בית פורומים בחדרי חרדים

פרופסור איטלקי: הקורונה עכשיו היא כמו שפעת!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/7/2020 01:54 לינק ישיר 
פרופסור איטלקי: הקורונה עכשיו היא כמו שפעת!

https://www.kikar.co.il/abroad/366031.html

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/7/2020 02:38 לינק ישיר 

הפרופ' האיטלקי אומר בכתבה: "בכל זאת מדובר בזיהום שאנחנו לא יודעים עליו הרבה". וזה לדעתי משפט המחץ היחידי שכל מומחה יחתום עליו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/7/2020 07:55 לינק ישיר 

" לא יודעים הרבה" זו דוקא סיבה להישמר, כי אולי הוירוס מדבק מאוד, ואולי הוא משאיר נזקים לטווח ארוך והוא בטח פוגע במבוגרים באחוזים ניכרים.

נגיד שהגעת לארץ זרה, הסתבכת בדרכים והגעת לשכונה שאפעס נראית לך אולי מסוכנת, טיפוסים שנראים מפוקפקים. "אתה לא יודע עליה הרבה". אז בגלל שאתה לא יודע עליה הרבה, תסתובב שם חופשי, תתערבב עם האנשים, תכנס לחנות לקנות שתיה? לא! אתה תברח משם כי ספק שמא המקום מסוכן.

להתווכח איתו זה לא יעזור. כי את המטרה סימנת מראש. כבוד הקהילה, ומכאן תמצא תירוץ לכל טענה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/7/2020 08:38 לינק ישיר 

זה כנראה קשור לחום, המחליש את הנגיף.
אבל תכלס מי יודע באמת מה זה הקורונה הזו?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/7/2020 09:35 לינק ישיר 

ההקשר היחיד שאני מוצא בין קורונה לשפעת, זה שכמו שפעת, בחורף הוא פעיל, בקיץ הוא רדום
יש המציעים שזה הזמן דווקא להידבק בקורונה - בקיץ, כי בחורף עלולה להיות קטסטרופה
אבל כמו שאמרו, אי אפשר לדעת כלום על התופעה הזאת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/7/2020 10:02 לינק ישיר 
ירו_שלמי

איש_חשוב כתב:
ההקשר היחיד שאני מוצא בין קורונה לשפעת, זה שכמו שפעת, בחורף הוא פעיל, בקיץ הוא רדום
יש המציעים שזה הזמן דווקא להידבק בקורונה - בקיץ, כי בחורף עלולה להיות קטסטרופה
אבל כמו שאמרו, אי אפשר לדעת כלום על התופעה הזאת.

אין ראיה לכך שהנגיף מוחלש, ושהקיץ עדיף לנדבקים, זה יכול להיות אבל אי אפשר לדעת, כמו שאמרת. זה שיש עכשיו פחות חולים ומונשמים זה רק כי 'עדיין' לא הגיעו לכך (בתקוה שכך ישאר), הרוב הוא צעיר וללא תסמינים (בגל הקודם אלו כלל לא נבדקו). אבל אדם בן 50 יחווה את התסמינים היום בדיוק כמו לפני כמה חודשים.

האיטלקי הזה מספר על חויה שלו, ללא מספרים, יתכן מאוד שבאיטליה עצמה מי שמגיע עכשיו זה רק הספיחים והפחות רגישים שלא חלו או לא נספרו בתחילת המגיפה שם, אולי גם שם הבדיקות החלו להגיע עכשיו לכל דורש, כ אין כבר לחץ, ולכן זה דומה למצב שלנו, קשה לדעת. אבל עקרונית אין שום מקום לומר שהוירוס עצמו עבר מוטציה מחלישה, כי אם כן זה נקודתית לאיטליה ולא יכול לשנות את התמונה בפעם אחת בכל העולם, אלא אם כן הגל השני מקורו באיטליה.. או שכוונתו שהקיץ מחליש, גם משהו שלא הוכח מספרית, כנ"ל, ובכל אופן הנמר יתעורר בחורף, ועדיף להרוג אותו לפני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/7/2020 15:06 לינק ישיר 

לכן חוות דעת על ההפצה של הנגיף צריך מומחים אפידמיולוגים ולא רופא מיון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/7/2020 15:13 לינק ישיר 

קלעפער כתב:
והוא ראש התחום באיטליה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/7/2020 23:20 לינק ישיר 

מנחה_חדשה כתב:
" לא יודעים הרבה" זו דוקא סיבה להישמר, כי אולי הוירוס מדבק מאוד, ואולי הוא משאיר נזקים לטווח ארוך והוא בטח פוגע במבוגרים באחוזים ניכרים.

נגיד שהגעת לארץ זרה, הסתבכת בדרכים והגעת לשכונה שאפעס נראית לך אולי מסוכנת, טיפוסים שנראים מפוקפקים. "אתה לא יודע עליה הרבה". אז בגלל שאתה לא יודע עליה הרבה, תסתובב שם חופשי, תתערבב עם האנשים, תכנס לחנות לקנות שתיה? לא! אתה תברח משם כי ספק שמא המקום מסוכן.

להתווכח איתו זה לא יעזור. כי את המטרה סימנת מראש. כבוד הקהילה, ומכאן תמצא תירוץ לכל טענה.
כמובן שצריך להישמר מכל משמר. כוונתי הייתה שהוא לא יודע הרבה על הנגיף אז על סמך מה ולמה הוא קורא לו "חתול בר"? בהגדרה הזו, הוא מגמד מעוצמת הנגיף ואין לו שום מחקר שיתמוך בדעתו. בקיצור, אי אפשר ואפילו מסוכן להסתמך על דעה כזו.

תוקן על ידי קונטרול ב- 02/07/2020 23:21:51

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2020 01:32 לינק ישיר 
קלעפער

משגיחבשער כתב:
והוא ראש התחום באיטליה

הוא לא!

והמומחים הישראלים טוענים, לפי ממצאי ישראל, שאין כל שינוי בעוצמת הוירוס. אז גם אם נאמין לו עדיין זה באיטליה, אולי שם קרתה מוטציה שהחלישה את הוירוס. בישראל לא!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2020 01:38 לינק ישיר 

כולם מומחים אך ורק מטעם עצמם!!

איפה ה80,000 חולים תוך שבועיים שברבש הבטיח לנו בתחילת מרץ??

איפה אלפי המתים שסימן טוב הפחיד??

בגל הראשון (אם אפשר לקרוא לזה ככה) שום דבר מדבריהם לא התקיים! אפילו אחד לא!

אז רוכבים על הגל השני עם אותם הפחדות!

פתי יאמין לכל דבר, וטיפש יאמין למי שאין כיסוי למילה שלו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2020 01:44 לינק ישיר 

די התייאשתי מלהכניס בינה לקלבסתך...
רק לא הבנתי למה אתה מזלזל במסכה? מילא טענת שאסור להפסיד ממון בשביל הצלת חיי אדם, ואסור לנתק את החיים החברתיים, הצעירים עלולים להשתגע ללא מועדונים, אבל למה לא מסכה? ניתן לעבוד, לעשות הכל, ובמחיר יחסית קל, והמומחים בכל העולם (כולל מחקרים) טוענים שזה מפחית את ההפצה ובכך מציל חיי אדם.

הזלזול במסכה מצביע שכל מה שיש לך זה חוסר התחשבות בחיי יהודים. לא עקרונות, לא חכמה, ובעיקר לא מידות טובות. ביסט א פשוטער רשע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2020 01:51 לינק ישיר 

מעניין שבחו"ל אף אחד לא הולך עם מסכה, והקהילות שם באירופה ואמריקה מפרסמות שבחודש האחרון לא נוסף אף חולה קורונה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2020 01:59 לינק ישיר 

אני מזלזל במסיכה כי מסיכה זה לא פעולה חיצונית גרידא.

זה מכניס את הבן אדם לאווירה של מגיפה שכלל אינה קיימת, ומוציאה ממנו את שמחת ושחרור החיים.

בדיוק השבוע נכנסתי למעלית בלי מסיכה ביחד עם שכן שכן לבש מסיכה. שאלתי ממנו רשות אם אני יכול להיכנס בלי מסיכה כי לא רציתי להיכנס אם זה מפריע לו והסכים שאכנס. מרגע שפתח המעלית נסגרה התחרטתי עמוקות שנכנסתי. מסכן השכן דחף את הפרצוף שלו על הפתח של המעלית בכדי ח"ו לא להידבק ממני.

לא מעוניין להיות בקטע הפחדני הזה.

נפלה נא ביד ד' כי רבים רחמיו וביד אדם אל אפולה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2020 02:03 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:
כולם מומחים אך ורק מטעם עצמם!!

איפה ה80,000 חולים תוך שבועיים שברבש הבטיח לנו בתחילת מרץ??

איפה אלפי המתים שסימן טוב הפחיד??

בגל הראשון (אם אפשר לקרוא לזה ככה) שום דבר מדבריהם לא התקיים! אפילו אחד לא!

אז רוכבים על הגל השני עם אותם הפחדות!

פתי יאמין לכל דבר, וטיפש יאמין למי שאין כיסוי למילה שלו.

נשלח מהאנדרואיד שלי

נניח שאפשר היה לחזור אחורה בזמן, ולא לנקוט בכל ההגבלות הנוקשות, אז יש לך את כל הנ"ל בלי שום בעיה (מאות ואף אלפי נפטרים, נדבקים רבים ובתי חולים שקורסים). ברוך ה' שזה לא המצב וברוך ה' שנתן בינה למקבלי ההחלטות לפעול בתבונה רבה ובנחישות!

תוקן על ידי קונטרול ב- 03/07/2020 02:11:56

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2020 02:09 לינק ישיר 

תמניא_אפי כתב:
אני מזלזל במסיכה כי מסיכה זה לא פעולה חיצונית גרידא.

זה מכניס את הבן אדם לאווירה של מגיפה שכלל אינה קיימת, ומוציאה ממנו את שמחת ושחרור החיים.

בדיוק השבוע נכנסתי למעלית בלי מסיכה ביחד עם שכן שכן לבש מסיכה. שאלתי ממנו רשות אם אני יכול להיכנס בלי מסיכה כי לא רציתי להיכנס אם זה מפריע לו והסכים שאכנס. מרגע שפתח המעלית נסגרה התחרטתי עמוקות שנכנסתי. מסכן השכן דחף את הפרצוף שלו על הפתח של המעלית בכדי ח"ו לא להידבק ממני.

לא מעוניין להיות בקטע הפחדני הזה.

נפלה נא ביד ד' כי רבים רחמיו וביד אדם אל אפולה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

עטיית מסכה זו שליחות ענקית מבחינתי. אני מקיים בהידור רב את ו"נשמרתם", ו"אהבת לרעך כמוך" ו"אל תעמוד על דם רעך". אולי תסביר את מה אתה מקיים בדיוק כאשר אינך עוטה מסכה?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > פרופסור איטלקי: הקורונה עכשיו היא כמו שפעת!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.