בית פורומים בחדרי חרדים

כולנו עוד הולכים להתבייש בפני הרבי מבעלזא ומרן הגרח״ק קנייבסקי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/8/2020 16:27 לינק ישיר 
כולנו עוד הולכים להתבייש בפני הרבי מבעלזא ומרן הגרח״ק קנייבסקי

המנהיגים שזיהו מהרגע הראשון את החורבן הרוחני שעלול להיווצר בחסות הקורונה
שרוב המגבלות שלה - שפגעו פגיעה אנושה בעולם הרוחני - קרסו רגע אחרי הקמת הממשלה

תוקן על ידי החלוץ ב- 06/08/2020 16:36:08

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 16:28 לינק ישיר 

"חורבן נוסף"

הקינה של הרב קנייבסקי: עולם הישיבות איבד את טובי בניו

בדברים נוקבים שנשא הגר"ש קנייבסקי, על מצבו של עולם הישיבות בגלל ה'קורונה', הוא זעק בכאב על הבנים שאבדו: "יש לנו השנה חורבן נוסף של אותם אלו שמי יודע אם יצליחו להחזיר אותם" (ארץ)

דאגה רבה שוררת בתקופה זו בקרב גדולי ישראל וראשי הישיבות, זאת בעקבות הידרדרותם של בחורים רבים ונשירתם מהמסגרת הישיבתית בשל מגיפת ה'קורונה' שגרמה לסגירת היכלי התורה.

ראש ישיבת 'קרית מלך', הגאון רבי שלמה קנייבסקי, בנו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, יצא ביממה האחרונה בדברים נוקבים בהן פתח את הכל על השולחן וטען כי "עולם הישיבות כבר איבד מטובי בניו, זה חורבן נוסף עליו נתאבל השנה".

את דבריו פתח הגר"ש: "עברנו זמן קיץ קשה מאוד, כלל עולם הישיבות ועולם התורה. עולם הישיבות, אין לנו מספרים אפילו, הוא איבד מטובי בניו. המצב שעברנו אותו, המגפה הקשה, כמה בחורים שהלכו לאיבוד בגלל המצב הנוכחי".

בדבריו אמר כי "בהתחלה היה קשה למצוא מסגרת לכולם. לא כולם יכלו להיות בתוכו. מה יעשה הבן ולא יחטא? אלה שרוצים ללמוד בתוך הישיבה יש להם את האווירה מסביב. אבל אלה שקצת יותר למטה, כל זמן שהם בתוך החברה והאווירה הם לומדים איכשהו, אבל לצערנו יש המון המון לא עלינו שבגלל שלא היו במסגרת נשרו".

הגר"ש תהה וזעק: "כמה אפשר להיות בבית ולשמוע שיעורים בטלפונים? הם יוצאים החוצה. מספיק לנו ה'בין הזמנים', זה תקופות קצרות, אז חוזרים חזרה לאלול למסגרת. אבל בין הזמנים של כמה חודשים בלי מסגרת?! המון בחורים יצאו ומי יודע כמה שנים ייקח לנו ללקק את הפצעים של אותם אלו שנאבדו מעולם התורה והישיבות.

"אפילו פה בישיבה אלה שנמצאים פה אז ברוך השם, אבל אלה שלא נמצאים פה, גם אלה שהיו בחורים טובים, בתקופות האלה קשה, פחות מתפקדים. יש כאלה שאיבדו את הקשר איתם".

בדבריו הנוקבים אמר הגר"ש כי "נתאבל השבוע, יש לנו השנה חורבן נוסף של אותם אלו שמי יודע אם יצליחו להחזיר אותם חזרה ובאיזה מצב. כל זה שייך להיסטוריה".

הגר"ש הוסיף ואמר כי "אחת הסיבות שבחורים לא כל כך מתפקדים בתקופה הזאת. יש הפרעות טכניות, אבל מעבר לזה, הנושא של הבלבול שאף אחד לא יודע מה יהיה מחר. הסטייפלער היה אומר על הרופאים שהם מבלבלים את המוח היום אומרים כך מחר אומרים אחרת. הם לא יודעים כלום, הם לא יודעים מה זה. גם כל אלה שהתרפאו נשארו עם סימנים.

"המחלה הזאת נמצאת איתנו, צריכים להוציא מראש את כל האפשרויות שזה הולך מאיתנו. להפסיק לחשוב שנצא מזה ואיזה סגולה נעשה כדי לצאת מזה, צריכים להשלים עם זה שהמסכות והמחלה תהיה חלק מאיתנו".

בסיום דבריו אמר כי "צריכים להתפלל שייקח את המגפה מאיתנו. אבל להשלים עם המצב, זה מבלבל אותנו כל מה שבן אדם עסוק בזה. במקום לחפש כל היום על איזה עבירה לכפר".

תוקן על ידי החלוץ ב- 06/08/2020 16:29:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 16:30 לינק ישיר 

כל זה נכון לעניין סגירת המוסדות.
אבל מה זה קשור למסכה?
לא מבין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 16:32 לינק ישיר 

המשבר הרוחני

הרב שלמה רוזנשטיין: "מבחינה רוחנית אנחנו במלחמת יום כיפור"

נגיף הקורונה הוביל למשבר רוחני שלא היה כמותו בשנים האחרונות • המחנך, הרב שלמה רוזנשטיין, מגדיר את המצב כ'מלחמת יום הכיפורים'" צריכים להרגיש חלק מהמשימה (TV)

מגפת הקורונה הובילה למשבר רוחני שלא היה כמותו בעשרות השנים האחרונות. המחנך, הרב שלמה רוזנשטיין, מגדיר את המצב כ'מלחמת יום הכיפורים'" צריכים להרגיש חלק מהמשימה. הראיון המלא, הערב בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

הרב רוזנשטיין סיפר: "אני לא יכול לשכוח את הימים שבהם הייתי מבקר במעונו של מרן הפוסק הגדול הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, וכשהרב היה רואה אותי הוא היה מסמן לגבאי לקרוא קודם לילד, לובש את הגלימה ושם את ידו על הכתף של הילד ומדבר איתו בשיחה ארוכה בעניין ההליכה ללמוד בישיבה".

"ראיתי שהרב מסר את נפשו בשביל שילד אחד ילך ללמוד בישיבה", הוסיף הרב רוזנשטיין: "והמצב שלנו היום הוא שכולנו צריכים להרגיש חלק ממשימה כדי לדאוג לכך שכל בחור ובחור יחזור לזמן אלול ללמוד בישיבה".

כאמור, הראיון המלא, הערב בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 16:42 לינק ישיר 

מוישה_וחצי כתב:
כל זה נכון לעניין סגירת המוסדות.
אבל מה זה קשור למסכה?
לא מבין.

לצערנו עצם ההיכנעות למצב בו בשם ׳המגיפה׳ מטילים גזירות המובילות לחורבן רוחני, בעוד שאנחנו יהודים מאמינים בני מאמינים שעם כל סכנתו של הנגיף שבאמת מאד מפחיד, לעזוב את הקב״ה ואת תורתו הק׳ היא סכנה כפולה ומכופלת.
וכבר פורסם לאחרונה עי הרב יאיר ויינשטוק המעשה שהיה עם תלמידי הגאון מווילנא שגרו בירושלים העתיקה ובזמן המגיפה סגרו את תלמוד התורה ועברו יחד עם ערביי ירושליים לאזור קבר שמואל הנביא, עד שהגיע הגאון לאחד מתלמידיו והזהיר אותו שביטול התורה של תשב״ר הוא סכנה כפולה ושיחזירו מהר את הילדים לתלמודם - בסיכון גמור ובניגוד לכל הגיון ומיד הופסקה המגיפה.

לגדולי ישראל יש עיניים רוחניות, והם מבינים ורואים דברים שאנחנו קטוננו מלהבין.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 16:50 לינק ישיר 

טענו בחיטים והודה לו בשעורים.
מה הבעיה בהקפדה על מסכה ועל חיטוי?מה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 17:18 לינק ישיר 

אותו ר' שלמה קנייבסקי שפותח האשכול מצטט אותו. עשה קפסולות בישיבה שלו. והקפידו שם על הכללים כאילו ניתנו מסיני. אני מניח שהוא יודע יותר טוב מה אבא שלו הגרח"ק חושב מאשר פותח האשכול.

לעצם הטענה, שהסכנה הרוחנית גדולה מהסכנה הבריאותית.
אינני מזלזל בכלל בטענה הזו.

אם הרבי מבעלז טוען למשל שלהתפלל עם מסיכה ובקבוצות קטנות מפחית את ההתלהבות בתפילה. וכן כיוצא בזה.
מישהו יכול להסביר לי על מה הביקורת המופלגת?

הרי על זה מבוססת כל השיטה החרדית, שמוכנים להקריב קורבנות כדי לשמור על אורח החיים החרדי. גם אם זה פוגע באנשים אחרים וגם אם זה גורם לשנאה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 17:22 לינק ישיר 

גודל הקשקוש כגודל הגופן.

אני לא אתבייש בפני האדמו"ר מבעלז שליט"א (אני הקטן באופן אישי מעריך אותו)
אפילו אם בסוף הקורונה תהיה עורבא פרח.

אני לא חושב שמלאך משמים בא אל האדמו"ר שליט"א וגילה לו סודות נסתרים.

ההכרזה שכולם יתביישו מהאדמו"ר זוהי הכרזה של אני ואפסי עוד.
גדולי ישראל האוחזים בדעה אחרת לא נחשבים בעיניך?
אני לא אתבייש ששמעתי בקול הרב/הרבי שלי!!

עוד דבר, הייתם יוצאים גדולים אם הייתם מכריזים "איך בין א נער און גלייב" (אולי אני טיפש אבל אני מאמין).

מדוע אתם מרגישים צורך להסביר את האדמור?
זה מנוגד לכל תפיסת היהדות של "ועשית ככל אשר יורוך" בכלל, ומנוגד לתפיסת החסידות בפרט.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 17:29 לינק ישיר 

ייתכן שהקפסולות והמסכות נשמרו כתורה מסיני בעיקר מאימת השלטונות מחשש שיתגלה חולה קורונה וייאלצו לסגור את כל הישיבה 
לצערנו הרב - כללי הקורונה הנוקשים מול הצרכים הרוחניים, מתגמשים וכמעט מתבטלים מול הצרכים החומריים
כך שלמשל רופאים ואחיות שמסתובבים כל היום עם חולי קורונה, ובסה״כ עוטים על פניהם מסכה וכפפות מסתובבים ללא כל בידוד, ותלמוד תורה או ישיבה שבה התגלה קורונה בודד ישר סוגרים את כל הישיבה או הת״ת לשבועיים!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 17:38 לינק ישיר 

מושגים כתב:
גודל הקשקוש כגודל הגופן.

אני לא אתבייש בפני האדמו"ר מבעלז שליט"א (אני הקטן באופן אישי מעריך אותו)
אפילו אם בסוף הקורונה תהיה עורבא פרח.

אני לא חושב שמלאך משמים בא אל האדמו"ר שליט"א וגילה לו סודות נסתרים.

ההכרזה שכולם יתביישו מהאדמו"ר זוהי הכרזה של אני ואפסי עוד.
גדולי ישראל האוחזים בדעה אחרת לא נחשבים בעיניך?
אני לא אתבייש ששמעתי בקול הרב/הרבי שלי!!

עוד דבר, הייתם יוצאים גדולים אם הייתם מכריזים "איך בין א נער און גלייב" (אולי אני טיפש אבל אני מאמין).

מדוע אתם מרגישים צורך להסביר את האדמור?
זה מנוגד לכל תפיסת היהדות של "ועשית ככל אשר יורוך" בכלל, ומנוגד לתפיסת החסידות בפרט.

נשלח מהאנדרואיד שלי

בעקבות הערתך החשובה אחדד את דברי שלא כוונו חלילה וחלילה למי ששומע בקול גדו״י שהורו להישמע בקול ההנחיות ובוודאי שאלו ואלו דברי אלוקים חיים

כשאני אומר ׳כולנו׳ כוונתי ליושבי קרנות משוטטי האינטרנט שקוראים כל היום את דברי הפרויקטורים השונים ולוקחים אותם כתורה מסיני ומרשים לעצמנו בשם השמירה על הבריאות להטיף ולבקר את גדולי ישראל, או לנערי הטוויטר שמסתובבים במקומות שבהם לא נשמרים הכללים, ומצלמים ומשמיצים את הרבנים שעומדים בראש אותם מוסדות.

אליהם ואל עצמי אני פונה ואומר, הראייה שלנו היא מצומצמת ושטחית, היא מוזנת בהרבה שטיפת מוח, וכשהגרח קנייבסקי אומר שהביטול תורה יותר מסוכן מהקורונה במקום להסתובב ולצלם בקרית בעלזא צריך להסתובב בכל המקומות שנסגרו ישיבות ולצלם ולהפחיד בטוויטר מה יהיה במקומות האלו... כל ישראל ערבים זה לזה והביטול תורה שלהם מסוכן לכולנו!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 18:20 לינק ישיר 

התשובה היא:
כל אחד יעשה מה שרבו מורה לו
יש שאומרים פיקוח נפש לפני הכל (מבלי להיכנס מה והאם זה פיקוח נפש) ויש שאומרים שתורה לפני הכל והיא מגנא ומצלא
אז כמו בכל דבר כך גם כאן ישמע כל אחד לרבו
הבעיה מתחילה כשבאים עמי הארץ פשוטי עמך ומבקרים רבנים שחושבים אחרת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 19:06 לינק ישיר 

אי אפשר לעשות שטייגן של ממש - בלי חברותא. ובלי ישיבה צמודה, לעיין יחד באותיות הקטנות של מהרש"א.

עטיית המסיכה היא משהו שאפשר לעשות בפרקי זמן מוגדרים ומוקצבים, או למצער - להישמר מן השוטר או הצלם. חיי בחור ישיבה, שעליו נאמר 'אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה', אינם יכולים להסתדר טבעית עם מסיכה. ובידיעה שמדובר באחוזי סכנה אפסיים (הרבה יותר מהיציאה השנתית לשלושה בין-הזמנים!)

המזוקנים בוודאי לא יוכלו לעטות מסיכה 24/7. 
בעלי הריתחא דאורייתא - כשאיפתנו לראות כך את מיטב בנינו בס"ד - גם לא.
תפילה בהשתוקקות ובהתלהבות - גם לא.

וכן הלאה, בעוד כמה וכמה צמתים רוחניים, שמסופקני כמה מבאי הפורום דנן מכירים אותם ואת הניואנסים שלהם.

אילו היתה מגיפה של ממש, כמו מהסיפורים של פעם - הכל היה אחרת. אבל אין ב"ה 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 19:58 לינק ישיר 

לאותם פוחזים וריקים מה תגידו אם במשפחתכם תגיע המגפה .איזה תירוץ יהיה לכם ?
אתם ראיתם אתמול חתונה ואני ראיתי מה תהיה התוצאה בעוד חודש. שלא תדעו ...

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 20:17 לינק ישיר 

יוחנןש כתב:

אי אפשר לעשות שטייגן של ממש - בלי חברותא. ובלי ישיבה צמודה, לעיין יחד באותיות הקטנות של מהרש"א.

עטיית המסיכה היא משהו שאפשר לעשות בפרקי זמן מוגדרים ומוקצבים, או למצער - להישמר מן השוטר או הצלם. חיי בחור ישיבה, שעליו נאמר 'אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה', אינם יכולים להסתדר טבעית עם מסיכה. ובידיעה שמדובר באחוזי סכנה אפסיים (הרבה יותר מהיציאה השנתית לשלושה בין-הזמנים!)

המזוקנים בוודאי לא יוכלו לעטות מסיכה 24/7. 
בעלי הריתחא דאורייתא - כשאיפתנו לראות כך את מיטב בנינו בס"ד - גם לא.
תפילה בהשתוקקות ובהתלהבות - גם לא.

וכן הלאה, בעוד כמה וכמה צמתים רוחניים, שמסופקני כמה מבאי הפורום דנן מכירים אותם ואת הניואנסים שלהם.

אילו היתה מגיפה של ממש, כמו מהסיפורים של פעם - הכל היה אחרת. אבל אין ב"ה 

תתפלא.
אבל אם אלו הם הטיעונים.
אז אני לא מצליח להבין את הביקורת מתוככי המחנה.
אלו טענות שאמורות להיות לגיטימיות לגמרי בתוך המרחב החרדי.
אבל חסידות בעלז והחוגים שנוהגים כמותם צריכים להגיד את הטענות האלו בראש מורם, ולא להסתתר מאחורי שלל טיעונים נעדרי לוגיקה בסיסית.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 20:52 לינק ישיר 
מצדרביעי

איש_חשוב כתב:
התשובה היא:
יש שאומרים פיקוח נפש לפני הכל (מבלי להיכנס מה והאם זה פיקוח נפש) ויש שאומרים שתורה לפני הכל והיא מגנא ומצלא

בשולחן ערוך שאני מכיר כתוב להפסיק צום ביום כיפור על פי רופא גוי, כך שתמוה מאוד להציג כאילו יש עמדה שנייה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/8/2020 21:14 לינק ישיר 

מצדרביעי כתב:
מצדרביעי

איש_חשוב כתב:
התשובה היא:

בשולחן ערוך שאני מכיר כתוב להפסיק צום ביום כיפור על פי רופא גוי, כך שתמוה מאוד להציג כאילו יש עמדה שנייה...

אצל חלקים נרחבים במגזר החרדי ההלכות הכתובות בשולחן ערוך שווים כמו חוקי הכנסת בעיני בגץ.
האדמורים והרבנים יפה כוחם לפרש ולעקור את דברי השו"ע מתוכן. בדיוק כפי שבג"ץ כוחו יפה לפרש ולעקור את החוקים שחוקקה הכנסת.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > כולנו עוד הולכים להתבייש בפני הרבי מבעלזא ומרן הגרח״ק קנייבסקי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.