בית פורומים בחדרי חרדים

אין בדיקות - אין קורונה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/6/2020 12:40 לינק ישיר 
אין בדיקות - אין קורונה

כפי שעובר הזמן יותר אנשים מגיעים למסקנה שהבדיקות גורמים יותר מזק מתועלת.
1. כי במציאות הבדיקות לא אמינות כ"כ. אני מכיר אישית כמה אנשים שיש להם כל התסמינים כולל שאין טעם וריח והבדיקות יצאו שלילית כמה פעמים (מישהו שמע פעם על מחלה מסוימת בשנים אחרונות שאבדו פתאומי טעם וריח למעט קורונה). ומצד שני מי שמקבל פעם אחד חיובי אף שאין לו תסמינים בכלל שולחים אותו למלון מיידית ששם יש לו סיכוי שבאמת ידבק.
2. לפי רוב המחקרים בארה"ב עיקר המדבקים זה יום יומיים לפני הופעת התסמינים ועד שהתסמינים נעלמים.
3. גל השני במציאות הרבה פחות מסוכן יש בנתיים כ23 מונשמים מתוך יותר מ5000 פעילים. ורובם מגל הראשון עוד.
4. ברגע שאתה מקבל תשובה חיובית אתה יכול לסבך מוסדות שלמים ולמאות אנשים עגמת נפש מיותרת. ואני מכיר המון אנשים שבגלל זה אין להם אפשרות לקנות דברים הכי חיונים בבית בגלל זה. ומסכנים סתם משפחות בכל מיני אופנים.

ובגלל זה הרבה קהילות הגיעו למסקנה. מי שלא מרגיש טוב שישאר בבית עד ההחלמה ולא יזיק לאחרים. והמציאות שבשכונת גאולה ומאה שערים ומכיר עוד הרבה כאלו במקומות אחרים לא עושים בדיקות ולא שמעו בכלל לאחרונה מי שניזק מזה לאחרונה. אע"פ שבמציאות כנראה יש הרבה 'נשאים' אבל לא חולים.

זה מה ששמעתי השבת מהרבה אורחים שהתארחו אצלי. אשמח לשמוע גם דעתכם בנושא מי מזיק יותר ההולך להיבדק או המונע את עצמו להיבדק?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 12:54 לינק ישיר 

כנ"ל, מכיר אישית מקרה של מישהו שאבדו לו חוש הטעם והריח ויצא לו שלילי, כמדומני שתלוי באחוז הדיוק של המטושים, אולי לא כל הקופות מחזיקות מטושים איכותיים.
נתון נוסף בבדיקות שנלקח בחשבון הוא אחוז החולים, והוא נמצא בעלייה מתמדת בשבועות האחרונים.
זה שמספר המונשמים יורד זה בגלל שהם הופכים לז"ל. לדוגמא אם בשבוע האחרון מספר המונשמים ירד ב5 אבל 12 נפטרו זה אומר שיש בעצם עליה ב-7 מונשמים חדשים. (אני מתאר לעצמי שכל הנפטרים היו מונשמים קודם)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 13:02 לינק ישיר 

נתון נוסף - מי שכן רוצה להיבדק, מדובר בתהליך לא קל. 
אתה מתקשר למשרד הבריאות - תתקשר לקופת החולים.
מתקשר לקופת החולים - אתה חייב הפניה של רופא.
מתקשר לרופא - אז בדיוק היום הוא לא מקבל, תעשה תור טלפוני והוא יחזור אליך.
אחרי יום יומיים הוא חוזר אליך - אם אין לך סיבה משכנעת אין לך הפנייה, אבל נניח שקיבלת סיבה משכנעת, וקיבלת הפנייה.
אתה מתקשר לקופת החולים לעשות תור - יש תור פנוי רק בעוד 4-5 ימים...
והתשובה מתקבלת - בתוך 3-4 ימים...
נו, אז למי נשאר חשק לעבור את כל התהליך הזה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 13:14 לינק ישיר 

אמרתי את כל זה מיד בהתחלה.

ברגע שיש נישאים א סימפטומטיים אין מה לעשות וכל הצעדים הם לא עוזרים כלום ורק הורסים את הלכלכלה והחינוך ועוד.
מאות אלפי מובטלים הרבה יותר הרסני מכל מה שהרוויחו אם בכלל עד עכשיו.

אין שום גל שני, פשוט חנקו את הגל הראשון עם הסגר המיותר, וכל מה שהיה צריך להיות לפני שלושה חודשים מתפרץ עכשיו שהסירו את הסגר. המצב היה זהה אם לא היו עושים בכלל סגר.

אבל הייתי קול קורא במדבר, והניק שלי כבר נהיה ללעג ולקלס בגלל זה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 13:17 לינק ישיר 

ולקינוח

פרופ' ציון חגי יושב ראש ההסתדרות הרפואית: "יש בישראל 24 אלף איש שחלו או חולים בקורונה. מחקרים הראו שעל כל חולה שאתה מאתר יש 10 שלא איתרת. ההערכה היא ש-240 אלף איש נדבקו בנגיף".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 13:18 לינק ישיר 

ירידה במספר המונשמים לא היא בגלל שהפסיקו להנשים .... 
גילו שהמכונת הנשמה הורסת את הריאות לנזק בלתי הפיך !! כמעט כל מי שחובר נפטר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 13:20 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:

ללעג ול-לס         (יורם לס)

לגופו של דבר, הכל נכון ונאמן - אך צריך להתחנן ברחמים, נא לרחם על המבוגרים, ופחות להסתובב לידם ולשמור מעט מרחק ביניהם (בלי סנטימטר כמובן. זה מתאים לקטנוניים)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 13:29 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

תמניא_אפי כתב:

ללעג ול-לס         (יורם לס)

לגופו של דבר, הכל נכון ונאמן - אך צריך להתחנן ברחמים, נא לרחם על המבוגרים, ופחות להסתובב לידם ולשמור מעט מרחק ביניהם (בלי סנטימטר כמובן. זה מתאים לקטנוניים)

אינני חושב ככה.

א. לא כל מבוגר שמקבל קורונה נפטר מזה. ישנם המון מבוגרים שקיבלו בלי סימפטומים או סימפטומים קלים מאוד. מכיר לא מעט מבוגרים שמסתובבים רגיל ושום דבר לא קורה להם.
ההבדל בין צעירים למבוגרים זה האחוז שמקבל את זה קשה שיותר גדול אצל מבוגרים.

ב. בדידות למבוגרים לא פחות מזיק מקורונה. מכיר לא מעט מבוגרים שהבדידות הרסה ועדיין הורסת אותם.
ולא פחות מזה הבהלה והפחד מזיקים.

ג. המציאות מוכיחה שאין צעדי זהירות למחצה. או שחיים את החיים כסדרם ומשתדלים, או שנהיים לגמרי משוגעים כמו שאנחנו עושים.

ד. גם מבוגרים חייבים מגע מסוים עם אנשים, ומכיוון שאי אפשר לדעת מה ומי, עדיף לוותר ולחיות נורמלי וזהו.

ה. כל זמן שלא מבינים איך נדבקים ולמי זה כן מזיק ולמי לא, אין שום עניין לעשות שום צעד וכל זמן שמסתכלין כלפי מעלה ומשעבדים את לבם לאביהם שבשמיים...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 13:34 לינק ישיר 

אנחנו עוד לא מכירים את כל תופעות הלוואי (בטווח הקרוב וכל שכן בטווח הארוך) של הנגיף הזה, וכמו כן יש הרבה שאמנם החלימו מהנגיף רשמית, אבל הם עדיין סובלים מתופעות לוואי ונזקים שלא ברור עד כמה הם הפיכים.

לבינתיים, התרופה הכי טובה היא ההמנעות מלחלות במחלה, כל אחד כמה שיכול..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 13:36 לינק ישיר 

ואת התגובה לשי כתבתי עוד לפני שקראתי את מה שנכתב באשכול הסמוך..

חיים_התמים כתב:
מחקר שמוביל מכון הריאות בבית החולים "שערי צדק" בדק עשרות מטופלים שחלו בנגיף בדרגות שונות והחלימו, ומצא כי גם לחולים קלים עלול להיווצר נזק ריאתי לטווח ארוך

מעיין הרוני 28/06/2020 12:25

המרכז הרפואי "שערי צדק" פרסם היום (ראשון) תוצאות ראשונות למחקר שמוביל מכון הריאות בבית החולים, מהן עולה כי לפחות 50% מחולי הקורונה שנבדקו ממשיכים לחוות חולשה כללית וקשיים נשימתיים שבועות עד חודשים לאחר שהחלימו. עוד עולה, כי רוב החולים לא חזרו למצב ולתפקוד שבהם היו לפני שחלו בקורונה.

המחקר בדק עד עכשיו עשרות מטופלים שחלו בקורונה בדרגות שונות והחלימו. כמו כן, נבדקו חולים קלים, בינוניים, וגם חולים שהיו במצב קשה.

מתוצאות המחקר עולה כי כ-50% מהמחלימים שנבדקו עד כה סובלים מתסמינים ללא קשר בהכרח לחומרת המחלה. במחקר נמצא כי גם לחולי קורונה קלים עלול להיווצר נזק ריאתי לטווח ארוך ולעומתם חולים שהיו במצב קשה לא בהכרח מדווחים על קשיים או תחושה קשה.בשבועות הקרובים ייבדקו עוד מאות חולים נוספים שכבר פנו להשתתף במחקר. כלל החולים שישתתפו ייבדקו שוב חצי שנה לאחר הבדיקה הראשונית על מנת להבין את ההשפעה ארוכת הטווח.

"בין התסמינים שבדקנו מצאנו חולשה כללית אצל רוב הנבדקים, תלונות על שיעול ו/או קוצר נשימה, הופעה של פיברוזיס /לייפת ריאתי, הפרעה חסימתית וחשד ליתר לחץ דם ריאתי. אנו עורכים את הבדיקות המקיפות על מנת למנוע החמרה בתסמינים אלו ולתת מענה בשלב מוקדם של המחלות. אנו פונים לכלל חולי הקורונה אשר היו מאושפזים בבתי החולים השונים בישראל או במלוניות להשתתף במחקר מעקב זה. המחקר מתאים למטופלים בטווח של שלושה עד שישה חודשים לאחר השחרור מבית החולים. מומלץ לבוא מוקדם ככל שניתן כדי שנוכל לעשות מעקב ואיתור מוקדם של מחלות ריאתיות.פרופ' גבריאל איזביצקי, מנהל מכון הריאות במרכז הרפואי "שערי צדק" ויוזם המחקר אמר, כי "כל חולה קורונה שהיה מאושפז באחד מבתי החולים בישראל יכול לקבוע תור במרפאת ריאות של שערי צדק ולבקש להשתתף במחקר מעקב זה".

להצטרפות למחקר ולקבלת מידע נוסף ניתן ליצור קשר עם מכון הריאות במרכז הרפואי שערי צדק בטל': 02-6555999

מקור: מעריב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 13:43 לינק ישיר 

אדם

אם תיקח מדי שנה את השפעת העונתית ותשים אותו תחת זכוכית מגדלת ותפמפם אותו יומם וליל, תגיע לאותן תוצאות.

אל תשכח שבתי החולים מטפלים באחוז מאוד קטן עד זניח מכלל נדבקי הקורונה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 14:00 לינק ישיר 

אין שום הוכחה מזה שאין הרבה חולים קשים בגל השני.
גם בגל הראשון לקח לזה זמן, אדם לא נהיה חולה קשה ביום אחד, בהתחלה זה חולי קל ואח"כ זה מסתבך לחולי קשה.
הלוואי ואתבדה, אבל תוך שבועיים שלש אנו צפויים לעליה דרמטית במספר החולים הקשים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 14:08 לינק ישיר 

נשלח ב-28/06/2020 13:41

קבלתי באישי

אין לי אישור כתיבה

מכיר מקרה של מישהו שהזמין תור לבדיקה , ישכנעו אותו לא לעשות ואכן לא עשה , והתקשרו ממכבי להגיד שיצא חיובי.
..........

אגב אני מכיר גם מקרה כזה. וגם במכבי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 14:10 לינק ישיר 
מצדרביעי

תמניא_אפי כתב:
אדם

אם תיקח מדי שנה את השפעת העונתית ותשים אותו תחת זכוכית מגדלת ותפמפם אותו יומם וליל, תגיע לאותן תוצאות.

נשלח מהאנדרואיד שלי

הפעם לשם שינוי, אני די מסכים עם תמניא...
לי אישית, קרה פעם שאחרי שפעת עונתית היו לי תופעות לוואי לתקופות ארוכות...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 14:36 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:
אדם

נשלח מהאנדרואיד שלי

אני די בטוח שלשפעת אין תופעות לוואי כאלה, בכל מקרה יש הבדל גדול בין שפעת לקורונה: מקדם ההדבקה ואחוז התמותה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/6/2020 14:48 לינק ישיר 

חבל על הזמן של כולם. נניח והצליחו להתגבר על המחלה ואין אפילו חולה אחד בארץ. אז יפתחו את השמים, יכנס חולה אחד מחו"ל וידביק שוב חצי מדינה. מה יעשו עכשיו? שוב פעם סגר עד שיבוא המשיח?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > אין בדיקות - אין קורונה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.