכנזים לעטות מסכה. מה הרב דרעי וחבר מרעיו היו מגיבים על כך ובצדק ?

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 15/06/2020 13:55:59

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/6/2020 15:13 לינק ישיר 
.

כה חבל שכל דרכי המגזר הספרדי הינם בצל הציבור האשכנזי.

תוקן על ידי Aטורף ב- 15/06/2020 15:13:13

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/6/2020 15:19 לינק ישיר 

האמת כואבת? היכן שאני גר הליטאים מקפידים על מסכות וריחוק והשאר? הרב יוסף אליהם דיבר

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/6/2020 17:59 לינק ישיר 

נראה לך שאם לא יזכירו את האשכנזים המסר של הרב לא ייקלט?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/6/2020 20:22 לינק ישיר 

מי שקורא מדי שבוע את העלון 'בית מרן' ובו שיעוריו השבועיים של הראשל"צ שליט"א,
שם לב כי כמעט כל שבוע ישנו אזכור עדתי כזה או אחר.
השבוע זה היה על המסכות, לפני שבוע שבוע הוא קרא לספרדים ללמוד מהאשכנזים, ולכבד
את ה'מרנים' שלהם. וכך כמעט מידי מוצ"ש.
 נחיתות שכזו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2020 10:12 לינק ישיר 

גלאגוזים כתב:
מי שקורא מדי שבוע את העלון 'בית מרן' ובו שיעוריו השבועיים של הראשל"צ שליט"א,
שם לב כי כמעט כל שבוע ישנו אזכור עדתי כזה או אחר.
השבוע זה היה על המסכות, לפני שבוע שבוע הוא קרא לספרדים ללמוד מהאשכנזים, ולכבד
את ה'מרנים' שלהם. וכך כמעט מידי מוצ"ש.
 נחיתות שכזו.

לפתור את התמיהה שבאזכור "האשכנזים" על כל צעד וצעד "בנחיתות שכזו" מצד הרב יוסף קשה לקבל את זה. אני רק מקווה ששומעי השיעורים או קוראי העלונים אינם חושבים שמי שמתח עליהם ביקורת הם האשכנזים וזה מה שנשאר בתודעתם? אסביר את עצמי הרעיון שלי אומר שבלי משים מכניסים לראשם שהאשכנזים אמרו "שאנו לא בסדר" אנו לא עוטים מסכות כפי שהם שוב  האשכנזים מבקשים לחנך אותנו? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2020 10:24 לינק ישיר 

אפשר להרגע הציבור הספרדי לוקח את זה קל יותר,
הייתי פעם בשיעור תורה של גדול תורה ענק בישראל, ודיבר לאשכנזים על קדושת בית כנסת, ואמר להם תלמדו מהספרדים איך מכבדים, וכו
האם זה התנשאות? האם זה נחיתות? מסופקני...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2020 10:28 לינק ישיר 

זה באמת מאוד עצוב לשמוע את זה !!! שהביקורת באה דווקא מהרבנים שלנו , למרות שאני חולקת על העניין הזה שספרדים לא עוטים מסיכות ( אני לא גרה בעיר חרדית ) , אי אפשר לכלול את כולם וגם לא כל האשכנזים נשמעים להוראות באופן גורף . לך תדע 1 , את כל כך צודקת , הרי הביקורת יכלה להיות מועברת בצורה אחרת בלי שום דוגמאות נוספות ובלי כל השוואה . זה כמו שאבא יבקר את הילד שלו וייתן לו דוגמא כמה הילד של השכן כל כך מוצלח וכ'ו... אני לא סובלת את הנחיתות הזאת , זה כבר משעמם . בכלל כל העניין של להעצים וערך עצמי חסר מאוד אצל הספרדים וחבל , הייתי מצפה שאם כבר ילמדו ויפנימו גישה , דרך ארץ ועוד דברים יותר חשובים מאשר מסיכות !!! עייפתי מהסיגנון לומר את האמת , זה מייאש . היום חוץ מהלכה למעשה אני לא משייכת את עצמי לאף סקטור . הגישה הגישה - כואב מאוד ...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2020 11:35 לינק ישיר 

זאת השפה
זה מה שמעניין ומושך את השומעים
וזה מה שהוא מוכר כל הזמן בשביל לקרב את השומעים
גם בזה הוא ממשיך את דרך אביו שבסגנון הזה עשה את השיעורים לצבעוניים ומענינים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2020 12:38 לינק ישיר 

ליאתליאת כתב:
זה באמת מאוד עצוב לשמוע את זה !!! שהביקורת באה דווקא מהרבנים שלנו , למרות שאני חולקת על העניין הזה שספרדים לא עוטים מסיכות ( אני לא גרה בעיר חרדית ) , אי אפשר לכלול את כולם וגם לא כל האשכנזים נשמעים להוראות באופן גורף . לך תדע 1 , את כל כך צודקת , הרי הביקורת יכלה להיות מועברת בצורה אחרת בלי שום דוגמאות נוספות ובלי כל השוואה . זה כמו שאבא יבקר את הילד שלו וייתן לו דוגמא כמה הילד של השכן כל כך מוצלח וכ'ו... אני לא סובלת את הנחיתות הזאת , זה כבר משעמם . בכלל כל העניין של להעצים וערך עצמי חסר מאוד אצל הספרדים וחבל , הייתי מצפה שאם כבר ילמדו ויפנימו גישה , דרך ארץ ועוד דברים יותר חשובים מאשר מסיכות !!! עייפתי מהסיגנון לומר את האמת , זה מייאש . היום חוץ מהלכה למעשה אני לא משייכת את עצמי לאף סקטור . הגישה הגישה - כואב מאוד ...

דברי חכמה ואמת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2020 12:43 לינק ישיר 

ליאליא אם זה מה שצריך כדי  למשוך ולעניין את השומעים , אז אין לו כל כך מה למכור ? אביו הגדול היה משהו אחר היה בו חן אשר לא יסולא בפז.עם זאת,  בדברים של מה בכך הוא לא הביא ראיה מהאשכנזים. 

תוקן על ידי לךתדע1 ב- 16/06/2020 12:53:58

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מדוע הרב יצחק יוסף חושב שכדי לחנך את הספרדי לעטות מסכה חייבים להזכיר לו ללמוד מאחיו האשכנזי?ים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר