בית פורומים בחדרי חרדים

האם מודעה תמימה ביתד שימשה פתיון של פורצים וכד'

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/8/2020 01:56 לינק ישיר 
האם מודעה תמימה ביתד שימשה פתיון של פורצים וכד'

הונאה או שיווק? המודעה הקטנה הזו, שהופיעה בשולי עמוד מס' 2 בעיתון יום שלישי של 'יתד נאמן' משכה את תשומת ליבם של נכדים ונכדות לא מעטים – שמיהרו לנסות את מזלם.


''נכדים יקרים, מתי לאחרונה ביקרתם אצל סבא וסבתא?'' – תוהה כותרת המודעה.

''מי לא רוצה להרוויח 40 שקל לשעה, על משהו שאנחנו ממילא עושים גם בלי כסף?'' – מספרת רחלי, שם בדוי, לבקשתה בשיחה עם חרדים 10. ''למען האמת, מאז פרוץ הקורונה מיעטנו להגיע לבקר את הסבא והסבתא, וכך גם כל חברותיי. אבל כשהסתיים הגל השני, התחלנו להגיע, אני ואחי, מצוידים במסיכות כמובן ותוך שאנחנו שומרים על מרחק.

''נכון, אלו היו ביקורים 'בלי חיבוקים ונשיקות', אבל הצלחנו להפיג את הבדידות מהם סבלו סבא וסבתא בתקופת חג הפסח. בפורים עוד אכלנו כל המשפחה ביחד, לא הייתה מודעות לקורונה. אבל מיד אחרי פורים, שמרנו מרחק''.

''עקב מגפת הקורונה קשישים רבים שרויים בבדידות'', מזכירה המודעה. ''כאילו מישהו צריך להזכיר לנו את זה'', אומרת רחלי.

ואז הגיעה ההצעה המפתה: ''קרן לרנר מגישה: פרוייקט נכד וסב. ביקור וסיוע של נכדים ונכדות בבית סבא וסבתא במימון הקרן. 10-20 שעות לכל קשיש, התשלום (40 ש''ח לשעה) יועבר ישירות לנכד או לנכדה המסייעים''.

נשמע נפלא.

אז החליטו כמה חברות לפנות למייל. ''לא לכולנו יש מייל בבתים, אבל הסתדרנו, מצאנו מישהי שיש אצלה אינטרנט מסונן, ושלחנו מייל עם השמות שלנו. קיבלנו חזרה טופס אותו על כל אחת מאיתנו למלא, טופס אחד לכל סבא-סבתא. כלומר לכל משפחה.

''בטופס היה צריך לציין פרטים די אישיים: מצב הסבא-סבתא, האם הם מסתדרים בכוחות עצמם, אוכלים לבד, האם יש עובד זר בבית, ועוד פרטים. מלאנו, התשובה שהגיעה לכולנו הייתה זהה – התקציב נגמר''.

יצוין, כי אחת הנערות קיבלה בקשה להוסיף עוד פרטים על עצמה. זמן קצר מאוד אחרי שהשיבה, ענו לה שאין תקציב.

''לא ידעתם דקה קודם שאין תקציב?'', תוהה רחלי. ''כאן התחלנו לחשוד, והחלטנו לספר בבית''.

האמהות ממש נחרדו. בשיחה עם אחת מהן היא כועסת מאד. ''אני לא רוצה לדמיין איפה יושבים כעת הפרטים האישיים של ההורים שלנו. הילדות לא חשבו שזה עלול להיות מסוכן. במקרה הטוב, מדובר בחברה שרוצה מסד נתונים איכותי כדי למכור מוצר למבוגרים והיא תפנה לכל סבא-סבתא בהצעות, במקרה הרע – אני לא רוצה לחשוב, אבל הם עלולים להיות גם פורצים, שמחפשים נתונים על קשישים חסרי ישע. אפשר לדמיין עוד אפשרויות.

''חיפשנו בכל מקום אפשרי פרטים על קרן בשם 'לרנר', איש אינו מכיר. המעט שיכולנו לעשות זה לפרסם, כדי ליידע את ההורים, תזהירו את בנותיכן/בניכם. אין כסף קל להשגה, תשמרו על סבא וסבתא לא רק מקורונה, אלא גם מאפשרויות של ניצול חוסר הישע שלהם בידי גורמים, שאינכם מכירים את טיבם''.

בדקתי מול דובר המשטרה והוא בהחלט ממליץ שלא למסור שום מידע לאף גורם שאינו מוכר.

כדי שהמשטרה תוכל לטפל בסיפור ולחקור, חייבת להיות מוגשת תלונה. האמהות איתן שוחח חרדים 10 חוששות להגיש.

בשיחה עם גורם ב'יתד נאמן' מתברר שלעיתון אין כל מושג אודות זהות המפרסמים של המודעה. ברור, עם זאת, שאין לעיתון כל אחריות לפרסומים והם על אחריות המפרסמים בלבד.  
   
חרדים 10.דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-2/8/2020 01:58 לינק ישיר 

אגב העיתון הזה מלא במודעות תמימות לכאו' של שוק אפור, במסווה של הלוואות לגיטימיות. מודעה חשודה אל תתקרבו.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-2/8/2020 02:38 לינק ישיר 

יש לכם עיניים יפות ולכן אנחנו משתוקקים לחלק לכם כסף בחינם.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-2/8/2020 15:35 לינק ישיר 

לעיתון אין כל מושג מי המפרסם? תנסו לפרסם מודעה שמתחרה באחד המפעלים של "המקורבים" ותראו אם תקבלו מקום ...במקום לקבל אחריות ולהודות בתקלה מנסים להתנער . אחלה ועדה רוחנית יש לעיתון הזה . דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האם מודעה תמימה ביתד שימשה פתיון של פורצים וכד'
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר